В групата на дъщеря ми деца нахапаха бебе.

  • 4 198
  • 70
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 123
И аз ще се намеся.За мен възпитателките,ако мога да ги нарека тези жени така,са виновни.Има си методи за които те учат пет години ВУЗ и с които могат да ангажират децата така че да не им минава през ума да се избиват.Да,някои са зверчета.От моите две зайчета/те са в една група,но с година и малко разлика/също имаше оплаквания но с помощ от в къщи и с правилен подход в детската всичко се оправи.Просто тези женици-възпитателки им се работи само между кафе паузите.В една детска чух че децата ги слагат да спят в 12 часа до 15,30часа само и само да могат да си пият кафето.В друга детска пък моя позната ми каза че не искали да трият дупето на сина и, а той е на три год.Трябвало да може сам.Разбира се докато една вечер баща му не го взел цялото изцапано с ако.От тогава лелките са по вежливи.Ама и ние не трябва да ги оставяме тези неща така.Трябва гласност.

# 16
  • София
  • Мнения: 62 595
В яслите са медицински сестри, а те учат медицина, а не педагогика. Колко учителки има в яслите?
Много е лесно да се обвинява персонала, но някоя майка пробвала ли е изобщо да изкара и един ден на това работно място? Повечето майки вкъщи едва се оправят с 1 дете, да не говорим за поне 10 деца на едно място.

По време на соца, като млада сестра майка ми е ходила на стаж в детска ясла. Разказвала ми е, че е невъзможно да се обърне внимание на децата, защото са много. При храненето на една сестра се е падало да храни едновременно по 4-5 деца, които още не могат да си улучат устата с лъжицата. Единственият начин бил просто да пъха с лъжичката в устата на едното, докато някое от останалите не е ревнало. Хайде, представете си, че имате четиризнаци и трябва да ги храните сами!

# 17
  • Мнения: 123
Няма начин  работещите в яслите да не са учили педагогика.Освен това от времето когато твоята майка е ходила там на обучение до сега са минали доста години.Методите със сигурност трябва да са променени и да се има пред вид настоящето.Сигурна съм че и ти не си играла на компютър когато си била на пет но ела да видиш моя син..............................Не може да сме най-неграмотната държава в света.Та нали точно на тази възраст се изграждат основните навици на децата ни.Как може да няма педагози?Просто те обвиняват държавата за всичките си беди а държавата нехае за този проблем тъй като ефекта ще е след години когато точно тези деца пораснат,но пък управляващите вече няма да са тук.

# 18
  • Мнения: 123
Боже,извинете ме за ужасния тон,но такива неща като това ме изкарват извън нерви.За децата ни трябва да се грижат не просто добре а както трябва.Не така както е описано тук/прочети поста ми някъде по-горе/

# 19
  • София
  • Мнения: 62 595
Така е, права си.
Все пак медицинските сестри не са неграмотни, защото са нужни интелектуални качества за медицината. Може да карат някакви педагогически предмети сега, но със сигурност в яслите са детски сестри и са свикнали да работят с деца и да ги разбират. Виж, за лелките въпросът може да е по-различен.
Писала съм и друг път за стандартите д по-напредналите страни. В САЩ нормативът за добра ясла е 1 сестра да се занимава максимум с 3-4 деца изобщо като за храненето има и още персонал, а съотношението 1:7 се смята за много лошо и го има само в най-изпадналите държавни ясли. Не зная при нас да е така.

# 20
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 368
..... И, какво правят на едно място деца от последната група и бебе? В нашата ясла нямаше такова нещо - имаше си група за бебетата, и група на "големите". Но дори и да са били на едно място, пак не си го представям, честно!

В нашето ОДЗ яслената група е една, т.е. от 10м до 3г са в една група. Това е и основната причина, заради която още се чудя и мая дали да пусна малката тази есен, дори и да е класирана.

