САЩ

  • 9 191
  • 96
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 219
Първо здравейте на всички.Аз не отдавна имах публикувана тема за трудният избор за пътуване,в която разказах как сам изправена пред трудното решение дали да пътувам бременна в 9-ти месец от Смолян до Добрич,или да родя в Смолян и после да пътувам 500км с новородено.Но сега следва най-интересното : Laughing

Аз не само,че пътувах бременна в 8-ми месец от Смолян до Добрич,но и след това пропътувах цялото разстояние от София до Ню Йорк,което никак не е малко.Защото пътя беше 3 часа до Лондон с престоЙ 2 часа и после още 8 до Ню Йорк.Сега вече термина ми наближа,но съм спокойна,защото тук съм в сигурни ръце.Докторите са добри,отзивчиви и пр.А и разполагат с наи-добрата апаратура и техника.

Но по-важен е моят съвет към всички бъдещи и настоящи майки:не се страхувайте да пътувате, дори и в напреднала бременност.Всичко зависи от вас дали се чувствате добре,но ако имате нормална бременност като моята,мисля че няма да имате никакви тревоги.Така че успех от мен на всички и се надявам да бъда полезна. Simple Smile

ПС:тук всичко е безплатно за майката и бебето,дори да не съм с американско гражданство плюс всички изследвания, витамини,лекарства и пр.Раждането е безплатно във всяка една болница или родилен дом.И най-интересното е,че тук е по добре да родиш в държавна болница,отколкото в частна,а в БГ е обратното.

# 1
  • Бостън
  • Мнения: 13 603
ПС:тук всичко е безплатно за майката и бебето,дори да не съм с американско гражданство плюс всички изследвания, витамини,лекарства и пр.Раждането е безплатно във всяка една болница или родилен дом.И най-интересното е,че тук е по добре да родиш в държавна болница,отколкото в частна,а в БГ е обратното.


 Shocked Би ли ни разказала по-подробно как стана това, защото само за сравнение, моята сметка за раждането и престоя в болница, без прегледи, изследвания и витамини, е почти 25 000 долара/януари 2008? И да - плащам данъци и имам много добра застраховка...

# 2
  • Мнения: 1 147
Боже.
Тия хора няма ли да спрат с филмите....


Много те моля, разкажи подробно как стана това, защото аз за три години така и не разбрах как да родя безплатно, в държавна или частна болница..

# 3
# 4
  • USA
  • Мнения: 559
Мда. И също така е интересно да се отбележи коя самолетна компания е качила на борда си жена бременна в 8мия месец за презокеански полет.  Whistling

# 5
  • Мнения: 2 386
 Crazy Crazy

Да добавя и аз една разлика...
Лондон-Ню Йорк не е ли по-малко от 8 часа?  Laughing

# 6
  • Мнения: 3 491
А аз пък съм чувала, че има такива "комюнити" болници, в които може да се роди безплатно. Конкретно за Бронкс съм чувала, че има такава, и че там ходят хората с ниски доходи и без застраховки, включително на туристическа виза.
Любопитно ми е дали не е тази болница:
http://www.bronx-leb.org/About_Us.htm

Аз поне така тълкувам изказването "For more than 100 years, Bronx-Lebanon Hospital Center has been most successful in providing quality health care to those in need, regardless of their ability to pay."

Но това все пак не значи, че във всяка болница може да се роди безплатно.

# 7
  • Мнения: 994
Crazy Crazy

Да добавя и аз една разлика...
Лондон-Ню Йорк не е ли по-малко от 8 часа?  Laughing


Според expedia от Гетуик до ДЖФК  e 8.25  нон стоп.

При нас такива екстри  като безплатно раждане няма. Все някой трябва да плати Simple Smile



# 8
  • Мнения: 3 491
Аз за този списък с безплатно  обслужващи клиники и болници знам, без да давам гаранции, че е актуален:
http://www.uniteforsight.org/freeclinics.php

# 9
  • Мнения: 2 386
Хм, винаги съм смятала, че е по-малко.
 

Последна редакция: сб, 12 апр 2008, 02:09 от Evanescent

# 10
  • Мнения: 884
Crazy Crazy

Да добавя и аз една разлика...
Лондон-Ню Йорк не е ли по-малко от 8 часа?  Laughing


Според expedia от Гетуик до ДЖФК  e 8.25  нон стоп.

При нас такива екстри  като безплатно раждане няма. Все някой трябва да плати Simple Smile




С чакането на ред за кацане и за свободен гейт после може и 12 часа да откара  Laughing .  
Летяла съм поне 20 пъти този маршрут и повече от 6.30ч. не е бил никога полета!
И коя авиокомпания  е пуснала на борд жена в последен месец!   newsm78

# 11
  • usa
  • Мнения: 2 113
Shocked Би ли ни разказала по-подробно как стана това, защото само за сравнение, моята сметка за раждането и престоя в болница, без прегледи, изследвания и витамини, е почти 25 000 долара/януари 2008? И да - плащам данъци и имам много добра застраховка...


плащаш и всички ние плащаме, за да могат ей такива балкантуристи после да раждат безплатно и да им е "всичко безплатно за майката и бебето,дори да не съм с американско гражданство плюс всички изследвания, витамини,лекарства и пр."  ooooh!... не е ли удоволствие да получаваме отчет къде ни отиват данъците?

# 12
  • Мнения: 994
Моята застраховка е с безплатно раждане.

Е, как така безплатно - нали си плащаш месечни вноски.

# 13
  • Мнения: 2 386
Ъ..да.. мислех, че вие говорите за някакво доплащане освен вноските.  ooooh!
Знаех си, че съм права за маршрута, обаче.  Mr. Green

# 14
  • Мнения: 3 491
Shocked Би ли ни разказала по-подробно как стана това, защото само за сравнение, моята сметка за раждането и престоя в болница, без прегледи, изследвания и витамини, е почти 25 000 долара/януари 2008? И да - плащам данъци и имам много добра застраховка...


плащаш и всички ние плащаме, за да могат ей такива балкантуристи после да раждат безплатно и да им е "всичко безплатно за майката и бебето,дори да не съм с американско гражданство плюс всички изследвания, витамини,лекарства и пр."  ooooh!... не е ли удоволствие да получаваме отчет къде ни отиват данъците?
Сега чак се сетих се за моя позната лекарка, която караше резидентура точно в някаква такава комюнити болница. Пациентите - основно черни. Диагнозите - основно СПИН, и туберкулоза като резултат от изтощението на организма. В тази болница наистина им се полагали безплатни грижи и лекарства, при това безумно скъпи лекарства за СПИН, на стойност хиляди долари, и те дори не ги пиели! Толкова инертни, и апатични, и безотговорни ... тя много им се ядосваше.
Та на фона на това мога само да поздравя балкантуристите за куража и хепиенда!

# 15
  • Мнения: 994
Ъ..да.. мислех, че вие говорите за някакво доплащане освен вноските.  ooooh!
Знаех си, че съм права за маршрута, обаче.  Mr. Green

То си зависи от много работи, но средно 8 часа според мен излиза.

блажка, и при нас в такъв тип болници се наливат много пари, но аз там не бих отишла, защото обслужването е много бавно, и със сигурност ще бъда най-бялата там. По ми е изгодно да си платя и да отида на по-нормално място.
Много ми е неприятно, че болшинството без застраховки ползва ER като квартален кабинет и си водят децата дори и за течащ нос там.
Имах наскоро наистина спешен случай и чакането заради сополивите носове ми дойде в много.

А и няколко пъти съм летяла бременна и ми искаха бележка че съм под 7 месеца. Луфтханза и Бритиш казаха, че няма да ме возят, ако съм в 3ти триместър, но може за други компании това да не важи.

# 16
  • usa
  • Мнения: 2 113
Сега чак се сетих се за моя позната лекарка, която караше резидентура точно в някаква такава комюнити болница. Пациентите - основно черни. Диагнозите - основно СПИН, и туберкулоза като резултат от изтощението на организма. В тази болница наистина им се полагали безплатни грижи и лекарства, при това безумно скъпи лекарства за СПИН, на стойност хиляди долари, и те дори не ги пиели! Толкова инертни, и апатични, и безотговорни ... тя много им се ядосваше.
Та на фона на това мога само да поздравя балкантуристите за куража и хепиенда!

куражът добре, но къде е моралното право да цедиш социалната система на държава, чийто гражданин не си и за която не си допринесъл с нищо? инертните и безотговорните са граждани на държавата и тя има принос да станат такива, каквито са, така че ще си ги отглежда. от къде на къде обаче ще плащаме данъци, за да раждат безплатно разни пристигащи бременни в деветия месец балкан- и прочие туристи???

# 17
  • Мнения: 523
Първо, пожелавам на airin555, нормално и спокойно раждане.
Защо решихте, че авторката на темата е турист? Може и да е със зелена карта от лотарията.  Познавам и други момичета, които след спечелването на ЗК забременяват.  Наистина си е проблем и притеснение едно евентуално пътуване и раждане в непозната страна. Освен, ако не си доста напред с парите, не виждам как ще стане раждането в САЩ, без помощта на такива социални програми. Друг вариант е да не се пътува, да се изчака раждане в БГ, но тогава детето няма да има документи за да пътува с родителите до САЩ. Вие как ще постъпите в такава ситуация?

# 18
  • Мнения: 1 147
eagle, не е коректно да се рекламира колко е безплатно раждането в Щатите. Мисля, че това провокира реакциите на момичетата, включително моята.
За да може момичета, които след спечелването на зелената карта, да дойдат и да раждат тук безплатно, плащаме всички ние. Има случаи, в които наистина хората са в нужда, и затова съществуват благотворителни болници. Но, да се обяснява колко всичко е безплатно, и как ти покриват всичко, че и изследванията и лекарствата, и че някой те посреща с отворени обятия бременна в осми месец, е нелепо, и грозно.
Осъзнавам, че когато си в България и си в трудна ситуация, тук ти се вижда рай. Но поне си дай сметка как и защо се случват нещата, кажи благодаря, и направи така, че да върнеш в системата това, което си взел.

