Не знам какво да правя?????ПОМОГНЕТЕ!

  • 1 296
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 837
искам да попитам lary как и даваш добавката ..?Не ще и не ще...опитвам се да и дам добавка на моето бебче но не я желае а знам че е гладна защото кърмата ми наистина намаля...незнам как да и дам добавка?не иска..
maya, просто слагай детето по-често на гърда! Още повече, че не иска добавка. Няма как ти да знаеш колко кърма имаш. Детето не е лудо гладно да стои!

# 16
  • Мнения: 3 926
Мая, от къде си? На 19-ти имаме ден на отворените врати в кабинета по кърмене. Ела, ако си от София Hug
Иначе как точно разбираш, че кърмата ти е намаляла?

# 17
  • Мнения: 367
Майче, и аз съм в твоето положение от известно време. Бях се въоражила с куражи и си мислех, че нещата не са от намаляването на кърмата, но май бъркам. Бебето ми от три седмици яде през два часа през нощта, понякога даже суче, заспива и се събужда след 5 минути мрънкащ, пак давам, суче, заспива  и така можем и един час да откараме! Ръцете са му нон стоп в устата, но това може би наистина е от зъбите. Иначе не се къса от рев от глад, но аз мисля че това  е защото кърмата ми не е изчезнала напълно, той се залъгва от количеството, което изпива, заспива и после огладнява бързо и иска пак. Сега яде много по-често, отколкото когато беше не 1-2 месеца. Ние вместо да намаляваме броя на храненията те значително се увеличиха! Аз мисля също да пробвам с добавка, иначе и аз няма да издържа да с това постоянно хранене. Събират ни се по 7-8 хранения на денонощие (бебето ми е на 4 месеца и  15 дни)!

# 18
  • Мнения: 3 926
Всъщност, Мафиа, ти също нямаш проблеми с коилчествата. Бебе на 4-ри месеца не се залъгва току-така Peace Освено това знае какво иска и къде да го намери. Имайте предвид, че децата ви вече влизат във възрастта, в която сукането не им е само за хранене, а вече става и за удоволствие. Самият процес започва да става осъзнат. Затова е съвсем естествено ако не предлагате много и различни забавления вие да сте на прицел Wink Имам предвид - чести разходки, срещи с други бебта, игри и забвления, различни от досегашните. Вече трябва да включвате въображението си в контакта с бебето. Нормално е да търсят близост от скука, но не е хубаво това да се превръща в навик.
Нощем обикновено е пряко свързано със събоникненето. Все пак с кърмата слиза директно окситоцин, който е естествена упойка. Това им помага да се справят с евентуалната болка, както и да се успокоят от новите неща, преживени през деня. На тази възраст е нормално буденията да зачестят, именно защото бебетата започват да се впечатляват от света около тях. Той става много цветен, шумен, забавен, пълен с аромати и случки. Те откриват нови възможности на телата си и искат да ги изследват. Това ги напряга и сънят им става много по-неспокоен.
Та, АМ трудно ще помогне в случая. Дори на детето може да му стане тежко, защото до сега е приемало друг тип храна и да се буди от неприятно усещане в стомаха. Просто децата са такива. ПРиемете ги и смело напред Peace

# 19
благодаря ви за съветите....продължавам да кърмя...нямам избор а вече и захранвам...бебка си иска млекцето на мама и това си е...няма да я мъча със добавки....надявам се всичко да е наред..Бени надявам се всичко да бъде наред и със вас.и ние сме точно като вас със ръчички във устата ПОСТОЯННО дано не и стане навик и смученето на палеца че ще се побъркам....буденето нощем абе все едно аз съм ги писала тези неща....

# 20
  • Мнения: 367
благодаря ви за съветите....продължавам да кърмя...нямам избор а вече и захранвам...бебка си иска млекцето на мама и това си е...няма да я мъча със добавки....надявам се всичко да е наред..Бени надявам се всичко да бъде наред и със вас.и ние сме точно като вас със ръчички във устата ПОСТОЯННО дано не и стане навик и смученето на палеца че ще се побъркам....буденето нощем абе все едно аз съм ги писала тези неща....

И аз реших да започна със захранването, вместо да давам адаптирано мляко. Ще изчакам да му бият ваксината другата седмица и започвам със зеленчуково пюре - картофено. Бебка с какво я захрани? Как го прие?

# 21
  • Мнения: 1 969
Мая колкото по-често слагаш бебето на гърда, толкова повече кърма ще имаш. Кърменето е уникален процес, бебето знае кога и колко да си поиска от организма на мама, а гърдите на мама знаят колко точно да произвеждат за да е добре наядено бебето Hug То само ти е подсказало че няма нужда от адаптирано мляко и много си харесва маминото  Grinning

Иначе това с пробните кърмения не е показател, защото всяко бебе си има индивидуални нужди, по различното време на денонощието, в различните периоди на растеж....
Щом от 140 нужни за неговата възраст, изсуква 110, ми какво по-хубаво от това! Наяжда се добре детето. Нали не са 40 гр., ами са 110 ! Нямаш основание да се съмняваш - имаш си кърма. Тя естествено обаче ще намалее, когато почнеш захранването.
  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт