В групата на дъщеря ми деца нахапаха бебе.

  • 4 190
  • 70
  •   1
Отговори
# 45
  • Варна
  • Мнения: 2 133
Колко деца са в групата? Не случайно си има нормативи за брой на децата и сестри, които се занимават с тях. Не можем да очакваме 1 сестра, пък била тя и супер-педагожка, да обхване 10-15 малки деца, с които и без това все още трудно се комуникира. Когато за пръв път минах край вратата на нашата бъдеща група в яслата, първата ми мисъл беше "зверилник", после "затвор".

# 46
  • Мнения: 3 500
Според мен хапането е период, през който минават повечето деца, но истината е, че някои деца са много по-агресивни от други и при едни се проявява рядко, при други по-често. Мисля, че по-агресивните деца трябва да бъдат повече наблюдавани от лелките, но и те не са с 18 чифта очи все пак. Съгласна съм с мнението на Феята и мисля, че няма човек, който да не смята, че е необходим повече персонал с по-голяма мотивация и по-добро заплащане. Но може би и други предпоставки имат значение. Това е третата ясла, която посещава Моника. И в други теми съм писала - средно положение е, и сравнително е добро предвид броя на децата. Във Видин дъщеря ми посещаваше ясла, където въпреки, че децата бяха не повече от 10 /и само 2 яслени групи/ грижата за тях беше под всякаква критика - беше винаги отгоре до долу в храна, непреобута, подсечена и т.н. и точно там се случи това с ухапването. Във втората ясла /където я преместихме по горните причини/ беше повече от превъзходно. Гледаха я по-добре и от мен. Беше винаги чиста, учеше нови и нови неща, обожаваше лелките, хигиената беше перфектна, постоянно даваха на децата плодове между храненията, при това имаше допълнително колкото пъти поискат. Взимах си Моника винаги в превъзходно състояние и настроение и не ревна нито веднъж, когато я оставях. Имало е случаи да не иска да си тръгне с мен,  а да гушка лелките и да иска да остане. Така, че важно е и отношението на персонала към работата.

# 47
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
 Peace Наистина персонала е много важен.

# 48
  • Мнения: 1 312
Добре де,аз не разбирам как едно 10-11 месечно бебе е прието в ясла newsm78
Няма ли някаква възрастова граница?
Малко ми се вижда Rolling Eyes

# 49
  • Мнения: 7 821
Добре де,аз не разбирам как едно 10-11 месечно бебе е прието в ясла newsm78
Няма ли някаква възрастова граница?
Малко ми се вижда Rolling Eyes
10 месеца е възрастовата граница.

# 50
  • Мнения: 3 663
на мен хич не ми звучи правдоподобно това
няколко деца го нахапали, че и обезобразено детето
то това не е агресия, ами чист канибализъм...
и да не се разчуе още от никоя от множеството ни обожаващи драматизма медии...

# 51
  • Мнения: 953
На мен пък изобщо не ми звучи нереално. Отговорност носят възпитателите на смяна - не може да оставят едно 3г дете и 10 м бебе сами да си играят без надзор. Ами ако по-голямото беше решило да храни или да си играе на кукли с по-малкото / вероятността да го задуши или удари лошо е огромна/ краят можеше да бъде фатален.
За такова провинение би трябвало да има дисциплинарни наказания.
Емоционалната травма на 11м от агресията спрямо него може да остане за цял живот.
Съжалявам но по никакъв начин не намирам оправдание за персонала.

# 52
  • София
  • Мнения: 750
Анна, не знам дали е преувеличено, както казах по-горе самата лелка ни го разказа това "Днес Х, Х и Х се нахвърлиха и нахапаха бебето, лицето му е обезобразено от лявата страна." Едва ли си го е измислила.
Е сори ама преувеличаваш малко, а и тази дето беше на смяна и тя е една....беше силно притеснена от реакцията на родителите, и детето видях и кой го е нахапал видях, /да не помислиш че си защитавам детето, моя разбойник, не е участвал.....този път, иначе е пръв по простотиии и магарии/, и реакцията на нахапаното дете знам и на родителите му знам - трагедия не е имало. Всъщност и нахапаното дете въобще не е "бебе" .
Успокойте се.

# 53
  • Мнения: 3 500
А въпросната лелка ни каза, че точно твоя син е участвал. Това е, което научихме от нея, без да сме я питали. Отидохме да вземем Мони и тя ни каза. Дори съм я цитирала какво точно ми каза. Според мен, ако мъжа ми е прав, че детето е на 11м.  , то си е бебе. Моника тръгна от 11м. на ясла /не в тази/ и си беше бебе и си я гледаха като бебе, в кошарката, а не при другите деца. Нямам точна информация за детето, но мъжа ми каза, че е мъничко на около 11м. Дори и да не е бебе, това няма значение. Не се засягай, знаеш, че твоя син е слабост на дъщеря ми и тя вкъщи само за него говори. Просто мисля, че сестрите трябва повече да внимават.Утре не искам да взема Мона ухапана, защото веднъж й се е случвало и на косъм се отървахме от инфекция на окото. Знам какво ми беше тогава, и ухапаното изглеждаше ужасно. Мнението ми е, че вместо да се притесняват после как да ни обясняват малко повече да внимават когато по-големите деца играят с доста по-малките. И ако някой е преувеличил то това е лелката. Дъщеря ми също посещава яслата и аз няма да съм безучастна, нормално е да се притеснявам. Както съм казала по-горе всичко си е до човека. За съжаление не можем да се върнем в предишната ясла, където такива инциденти не ставаха и лелките си отваряха очите на осем. Тук за половин година си я взех веднъж зверски подсечена /бяха направо рани//оттогава не се е повторило/, и веднъж с огромна цицина на челото. Сега пък бебето е ухапано. Еми, имат си вина и това е. Разбирам ги и тях, но все пак като става въпрос за детето ми не мога да си затварям очите. Между другото предполагах и се надявах да се включиш, ако имаш повече информация да изясниш какво се е случило.