# 19
  • Мнения: 523
Зора, напълно си права, че не е приятно да знаеш, че ти плащаш доста солено всеки месец, за да може да се облагодетелстват хора, които ползват тези програми. Аз обаче съм сигурна, както и познавам, а може би и във форума има такива, които са в САЩ, не от 1 месец, а от 4-5 години, с документи и също ги ползват. Имаше наскоро тема за безплатно раждане тук...
Не ми се вярва, някой хей така, с туристическа виза да дойде да роди в САЩ, без да има тук хора, на които да разчита. Може и да сте прави и случая да е точно такъв. Не съм сигурна.
Аз го разбирам по друг начин. И в други форуми съм чела притеснения на хора със зелени карти, които се чудят какво да правят в подобни ситуации. Да тръгват ли или не. Сигурна съм, че ако не съществуваха имиграционните бариери, повечето щяха да раждат в БГ. На мен не ми се струва рай едно такова пътуване и раждане в напълно непозната страна, макар и САЩ. Просто бих го избрала, защото няма как по друг начин след това да извадиш документи на родено в БГ дете. Нормално ще чакаш около 6 години, за да може да го доведеш тук.
Може и да греша, но поне аз така го разбирам.

# 20
  • usa
  • Мнения: 2 113
Просто бих го избрала, защото няма как по друг начин след това да извадиш документи на родено в БГ дете. Нормално ще чакаш около 6 години, за да може да го доведеш тук.
Може и да греша, но поне аз така го разбирам.

това не го разбрах  newsm78... твърдиш, че ако детето се роди в българия след като родителите му са със зелени карти не могат да го доведат в щатите ли?

# 21
  • Мнения: 7 837
Друг вариант е да не се пътува, да се изчака раждане в БГ, но тогава детето няма да има документи за да пътува с родителите до САЩ. Вие как ще постъпите в такава ситуация?

Ние изчакахме, независимо че бях бременна в 6-ия месец, когато ни бяха готови документите и можехме да се явим на интервю.  Simple Smile Шест месеца по-късно, бебето нямаше проблеми с получаване на виза, нищо, че не фигурираше в официалните документи. Така е при Н-визите. Може за ЗК наистина да е по-трудно...
Аз предпочетох да си родя в БГ, поне имаше някаква сигурност. Завиждам на тези, които подхождат "авантюристично" по  този въпрос.

Леко раждане, айрийн. Не се залъгвай, че си открила "социалната държава".

# 22
  • Мнения: 523
Просто бих го избрала, защото няма как по друг начин след това да извадиш документи на родено в БГ дете. Нормално ще чакаш около 6 години, за да може да го доведеш тук.
Може и да греша, но поне аз така го разбирам.

това не го разбрах  newsm78... твърдиш, че ако детето се роди в българия след като родителите му са със зелени карти не могат да го доведат в щатите ли?

Не съм 100% убедена, но доколкото знам, трябва да си гражданин за да може да спонсорираш детето си за документи. Може и да си със зелена карта, но в момента май гледат подадените петиции от 2001 година.
Кейси, и аз бих останала в България да родя. Никога не бих тръгнала така. Ако обаче пред мен стои дилемата с документите на детото няма да го направя.

# 23
  • Мнения: 523

Леко раждане, айрийн. Не се залъгвай, че си открила "социалната държава".
[/quote]

Тук подкрепям с две ръце. Ако айрийн наистина е дошла със зелена карта, тепърва ще види, колко по-социални са в БГ и как изобщо българите не живеят толкова зле, колкото си мислят.

# 24
  • Мнения: 7 837
То зависи, как и къде си живял, защото за мен, БГ е също далеч от категорията "социална" държава.

Аз знам поне за 3-4 българки, които са дошли в Щатите в края на бременността, с едничката идея да родят американци...Даже преди време имаше пак тема, едно момиче се чудеше, дали да идва на бригада и да ражда тук. Явно в някои щати има подобни програми. Обаче, след раждането, какво? Само с купони за храна не се живее...
Чувала съм от мексиканките по площадките, че много от тях не ходят на консултации. Отиват директно в болницата, като дойде време за раждане и минават на имърджънси Медикейд... Луда работа.

# 25
  • usa
  • Мнения: 2 113
Не съм 100% убедена, но доколкото знам, трябва да си гражданин за да може да спонсорираш детето си за документи. Може и да си със зелена карта, но в момента май гледат подадените петиции от 2001 година.

не е вярно. деца под 18 години си вървят безусловно с родителите с гражданство или не Simple Smile. познавам няколко майки дошли със спечелени зелени карти с новородените си бебета и една от тях е форумска майка Simple Smile.

# 26
  • Мнения: 994
Имам  2 познати семейства, спечелили ЗК в бременно състояние и които родиха в България. Бебетата също получиха зелени карти без проблем и  пътуваха съответно едното на месец, другото на 3.  Въпрос е мисля на попълване на допълнителен документ. Дамите се чувствха също като Кейси и не пожелаха да рискуват с раждане тук.
И аз не го разбирам бебешкия туризъм, но както вече съм казвала хич ме няма в авантюрите.

# 27
  • Мнения: 1 800

Аз знам поне за 3-4 българки, които са дошли в Щатите в края на бременността, с едничката идея да родят американци...Даже преди време имаше пак тема, едно момиче се чудеше, дали да идва на бригада и да ражда тук. Явно в някои щати има подобни програми. Обаче, след раждането, какво? Само с купони за храна не се живее...

Това нали е проблема с мексиканците- минават бременни границата, раждат тук безплатно и си мислят, че са се уредили...да ама те не са никакви в държавата, детето чак на 18 може да ги легализира тях, нямат право на работа и т.н ...да там ми отиват таксичките...

иначе зависи от щата. В НХ като живеех имаше програми- ако си под някакъв минимум доходи, раждаш, изследвания ит .н безплатно...на колега на мъжа ми от училище, жена му роди така и не плати нищо ( сега си го плащат в такси)...отделно имат безплатна програма хелти кидс- детето получава безплатна медицинска помощ- ние бяхме на това за сина ми за 3 месеца, защото застраховката от училището не покриваше детето...

не трябва да се обобщава така за САЩ, чак и тема да се отваря, без да се знае за какво става на въпрос...има хора, които вярват... Peace

# 28
  • Мнения: 523
То зависи, как и къде си живял, защото за мен, БГ е също далеч от категорията "социална" държава.

Аз знам поне за 3-4 българки, които са дошли в Щатите в края на бременността, с едничката идея да родят американци...Даже преди време имаше пак тема, едно момиче се чудеше, дали да идва на бригада и да ражда тук. Явно в някои щати има подобни програми. Обаче, след раждането, какво? Само с купони за храна не се живее...
Чувала съм от мексиканките по площадките, че много от тях не ходят на консултации. Отиват директно в болницата, като дойде време за раждане и минават на имърджънси Медикейд... Луда работа.

Може авторката на темата да е от тези случаи. Не мога да знам. На мен ми е странно, така да дойдеш тук да родиш, ако си с турист. виза или на бригада. Не виждам особен смисъл, но всеки си гледа от неговата страна. Аз, като четох темата, реших, че случая си е от нормалните. Просто за мен няма смисъл нелегалното пребиваване в тази страна и живеенето на помощи. Пък и аз не мога да сравнявам Мексико с България. Разликата е огромна. Ако има някой, които е бил извън курортните зони на Мексико, знае за каква мизерия става на въпрос.

# 29
  • Мнения: 2 257
Що наскачахте на жената? Laughing Да тръгнеш от Смолян за Добрич, па не щеш ли, да кацнеш в Ню Йорк за някакви си 8 часа, да те посрещнат с усмвика, нищо, че раждаш, слизайки от самолета, пък веднага да те настанят в болница и всичко да е фрий - ми който и да е, ще се зашемети. Laughing
Америка е това, "...the land of the free." (в химна си го пише!) Laughing

Последна редакция: сб, 12 апр 2008, 07:40 от Джи

# 30
  • Мнения: 523
Имам  2 познати семейства, спечелили ЗК в бременно състояние и които родиха в България. Бебетата също получиха зелени карти без проблем и  пътуваха съответно едното на месец, другото на 3.  Въпрос е мисля на попълване на допълнителен документ. Дамите се чувствха също като Кейси и не пожелаха да рискуват с раждане тук.
И аз не го разбирам бебешкия туризъм, но както вече съм казвала хич ме няма в авантюрите.


Ако бебета са били родени преди интервюто, няма проблем да. Ако е след това не съм много сигурна. Аз съм минала по пътя семейна емиграция. Дъщеря ми също е родена в БГ. Докато мъжа ми беше със ЗК, трябваше да чака няколко години, за да може да получи документи.

# 31
  • usa
  • Мнения: 2 113
Що наскачахте на жената? Laughing Да тръгнеш от Смолян за Добрич, па не щеш ли, да кацнеш в Ню Йорк за някакви си 8 часа, да те посрещнат с усмвика, нищо, че раждаш, слизайки от самолета, пък веднага да те настанят в болница и всичко да е фрий - ми който и да е, ще се зашемети. Laughing Америка е това, the land of the free! Laughing

направо american dream, че и arizona dream в добавка, че и двата free Simple Smile

и като казах arizona dream, поздравче за всички данъкоплатци

Последна редакция: сб, 12 апр 2008, 04:58 от миз

# 32
  • Мнения: 176
ПС:тук всичко е безплатно за майката и бебето,дори да не съм с американско гражданство плюс всички изследвания, витамини,лекарства и пр.Раждането е безплатно във всяка една болница или родилен дом.И най-интересното е,че тук е по добре да родиш в държавна болница,отколкото в частна,а в БГ е обратното.

Айй, ни думай! Къде таз безплатна болница? Щото аз където си занеса големия шкембак първо ми искат картата за застраховка, после ме лъжат че всъщност застраховката за това не плаща, пък за онова хич -- и да плащам тук $500 и там $160, иначе няма да ме прегледат. А после за фитнес на тялото и духа, иди че ги гони да ти върнат парите...

Ааа пардон, гледам всички болници били безплатни. Е това е, браво на такива оправни българи, а ние завалиите ще си плащаме като попове, и на болниците, и на застраховките, че и накрая за черешка, на данъчните...

ooooh!  ooooh! ooooh!

# 33
  • Мнения: 994
eagle, едното бебе се роди след интервюто, но другото преди (то малко избърза и ги изненада). Не знам подробности по документалната част, но може би има значение за тях, че печелят заедно като семейство. 

