не съм като другите майки....

  • 11 643
  • 204
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 766
Ми и аз да кажа честно опитах се да съм дружелюбна с всички ама не би.
Накрая се сдружих с 2 майки с които си допаднахме.
...........................
Същата ситуация само дето се запознахме преди да родим пак чрез форума  Wink
Иначе и аз се изненадах, че има майки, които могат да говорят само и единствено за децата и произтичащите от тях проблеми - памперси, пюрета, млека и т.н.   ooooh! Tired

# 76
  • София
  • Мнения: 932
Ок ще се изразя по друг начин, от всички прочетени постове в тази тема излиза, че тук всички сме различни от другите и си приличаме помежду си. Това имах впредвид, значи не сме толкова различни.Просто има два типа маики може би, едни напълно обсебени от децата си и такива, които търсят и искат и лично собствено пространство. Важното е че всички  обичаме децата си  Peace
И моля да няма обидени, просто не се сдържах да отбележа нещо очевадно, иначе и аз влизам в този кюп  Laughing, защото найстина не намирам обща тема с никой от парковете , но може би и аз имам вина не съм и опитвала даже.

Последна редакция: пн, 14 апр 2008, 10:52 от nellyani

# 77
  • Мнения: 2 309
До навършване на годинка на дъщеря ми бях доста дива. Обикалях сама с бебето по алеите, седях си самичка на пейка. неимоверен кеф ми правеше бебето като заспи, да седна под някое дърво и да си чета книжка. И държавния си изпит с учене по пейките взех. Шумотевицата ме натоварваше. Исках тишина и спокойствие,бебето ми също.Кърмех си на спокойствие,  приспивах си бебето на ръце, без някой неминуемо да ми дава акъл.

Като навърши година и проходи, започнах да я водя на детската площадка в парка. люлееше се на люлките, пързаляхме се на пързалките и пр. засичахме се всеки ден с 4-5 едни и същи майки, но контакта ми беше по-скоро приятен и периферен. В този период намерих покрай децата и семейство, с което станахме добри приятели и минахме на доста по-високо ниво в отношенията си.

После тръгнах на работа и се получи така, че позагубих контакта с тези майки, на които дори и имената незнаех всъщност. Никога не съм имала нужда от контакта със себеподобни, защото всичката информация, която ми беше нужна черпех от интернет. Сега обаче детето търси контакт с други деца и покрай нея и аз завързвам конаткти. Най-вече обаче търся компанията на приятелки от форума, тук завързах страхотни приятелства.

# 78
  • Мнения: 2 556
Значи майки, които обикалят сами с детето, искат и собствено пространство, а тези, които се събират на групички са обсебени от децата си Mr. Green Този извод е интересен.

# 79
  • София
  • Мнения: 62 595
Всеки си прави своите изводи.
От моя гледна точка става въпрос за майки, които имат желание или да са на спокойствие по време на разходките, или ако са с други майки да могат да си говорят и за други неща, освен за деца, свекърви, гримове и дрехи и сериали.

# 80
  • Мнения: 2 556
Така е (аз лично съм навита и за свекърви и домакинство да слушам пред това да съм все сама, но не всеки е така). Но чак кой е обсебен и кой не от детето си е трудно да прецениш по социалните му контакти в градинките.

# 81
  • Мнения: 4 762
 И аз съм от " различните " майки. Още когато дъщеря ми беше малка предпочитах да бягам след нея, докато другите деца ядяха кал и лапаха камъни, а майките им сладко пиеха кафе и пуфтяха цигари.

# 82
  • София
  • Мнения: 932
Значи майки, които обикалят сами с детето, искат и собствено пространство, а тези, които се събират на групички са обсебени от децата си Mr. Green Този извод е интересен.

Тес, не съм се изказвала никъде за обикалящи, групиращи се или стоящи майки, по начина по които ти направи заключение,още по-малко съм ги класифицирала на обикалящи сами- искащи лично пространство и групиращи се- обсебени.
Но си интерпретирай думите ми както намериш за добре, твое право.
Аман от анализатори в този форум, затова и рядко пиша тук.

