Зрелост на плацентата-изписаха ни днес...кортикостероиди....

  • 3 932
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 753
Леле, какви са тия идиоти  Shocked И какво сега, ако имаш познат доктор може и да се отървеш, а ако нямаш кучета те яли...  ooooh!
На теб и на другото момиче ви пожелавам живи и здрави бебчета, а на лекарите...  bambam

# 16
  • Мнения: 2 524
Здравейте,ей ме пак тук  Wink !Изписаха ни днес-зрелостта е 2-3та степен на плацентата,а бебека отговаря на 25 седмица(775грама),водите са намалели(на долната граница),но матката е спокойна,кръв и урина в норма и решиха да ме изпишат,но след 1 седмица искат да направят кортикостероидна профилактика за белодробна зрелост на плода(ако се наложи преждевременно раждане).Искам да попитам дали на някоя мама  са Й правили такава и в какъв срок след това се прави родоразрешение,може ли да се изчака до термин(ако обстоятелствата разрешат)?В момента плода няма признаци за остро страдание.Аз съм в 29та седмица.
Ох и да споделя Thinking настръхна ми косата!На едно момиче в моето положение но тя е 25 седм,а плода 21седм. и предизвикали раждане,под предлог,че плода няма шанс,обаче минала нейна позната лекарка да я види и като разбрала какво става ги спряла.Но момичето получило контракции,кървене ,...ще ражда.Доцентката назначила  раждането се уплашила и с всички сили се борили да спрат родовия процес.  #2gunfire Успели,през това време излезли резултатите на момичето от амниоцентезета и се оказало,че бебето е абсолютно здраво.Сега лежи вече 5та седмица там и всички треперят над нея!!!!   Praynig  Горката,на мен поне това не ми се случи Naughty .Може ли такова нещо,само защото бебето е по-малко казват,че е увредено,плашат майката и айде...здраво дето отива  #2gunfire А нали сме различни-едни големи,други малки,слаби,дебели,ниски-високи,така е и при бебетата,не може майка и баща високи 160 да имат гигант(е може но...)
Българска работа.... Twisted Evil

Предварително моля майките от типа "аз като бях бременна не пушех и се чудя на акъла на други майки как го правят и вредят" да не ми четат постинга, или поне да не го коментират.
Работех до началото на девети месец /не че е оправдание априори, но за мен е/, хабех много нерви и пушех по време на бремеността / горепосочените майки поне да уважат откровеността и признанието ми/.
Резултат - от шести месец плацента 2-3 степен. Е вярно, без да имам разкритие или  изтичащи по малко околоплодни води.
Докторите /следяха ме двама - лекарката в кварталната поликлиника по ЗК не я броя/ само за тая плацента говореха. От средата на осми месец вече бях с плацента трета степен.  Във втората седмица от девети месец вече се задаваше въпроса " Ще издържи ли плацентата и до кога?". Ами ако не бяха  мануалните прегледи на лекаря във патологията сигурно щеше да си издържи и до термин. Родих в 38 г.с. с малко помощ - по минимум 4 прегледа на ден мануални за някакво разкрите и  за започване на родовия процес.
Не пиша това за да се "хваля" с моите "подвизи" - знам, срамно е, аз съм майка - идиотка , щото и с изтекли води отидох да припаля една цигара преди да ме смъкнат в родилна зала.
Просто искам да те успокоя, че  плацентата може и в това състояние доста дълго може да издържи.

# 17
  • Мнения: 11 607
Живо и здраво бебе на финала ти желая и да се похвалиш тук......  bouquet

# 18
  • Мнения: 3
Здравейте! Аз съм в 17-та г.с. и имам контракции, за които взимам но шпа. Въпросът ми е как мога да разбера дали имам изтичане на води?? Имам такива съмнения. Моля ви пишете, ако знаете. Благодаря!

# 19
  • Мнения: 8 999
Не подозирах, че медицината е напреднала толкова!
От сърце ти желая успех - да родиш здраво и хубаво бебе, без проблеми!

# 20
  • София
  • Мнения: 6 011
Дано всичко е наред при теб и другата майка! Praynig



Здравейте! Аз съм в 17-та г.с. и имам контракции, за които взимам но шпа. Въпросът ми е как мога да разбера дали имам изтичане на води?? Имам такива съмнения. Моля ви пишете, ако знаете. Благодаря!
Моят лекар ми обясни, че се взима проба от течението и се маже на някаква специална лентичка. Ако са околоплодни води лентичката се оцветява в оранжево. попитай лекаря ти за такъв тест или ако има друг начин да се разбере дали са околоплодни води.
Иначе за контракциите - аз имах от преди 16 г.с. и докрая бях на лекарства, родих здраво и доносено бебе.

Общи условия

Активация на акаунт