# 34
  • Мнения: 1 436
Америка е това, the land of the free! Laughing

Мда, да не забравяме, че тук и доларите ни ги дават безплатно, а не като в България - срещу левове  Crazy

# 35
  • Мнения: 523
eagle, едното бебе се роди след интервюто, но другото преди (то малко избърза и ги изненада). Не знам подробности по документалната част, но може би има значение за тях, че печелят заедно като семейство. 
КТВ, прекалено е сложна американската имиграционна система. Има значение каква е зелената карта, дали и двамата родители имат, дали това им е първо влизане в САЩ, дали единия е ам. гражданин и още сто хиляди неща. Всеки случай се третира различно. Не знам какъв е случая на авторката. Може наистина да си е пълна глупост, да е дошла тук като турист или нещо подобно. Не е много логично от моя страна, че веднага я категоризирах към зелените карти, но си мисля, че не биха я пуснали в напреднала бременност да влезе в САЩ с турист. виза. Пак зависи от имиграционните, където е влязла. Но по принцип не пускат всеки в САЩ. Даже майка ми, която от всякъде си личи, че не би останала тук нелегално беше имала разправии на летището.
Иначе и аз съм на мнение, че не е правилно така да се спонсорират нелегалните, но такива са им законите. Ние не ползваме никакви помощи и също плащаме за застраховката на дъщеря ми, а и даже след всеки преглед все идва по нещо да се доплаща. Като им видя писмата ми става лошо. Що се касе обаче за новодошли емигранти, легално, нямам нищо против да ползват такива услуги. На повечето им е трудно в началото.

# 36
  • Мнения: 1 147
Мда, да не забравяме, че тук и доларите ни ги дават безплатно, а не като в България - срещу левове  Crazy

Няма нужда да ги дават бе, те по дърветата растат, няма нужда от допълнителни логистики..

# 37
  • usa
  • Мнения: 2 113
Мда, да не забравяме, че тук и доларите ни ги дават безплатно, а не като в България - срещу левове  Crazy

Няма нужда да ги дават бе, те по дърветата растат, няма нужда от допълнителни логистики..

и въобще за какво са ви долари? нали всичко е безплатно?

# 38
  • Мнения: 994
eagle, никак не е лесно, но постът според мен е странен и както benson спомена подвеждащ. То за толкова години на какви ли не  митове и легенди съм се наслушала. Лошото е, че има хора, които им се връзват и после остават доста неприятно изненадани.
Какъвто и да е случаят на авторката, важното за нея все пак е хепи енда и здраво бебе!

# 39
  • Мнения: 384
 newsm78 Авторката, защо не се включи с малко повечко информациа, а само с реклама на болниците в САЩ.
Няма нищо като безплатен обяд или вечеря Laughing
е заради подобли глупости миналата година имахме 2 кандидат майки да идват да ни гостуват " само за малко бебето докато се роди", " изпрати ми покана , аз ще спя на хотел" , " ами то нали е безплатно, защо ще плащам"и пр.
П.П То и моето раждане се води безплатно за мен, застаховката ми и тя е безплатна, ама не питайте иншуранса колко плати ooooh!

# 40
  • Мнения: 233
Друг вариант е да не се пътува, да се изчака раждане в БГ, но тогава детето няма да има документи за да пътува с родителите до САЩ. Вие как ще постъпите в такава ситуация?

Ние изчакахме, независимо че бях бременна в 6-ия месец, когато ни бяха готови документите и можехме да се явим на интервю.  Simple Smile Шест месеца по-късно, бебето нямаше проблеми с получаване на виза, нищо, че не фигурираше в официалните документи. Така е при Н-визите. Може за ЗК наистина да е по-трудно...
Аз предпочетох да си родя в БГ, поне имаше някаква сигурност. Завиждам на тези, които подхождат "авантюристично" по  този въпрос.

Леко раждане, айрийн. Не се залъгвай, че си открила "социалната държава".


Да точно така е, ние сме със зелена карта от лотарията и малката ми дъщеря се роди 1 ден след интервюто за визи.
С паспорт и акт за раждане на детето, от Ам. консулство издадоха единствено травел писмо,
в което се цитира УС законът, които позволява на детето да влезе в страната без виза.
Писмото ни беше необходимо единствено за проверките на летищата. Не всички служители са наясно с този закон.

А ето и самия закон:


9 FAM 42.1 N1.1 Child Born After Issuance of Visa to Parent
(TL:VISA-481; 10-31-2002)
The child born after the issuance of a visa to a parent is not required to have a visa if the child is:
(1) Born subsequent to issuance of an IV to the accompanying parent within the validity of the parent’s immigrant visa (see also 9 FAM 42.1 N2); or
(2) Born during the mother’s temporary visit abroad provided:
(a) Admission is within two years of birth; and
(b) Either accompanying parent is applying for readmission upon first return after the birth of the child.


А другата форумка със сходен опит, за която Миз споменава, мисля че се сещам коя е  Peace

# 41
  • Мнения: 523
Liann, вие сте този случай, ние например не попадаме в тази категория. Зелената карта на дъщеря ми е family reunification. Ние трябваше да чакаме около година и пет месеца. Има хора, които чакат и по 5 години. И тук във форума някои беше писал, че е чакал семейна виза около 5 години. Може да дойдеш с имигрантска виза също, ако си спонсорирана от брат или сестра - чака се 7 до 10 години. Така, че не може да говорим общо. Не пожелавам на никой да минава през кошмара семейна емиграция, каквато е в момента в САЩ. От миналата година се отнеха правата на посолствата за семейни петиции и това в момента води до доста дълго чакане.
Авторката, така и не се включи да каже за какво става на въпрос, така че не мога да гадая какъв и е случая. Щом си мълчи, може и наистина да е това, за което са писали момичета тук.

# 42
  • Мнения: 613
...Авторката, така и не се включи да каже за какво става на въпрос, така че не мога да гадая какъв и е случая. Щом си мълчи, може и наистина да е това, за което са писали момичета тук.

Eagle, проблемът който засягаш, наистина е голям и го има. Чела съм много случаи по Бг форумите.

И със зелена карта, обаче да влезе бебето, мисля, че е в пъти по-добре то да се роди тук, а не да се мота още 5 години до гражданство. Отделно, може жената да не иска да живее тук, а само да си роди детето. Наистина може само да гадаем.

Може и да не се включи повече, беше подобаващо "насметена"  Wink

# 43
  • Мнения: 1 173
Liann, вие сте този случай, ние например не попадаме в тази категория. Зелената карта на дъщеря ми е family reunification. Ние трябваше да чакаме около година и пет месеца. Има хора, които чакат и по 5 години. И тук във форума някои беше писал, че е чакал семейна виза около 5 години. Може да дойдеш с имигрантска виза също, ако си спонсорирана от брат или сестра - чака се 7 до 10 години. Така, че не може да говорим общо. Не пожелавам на никой да минава през кошмара семейна емиграция, каквато е в момента в САЩ. От миналата година се отнеха правата на посолствата за семейни петиции и това в момента води до доста дълго чакане.
Авторката, така и не се включи да каже за какво става на въпрос, така че не мога да гадая какъв и е случая. Щом си мълчи, може и наистина да е това, за което са писали момичета тук.
А аз си мисля че в случая не може да има сравнение между спечелване на ЗК от бременна жена и съпруга и , и родено дете в Б-я с петиция И-130. Това са две съвсем различни неща. Не ми съвсем ясно какъв ще е в случая имиграционния закон , но по пътя на логиката, тези спечелили ЗК като семейство и очакващи бебе, бебето получава автоматично ( то си пише в документите че е бремена жената). Такъв е случая с Лианн. А при нас Игъл е тотално различно. Брак сключен след като съпруга е имал вече ЗК, дете родено след като бащата вече е бил със зелена карта( а не в процес на).  Но както и да е
 В Б-я има хора които наивно си вярват сами на лъжите си. САЩ е всичко друго , но не и социална държава. Да дойдеш и да кажеш"раждам безплатно , всичко ми е безплатно" . И то къде , в някоя клиника пълна с утайката на Америка , представям си какво е обслужването. Е със сигурност ще е по добре от болницата в Смолян Naughty
 Данъците ни отиват къде ли не , и за какво ли не. За купони на черната мързелива измет , за купони на белия американски треш, за войната против "тероризма" вече 7ма година Mr. Green...и къде ли не. Това че мексиканките раждат масово безплатно е друго нещо , те раждат циганета едно след друго , от една бременност в друга. А такива като нас плащат застраховки.
 Аз например си родих с Медикейд ( то едвам се вмъкнахме в доходите им , добре че ни брояха 4 човека Simple Smile), защото нямах покритие за бременност(не съм и мислела да имам друго дете) .Но... за 10г в Америка съпруга ми средно плаща около 4000$ данъци , смятам че сме си платили раждането  Naughty
  В Щатите няма нищо "фри" едва ли някой който е живял тук вярва в това. Ако ти дават нещо фри, то ще е вързано с голяма уловка Joy Wink
 

Последна редакция: нд, 13 апр 2008, 22:31 от raya_usa

# 44
  • Мнения: 523
Рая, честно не ми се пише, но наистина има и други случаи, по-различни от вашите. Ама "Сит на гладен не вярва". Не защитавам авторката, но има толкова начини за идване в САЩ, че не мога да я сложа веднага под категория туристическа виза.
Моя случай и твоя не са еднакви. Първо ти, сигурно си с одобрена петиция от посолството в БГ и си взела имигрантска виза от там.
Ние сме с подадени петиции в САЩ (посолствата  вече имат ограничени права за тях). Да предположа, че когато ни ги одобриха  съм била бременна. Аз съм с К3, което е НЕимигрантска. Тя важи 3 месеца - за тези три месеца, трябваше да имам интервю. След интервюто трябваше да вляза до три месеца в САЩ. Предполагам, че интервюто минава успешно и взимам визата, термина ми е 10 дни след изтичането на валидността й. Така, моята виза също ми дава право на зелена карта, но е НЕимигрантска, така че, това, което е писала  Лиан, не се прилага в моя случай. Разликата м/у имигрантска и неимигрантска виза е Огромна. Та в моя хипотетичен случай - трябва да вляза и да родя в САЩ, защото, ако се роди детето в БГ ще чакаме още 10-12 месеца и за неговите документи. През това време ще изтече валидността на моите и ще се бръкнем с още 700 - 800 долара за нови. Аз не бях бременна тогава, детето вече беше родено, но ако бях бременна, сто процента щях да дойда да родя тук. Годеническите визи също са Неимигрантски. Има още 1001 начина за легална емиграция в САЩ, така че не можем да си мислим, че всеки е като нас.
И да, има безплатни неща в САЩ, но се ползват най-вече от  гражданите им и милионите нелегални мексиканци и африканци. Едва ли ще им се наложи да  връщат нещо някога. Българите ползващите тези услуги, честно, изобщо не ме притесняват.