# 21
  • Мнения: 3 500
Това, което пиша ми го разказа лично една от възпитателките. Беше силно възмутена от децата, което според мен не е правилно. Не знам какви методи на възпитание ползват, но факт е, че когато взехме Моника едно от децата се появи на вратата да види кой е. Тогава лелката му вика "На теб кой ти каза да идваш, я марш вътре". Това беше едно от децата, за които тя каза, че се е нахвърлило върху бебето. Но все пак такова отношение! Shocked #Crazy За пръв път виждам подобно поведение от лелка, по принцип винаги са много мили и любезни. Имат вина, разбира се, все пак това е бебе и не бива да бъде оставено при по-големите. Иначе, това е яслена група - до 3 год. възраст са все пак. По-големите са на около 2г.и 10-11м., пред изписване. Дъщеря ми също казва, че едно от момченцата я бие и скубе, но предвид възрастта й не съм сигурна дали не преувеличава. Преди никога не е посягала и вкъщи не го прави, но лелката казва, че в яслата понякога посяга. Вярно, че са много - много са, че е трудно -трудно е, но това е най-важното за което трябва да се следи - за агресията и тя да се наказва по подходящия начин - например половин час размисъл, седейки на столче отделно от децата. В никакъв случай не с шамар и не с "Марш оттука". Извинявайте, но нахапването е ужасно опасно, предвид инфекцията, която може да се получи от зъбите и микробите по тях. Моника, както казах е хапана по окото, имаше огромна "градинка" от зъби точно под окото, на милиметри от очната ябълка и не ми се мисли, ако зъба беше попаднал в окото. Въпросното детенце /в предишна ясла/ го преместиха, то хапеше всички. Защо другите не го правят, а само определени деца. Не знам, може би и ние имаме вина за тая агресия у децата. Много мисли ми минават през главата и то противоречиви. Съгласна съм с противоположните мнения, но продължава да ми е свито отвътре, защото не искам да взема малката някой ден нахапана от яслата. Като знаят, че има агресивни деца в групата лелките трябва да си отварят очите на 4 и да наблюдават повече тия деца, да упражняват някакъв контрол спрямо тях, а може би и да ги гушкат повече Не знам какво да мисля.

# 22
  • Мнения: 1 049
Ако това с нахапването се случи на Запад родителите веднага ще осьдят персонала за немарливост и безотговорност. И всеки ще се сьгласи с тях, че са в пьлното си право! Peace

# 23
  • София
  • Мнения: 62 595
И сега, ако искат могат да ги съдят. И тук имат такова право. Само че като знаем как работи съдебната система...

# 24
  • София
  • Мнения: 8 943
Да не са били бясни тия деца, иначе не мога да си представя как ще се нахвърлят да хапят бебе по лицето, че чак и обезобразено. Извинете ме за недоверието, ама май някой е преувеличил историята, не мога да повярвам, че ще се случи подобно нещо.

# 25
  • София
  • Мнения: 62 595
Стадното чувство е проработило. Ако тарторът на групата е започнал и не е имало кой да види и да санкционира постъпката останалите деца са го последвали. По същия начин при по-големите се случва всички да участват в побоя на едно дете.

# 26
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Ужас!!!!! Sad

# 27
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Питам се защо децата ни са агресивни. Това което прочетох е страшно, направо настръхнах. Сестрите са си виновни, няма какво да спорим, но защо ли децата така са се държали ми е интересно.

# 28
  • София
  • Мнения: 17 595
Мисля, че възпитателите, които са били на смяна, следва да бъдат незабавно учолнени и да им бъде отнета правоспособността да извършавт подобна работа и другаде.

# 29
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Детето на моя позната така хапеше като го хване нервата. Но родителите не му казваха нищо, просто не реагираха. После започна да удря, отново нищо не  му казваха. Това дете си расте с агресия на която никой не обръща внимание. В случая са виновни родителите. Ами като има няколко такива деца в групата става по сложно. Лелките също не ги оправдавам , за да се съберат толкова деца да хапят бебето може би контрола е бил занижен.

Общи условия

Активация на акаунт