Г-жа в ДГ е зашлевила синът ми

  • 2 526
  • 43
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 212
Ми много често треньорите въдворяват дисциплина по този начин.Обаче не знам дали въпросната госпожа е треньор? newsm78
Аз от малка съм по спортните зали ако знаете колко шамара съм изяла.Не казвам,че е редно,но по принцип в спорта винаги има строга дисциплина.Най вече с цел предотвратяване на излищни контузии и наранявания.

Изяла си много шамари, ама си станала човек нали? А сега децата никой не смее да им удари един оздравителен шамар и затова растат келеши и лекета... Особено момчетата. Много шамари не са добре, но и изобщо липсата на шамари също е вредна.
Към авторката на темата - отиди да благодариш на тази г-жа че все още има такива като нея които не се страхуват когато се налага и да ударят шамар... Казвам шамар е не бой...

# 16
  • Мнения: 448
Не съм съгласна, че дисциплина се постига с шамари!След като работиш с деца трябва да знаеш какви са методите и начините да упражняваш контрол върху тях.В никакъв случай сина ми не е келеш!Аз се оправям с него без да се налага да го бия.Щом аз успявам, останалите г-жи успяват, значи и тази жена би трябвало да се справи с малчуганите АКО знаеше как.Не съм спортист, но съм ходила на тренировки и НИКОГА чужд човек не ми е посягал.И пак съм била дисциплинирана.
Борисе, а на г-жата в никакъв случай няма да й благодаря за това, че е посегнала на сина ми.Има късмет, че мъжа ми не е в БГ, защото ако беше щеше хубаво да й благодари, че въдворява дисциплина с физически контрол.По пътя на твоята логика би било хубаво той да отиде и да покаже с няколко шамара на тази жена как трябва да учи децата да плуват.
Не мога да повярвам, че наистина някои хора расъждават по този начин!

# 17
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
След като работи с деца не трябва да постига дисциплина със шамари. Ако не може да ги овладее значи при нея нещо куца.
Та по темата най вероятно госпожата ще отрече , че е зашлевила детето.Но може и да си признае.
Аз бих те посъветвала да не се отказваш да разнищиш случая.

# 18
  • Варна
  • Мнения: 5 537
Това, че една свръхизнервена от невъзмоността да се справи с двайсетина хлапета, които очакват с нетъпение да се метнат във водата, жена си е изпуснала нарвите и е плеснала едно от тях ми се струва възможно. Но това, че тя е ударила неколкратно това дете пред очите на останалите някак не ми се струва вярно.
Не оправдавам действията и.  Peace

# 19
  • София
  • Мнения: 17 592
Тази дама очевидно не е за там. Подай официално оплакване, като начало до директора, отговарящ за ДЗ-то, с искане поне за уволнение. Нищо не може да оправдае проява на физическо насилие над дете - от когото и да било, най-малкото от хората, на които ги поверяваме.

# 20
  • Мнения: 1 555
Ето това ме притеснява, като синът ми тръгне да дет. градина, че няма да ми се мисли какво бих направила след такава постъпка ! Ти си в правото си и родителска среща да свикаш !!!

# 21
  • Мнения: 413
Когао трябва да разбереш какво се е случило в тази ситуация според мен е най-добре да говорите тримата - детето, госпожата и ти. Много често децата преувеличават и преиначават, много често лъжат. За да разбереш ги накарай да ти покажат тя как го е ударила и колко силно, и колко пъти. Когато изправиш детето и госпожата един срещу друг на теб като на възрастен човек ще ти стане ясно какво се е случило, ще чуеш и двете страни и ще можеш да вземеш решение какво по-нататъка да направиш.
Ако едно дете го удариш не веднъж, а някокло пъти то няма да си седи и да си плаче кротко, а ще изпадне в истерия.
И да питаш другите деца незнаеш кое дете е било наистина наблизо и е било свидетел.
Като страничен наблюдател мисля, че детето ти е преувеличило доста. Ако аз бях на твойто място и аз щях да съм афектирана и нямаше да чакам мъжът ми да се връща  Twisted Evil