# 45
  • Мнения: 613
Рая, не виждам никаква уловка от това някой да си ползва Медикейт или нещо друго. Има хора, които цял живот живеят така.

Малко силничко ти е изказването посредата. Не си ли се замисляла, ако точно тези проблемни групи нямат право на безплатна медицинска помощ, какво би се получило? Когато тръгнат епидемии, те не подбират според това, кой е застрахован и кой не.

А здравната култура на тази класа е всеизвестна.

# 46
  • Мнения: 1 173
Рая, не виждам никаква уловка от това някой да си ползва Медикейт или нещо друго. Има хора, които цял живот живеят така.

Малко силничко ти е изказването посредата. Не си ли се замисляла, ако точно тези проблемни групи нямат право на безплатна медицинска помощ, какво би се получило? Когато тръгнат епидемии, те не подбират според това, кой е застрахован и кой не.

А здравната култура на тази класа е всеизвестна.
За да се квалифицираш за медикейд си има изисквания-всеки щат е различен. Документите няма да ги изброявам , предполагам повечето ги знаят. Но това не е безплатно-защото зад безплатното , стоят нашите данъци.
 Друг е въпроса колко силно ми е изказването. Аз така мисля , и смятам че млад , здрав човек(бял или черен все тази) , не може да седне и да си стои в къщи , и да казва че не може да си намери работа. И съответно да чака на купони и безплатни услуги от държавата. Ако не сте се сблъсквали с това , е аз съм . Живея в малък град в Мидъл Мисури , и мога да кажа че тук 70% са именно тази категория"уайт треш" . Не може да кажеш , че 2 работи ти идват много , или че те натоварват , че ти е студено и не издържаш , или че лятото ти е горещо. За мен думата е една -мързел. Необразовани и на всичко отгоре мързеливи. А като ги наемеш за нещо , ще стоят и ще се мотат без да свършат нещо(защото часовете си текат)или ако свършат нещо , ще се наложи да го оправяш след тях. Ние сме в кънстракшън индустрията , и ако си собственик на къща за 1.5 милиона, и дойде именно някой такъв да ти унищожи парите , тогава да говорим. Но това е съвсем друга тема. Затова са ми силни думите - стоят и намират пари за бира и трева, а се редят в Хелт Депатмента за купони и помощи.   ooooh!
 Игъл както винаги си ме разбрала погрешно. Аз казах че случая с това да "спечелиш ЗК и да си бременна, и да получиш такава чрез И-130 са съвсем различни и че е логично именно тези които са още в процес на получаването (спечелилите) да получат автоматично и да бебето след неговото раждане. Какъвто както изглежда е случая с Лиан , а и Бенсън беше дала такива примери. Но  Naughtyтова са 2 съвсем различни категории визи , а петиция И-130 , независимо къде е подадена(в Б-я или САЩ) си е "имигрантка виза за събиране на семейството". А и наистина , има и други случаи , друга категория визи освен "вашите"

А и аз не казвам че жената няма право да получи помощ, независимо как си дошъл и защо(дали само да си родиш детето за поданство или с цел легална имиграция), както каза Зора , нещата звучат неестествено и са далеч от истината, което би било подвеждащо за други жени в подобно положение. И идвайки евентуално , хипотетично тук , се оказват в тотално различна ситуация.

# 47
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Хахаха, пишете пишете, тя авторката седи и гледа сеири.  ooooh!

# 48
  • Мнения: 2 381
..... И то къде , в някоя клиника пълна с утайката на Америка , представям си какво е обслужването. Е със сигурност ще е по добре от болницата в Смолян Naughty
 Данъците ни отиват къде ли не , и за какво ли не. ....
.... А такива като нас плащат застраховки.
..... Аз например си родих с Медикейд ( то едвам се вмъкнахме в доходите им , добре че ни брояха 4 човека Simple Smile), защото нямах покритие за бременност(не съм и мислела да имам друго) .Но... за 10г в Америка съпруга ми средно плаща около 4000$ данъци , смятам че сме си платили раждането   Naughty

Само да вметна, че в Чикаго има великопена болница, в която се приемат хора без застраховки и никак не е пълна с "утайка".. Единственият недостатък на болницата е дългото чакане Simple Smile. Това съвсем не значи, че не се озадачих от "оптимизма" на авторката.

raya_usa, и ти ми скри шапката обаче  Rolling Eyes

# 49
  • Мнения: 613
Аз така мисля , и смятам че млад , здрав човек(бял или черен все тази) , не може да седне и да си стои в къщи , и да казва че не може да си намери работа. И съответно да чака на купони и безплатни услуги от държавата....

Е, да, разбира се че Медикейт се захранва от данъкоплатците. Само, че това, че аз плащам за нещо, изобщо не означава, че за другия, който ползва привилегията има уловки.

Че има мързеливи, има. Има, обаче и нещо друго тук. Какви са шансовете на един чернокож, роден и отрастнал в гето? До нас, във Филаделфия, например има такива гета, че там и полицията влиза с особено повишено внимание. Какви шансове за работа, например би имал той, при условие, че даже не може да чете и пише?

При долната прослойка на обществото е страшно.

Напълно разбирам какво искаш да кажеш, но ми се струва, че доста често ние си правим изводи и заключения от позиция на това, какво сме ние и какво ние бихме направили в дадена ситуация. Самите ние, обаче сме и нашето минало. Аз мисля, че е много трудно да се откъснеш от среда, дърпаща те надолу.

# 50
  • Мнения: 523
Рая, вариантите са много, всеки си има различна история. Ако си се интересувала достатъчно  за семейната имиграция, няма да говориш така. Такива като "нашите" са стотици хиляди. Този проблем не случайно фигурира в предизборните програми на Хилари и Обама. Ако не беше толкова значим, едва ли щеше да се засяга. Изобщо не мисля, че авторката е задължително със зелена карта. Не виждам защо трябва да се изпада в такива подробности. Честно, нещата повече приличат на заяждане. Аз още в началото исках да кажа, че може да не е точно това, за което я набедиха. Дали е зелена карта, бяла карта или жълта, не е толкова важно. Друг въпрос е, че и аз ако трябва да се върна сега две години и половина назад, точно така щях да остана и да родя тук с туристическата виза, нарушавайки законите. По този начин щях да получа статут много по-бързо и евтино, отколкото по легалния. Но пак, трябва да си наясно с нещата, преди да говориш така прибързано и да си мислиш, че тези случаи са пренебрежимо малки.

# 51
  • Мнения: 1 436
Друг въпрос е, че и аз ако трябва да се върна сега две години и половина назад, точно така щях да остана и да родя тук с туристическата виза, нарушавайки законите. По този начин щях да получа статут много по-бързо и евтино, отколкото по легалния.

O, абсолютно съм съгласна, че имиграционните закони на моменти са толкова абсурдни, че наказват тези, дето ги спазват за сметка на тези, които ги нарушават  ooooh!.

# 52
  • Мнения: 1 173

ПС:тук всичко е безплатно за майката и бебето,дори да не съм с американско гражданство плюс всички изследвания, витамини,лекарства и пр.Раждането е безплатно във всяка една болница или родилен дом.И най-интересното е,че тук е по добре да родиш в държавна болница,отколкото в частна,а в БГ е обратното.
Ох ако трябва да напиша този коментар още веднъж и да се скапа сървъра при публикуването , вече ще ми стане лошо. Но понеже не искам да ме обвините че си чеша езика( в случая пръстите по клавиатурата) или че се заяждам , ще кажа за последно в тази тема- думите на авторката в послеслова сами говорят по себе си. Не смятам че имат нужда от коментар. Те не звучат "оптимистично"-написаното просто не отговаря на истината. Написано е напълно некомпетентно и лековерно . Това което провокира реакцията на повечето тук е именно това-тези думи са напълно подвеждащи и далеч от истината. биха били лош съвет за някой не дотам запознат с здравната политика в щатите.
 Както казах именно тези думи предизвикаха така нареченото"насмитане(някой го беше споменал)" -целта не вярвам да е била на никой да обиди авторката а просто да уточни "лековерността на думите и" Но както винаги , ние се "отплеснахме " от първоначалното и от  Медикейд и разни програми, стигнахме до имиграционните визи и проблеми.
Игъл никога не съм коментирала статута на авторката , дали е турист " за да роди американски поданик" или е с имиграционна виза. Аз просто казах че случая на Лианн (самата тя е казала е спечелила ЗК бременна , и е цитирала закона) и други спечелили ЗК бременни(Бенсън май беше споменала за такива)е съвсем различен от петициите И-130 -независимо какъв вид , независимо кога и от къде подадени. Аз не съм имиграционен специалист и не давам съвети наляво надясно неподготвена, не ми и трябва.А имиграционната политика на Щатите си е каша и винаги е била. Те имат нужда от свежа кръв , след като тяхната вече е изродена.
 Дистант съгласна съм донякъде с казаното от теб за черните и за гетото, и за избора който имат. Но те имат избор да ходят на училище , имат избор от това дали да работят или да се подадат на лесния "гангстерси живот" имат избор дали да посегнат към разните боклуци които приемат. Всеки прави своя избор в живота. Аз и съпруга ми не сме родени със "сребърни лъжици в устата" всичко което правим или се опитваме  е постигнато с много "къртовски труд и кървава пот" Щом един имигрант дошъл с 2000$ взети назаем може, всеки здрав, силен човек може. Извинението е само едно-мързел. Ще ти дам един пресен пример. Идва американеца на работа , отвън е -4Ц , студено е , не му се работи , иска да си тръгне в 12ч-петък е , взема чека и си тръгва. 27г мъж с 2 деца. Отива вечерта в селския бар , пие няколко бири , спират го полицаите ( а той е със съспендвана книжка за алкохол за 9м) и естествено при второ нарушение -арест и така нататък. Кой отговорен баща , знаещ че семейството му зависи от него ще излезе да "пие бира". Естествено всички те са на фуд стемпс , децата с медикейд иншуранси и т.н.  Затова съм се изказала "силно" . Бели , черни социалната политика навсякъде е една и съща -подпомага се тази част от обществото която е лесна за манипулация при предстоящи избори. Винаги е било така и ще бъде.
Ники1 ще кажа само че клиники има всякакви , просто от опит съм стигнала до извода че "качеството е според цената" . Добрите болници , лекари са скъпи. Никой не работи на "добра воля" за нищо. Може да звуча цинично за което се извинявам, но тези които претендират че го правят е за реклама.
 

