САЩ

  • 9 164
  • 96
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 994
Ъ..да.. мислех, че вие говорите за някакво доплащане освен вноските.  ooooh!
Знаех си, че съм права за маршрута, обаче.  Mr. Green

То си зависи от много работи, но средно 8 часа според мен излиза.

блажка, и при нас в такъв тип болници се наливат много пари, но аз там не бих отишла, защото обслужването е много бавно, и със сигурност ще бъда най-бялата там. По ми е изгодно да си платя и да отида на по-нормално място.
Много ми е неприятно, че болшинството без застраховки ползва ER като квартален кабинет и си водят децата дори и за течащ нос там.
Имах наскоро наистина спешен случай и чакането заради сополивите носове ми дойде в много.

А и няколко пъти съм летяла бременна и ми искаха бележка че съм под 7 месеца. Луфтханза и Бритиш казаха, че няма да ме возят, ако съм в 3ти триместър, но може за други компании това да не важи.

# 16
  • usa
  • Мнения: 2 113
Сега чак се сетих се за моя позната лекарка, която караше резидентура точно в някаква такава комюнити болница. Пациентите - основно черни. Диагнозите - основно СПИН, и туберкулоза като резултат от изтощението на организма. В тази болница наистина им се полагали безплатни грижи и лекарства, при това безумно скъпи лекарства за СПИН, на стойност хиляди долари, и те дори не ги пиели! Толкова инертни, и апатични, и безотговорни ... тя много им се ядосваше.
Та на фона на това мога само да поздравя балкантуристите за куража и хепиенда!

куражът добре, но къде е моралното право да цедиш социалната система на държава, чийто гражданин не си и за която не си допринесъл с нищо? инертните и безотговорните са граждани на държавата и тя има принос да станат такива, каквито са, така че ще си ги отглежда. от къде на къде обаче ще плащаме данъци, за да раждат безплатно разни пристигащи бременни в деветия месец балкан- и прочие туристи???

# 17
  • Мнения: 523
Първо, пожелавам на airin555, нормално и спокойно раждане.
Защо решихте, че авторката на темата е турист? Може и да е със зелена карта от лотарията.  Познавам и други момичета, които след спечелването на ЗК забременяват.  Наистина си е проблем и притеснение едно евентуално пътуване и раждане в непозната страна. Освен, ако не си доста напред с парите, не виждам как ще стане раждането в САЩ, без помощта на такива социални програми. Друг вариант е да не се пътува, да се изчака раждане в БГ, но тогава детето няма да има документи за да пътува с родителите до САЩ. Вие как ще постъпите в такава ситуация?

# 18
  • Мнения: 1 147
eagle, не е коректно да се рекламира колко е безплатно раждането в Щатите. Мисля, че това провокира реакциите на момичетата, включително моята.
За да може момичета, които след спечелването на зелената карта, да дойдат и да раждат тук безплатно, плащаме всички ние. Има случаи, в които наистина хората са в нужда, и затова съществуват благотворителни болници. Но, да се обяснява колко всичко е безплатно, и как ти покриват всичко, че и изследванията и лекарствата, и че някой те посреща с отворени обятия бременна в осми месец, е нелепо, и грозно.
Осъзнавам, че когато си в България и си в трудна ситуация, тук ти се вижда рай. Но поне си дай сметка как и защо се случват нещата, кажи благодаря, и направи така, че да върнеш в системата това, което си взел.

# 19
  • Мнения: 523
Зора, напълно си права, че не е приятно да знаеш, че ти плащаш доста солено всеки месец, за да може да се облагодетелстват хора, които ползват тези програми. Аз обаче съм сигурна, както и познавам, а може би и във форума има такива, които са в САЩ, не от 1 месец, а от 4-5 години, с документи и също ги ползват. Имаше наскоро тема за безплатно раждане тук...
Не ми се вярва, някой хей така, с туристическа виза да дойде да роди в САЩ, без да има тук хора, на които да разчита. Може и да сте прави и случая да е точно такъв. Не съм сигурна.
Аз го разбирам по друг начин. И в други форуми съм чела притеснения на хора със зелени карти, които се чудят какво да правят в подобни ситуации. Да тръгват ли или не. Сигурна съм, че ако не съществуваха имиграционните бариери, повечето щяха да раждат в БГ. На мен не ми се струва рай едно такова пътуване и раждане в напълно непозната страна, макар и САЩ. Просто бих го избрала, защото няма как по друг начин след това да извадиш документи на родено в БГ дете. Нормално ще чакаш около 6 години, за да може да го доведеш тук.
Може и да греша, но поне аз така го разбирам.

# 20
  • usa
  • Мнения: 2 113
Просто бих го избрала, защото няма как по друг начин след това да извадиш документи на родено в БГ дете. Нормално ще чакаш около 6 години, за да може да го доведеш тук.
Може и да греша, но поне аз така го разбирам.

това не го разбрах  newsm78... твърдиш, че ако детето се роди в българия след като родителите му са със зелени карти не могат да го доведат в щатите ли?

# 21
  • Мнения: 7 837
Друг вариант е да не се пътува, да се изчака раждане в БГ, но тогава детето няма да има документи за да пътува с родителите до САЩ. Вие как ще постъпите в такава ситуация?

Ние изчакахме, независимо че бях бременна в 6-ия месец, когато ни бяха готови документите и можехме да се явим на интервю.  Simple Smile Шест месеца по-късно, бебето нямаше проблеми с получаване на виза, нищо, че не фигурираше в официалните документи. Така е при Н-визите. Може за ЗК наистина да е по-трудно...
Аз предпочетох да си родя в БГ, поне имаше някаква сигурност. Завиждам на тези, които подхождат "авантюристично" по  този въпрос.

