не съм като другите майки....

  • 11 641
  • 204
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 3 769
Хора, толкова бързо ли ви омръзват децата? Не говорим за 24 часа в денонощието, а за 2-3 часа, прекарани с други майки в градинката, или аз нещо не съм разбрала? newsm78 Ако с тях не си говоря "за памперси", то с кого? С мъжа ми или с майка ми ли? Laughing

# 166
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Хора, толкова бързо ли ви омръзват децата? Не говорим за 24 часа в денонощието, а за 2-3 часа, прекарани с други майки в градинката, или аз нещо не съм разбрала? newsm78 Ако с тях не си говоря "за памперси", то с кого? С мъжа ми или с майка ми ли? Laughing

Ами да! Айде, да речем, че първите 3-4м друго не те вълнува, като всяко ново нещо и това те завладява и разбира се говориш само за него. Да речем, че след това, когато вече си свикнала с мисълта, че си майка, когато си се запознала и с други такива, и те вече свикнали с тази мисъл, намирам за нормално като се видите да поговорите 15-20 мин за децата (кое кога акало, спало, яло и тн), но 3 часа да обсъждаш фекалии, е не е нормално! Да не говорим колко се дразня когато такива майки започват да обясняват колко гениални са децата им, как на 6м вече едва ли не говорят и др. такива глупости, когато ти го виждаш, че си е съвсем нормално дете. Честно казано ми е писнало да обяснявам на такива, че за моето дете не искам нищо друго освен да е щастливо и ако като е по-глупаво би било по-щастливо, то предпочитам детето ми да е глупаво.
 Така, че не са ни омръзнали децата, омръзнали са ни хора които не могат да говорят за друго освен за децата.

# 167
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Хоп и аз в групата на темерутките и асоциалните (бъдещи) мами! Грешни сме ние, грееешни, ей!
Ами да, бременна съм, вече в девети месец. И ВЕЧЕ ми е досадно само за бебета да слушам! И без това за друго не си мисля, трябва ли и непрекъснато да говоря за това?!

За щастие или не от приятелите ми аз съм първата семейна и ще съм първата с дете...

Често ходя в един парк дето ми е наблизо, там много майки с децата си се събрита. Честно да си кажа страшно много неща не ми допадат в поведението им и в разговорите, които дочувам. Не съм общувала пряко с тях. Но те незнайно защо решават, че тряба да ми обърнат внимание и да се държат все едно са ми майки! Ма не, мерси! Имам си една, дето непрекъснато ми досажда какво да ям, как да си нося корема и прочие... Ако имам нужда от съвет, ще го поискам! Тъй че, подозирам как ще съм от майките дето се разхождат самички и да си намеря най-много още една-две дружки с бебета, дето да не ми дават непоискани съвети!

Имам си мъж с който мога да си говоря за акита и памперси колкото ми душа иска (повярвайте, няма да е чак толкова много, а и той е достатъчно добър събеседник)!

# 168
  • Мнения: 5 710
Моля, не премествайте темата в кино и телевизия, въпросът не е за филма.Та...скоро гледах филма"Малки деца" с Кейт Уинслет и си помислих , колко е близка нейната героиня до мен.
Никога не можах да си сближа истински с майките от градинката. Винаги гледах на тях като на "антропологичен експеримент"и не си мислете , че е защото се чувствах нещо повече от тях, просто не можех да вляза в техния филм....Та въпроса ми е , има ли и други като мен?

На мен лично от този филм ми идеше да си прережа вените.
Тъпите майки ми се струваха много по-мобилизирани в някаква цел, отколкото главната псевдоелитарна героиня. Аз обичам градинките, обичам и да говоря с хора. Не се виждам приседнала на пейка отделно, не искам да причинявам тази гледка на децата си, не искам те да играят сами, докато другите се забавляват, както беше дъщеричката във филма.
Не искам да те убеждавам и в собствената си елитарност - темата бъка от жени с книжки или биричка, които са си самодостатъчни. Е, аз не съм си самодостатъчна , а и имам таланта да откривам интересни хора навсякъде, така че няма опастност за мен.

Последна редакция: пт, 25 апр 2008, 09:13 от 10¢'s cafè&lounge

# 169
  • Мнения: 66
И аз съм същата. Чаках с нетърпение да дойде пролетта за да започнем да ходим по разходки. Представях си колк ще е весело, много майки с много бебета. Обаче нещо тази комбинация не ми допадна. Гледам да се разхождам сама и да си правя собствени маршрути. Не е за мен безцелното хойкане и мерене на улици всеки ден.  Пък и това постоянно говорене за памперси, зачервени дупета и зъби взе да ми писва , и без това все това ми е в главата като съм в къщи. Иначе обожавам да се грижа да дъщеря ми и да съм с нея, не ми омръзва никога. Heart Eyes В никакъв случай не искам да кажа че съм си самодостатъчна, просто ми се общува и с други хора, не само с майки.

# 170
  • Мнения: 24 467
Не само първите 3-4 месеца, от раждането още се вълнувам и от други неща. Това изобщо не означава, че децата са ми омръзнали. Дори има изгледи да ми "омръзнат" много по- малко, в сравнение с майките, имащи ограничени интереси в една или няколко само области, които хващам на пръстите на ръцете си. Laughing

# 171
  • Мнения: 5 401
Хора, толкова бързо ли ви омръзват децата? Не говорим за 24 часа в денонощието, а за 2-3 часа, прекарани с други майки в градинката, или аз нещо не съм разбрала? newsm78 Ако с тях не си говоря "за памперси", то с кого? С мъжа ми или с майка ми ли? Laughing

Ееее, айде пък и ти сега!  #Crazy Никога няма да ми омръзне грижата за децата ми (включвам и неродените), нито ще се връщам към предишния си живот да търся прилики или разлики!  Naughty Просто в един момент ти идва нанагорно по цял ден да си обвързана с бебешките работи и малкото социални контакти, които имаш, отново да се въртят около същите тези бебешки работи. Като съм станала майка, да не би да съм длъжна да затъпявам или да не се развивам! Толкова много съм се отдала на малкия, че имам нужда от малко "излизане" от време на време!

# 172
  • Мнения: 762
Хубава тема...
...с хубав край обикновено. Wink

Мен ми е по-интересно да си играя с децата им,отколкото със самите майки. Grinning

Последна редакция: пт, 25 апр 2008, 13:17 от dimitriana

# 173
  • Мнения: 5 710
Толкова много съм се отдала на малкия, че имам нужда от малко "излизане" от време на време!
[/quote]

А не стоиш ли заради сина си  в градинката?
Тоест не си отишла там да завързваш социални контакти, а да играе детето, нали?
Все в негов интерес. В градинката не е 'излизане', напротив - отива детето да види себеподобни,
ти си сред жени в твоята ситуация. Някои са досадни, да. Но досадни хора има навсякъде. Аз лично изолацията я приемам като крайна мярка и пак ще кажа защо - не искам децата ми да гледат как кукувам сама. Искам те да комуникират, да създават контакти свободно. Какъв пример им давам, ако стоя на 30 метра от останалите , а ги окуражавам да ходят да си играят с Иванчо и Марийка.  Разбира се, това е доста .. принципно казано. Реално един ден може и да съм сама, друг ден сред 10 жени, на следващия да сме само с баща им и т.н. А и не всеки ден хората ( и родители , и деца) имат нужда от обилна комуникация.

# 174
  • Мнения: 762
А и не всеки ден хората ( и родители , и деца) имат нужда от обилна комуникация.
Моята майка е много социална и винаги е общувала с много хора,но аз все си играех сама вкъщи.За това явно порастнах като темерут (с избирателна способност).Аналогично-дъщеря ми ще компенсира. Wink

# 175
  • Мнения: 85


На мен лично от този филм ми идеше да си прережа вените.
Тъпите майки ми се струваха много по-мобилизирани в някаква цел, отколкото главната псевдоелитарна героиня. Аз обичам градинките, обичам и да говоря с хора. Не се виждам приседнала на пейка отделно, не искам да причинявам тази гледка на децата си, не искам те да играят сами, докато другите се забавляват, както беше дъщеричката във филма.
Не искам да те убеждавам и в собствената си елитарност - темата бъка от жени с книжки или биричка, които са си самодостатъчни. Е, аз не съм си самодостатъчна , а и имам таланта да откривам интересни хора навсякъде, така че няма опастност за мен.
[/quote]
Хей, ти сериозно ли ...вените? LaughingНедей така, та това е само филм.
Явно обичаш градинките, майките и крайните изказвания.Може би, не си забелязала намигването в началото на темата и може би не си забелязала , че тази тема не е за теб?

# 176
  • Мнения: 5 401
Ооооо, 10¢'s cafè&lounge, нещо май не си ме разбрала! Думата "излизане" поставих в кавички и не съм я свързвала с разходката:

... В градинката не е 'излизане', напротив - отива детето да види себеподобни..

Имах предвид, че имам нужда да "излизам" от стереотипа в общуването с хора в моето положение! Прочети по-предишния ми пост - в него подчертавам, че постоянно сме навън сред деца, че и аз съм говорила и споделяла за ред бебешки неволи.. Също така съм написала, че споделям привързаното родителство, ако знаеш какво е това!  Laughing

Въобще не държа сина си в изолация, а точно обратното!  Peace Който ме познава и на живо, и в нета, знае, че съм общитетелен и отворен човек, който далеч не е единак! Откакто се е родил малкия, постоянно е навън със "себеподобни", така че не приемам никакви критики по този въпрос!  Naughty  Crossing Arms

# 177
  • Мнения: 5 710
pearly™, не съм искала да те засегна лично.

Просто да се говори, че всички майки по градинките са кухи лейки, които говорят само за наакани дупета е крайно. Има интересни хора навсякъде.

# 178
  • Мнения: 5 401
pearly™, не съм искала да те засегна лично.

Просто да се говори, че всички майки по градинките са кухи лейки, които говорят само за наакани дупета е крайно. Има интересни хора навсякъде.

Аааа такива квалификации въобще не съм давала на никого!  Rolling Eyes Куха лейка мога да нарека само и единствено себе си - често съм такава!  Wink

Отново се върни на първия ми постинг в темата, където написах, че все пак успях да си намеря "моите майки", с които говорим за много неща, които ни вълнуват, а не само за децата ни!  Peace Намерих ги сред останалите майки в градинката!

И още нещо: въпреки че с болшинството общувам по-така, не се крия от тях и не ограничавам малкия в контактите си. Просто не съм изпадала никога в крайности, златната среда винаги е моят път!  Peace

# 179
  • Мнения: 766
 Embarassed обърках

Общи условия

Активация на акаунт