# 53
  • Мнения: 523
Аз не съм имиграционен специалист и не давам съвети наляво надясно неподготвена, не ми и трябва.А имиграционната политика на Щатите си е каша и винаги е била. Те имат нужда от свежа кръв , след като тяхната вече е изродена.
 

Съвети тук в темата мисля, не съм давала. Споделила съм опит относно имиграционни дела, в друга тема. Относно това дали съм подготвена или не, със сигурност не съм подготвена, така че да давам съвети и не поемам такава отговорност. Споделяла съм опит, като съм казвала, че всеки трябва да си провери официалната информация. Мисля, че може и на някой да му е било от полза, това което съм писала. Аз изгода от това нямам. Във всеки случай е много по-добре да си информиран предварително, отколкото в течение на процеса да се запознаваш с правилата. Но по-добре въобще да не си губя времето да пиша по подобни теми.

# 54
  • Мнения: 1 173
Аз не съм имиграционен специалист и не давам съвети наляво надясно неподготвена, не ми и трябва.А имиграционната политика на Щатите си е каша и винаги е била. Те имат нужда от свежа кръв , след като тяхната вече е изродена.
 

Съвети тук в темата мисля, не съм давала. Споделила съм опит относно имиграционни дела, в друга тема. Относно това дали съм подготвена или не, със сигурност не съм подготвена, така че да давам съвети и не поемам такава отговорност. Споделяла съм опит, като съм казвала, че всеки трябва да си провери официалната информация. Мисля, че може и на някой да му е било от полза, това което съм писала. Аз изгода от това нямам. Във всеки случай е много по-добре да си информиран предварително, отколкото в течение на процеса да се запознаваш с правилата. Но по-добре въобще да не си губя времето да пиша по подобни теми.
Визирах себе си , а не съм искала да си мислиш че "пиша между редовете" . Именно защото споделяме опит , за тези които евентуално биха се заинтересували , затова би трябвало да пишем истината. 
 А това написаното в послеслова е всичко друго но не и истината. Това е. И не , не е загуба на време че пишеш, напротив хората трябва да знаят че "монетата има две лица" един е видял едното , друг другото. Затова и споделяме Peace

# 55
  • Мнения: 2 386
Темата всъщност се получи доста полезна, не може ли да помолим някой модератор да я преименува така, че да се намира с търсачкате (или поне да е ясно за какво става дума в нея)?

Връщам се да чета.

# 56
  • Мнения: 613
Дистант съгласна съм донякъде с казаното от теб за черните и за гетото, и за избора който имат. Но те имат избор да ходят на училище , имат избор от това дали да работят или да се подадат на лесния "гангстерси живот" имат избор дали да посегнат към разните боклуци които приемат. Всеки прави своя избор в живота...

Raya, избор имат, да. Само, че ние го виждаме, те не искат да погледнат. Бащата на този уайт траш съм сигурна се е държал по точно този начин. Или пък тези, които са израстнали с наркотиците, постоянна гледка в семействата им.
Винаги ще живеят в същият кръг и ще бъдат паразитно общество. Ако не им дадат купоните за храна и здравните застраховки, ще стане още по-страшно.

 Peace Мисля, че говорим с теб за едни и същи неща. Само, дето аз не вярвам толкова много в самостоятелното самоосъзнаване на индивидите от тези прослойки.

От друга страна, че социалната система има бъгове тук, е ясно. Нашата градска библиотека, например е поместена в една буквално миниатюрна сграда. Направо не ни стига въздух, като водя дъщеря си там, всички са наблъскани до дупка и книги и хора. А ми прави впечатление колко много хора от шелтери, улични хора, черни деца /при нас има малко уайт траш/ се подвизават там. Особено децата. Те са отишли там, защото това ще е единственото място, те да могат да прочетат книга, да видят интернет и да си напишат домашните. И вместо данъците да се ползват тук, за нова сграда за библиотека, те се ползват за войни /мен това последното по ме тревожи, отколкото това, че ще се нахрани някой уайт траш/.

 

 



# 57
  • Мнения: 1 173
Дистант съгласна съм донякъде с казаното от теб за черните и за гетото, и за избора който имат. Но те имат избор да ходят на училище , имат избор от това дали да работят или да се подадат на лесния "гангстерси живот" имат избор дали да посегнат към разните боклуци които приемат. Всеки прави своя избор в живота...

Raya, избор имат, да. Само, че ние го виждаме, те не искат да погледнат. Бащата на този уайт траш съм сигурна се е държал по точно този начин. Или пък тези, които са израстнали с наркотиците, постоянна гледка в семействата им.
Винаги ще живеят в същият кръг и ще бъдат паразитно общество. Ако не им дадат купоните за храна и здравните застраховки, ще стане още по-страшно.

 Peace Мисля, че говорим с теб за едни и същи неща. Само, дето аз не вярвам толкова много в самостоятелното самоосъзнаване на индивидите от тези прослойки.
Това е истината-ти я каза."Самостоятелното саммосъзнаване", да искаш да бъдеш повече от това което са били родителите ти, да искаш да имаш повече възможности , да искаш да бъдеш някой, а не там в мизерията. Но когато получаваш минимума наготово , когато знаеш че отиваш на лекар а Медикейд плаща( включително и сиропите), когато отиваш в Уол Март и даваш купона и знаеш че ще вземеш формула за бебето и храна за другите. Тогава това самоосъзнаване няма да настъпи. Защото те няма да видят децата си болни , а да нямат пари да платят(колко такива дечица има в Б-я?), няма да се чудят как да ги нахранят. О има и такива които стоят гладни-просто защото майките и бащите им са там "някъде на черешата" от поредната доза боклук който са приели. Това имах в предвид , затова ми бяха силно думите. На мен ми е все едно дали ще нахраня един "уайт треш" или черно гангстерче. Но някой не заслужават и това.Защото той идва с торба кен фуд и ти я предлага за 10$(а тя струва поне 100$) -за да си купи пиене или дрога.
  И затова "внасят свежа кръв" от цял свят и са се оплели като "пате в калчища" с имиграциони проблеми. И да толерират мексиканците , защото независимо от качеството си на работа-те работят , а не се скатават. Те работят защото знаят какво е там в Мексико или защото имат поне още 5-6 гърла които чакат пари от Америка.
 Много се отдалечих от първоначалната тема , просто ми се искаше да обясня , защо са ми толкова силни и нападателни думите към дадената прослойка. Хайде , с добри чувства към всички(Игъл и към теб). Както казах говорим за едно и също , на един и същи език  bouquet

# 58
  • Мнения: 613
То, май по тези въпроси няма начин да не се стигне до един и същ език в крайна сметка /за тези, които живеем тук/. Показахме само малка част от "кирливите ризи" на САЩ по отношение социалната им система. Но, ще е полезно за някой.

Btw: Аз така и не разбрах, обаче защо тази тема, която касае бременност и раждане в САЩ е тук, а другата, която също касае бременност и раждане в САЩ е от другата страна на форума  newsm78

# 59
  • Мнения: 523
И вместо данъците да се ползват тук, за нова сграда за библиотека, те се ползват за войни /мен това последното по ме тревожи, отколкото това, че ще се нахрани някой уайт траш/.
Distatnt, и мен това по ме тревожи. Преди две седмици гледах "тортичката" с разпределението на парите на данъкоплатците и се шокирах от това, колко е голямо "парчето" на войната в Ирак. Най-голяма част от бюджетните разходи са там, за съжаление. Парите, които се дават за безплатни раждания, здравеопазване и помощи на легални, полулегални и нелегални са нищо работа.

# 60
  • Мнения: 2 257
*************
Грешка, обърках темите. Stop

Последна редакция: пн, 14 апр 2008, 05:35 от Джи

# 61
  • Мнения: 393
Аууу, ние не знаем как безпалтно да ползваме благинките на американската "здравна" система doh Вижте колко напред са "съгражданите" ни от България. Може да се "вземем" някоя и друга идея на заем. Българинът е изобретателен .... и по тези причини скоро няма да паднат визите за "нешего" брата.
Повечето от нас "като попове" си плащаме здравни осигуровки. Ако успеем да се "класираме" за някоя "благинка" си раменяме инфо.
Страем се да помагаме на новопристигнали с ВСЯКА информация, която знаем. Е, наистина има "безплатно раждане" за "наскоро" пристигнали със зелени карти. Поема се основно от църковни оеганизации и медикейд. Аз когато раждах преди две години си платих "като поп" полагаемата част (застраховката ми пое голямата). Не ми се занимаваше да аплайвам към WIC (щяха да ми поемат всичко, та и допълнителни помощи за храна).
Да, ама....няма нищо безплатно в "страната на сбъднатите мечти". Попълвайки годишната декларация за доходите и последваща декларация за щерката към FAFSA (за student aid), щеше да ми излезне "през носа".
Взимам си това което ми се полага, плащам си данъците, моргидж, здравните осигуровки. Следя за правата ми (то винаги ми напомнят де). Зная, че имам право за БЕЗПАЛТНА медицинска/стоматологична помощ за децата, но досега не съм я ползвала. Застраховката ми покрива 90%. Това, което ме довежда до бяс е, че на всеки три месеца трябва да попълвам форм за щерката (на 19г), че е full time student и ПО ЗАКОН ползва моята family insurance  #Cussing out.
Единстенно децата ползват безплатна закуска и безплатен обяд в у-ще (доходите ни са сравнително добри, ама..... нали имам четири деца). Не съм се задълбочила по въпроса да day care за бебока (предполагам че ще плащаме символична сума). Но за момента организацията е железна в къщи и времето, което ще загубя в проучване не си заслужава.
оффф з спама, ама май "изядохме" авторката на темата Mr. Green

# 62
  • Мнения: 1 800
Аз имам въпрос: Как идваш и раждаш на каквато и да е виза безплатно? 99% , да не кажа и 100% от какъвто и да е тип виза изисква спонсор, който да  покрива сметки и разходи тук?

