не съм като другите майки....

  • 11 633
  • 204
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 5 877
Нещо не разбирам. Какви са тези мистериозни майки по градинките, дето по цял ден седят и си говорят за акитата на децата? Мисля, че преувеличавате.
Докато детето беше бебе, естесвено съм го разхождала с приятелки. И покрай другите теми сме обсъждали и бебешките, много ясно. Което не означава, че спонтанно съм подхващала разговор за пелени с други бутателки на колички. Нито пък някоя ми е налетяла да ме пита как точно му бърша устичката.
Нормално е да размениш дума-две с майката на по-голямо дете, ако двете дечица играят вече половин час заедно на площадката. Но толкова, две-три приказки. Не съм забелязала бон тонът да изисква битови подробности.
Мисля, че са художествена измислица спонтанните групички от квакащи майки, поне на съседски принцип - защото форумът също е такова нещо Simple Smile
Но лошо няма.

# 61
  • Мнения: 261
И аз съм същата,просто искам спокойствие, а не същата песен, но изпята от друг,така че споко - аз си грабвам децата и излизам с тях,не ми трябват нито слушатели,нито изпълнители,защото тези песнички - зъбки,не спане,прохождане,проблеми с татковци,със свекърви и т.н. и т.н. са ми много добре познати
искам  да отделя нужното внимание на децата си, а не на барборани

# 62
  • Мнения: 1 080
Мога да се запиша и аз тук .Изобщо не обичам да се ангажирам да изслушвам ,пък и да разбирам проблемите ,скърбите и малкото радост на другите майчета .Не за друго ,а защото обикновено са поднесени с доста подправки ,като хвалби ,обожествяване на собствената личност ,на детето и тнт ,и тнт . Освен това съм косвен свидетел до какви последици води интиргантството неизбежен спътник на групичките .
За това ми е много добре да съм далеч от това ,въпреки че понякога ми е кофти и самотно ,защото по принцип обичам да общувам с хората .

# 63
  • Мнения: 1 006
Анда, повярвай, има......

В началото и за мислех, че това е част от темите, все пак не е нормално да не обсъждаш въпросите, свързани с отглеждането с други "себеподобни"...ОБАЧЕ се оказа, че извън тези теми, в които мнението им  е ЗАКОН божи и разни форумки (не че повечето бяха чували) са луди и "кви са тия дето си гледат децата, четейки някъде нещо си" (визирам нет, форум и прочее), за което те хал хабер си нямат, а не спазват елементарни неща ( като кисело мляко на 3 месец)
Е, трудно ми беше, да го повярвам, ама  - не! Те книги не четат, не са и чели ( или поне тези, от които аз се интересувам), сериалите се обсъждаха сякаш са истински съдби на живи хора, за които ни боли и даже плачем!
Най-весело стана като се оказа, че с две от тях съм се срещала  и преди - едната ми е била ученичка по време на практиката от първото ми висше, втората  - колежка във второто - леле, ква съм аз, дето преподавам толкова езици, че даже и второ висше съм записала/завършила...............е, нали се сещаш как тотално не им паснах  (дори не говоря за тези, дето не са и помирисвали университет, което не че е лошо, ама те самите се разграничават от  "тая що време е утрепала да учи")
Като капак, някои от тях съм интервюирала за работа - и те също ме гледаха странно, за протокола ще отблележа, че имам приятели, общувам нормално с непознати и като изключим краткия период на бебегледане - изобщо не съм надута и надменна ( а май трябва да стана такава) ............
Та, има такива майки, за жалост........и то дори някои бяха по-малки от мен.......

# 64
  • Мнения: 606
  И аз не съм като другите бащи. Аз съм баси пича.  Mr. Green

# 65
  • Мнения: 3 758
  И аз не съм като другите бащи. Аз съм баси пича.  Mr. Green
Joy Joy Joy
Бегом при останалите бащи, да повишаваш нивото!

# 66
  • Мнения: 185
И аз. Скоро ще разчупя малко сивотата с това.
Присъединете се и вие към инициативата ми , нека правим отвреме - навреме нещо различно и хубаво,
към темата във форума Да засадим по едно дръвче тази пролет! Присъедини се и ти Simple Smile

# 67
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Не,никога не съм имала желание да се сближавам или седя по градинките с останалите мами....нищо лично спрямо момичетата... .....Свободното си време предпочитам да съм с детето на хубава и продължителна разходка.

# 68
  • София
  • Мнения: 593
Ми и аз да кажа честно опитах се да съм дружелюбна с всички ама не би.
Накрая се сдружих с 2 майки с които си допаднахме.
И ха познайте и двете са форумки което открих чак на 2рия месец Crazy

# 69
  • Мнения: 156
Оффф, абе и аз бях така, ама си мисля че проблемът ми е по-глобален. Аз ни с майките с количките се сприятелих, ни по кафета мога да седя, нито мога да плямпам цял ден как свекърва ми казала това-онова, нито пък с жените изобщо. Все ми се струва, че има и по-важни неща от това какво да си облека, как да си направя косата, празниприказкипразниприказки..... Иначе пък детето казва - мама е голям пич. Laughing
Та и аз не съм като другите майки. Аз съм баси пича!!!  Mr. Green
П.П. Хетеросексуална съм!

# 70
  • Варна
  • Мнения: 4 969
И аз съм така.Единствено си паснах с една майка тук от форума обаче не можем да поддържаме постоянна връзка тъй като ние се изместихме.С малкия си излизам сама или с някоя приятелка без деца .Имам си и още една приятелка с дете по- голямо от моето с която много се разбираме но се виждаме веднъж годишно, доста говорим по телефона Crazy

# 71
  • Мнения: 11 607
И аз като вас......Не се познавах с майките от ДГ на големия син и дъщерята, сега слабо познавам майките......

Не мога да вися по кафета, имам си приятелки, приказвам с тях И за децата........Много разнородна ми е компанията и това ме удовлетворява и понякога нямам нужда от нови хора....Старите ми дават всичко, от което се нуждая...А и с много от тях сме семейни приятели и ...общо взето това обеснява всичко.

# 72
  • Мнения: 2 556
Абе Кейт е толкова изперкала точно в този филм, че никога не бих се оприличила на нея  Rolling Eyes

Аз явно съм от стандартните майки - не обичам да обикалям сама с количката, скучно ми е, задължително си намирам майки, с които вися по кафета и градинки и това никак не ми пречи, дори и жените да са съвсем различни от мен като мироглед и характер.

# 73
  • София
  • Мнения: 932
Дам тук всичките сме уникални, префектни Simple Smile , никога не говорим за скучни деца и сме различни  от другите.  Laughing
И аз не говоря с другите маики , защото по цял ден обикаляме със сестра ми , но когато ида в парка , все се питам колко ли от жените там са съфорумки, които като влезнат във форума стават идеални  Whistling.

# 74
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
На против темата не е за идеалните майки...,а за майки които са различни..........и си задават въпроса дали имат проблем в контактуването ,ежедневието.....или просто така им харесва и това дистанциране ги устройва.

Общи условия

Активация на акаунт