Алкохолизъм ли е това?

  • 4 760
  • 71
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 173
Имах предвид,че и аз огладнявам.

# 31
  • Мнения: 1 150
За мен и 20 гр. ежедневно или през ден си е алкохолизъм. Същото е, като с опиатите, дали ще смръкнеш 2 линии този месец или ще се боднеш 3 пъти - все си наркоман.
Жалко, че на алкохола не се гледа толкова сериозно.

Ясно ми е, че по тази логика масово сме алкохолици, но така приемам нещата, което не значи, че и аз не съм в кюпа  Mr. Green

# 32
  • Мнения: 1 520
Не мисля че 50-100 гр. ракийка или уиски вечер са проблем.
Зависи. Ако бутилката с алкохол може да стои пред теб неограничено време без да се изкушиш да посенеш към нея, то със сигурност нямаш проблем с алкохола.
Но ако същата тази бутилка представлява своеобразен дразнител, в смисъл, че не те оставя на спокойствие докато не изконсумираш поне 50-100 грама, то тогава проблемът с алкохола е наистина сериозен и още как.

Последна редакция: нд, 13 апр 2008, 19:38 от krem-karamel

# 33
  • Мнения: 1 520
На всеки се е случвало когато е афектиран да си пийне, макар и сам...
На всеки?! Аз когато съм афектирана паля цигара.

# 34
  • София
  • Мнения: 604
и аз го правя всяка вечер, не ме интересува кой как ще го нарече. Пия или вино, или ракия, или каквото има(по 50-100 гр максимум), чакам с нетърпение да стане 7-8 вечерта и да си сипя Mr. Green Sunglasses

# 35
  • Мнения: 2 039
и аз го правя всяка вечер, не ме интересува кой как ще го нарече. Пия или вино, или ракия, или каквото има(по 50-100 гр максимум), чакам с нетърпение да стане 7-8 вечерта и да си сипя Mr. Green Sunglasses

И аз тъй  Mr. Green Понякога се случва да се надвиши дозата, ама какво да се прави  Embarassed Simple Smile Ама някои хора тука в тая тема бая глупости изписаха  Joy ooooh!

# 36
  • ...на безопасно
  • Мнения: 3 020
   Да, случвало ми се е. Даже и без да съм ядосана, си наливам чаша вино. Не мисля, че е проблем. Виж, ако започна да си търся оправдание, че го правя...

# 37
  • София
  • Мнения: 604
Цитат
И аз тъй   Понякога се случва да се надвиши дозата, ама какво да се прави    Ама някои хора тука в тая тема бая глупости изписаха   
Подушвам, че сме от една порода Hug
Мога да добавя, че сега съм много по-добре от студентските си години, когато с приятелка си изпиваме 1 бутилка конценртат, после на купон или клуб пием текили,бири.Накрая изобщо незнам и кво пия, а на сутринта се почва с бири...та до вечерта, когато цъфне някой в квартирата с ракия Mr. Green
айде сега плюйте ме-тук всички се изкарват светици!Една чашка бяло винце много била, или 50 грама ракия...луда работа.,:crazyeyes:

# 38
  • Мнения: 173
Мисля, че не е.

# 39
  • Мнения: 2 556
Аз обичам да си пийвам с компания, но ми се е случвало и сама да пия чаша вино, нямам никакви притеснения, че това е първа стъпка към алкохолизма.

# 40
  • Мнения: 674
На всеки се е случвало когато е афектиран да си пийне, макар и сам.....


Тц, не на всеки!  Naughty

Напълно подкрепям Peace
И аз така колкото и да съм ядосана никога не си сипвам bowuu

# 41
  • Мнения: 177
Разбира се, че не е алкохолизъм това. Направо са ми смешни някои от отговорите тук. Честно, акъла не ми го побира, как има хора, за които алкохола е някакъв смъртен грях божи. И лично мое мнение, но познавам 2-3ма човека, които никога и при никакви поводи не пият и самите те са ми, меко казано, странни. Някакси съм резервирана към такива хора. Алкохолизмът си е доста сериозна болест и човек не става алкохолик просто така, трябва да има сума ти предпоставки. Това все пак си е мое мнение, не ми скачайте!
А иначе за мен си е голямо удоволствие да остана сама, без деца, мъж и т.н. и да си сипя чаша бяло вино. Кеф голям..

# 42
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Естествено че не е алкохолизъм, и на мен ми се случва да си сипя една чаша вино, ако имах и нещо по- силно, също, така се успокоявам а и си правя удоволствието Peace

# 43
  • Мнения: 4 752
Случва ли ви се да си сипвате алкохол и да си пийвате самичка, когато сте ядосана?Колко често?Смятате ли, че това е началото на някакъв тип битов алкохолизъм?
Случвало ми се е и то не само когато съм ядосана. Няма нищо общо с алкохолизма това да си сипеш чаша хубаво питие в домашна обстановка.

# 44
  • София
  • Мнения: 17 592
Ако го правиш ПОНЯКОГА не е никакъв проблем. Ако го правиш винаги, когато се ядосаш - да, това е начало на алкохолизъм.

Не съм противник на алкохола.
И... Ами май почти не ми се е случвало да пия, когато съм ядосана (но за сметка на това пък пуша). Но ми се е случвало просто да ми скимне.

Мисля, че ако допуснеш някакви характерни обстоятелства да станат пусков механизъм, това може да се превърне в проблем.

Общи условия

Активация на акаунт