 Аз съм омъжена за американски гражданин, който има право да ползва много от гореспоменатите програми, но за да вляза в държавата ми трябваше спонсор- съпругът ми, тогава студент нямаше достатъчно доход за двама, семейството му ми стана втори спонсор. Ако тези хора идват на каквато и да е виза и ползват тези фрее програми толкова скоро след влизането в държавата, значи са излъгали държавата и нямат спонсори или необходимите средства, които се изискват при даване на някои визи. По лични причини, нямам милост към такива хора и не ме интересува дали са ги депортирали или са по затворите, като ги хванат. Случва се много по- често, отколкото се чува. Дошъл е  с ясното знание, че нарушава закона, искал е да е тарикат и мисли, че прецаква държавата...за това не подкрепям и демократите, които искат повече социални програми и винаги качват данъците, но друга тема...

относно белите, черни и т.н боклуци- абсолютно съм съгласна с Райа. Работела съм с такива, имах колежка, която можеше да прави прилични пари, но я мързеше толкова много, работеше по няколко часа на седмица и се класирваше за фууд стемс и тн. Такива са, техните родители такъв пример са им дали, друг начин не знаят. Сигурна съм, че и да им се дадат много пари, ще ги похарчат и пак така ще живеят. Много малко са тези, които са упорити и успяват да излезат от тази тиня.

е,те парите за войната са във формата на дълг. Буш, нали намали данъците малко, когато стана президент, но не намали разходите на гавърмънт, затова сме я докарали до тук... сега демократите като ни подкарат и ги завишат пак ще цъфнем...

# 63
  • Мнения: 393
benson  smile3501
Аман от тарикати #2gunfire. Било withe, black, "mix" trash.


# 64
  • Мнения: 393
и апропо, защо тази тема е в подфорума "по държави", а в не в общия КЮП на" родители в чужбина". Ако някой се интересува от "тарикътлъци", нека да се рови из общата тема. Нали това гласува "множеството". Оставете нашите бла-бла темички по държави на спокойствие (нали това искахте)(

# 65
  • Мнения: 613
И вместо данъците да се ползват тук, за нова сграда за библиотека, те се ползват за войни /мен това последното по ме тревожи, отколкото това, че ще се нахрани някой уайт траш/.
Distatnt, и мен това по ме тревожи. Преди две седмици гледах "тортичката" с разпределението на парите на данъкоплатците и се шокирах от това, колко е голямо "парчето" на войната в Ирак. Най-голяма част от бюджетните разходи са там, за съжаление. Парите, които се дават за безплатни раждания, здравеопазване и помощи на легални, полулегални и нелегални са нищо работа.

Абсолютно, eagle !! Тъкмо тия дни четох една статия - копирам само малко част от нея.

"...With just the amount of the Iraq budget of 2007, $138 billion, the government could instead have provided Medicaid-level health insurance for all 45 million Americans who are uninsured. What's more, we could have added 30,000 elementary and secondary schoolteachers and built 400 schools in which they could teach. And we could have provided basic home weatherization for about 1.6 million existing homes, reducing energy consumption in these homes by 30 percent..."

Социалните помощи са им най-малкия проблем...

# 66
  • Мнения: 2 381
И вместо данъците да се ползват тук, за нова сграда за библиотека, те се ползват за войни /мен това последното по ме тревожи, отколкото това, че ще се нахрани някой уайт траш/.

Мъничко уточнение. Парите за поддръжка на библиотека, парк, полиция, пожарна, училища идват от джоба на живеещите и работещите в съответното населено място. За справка погледнете си пропърти такс сметката Simple Smile

# 67
  • Мнения: 523
И вместо данъците да се ползват тук, за нова сграда за библиотека, те се ползват за войни /мен това последното по ме тревожи, отколкото това, че ще се нахрани някой уайт траш/.

Мъничко уточнение. Парите за поддръжка на библиотека, парк, полиция, пожарна, училища идват от джоба на живеещите и работещите в съответното населено място. За справка погледнете си пропърти такс сметката Simple Smile

Niki1, а парите за войни от чий джоб идват? От кои живеещи? Някъде извън САЩ ли?

# 68
Само искам да поясня че има програми на щатско и федерално ниво и спонсора ако подписал прочутия Affidavit of support грубо се задължава спонсорирания да не ползва федерални бенефити. Това че болшиството не знаят за тези програми не означава че няма такива за туристи, нелегални, бедни, или ориентирани българи. Еагъл се опитва да обясни но за съжаление никои не иска да чуе.

# 69
  • Мнения: 1 800
Това че болшиството не знаят за тези програми не означава че няма такива за туристи, нелегални, бедни, или ориентирани българи.
които живеят на гърба на неориентираните си събратя #Crazy

евала ooooh!

# 70
  • Мнения: 613
.

Последна редакция: вт, 15 апр 2008, 16:22 от distant

# 71
  • Мнения: 1 800
Аз не съм против хората, които са дошли и евентуално им се е наложило да прибягнат до тези програми. Бих била лицемерка, след като първите 3 месеца след раждането на сина ми се наложи да използваме.
 Познавам българи дошли тук с фиктивни спонсори, но никога не са използвали програмите досега, от уважение към хората, които са сложили главата в торбата и са им направили услуга и дали шанс, за да могат да дойдат.
 Против съм тези, които идват с идеята да прецакат кой колкото може тук и примерно никога да не си купят застраховка, дори да могат, само, защото може да мине  метър или да не работи 40 часа, защото може да получат фууд стемпс. Да живеят на гърба на другите и да канят познати и непознати да идват, че тук така се живее.


# 72
  • Мнения: 523
Distant, Affidavit  of support май не се иска за тези от лотарията. Поне на мъжа ми преди доста години, не са му искали. Само някакво писмо от гарант, което няма силата на I - 864  за семейните ЗК. Но дори и да си подписал такъв документ, мисля че, той не важи за винаги. Имам предвид, че финансовото състояние е динамична величина. Ако тази и предните три години си бил с големи доходи, това не означава, че в определен момент няма да си на опашката за социални помощи. Да не се случва на никой, но вечни гаранции и абсолютно сигурни неща няма.
Колкото и да не се харесва на някой, тези със ЗК ползват най-различни бенефети. Аз ходя в един колеж и има трима от африкански държави, които са със ЗК и не плащат такси, а са спонсорирани от щата. Това само в моята група, иначе предполагам има много такива. И тези стипендии не са им дадени заради успех, а понеже са с ниски доходи. И аз не съм голяма умница, ама те са доста зле. Даже и процент не могат да смятат, но си завършват хората.

# 73
  • Мнения: 384
[quote author=LiveinUSA link=topic=283791.msg7193534#msg7193534 date=1208214277

От друга страна, аз съм категорично Против лотарията зелена карта и ме втриса, само като чуя за някой си такъв новопристигнал, който тепърва започва да учи азбуката тук  Shocked
Ами благодаря ти много Twisted Evil ние сме със зелена карта , надявам се да те те втриса Crossing Arms
Е научихме се да четем, да пишем, работа сме започнали 1 месец след пристигането си. не мисля , че обременявам някого и причинявам треска.
познавам доста хора със зелени карти, ами никои не чака на гърба на другите , всеки се оправя. Е друг е въпроса , че не познавам никои със зелена карта и средно образование, ама пък колко юристи, финансисти , програмисти Peace. Вече се замислям каква лотария е това  newsm78

# 74
  • Мнения: 393
Опааа, хайде да вадим  #2gunfire . И аз съм със зелена карта. Ама и аз и съпругът ми, та и щерката пристигнахме с доста добър английски език. Е, в началото имаше малко проблеми заради БРИТАНСКИЯ английски, ама бързо влезнахме в час.
Извинявайте са офф, но.... Distant, чувала ли си поговрката "де е расло, де е пасло" и като се пишеш толкова велика имам няколко  въпросчета:
Как се отзова в "страната на неограничените възможности"?  newsm78
Може би зелена карта "по сметка", някой с два пръста чело ти помогна?
Или може би студентска виза и след това борба до дупка за резидент?
Или мама и тати са имали благоразумието да се ометат от Родината, докато си ходила права под масата?
Това, че идващи в САЩ със зелена карта не знаят английски, не значи са траш. Може пък по случайност да владеят префектно френски или немски (или и двата). Да не говорим за разните екзотични езици.
Апропо, да си чувала за national of orgin и разните там мнооогото различни харасмент? newsm78
И ПРАВИЛАТА на форума естествено.

Последна редакция: вт, 15 апр 2008, 07:18 от dessivl

# 75
  • Мнения: 1 147
Момичета, не се афектирайте от глупости. Никой не влага нищо лично и нападките нямат смисъл.
Сигурно авторката стои отстрани и ни гледа сеира вече цяла седмица ...

# 76
  • Мнения: 1 800
МВК, аз имам приятел със зелена карта и незавършено висше от Б-я. Даже на интервюто в София им беше казал, че няма пари иска да си пробва късмета, говореше малко английски и го пуснаха. Тук като дойде се стегна, научи езика, намери си работа и е добре.  Зависи от човека  bouquet


Правителството/щата има сметка да помага на някой в университет, този човек ще завърши, ще си намери добра работа и ще плаща такси. ТЕзи от африканските държави може да имат допълнителни бенефити, или да са дошли като рефюджи първо?

 Игъл, съгласна съм, че един ден може да имаш, на следващия не.За това са тези програми да помагат в нужда, проблема е, когато някой с влизането си в държавата започва да ги използва и рекламира в бг-мамма, че това е нормалния начин на живот тук...