Последна редакция: пн, 14 апр 2008, 12:51 от nellyani

# 83
Скоро и аз ще стана мама, и тази тема ме заинтересува, защото по принцип не съм много интегрираща и групираща се , до сега навсякъде съм била единак, и това ми подсказва , че и в градинките сигурно ще е така, но аз малко се притеснявам от тази си единачност, все си мисля че проблем има в мен newsm78, защото хем обичам уединението и спокойствието с книжка, музика или филм, хем понякога ми е много самотно, че няма с кого две приказки да обменя, така да си начешам гърлото като ми пресъхне от мълчание Embarassed Обаче, все не ми се получава, като се опитам да се интегрирам някъде и като ми се забие някой друг личен въпрос, не че съм тайнствена и мистериозна, но ми е неприятно някой когото бегло познавам да ми наднича в паницата, а това в  БГ е практика, живяла съм навън и там приятелствата се крепят на добра воля, ако искам аз сама ще споделя, но никой не те пита например колко често го правите с мъжа ти, личния живот не се обсъжда така както тук, или пък някоя съседка която поздравяваш най-редовно и любезно решава, че сте първи приятелки и ти звъни да ти остави детето си докато прескочи до магазина, и то с тон, който ти показва, че това се очаква от теб, щото сте съседи и си е напълно в реда на нещата, но дали на теб в този момент ти е до това, не я интересува, а ако откажеш, сръдни, мълчание и целия блок знае вече че си лоша и неуслужлива?!  Е, направо си ме е страх да се сприятеля, какво ли тогава ще се очаква от това приятество?! Сигурно като готвя, да готвя и за тях, като си гледам детето ,да гледам и на другите, които имат нужда от помощ???!!!

# 84
  • София
  • Мнения: 932
Всеки си прави своите изводи.
От моя гледна точка става въпрос за майки, които имат желание или да са на спокойствие по време на разходките, или ако са с други майки да могат да си говорят и за други неща, освен за деца, свекърви, гримове и дрехи и сериали.
Това исках да кажа и аз, явно Радостина, го е казала по-добре от мен,  bouquet  явно аз говоря по неразбираемо  Laughing.

# 85
  • Мнения: 290
Успокоих се,че има и др. като мен.
Аз в момента чакам дете и на мен ми предстои майчинство.
Но забелязах,че все още избягвам някои от прителките си и познатите си с деца.
Много досадно ми става с тях.
Бях се изплашила каква майка ще ставам щом като са ми бекрайно скучни тези разговори.
Пък знам ли като изляза в майчински може и дами станат супер интересни.

# 86
  • Мнения: 2 556
Темата е малко подвеждаща, защото се предполага, че "другите" майки, които се движат като стадо, са задължително с непран анцуг, пушат евтини цигари, люпят семки и обсъждат акита и свекърви. Е, това е една голяма заблуда. Има много досадни майки, има и съвсем готини и нормални.

Не съм срещала жени, които да говорят само за децата си нон стоп, но щом казвате, явно има и такива.

# 87
  • Мнения: 446
и аз съм за тук.
Не обичам да слушам и да говоря за бебешки работи постоянно,като секта е малко  Simple Smile

# 88
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Много изключения, много нещо!
И аз така, много ми е досадно да слушам за чужди деца, но ако попитат за моето, що да не споделя пък... Mr. Green

# 89
  • Мнения: 4 451
Е, аз значи съм от групата на "другите майки". Когато се омъжих в този град не познавах абсолютно никой, освен съпруга си. Водих дъщеря си в един парк. Седях си самотно на пейката и четях книга, докато тя спеше в количката. Чувствах се ужасно самотна. Нямаше с кой да споделя своите тревоги не само по отглеждането на детето (тогава ми беше за първи път, и компютър нямаше у дома). Постепенно се запознах с една мама, която пък ме запозна с още няколко. И така. Никога не сме разговаряли единствено и само за децата. Не се заблуждавайте, че това е основната тема в един разговор между майки с малки деца.

Общи условия

Активация на акаунт