Последна редакция: ср, 16 апр 2008, 12:31 от Noli

# 54
  • София
  • Мнения: 750
Въпросната лелка пък ни каза, че точно твоя син е участвал. Това е, което научихме от нея, без да сме я питали. Отидохме да вземем Мони и тя ни каза. Дори съм я цитирала какво точно ми каза. И според мен детето си е бебе, Моника тръгна от 11м. на ясла /не в тази/ и си беше бебе и си я гледаха като бебе, в кошарката, а не при другите деца. Нямам точна информация за детето, но мъжа ми каза, че е мъничко на около 11м. Дори и да не е бебе, какво от това, трябва ли да бъде наранявано. Не искам да те засегна, още повече, че твоя син е слабост на дъщеря ми и тя вкъщи само за него говори. Но утре не искам и нея да я взема ухапана, защото веднъж й се е случвало и на косъм се отървахме от инфекция на окото. Мнението ми е, че вместо да се притесняват после как да ни обясняват малко повече да внимават когато по-големите деца играят с доста по-малките. И ако някой е преувеличил то това е лелката. Дъщеря ми също посещава яслата и аз няма да съм безучастна, нормално е да се притеснявам. Както съм казала по-горе всичко си е до човека. За съжаление не можем да се върнем в предишната ясла, където такива инциденти не ставаха и лелките си отваряха очите на осем. Тук за половин година си я взех веднъж зверски подсечена /пищеше от болка, бяха направо рани/, оттогава не се е повторило и веднъж с огромна цицина на челото. Сега пък бебето е ухапано. Еми, имат си вина и това е. Разбирам ги и тях, но все пак като става въпрос за детето ми не мога да си затварям очите.
ами в крайна сметка дали е участвал или не - няма значение - децата са деца. Не го защитавам, и  не се чувствам  виновна, ако разбира се това е истина, защото няма смисъл ако е виновен той, тя да крие от мен, и от родителите на нахапаното дете, бяхме всички на куп същия ден.
Детето пак казвам не е бебе, на година и половина.
Пиша всичко това не за да защитавам някой - ясла, лелки, най-малкото пък сина ми. Просто исках да внеса повече инфо за това, което се е случило, защото постоянно чета за супер безумици и простотии, които се случват, описания случай го знам и пак казвам, че е леко драматично описан - ти така си го разбрала, така са ти го разказали. Влади няма да е първото или последното нахапано дете в градини и ясли, независимо колко говорим ние родителите на децата си, как ги възпитаваме и пр, също така не мисля, че има родители които насърчават децата си да се бият или хапят,   лелките пък нямат физическа възможност да са 100% при децата.
Не казвам, че не трябва да се притесняваш, написах всичко тава, за да внеса яснота.
Имам две деца - ясно е, брат и сестра, ужасно много се обичат, играят си страхотно, но в крайна сметка се случва да се скарат, сбият, наранят едно друго. Аз не мога да бъда 100% от времето до тях, не вярвам, че и жени, които се грижат за 30 деца - могат. И не очаквам това от тях.
Объркано стана, ама май имам много неща да кажа, макар доста от тях да не са по конкретния случай.

# 55
  • Мнения: 3 500
Напълно съм съгласна с теб. Аз също не обвинявам децата. За моята също казват, че понякога посяга. Няма за какво да се чувстваш виновна, но такива инциденти трябва да има по-малко. Децата са много, лелките са малко и демотивирани и от всичко това страдат децата ни. Там те също получават възпитание. А иначе за драматизма - ми то си е драматично, така както го чух и наистина се притесних. Затова и се надявах да се включиш.

# 56
  • Sofia
  • Мнения: 8 221


 жени, които се грижат за 30 деца

В яслите по 30 деца ли са вече?

# 57
  • Мнения: 1 897
В групата, където е моят син са 26.

# 58
  • София
  • Мнения: 750


 жени, които се грижат за 30 деца

В яслите по 30 деца ли са вече?
ами в нашата група по списъка на таксите за месеца ги броих - точно 30 броя

# 59
  • Плевен
  • Мнения: 252
В нашата ясла бяха 22 деца с 1 сестра и 1 лелка, само по обед ставаха 2 сестри. Ама какво е това бебе на 10 месеца в ясла. При нас трябва да може стабилно да ходи, за де е на ясла. Shocked

Общи условия

Активация на акаунт