аз разбирам за какво говори дистант, била съм от незнаещите англ. в друга държава , много години преди да дойда тук, и виждам разликата. Всеки има различен опит с тези неща и някой може да има основателни причини за негативно мнение. Peace

Последна редакция: вт, 15 апр 2008, 07:28 от benson10

# 77
  • Мнения: 523
Бенсън, като отидеш да "просиш" бенефити (гадно звучи, а), не те питат зелената карта как си я взел. Имаш ли зелена карта, имаш правата, независимо как си я придобил. Може и нелегален да си бил преди това.
Аз те разбрах напълно какво искаш да кажеш и съм съгласна с теб. Моето виждане обаче е друго. Аз не знаех авторката с какъв статут е, за да скачам веднага с рогата напред. Това, да не правя реклама ми звучи като - "абе то имат право, ама я си трайте, да не вземат да разберат повечко българи и да се възползват. То на нас нали ни отказаха, що да го ползват други." Или може аз да не съм добре, но важното е и Вуте да е зле".
Против съм, тук да идват туристки и да раждат безплатно. Но аз се съмнявам, че това е практика, защото знам, че не пускат така лесно имиграционните. Да не говорим пък за млади жени от Източна Европа с турист. визи. Нали и Пингвин беше писала, че са я върнали.
Не че българите сме стока, но наистина не познавам българин тук, легнал на гърба на социалните. Всички работят и се справят по някакъв начин. Има и утрепки сигурно, но надявам се, че са малко.
Иначе от темата и аз поразбрах някои работи.

Последна редакция: вт, 15 апр 2008, 23:20 от eagle

# 78
  • Мнения: 1 800

ПС:тук всичко е безплатно за майката и бебето,дори да не съм с американско гражданство плюс всички изследвания, витамини,лекарства и пр.Раждането е безплатно във всяка една болница или родилен дом.И най-интересното е,че тук е по добре да родиш в държавна болница,отколкото в частна,а в БГ е обратното.

това е от авторката, човек току що дошъл тук?!
аз съм използвала бенефити, но гореописаното освен, че не е вярно, на мен ми звучи, давай народе насам, няма нужда да си гражданин, всичко е безплатно- за майка и бебе, раждане и лекарства, болници или родилен дом... дори и в какъв вид болница е препоръчано Crazy  съжалявам, но не го намирам за нормално...
Никога не съм визирала някой друг, когато съм говорела за реклама Peace

# 79
  • Мнения: 523
Бенсън, ето от къде идва разликата в разбирането. Това което е писала авторката си е 100 % вярно, за някои категории хора, на някои места. Ако не го ползва Айрин, Айрян или Айше, ще го ползва Коку, Боку или Моко. Просто такива програми наистина има. Мен и теб може да ни не "греят", но други ги "топлят". Нищо не мога да направя, доволна съм на Господ, че не съм в положение  да ми се налага да ги ползвам и искрено се надявам да не ми се налага да ги ползвам за в бъдеще. Такива са им законите. Повечето от възползващите се не минават с редовни документи през летищата, а идват нелегално.

# 80
  • usa
  • Мнения: 2 113
Бенсън, ето от къде идва разликата в разбирането. Това което е писала авторката си е 100 % вярно, за някои категории хора, на някои места. Ако не го ползва Айрин, Айрян или Айше, ще го ползва Коку, Боку или Моко. Просто такива програми наистина има. Мен и теб може да ни не "греят", но други ги "топлят". Нищо не мога да направя, доволна съм на Господ, че не съм в положение  да ми се налага да ги ползвам и искрено се надявам да не ми се налага да ги ползвам за в бъдеще. Такива са им законите. Повечето от възползващите се не минават с редовни документи през летищата, а идват нелегално.

и аз съм доволна, че не ми се налага да ги ползвам, и не бих ги ползвала докато наистина нямам друг избор. но съм недоволна, че данъците, които плащам аз и семейството ми отиват не за да може синът ми да ползва целодневен киндергарден и да научи нещо ново и да стане по-умен и по-добър или да се подобри нашето - на данъкоплатеца, здравеопазване, а за да се ползват разни подобни тарикати от програми, които не са създадени за тях, но поради цепки в системата те могат да се възползват. хич не ми дреме дали ги ползва айше или боку, възмутена съм, че нито айше, нито боку имат морално право да ги ползват, защото не са допринесли с абсолютно нищо те да съществуват!

# 81
  • Мнения: 613
Опааа, хайде да вадим  #2gunfire . И аз съм със зелена карта. Ама и аз и съпругът ми, та и щерката пристигнахме с доста добър английски език. Е, в началото имаше малко проблеми заради БРИТАНСКИЯ английски, ама бързо влезнахме в час.
Извинявайте са офф, но.... Distant, чувала ли си поговрката "де е расло, де е пасло" и като се пишеш толкова велика имам няколко  въпросчета:
Как се отзова в "страната на неограничените възможности"?  newsm78
Може би зелена карта "по сметка", някой с два пръста чело ти помогна?
Или може би студентска виза и след това борба до дупка за резидент?
Или мама и тати са имали благоразумието да се ометат от Родината, докато си ходила права под масата?
Това, че идващи в САЩ със зелена карта не знаят английски, не значи са траш. Може пък по случайност да владеят префектно френски или немски (или и двата). Да не говорим за разните екзотични езици.
Апропо, да си чувала за national of orgin и разните там мнооогото различни харасмент? newsm78
И ПРАВИЛАТА на форума естествено.


Съвсем друг вид хора имах предвид  ooooh! Наистина не виждам защо се разпознавате там. Че чак и правилата на форума  ooooh!

Ако се чувствате засегнати, си поднасям извиненията - dessivl, MVK и ако има други.

dessivl, ама май и твоя постинг е против правилата  Wink /шегувам се, не се засягай отново, само исках да кажа, че и аз можех пък да се засегна от тона му/

Бенсън, благодаря   bouquet

Eagle, аз си мислех, че става въпрос за този подпис от спонсор, за зелена карта от лотарията. Май и аз съм разбрала толкова, колкото и момичетата мен по-горе  newsm78







# 82
  • Мнения: 1 173

ПС:тук всичко е безплатно за майката и бебето,дори да не съм с американско гражданство плюс всички изследвания, витамини,лекарства и пр.Раждането е безплатно във всяка една болница или родилен дом.И най-интересното е,че тук е по добре да родиш в държавна болница,отколкото в частна,а в БГ е обратното.
Така е Бенсън права си -нищо не е безплатно. Написаното е "наивна лъжа". Да има различни програми-но това не означава че във всяка една болница и родилно всичко ти е безплатно , та чак и витамините. Да има програми за различни прослойки , легални или не , Но не , не ги предлагат масово във всеки щат. Нека да дойде "авторката " в червен Мисуритогава ще си говорим колко безплатно ще роди!!!
 Едно е да се предлагат различни програми за хората които нямат здравна застраховка -друго е "лековерно и наивно" да се пише"във всяка една болница или родилен дом раждането е безплатно" ДА ама НЕ Naughty
 И не смятам че това ни прави "злобни индивиди" уточнявайки истината. Която в случая може да се окаже подвеждаща за някой друг.

# 83
  • Мнения: 523
Raya_usa, под злоба  имах предвид някой друг, но това е съвсем друга тема. Да ти  кажа ли как точно в червено Мисури си има такава програма? Не си измислям. Говоря съвсем сериозно. Нямам интерес да те лъжа.
Понеже дадох пример със щатски стипендии за хора със ЗК. Бенсън, принципно си права, че им се дават, защото после ще имат полза от тези хора. Практиката обаче е следната. Много от ползващите ги изобщо не са имали намерение да учат или по-скоро не са се интересували. Тях са ги намерили и са им предложили да се възползват. Направи ми впечатление, че още март месец, специално в час влезе една служителка да им напомни, че за да ползват за другия семестър помощ, трябва да си подадат данъчна декларация. И забележете, "за декларацията не се притеснявайте, на еди коя си дата, ще има безплатно попълване на декларациите, еди къде си". Голямо обясняване беше какво да правят, за да вземат помощ за следващия семестър. Аз така и разбрах, че те са със стипендии. На колежа едва ли му пука толкава за обучението на тези хора. Просто те знаят, че в бюджета на щата тези пари са предвидени и самите колежи се конкурират кой да вземе парите.
Това с безплатните раждания е на същия принцип. В нечий бюджет пари за такива хора са предвидени и болниците имат изгода да ги усвоят. Ние и да си пишем, че "такова животно няма", на тези туристи, нелегални и прочие все ще се намери усмихната леля американка, която да им обясни за това и да ги насочи къде да отидат. Парите не са точно за горките нелегални, в друг джоб отиват. Схемата по усвояването на фондове си е разработена и не се налага даже от форуми да се осведомиш за нея. Нелегалните и туристите са просто едно оправдание за ползването им.

Последна редакция: вт, 15 апр 2008, 22:48 от eagle

# 84
  • Мнения: 1 173
Oле голям спор му ударихме. Мисля че просто говорехме принципно" че не е безплатно". А иначе програми всякакви , дали ще те одобрят или не е друг въпрос. Но наивното"навсякъде е безплатно", принципно го няма. Затова. Аз не съм се засегнала и не се смятам за злобна  Grinning
 Аз отивам при тортите , тука много спор бре! Там поне вкусно и красиво.И калорично естествено Mr. Green( да видим кога ще се отърва от Американските 3кг newsm78) Mr. Green

# 85
Принципно от тази тема които желае моге да си извлече информация, че такива програми съществуват и ако се наложи може да се ползват, ако ви се наложи. Какво ще правите, ако имате някои на гости иму се случи нещо без да сте планирали и не може да го пратите веднага в БГ?Или сме заслепени от расизъм да не ги ползват еди си кои раси, нека и ние да не ги позлваме и да не кажем на никои. Какво ще направите ако имате болно дете, което сте оставили в български психиатричен дом и не сте довели в началото докато си стъпите на краката поради възможности и обстоятелства. Няма да искате да го доведете тук?Не бихте ли пожелали за много много близък и скъп човек ако има възможност дасе лекува тук близо до вас или съвестта ще е чиста с няколко ходенета до БГ и пари за гледачка в България? Ако не знаеш това е всичко което можеш да направиш. Програмите съществуват независимо дали ние искаме или не и дали знаем или не. Това е силата на информацията, а не да се цикли на кой на гърба са парите, кои колко знаел английски и как няма та няма. Никой не е толкова богат да си позволи сериозни медицински разноски.