# 22
  • Мнения: 7 201
Говори с шамарджийката директно. Понякога шамарът е лечебен, но си мисля, че хич не е редно да е от друг, освен от родител.
PeaceСъгласна съм с теб.Никой няма право да удря детето ми освен мен! Crossing Arms А това, че въпросната учителка си е изпуснала нервите...ами очевидно мястото и не е там!Има си и други по-цивилизовани методи за въдворяване на ред и дисциплина. Peace

А сега децата никой не смее да им удари един оздравителен шамар и затова растат келеши и лекета... Особено момчетата. Много шамари не са добре, но и изобщо липсата на шамари също е вредна.
Към авторката на темата - отиди да благодариш на тази г-жа че все още има такива като нея които не се страхуват когато се налага и да ударят шамар... Казвам шамар е не бой...
Така...относно въпроса за келешите и лекетата:Прав си за това-има много нехранимайковци,но не смятам,че учителите са тези,които ще възпитават с шамари децата ни.То като в къщи няма нужното възпитание--забрави някой учител да го постигне! Naughty(най-много да го намрази-нищо повече)

# 23
  • Мнения: 6 206
Вярно е, че много треньори си позволяват шамари... Всеки който е тренирал сериозно, в смисъл повече от 4 години, ще ви го каже.
Дори и да не е бил потърпевш, е бил свидетел.
Въобще много хора си позволяват.
Вярно е, че има деца, които са нетърпими за издържане. Аз мога да си позволя лукса, в който видя такова дете, да не съм длъжна да го търпя, а да го поверя на обичната му майка. И да й обясня защо, а тя предварително да е подписала, че няма право да ми се сърди. Не всеки има тази привилегия обаче.

Спомних си какво направих аз, макар, че моят опит е различен, в смисъл много по-малък.
Директорката на яслата беше хванала за ръката детето ми, наказало го беше. Въобще мъчно му било... Преди всичко му обясних, че когато някой, на който е поверен, му каже нещо, се прави на момента. А не да се прави, че не чува.
Нямате си идея колко деца се правят, че не чуват какво им говориш. И майките го приемат за нормално.

Аз си мисля, че във въпростният случай също не бих говорила с треньорката. Защото си спомних моята учителка по плуване. Пълна злобарка и комплексарка, която ме замеряше с мръсните си обувки по лицето. Сега след време, мисля, че тази жена не трябва да бъде допускана до деца. И да бъде съдена, с нея да се говори не може.

Написах това, за да ти напомня, освен всичко друго, което ще предприемеш, а то е необходимо, да напомниш и на момчето си, че когато му се каже да седне, то просто трябва да седне... Не за да не яде шамари, а просто защото авторитетите трябва да са авторитети. Ако не са правилните, това е проблем на родителя, той трябва да го повери на правилните.

# 24
  • Мнения: 212
Каспър исках да кажа, че ти и аз и повечето от нас, които сме расли през комунизма, сме яли шамари.... но сме станали хора все пак нали?
Исках да кажа че един шамар не е нищо все пак. Проблемът е за мен че все повече деца растат без никой да им е ударил един шамар през живота. И нищо не става от тях...

# 25
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Не съм съгласна, че дисциплина се постига с шамари!След като работиш с деца трябва да знаеш какви са методите и начините да упражняваш контрол върху тях.В никакъв случай сина ми не е келеш!Аз се оправям с него без да се налага да го бия.Щом аз успявам, останалите г-жи успяват, значи и тази жена би трябвало да се справи с малчуганите АКО знаеше как.Не съм спортист, но съм ходила на тренировки и НИКОГА чужд човек не ми е посягал.И пак съм била дисциплинирана.
Борисе, а на г-жата в никакъв случай няма да й благодаря за това, че е посегнала на сина ми.Има късмет, че мъжа ми не е в БГ, защото ако беше щеше хубаво да й благодари, че въдворява дисциплина с физически контрол.По пътя на твоята логика би било хубаво той да отиде и да покаже с няколко шамара на тази жена как трябва да учи децата да плуват.
Не мога да повярвам, че наистина някои хора расъждават по този начин!