Леко раждане, айрийн. Не се залъгвай, че си открила "социалната държава".

# 22
  • Мнения: 523
Просто бих го избрала, защото няма как по друг начин след това да извадиш документи на родено в БГ дете. Нормално ще чакаш около 6 години, за да може да го доведеш тук.
Може и да греша, но поне аз така го разбирам.

това не го разбрах  newsm78... твърдиш, че ако детето се роди в българия след като родителите му са със зелени карти не могат да го доведат в щатите ли?

Не съм 100% убедена, но доколкото знам, трябва да си гражданин за да може да спонсорираш детето си за документи. Може и да си със зелена карта, но в момента май гледат подадените петиции от 2001 година.
Кейси, и аз бих останала в България да родя. Никога не бих тръгнала така. Ако обаче пред мен стои дилемата с документите на детото няма да го направя.

# 23
  • Мнения: 523

Леко раждане, айрийн. Не се залъгвай, че си открила "социалната държава".
[/quote]

Тук подкрепям с две ръце. Ако айрийн наистина е дошла със зелена карта, тепърва ще види, колко по-социални са в БГ и как изобщо българите не живеят толкова зле, колкото си мислят.

# 24
  • Мнения: 7 837
То зависи, как и къде си живял, защото за мен, БГ е също далеч от категорията "социална" държава.

Аз знам поне за 3-4 българки, които са дошли в Щатите в края на бременността, с едничката идея да родят американци...Даже преди време имаше пак тема, едно момиче се чудеше, дали да идва на бригада и да ражда тук. Явно в някои щати има подобни програми. Обаче, след раждането, какво? Само с купони за храна не се живее...
Чувала съм от мексиканките по площадките, че много от тях не ходят на консултации. Отиват директно в болницата, като дойде време за раждане и минават на имърджънси Медикейд... Луда работа.

# 25
  • usa
  • Мнения: 2 113
Не съм 100% убедена, но доколкото знам, трябва да си гражданин за да може да спонсорираш детето си за документи. Може и да си със зелена карта, но в момента май гледат подадените петиции от 2001 година.

не е вярно. деца под 18 години си вървят безусловно с родителите с гражданство или не Simple Smile. познавам няколко майки дошли със спечелени зелени карти с новородените си бебета и една от тях е форумска майка Simple Smile.

# 26
  • Мнения: 994
Имам  2 познати семейства, спечелили ЗК в бременно състояние и които родиха в България. Бебетата също получиха зелени карти без проблем и  пътуваха съответно едното на месец, другото на 3.  Въпрос е мисля на попълване на допълнителен документ. Дамите се чувствха също като Кейси и не пожелаха да рискуват с раждане тук.
И аз не го разбирам бебешкия туризъм, но както вече съм казвала хич ме няма в авантюрите.

# 27
  • Мнения: 1 800

Аз знам поне за 3-4 българки, които са дошли в Щатите в края на бременността, с едничката идея да родят американци...Даже преди време имаше пак тема, едно момиче се чудеше, дали да идва на бригада и да ражда тук. Явно в някои щати има подобни програми. Обаче, след раждането, какво? Само с купони за храна не се живее...

Това нали е проблема с мексиканците- минават бременни границата, раждат тук безплатно и си мислят, че са се уредили...да ама те не са никакви в държавата, детето чак на 18 може да ги легализира тях, нямат право на работа и т.н ...да там ми отиват таксичките...

иначе зависи от щата. В НХ като живеех имаше програми- ако си под някакъв минимум доходи, раждаш, изследвания ит .н безплатно...на колега на мъжа ми от училище, жена му роди така и не плати нищо ( сега си го плащат в такси)...отделно имат безплатна програма хелти кидс- детето получава безплатна медицинска помощ- ние бяхме на това за сина ми за 3 месеца, защото застраховката от училището не покриваше детето...

не трябва да се обобщава така за САЩ, чак и тема да се отваря, без да се знае за какво става на въпрос...има хора, които вярват... Peace

# 28
  • Мнения: 523
То зависи, как и къде си живял, защото за мен, БГ е също далеч от категорията "социална" държава.

Аз знам поне за 3-4 българки, които са дошли в Щатите в края на бременността, с едничката идея да родят американци...Даже преди време имаше пак тема, едно момиче се чудеше, дали да идва на бригада и да ражда тук. Явно в някои щати има подобни програми. Обаче, след раждането, какво? Само с купони за храна не се живее...
Чувала съм от мексиканките по площадките, че много от тях не ходят на консултации. Отиват директно в болницата, като дойде време за раждане и минават на имърджънси Медикейд... Луда работа.

Може авторката на темата да е от тези случаи. Не мога да знам. На мен ми е странно, така да дойдеш тук да родиш, ако си с турист. виза или на бригада. Не виждам особен смисъл, но всеки си гледа от неговата страна. Аз, като четох темата, реших, че случая си е от нормалните. Просто за мен няма смисъл нелегалното пребиваване в тази страна и живеенето на помощи. Пък и аз не мога да сравнявам Мексико с България. Разликата е огромна. Ако има някой, които е бил извън курортните зони на Мексико, знае за каква мизерия става на въпрос.

# 29
  • Мнения: 2 257
Що наскачахте на жената? Laughing Да тръгнеш от Смолян за Добрич, па не щеш ли, да кацнеш в Ню Йорк за някакви си 8 часа, да те посрещнат с усмвика, нищо, че раждаш, слизайки от самолета, пък веднага да те настанят в болница и всичко да е фрий - ми който и да е, ще се зашемети. Laughing
Америка е това, "...the land of the free." (в химна си го пише!) Laughing

Последна редакция: сб, 12 апр 2008, 07:40 от Джи

Общи условия

Активация на акаунт