# 86
  • Мнения: 994
сори за оффа, тя тая тема стана една...
Аз бях много изненадана, че дори и с основно дават ЗК. Shocked А уж в условията изрично пише, че трябва да имаш средно.  newsm78 Неведоми са пътищата Божи, както и логиката на служителите в Консулството в България.
За статистиката около мен повечето спечелили от лотарията са среднисти. Има и няколко вишисти, но са отношение 2:1. Само 2 от вишистите, които познавам започнаха веднага работа по специалността си (предварително уредено от България).

# 87
  • Мнения: 613
...кои колко знаел английски и как няма та няма....

Ще помоля повече моят постинг да не се коментира. Аз се извиних, затова че някой се е засегнал от това, което съм написала, /въпреки че бях погрешно разбрана/. По този повод даже изтрих въпросното мнение, за да няма повече засегнати.

Излишното, продължаващо задълбаване не е в полза на никой  Peace

# 88
  • Мнения: 1 800
Принципно от тази тема които желае моге да си извлече информация, че такива програми съществуват и ако се наложи може да се ползват, ако ви се наложи. Какво ще правите, ако имате някои на гости иму се случи нещо без да сте планирали и не може да го пратите веднага в БГ?Или сме заслепени от расизъм да не ги ползват еди си кои раси, нека и ние да не ги позлваме и да не кажем на никои. Какво ще направите ако имате болно дете, което сте оставили в български психиатричен дом и не сте довели в началото докато си стъпите на краката поради възможности и обстоятелства. Няма да искате да го доведете тук?Не бихте ли пожелали за много много близък и скъп човек ако има възможност дасе лекува тук близо до вас или съвестта ще е чиста с няколко ходенета до БГ и пари за гледачка в България? Ако не знаеш това е всичко което можеш да направиш. Програмите съществуват независимо дали ние искаме или не и дали знаем или не. Това е силата на информацията, а не да се цикли на кой на гърба са парите, кои колко знаел английски и как няма та няма. Никой не е толкова богат да си позволи сериозни медицински разноски.

Всеки знае за тези програми, но това не означава, че  понеже ги има ще живея на тях цял живот, защото не са предвидени за това. Нормалните хора имат здравни застраховки, които покриват част от тези разходи и след това използват такива програми за доплащане на сметки.

Това, че един се е облагодетелствал от тях, не значи, че ще може и следващия, зависи от много неща.
Няма да влизам в подробности, но знам, че има семейства на които им е отказвана помощ от тези програми, въпреки, че до преди месец са плащали с години такси.

 Ако ставаше толкова лесно довеждането тук и плащането на лечението, майка ми щеше да е още жива, но уви, не всеки има късмета да се възползва. Така, че не ми обяснявай,колко мога и какво да направя за хората, които обичам.

Така, че авторката да е благодарна, че е успяла този път, и да се моли, че късмета ще е с нея и следващия, защото не е толкова лесно и просто, само, защото ги има. Ние не растем в саксии, знаем за програмите, но не трябва да разчитам на тях. Лекомислено е да се надява някой, че винаги ще може да ги използва. Ако беше така, то нямаше да има семейства, които си продават къщите, за да си платят сметките по болниците.

Естествено, че след като аз плащам, мога да имам претенции къде отиват парите ми. Нямам нищо против да се използват за човек, който заслужава, който е работел и допринесъл нещо за обществото. Естествено, че не ти пука на кой гръб са парите, защото не са ги взели от твоята заплата. Ако 25-35% от заплатата ти отиваха за Ганьо, дето лежи на твой гръб, друга песен щеше да пееш...

# 89
  • Мнения: 384
distant  Hug  bouquet извинена си. исках само да кажа , че има хора и хора и това че някой е дошъл тук/ няма значение по какъв начин/ и лежи на гърба на държавата, не означава че всички го правят. ако синът ми има медикейт  в момента това не означава че ще го има и догодина, просто ще го добавя към моята застраховка.
LiveinUSA1  ,ако някой ми дойде на гости, то аз трябва да съм попълнила покана, формуляр, за това че ако нещо стане / примерно влезе в болница/ аз да поема всички разходи. Може да се вземе и застраховка от БГ, ако се наложи за първо време. ние като дойдохме за първите 6 месеца имахме направена в БГ застраховка / компанията работеше с 3-4 болници в щата/
Не е толкова лесно да вземеш близък човек и да го лекуваш тук, не става с магическа пръчка.
ако беше така щях да съм много доволна.
Преглед в спешна помощ+ престой в болницата за 1 ден / диагноза хипертонична криза, почти инфаркт, поставена на съпругът ми /= 6000. Застраховката плати час от сумата, другата беше асистирана от болницата, а ние платихме около 500. И това с тичане и бягане 3 месеца да оправяме документи и експертизи. а да пиша ли че ми изписаха лекарства които той каза че не му действат и му вредят за асмата. направиха с ена глухи просто. Е сериозните лекарства дойдоха след консултация с кардиолог в БГ и сега е доста добре да чукна на дърво. Така , че близките ни от Бг ни помогнаха за лекарствата, защото едното е $60 / в БГ 10 лева/ , а другото $ 50 / в Бг 7 лева/
Сериозни медицински рзноски е трудно да си позволи човек, ама и само да дремеш на гърба на някой и това не е работа
А иначе се смеем на циганите в Бг " дето чака сосиала" Crossing Arms

# 90
  • Мнения: 1 219
Здравейте Дами!
аз съм мъжа на айрин555

отговарям на повечето от вас:

Скъпи ми сънародни-чки/ци в България и по света

Да аз и моята жена летяхме до Ню Йорк,когато тя бе в 8-мия месец
Нито една авиокомпания не позволява, да лети бременна жена след 28седмица
Именно за това изкарах съответната бележка че тя е в ранна бременост.
И не ми се правете на умни и важни, както ми се правеха на летище София.
За разлика от колегите им в Британските Авиолинии и Американските Авиолинии,
които бяха много услужливи, мили и се интересуваха за жена ми по време на полетите.
А на летище София дори и до тоалетната не я пуснаха да иде защото чакали санинтарна инспекция.
Болницата тук е една от най-хубавите, добрите или както искайте я наричате.
В България имах бизнес,който затворих за да можем да се преместим тук.

А сега до всички Българ-ки/и с американско самосъзнание:

Не се нуждаем от вашите морални американски разсъждения за социални придобивки, застраховки и т.н.


Заслужава си да изберем по-доброто за нашите деца!

# 91
  • usa
  • Мнения: 2 113
я вземи и пусни разсъжденията си още веднъж и току-виж си ни убедил в каквото там се опитваш да ни убедиш, че сме се и засрамили на всичко отгоре...

# 92
  • Мнения: 1 436
Не се нуждаем от вашите морални американски разсъждения за социални придобивки, застраховки и т.н.

 bowuu Ахааа, ясно. Само се нуждаете от нашите данъци дето покриват вашите сметки. Хем голям, хем насран викаше баба ми едно време  Stop

# 93
  • usa
  • Мнения: 2 113
Не се нуждаем от вашите морални американски разсъждения за социални придобивки, застраховки и т.н.

 bowuu Ахааа, ясно. Само се нуждаете от нашите данъци дето покриват вашите сметки. Хем голям, хем насран викаше баба ми едно време  Stop

нидей така, бе Juturna! човекът си е затворил бизнеса, за да може да се премести тук и да роди жена му безплатно в една от най-хубавите, добрите или както искаме да я наричаме болница... а и бележка и изкарал даже...оцени жертвата му по достойнство, моля! за морал сме взели да му говорим... безобразие някакво, совсем с ума сошли направо...

# 94
  • Мнения: 1 219
да така е!!!Повечето от вас са прави.Аз наистина говоря на изуст без да зная как точно стоят нещата.Но за мен наистина засега няма никакви проблеми.Ние сме тук с туристически визи за 10 години.И имаме голяма упора и подкрепа от страна на брата на мъжа ми.Общо взето той ни посъветва да дойдем тук.Мъжа ми не е за първи път тук,а брат му живее легално в Ню Йорк от 1994г.Прочетох всичките коментари и останах изумена от нападенията ви,но вие наистина сте прави за много неща.Не трябва да се парадира с това колко е "безплатно" тук....
В момента ние сме напълно легални граждани,макар и с туристически визи и ние нямаме намерения да оставаме нелегално тук,а ще си спазим датата и срока ,в който трябва да напуснем страната.Не сме изпаднали в беда българи,дошли да раждат в САЩ.Но все пак държа да кажа,че ходя в добра болница на редовни консултации и наистина засега всичко е безплатно защото се водя турист.Още щом отидох на първата консултация ми направиха insurance.Пациентите не са "предимно черни"както беше споменала една майка и болницата не е от тези,който приемат само социално слаби.Просто отидохме в най-близката болница до вкъщи.Наистина не сам запозната с много неща тук,със социалната политика и тнт. и не беше редно да публикувам такава статия,затова още веднъж се извинявам на всички във форума.

# 95
  • Бостън
  • Мнения: 13 603
Аз все още тъпо и упорито си чакам отговор на въпроса от Айрин555...

Но понеже се включваш ти теб да питам - защо не си плати раждането на детето, бизнесмено?

Или е по-лесно да лъжеш и мамиш, независимо за доходи ли ще е или за напредналата бременост на жена ти?

Да не чува дяволът, но аз да попитам - ако беше станало нещо с детето и жената ти по време на полетите кой щеше да носи отговорност и на чия съвест да лежи?!?

# 96
  • Sofia
  • Мнения: 3 041
А сегинка, тази тема ще я позаключа, защото явно някои хора нямат чувство за такт и за мярка.
Дори, когато си новоамерикански турист с продаден български бизнес и безплатно "каквото_и_да_е_там", елементарната учтивост изисква да огледаш надписите по вратата, преди да се втурнеш вътре с шут.
Приех, че може авторката да не е ориентирана или темата да представлява особена ценност за да бъде пусната самостоятелно, а не споделена в актуалната американска тема. Приех, и че не си пада много-много да изпада в конкретика (което е нормално и обяснимо). Но, когато почнаха хамалски изяви с влизания като гост с арогантни и груби публикации на латиница, обиждащи останалите потребители, мисля, че е крайно време да прекратим цирка.

Общи условия

Активация на акаунт