Добре де, ти поиска хората да ти дадат мнения - после не ти харесват. Вярно е, че госпожата си е изтървала нервите за да посегне със шамар, но пък и твоето дете не е слушало - и вместо да му кажеш другия път да слуша учителката, ти ще пращаш бащата да я бие  Rolling Eyes И после се чудим защо по новините дават как някви пикльовци щели да изнасилват учителка, заплашвания и т.н. Трябва да научим децата си да уважават и да слушат учителите си. И пак повтарям, да не ме разбереш погрешно - насилието никога не е оправдано, разговор със въпросната госпожа е задължителен. Успех!

# 26
  • Мнения: 70
Не знам защо почти винаги даващите мнения се поставят на мястото на възрастния. Децата затова са деца, защото се учат и защото ще пробват винаги докъде им е позволено, ще бъдат палави, а не безропотно изпълняващи, защото се учат да мислят. Е, има и по-бавни и срамежливи, но животът показва, че по-палавите след като пораснат се реализират по-добре и са едни по-успели хора. И това не е отскоро, както някои се опитват да ни убедят. Неподчинеността и агресията при момчетата са известни от хилядолетия. Друг е въпросът, че граници трябва да има, за да разберат постепенно кое може и кое не. И когато решите, че вашето момче е най-възпитаното и културно дете на света, то вземат, че ви сервират, че е счупил нечии прозорец например. Тогава какво? Собственикът да го пребие? Или учителката в училище? Не съм съгласна. Нормално е децата да грешат. Има как да разберат, че стореното е лошо. Не е нормално възрастните да са агресивни към децата. Към авторката на темата: търсете си правата. Никой няма право да удря детето ви, още повече педагог. Това е злоупотреба със служебно положение. Ако е имала проблем с него е трябвало да се обърне към вас, а не да се налага физически.

# 27
  • Мнения: 2 978
Аз пък не съм съгласна с твърдението, че никой освен мен, няма право да удря детето ми.
Не само никой, но и аз нямам право да го удрям, НО  го правя. Embarassed Срам ме е, защото съм безсилна...Безсилна в дадената ситуация, да обясня с правилните думи!

Това е същото като с псувнята..правим го когато сме безсилни и не знаем какво да  кажем/направим в момента!

На Вас ще Ви стане ли приятно ако шефа Ви каже да направите нещо, Вие не сте съгласни с него, а той Ви удари?
И не, не ми казвайте, че това е различно! Naughty Едно и също е, само където децата са малки, а ние "умните" възрастни си позволяваме да раздаваме правосъдие - с шамари! Защо? Защото сме по- големи!

п.п. Говори с учителката, но говори и с детето си!
Успех!  bouquet

# 28
  • Мнения: 448
Темата не е "виновен ли е сина ми" а е "как да подходя към г-жата".Кой е казал, че не съм обяснила на детето какво е трябвало да направи и как да се държи занапред?Не съм казала, че ще пращам мъжа ми да я бие, не изопачавайте думите ми StopАко бях агресивна досега да съм я намерила и шамаросала и аз нея.
Само искам да попитам ако сте на площадката и за миг изпуснете детето си от поглед, то направи беля и някой друг родител му плесне един шамар, вместо да се обърне към вас, как ще реагирате.Ще си кажете ли ами да, то е виновно нека да яде шамари, щом ги е заслужило ooooh!
Измести се темата, няма смисъл вече от нея. Благодаря на всички, които се вкл'чиха.

# 29
  • Мнения: 1 298
Говори непременно с въпросната учителка. Такова нещо не бива да се оставя ей така.

Учудвам се, че все още има възпитатели, които шамаросват деца безнаказано.
За мен това не е нормално.
Работила съм няколко години с деца ( уточнявам не в България ) и подобно нещо никога не съм си позволявала.
Не съм виждала и колеги да го правят. Има наистина случаи, в които едно дете може адски да те изнерви и ядоса,
но има и начини за справяне и то без бой. Посетила съм поне 3 специални трейнинга именно за това.

Общи условия

Активация на акаунт