??? към опитните мами

  • 1 719
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 123
А как заспивате.Аз и двамата си сина като им свършиха коликите започнах да ги уча да заспиват сами.Слагах ги в леглото,говорих им тихичко и ги милвах.Понякога им пеех.Като се успокоят им пожелавах приятни сънища и излизах от стаята.Вечер процедурата беше същата и така до сега.Вече си имат собствена стая и макар че са още малки фъстъчковци вече сами ме изпращат да си лягам когато стане време за сън.Пускам им филмче но ДВД-то и те си заспиват.Само че трябва упоритост.И на мен ми се късаше сърцето в началото докато ги слушах да реват,но знаех че така е по-добре за тях.Тогава четох една книжка със съвети как да си гледаме бебето на издателство Просвета от шейсет и някоя си година където пишеше точно как да го постигнем.Книжката си струва макар че е от "бабеното ми време".Итака.......................Това е първата стъпка към привикването да стои само. Grinning

# 16
  • Мнения: 1 043
И при нас имаше такъв период- и до тоалетната не можех да отида. Поодмина за около 1-2 месеца. Повече търпение и здрави нерви  Hug

# 17
  • Мнения: 4 784
Дано да е период, който да отмине. При нас не беше точно както ти си описала. Проблемът ни беше със заспиването. Приспи ли му се, трябва аз да съм до него. Никой друг, при положение, че беше страшно много свикнал с майка ми и с баща си, но никой друг не можеше да го успокои в този момент. Та само аз спасявах положението. Види ли ме и млъква. Слава Богу, бързо отмина и този период. Естествено, след него идва друг  Simple Smile

# 18
  • Мнения: 1 440
И моята бебка не стои вече сама в стаята,освен ако не се е загледала в рекламите.Разнасям я навсякъде с мен.Оставям я,само като посещавам тоалетната.

# 19
  • Мнения: 1 049
Всички бебета минават през такьв период (или поне всички).  Wink Не го оставяй да плаче, така е само по-лошо... според мен на тази вьзраст не може да се говори още за привикване на самостоятелност. Бебетата наистина още не разбират, че когато не виждат мама не значи, че я няма и изпитват истински страх при отсьствието й. Единия вариант е да извикаш някой друг, с който детето е свикнало да бьде при него и да не плаче докато си свьршиш работата. А другия да го взимаш при теб, но да не го носиш сьс слинг, а просто да го оставяш там кьдето си в момента (или в количка, или да пьлзи или примерно в преносимо кошче от кола). Може би пьлзенето ще му е най-интересно. На тази вьзраст детето има нужда от много любов и като не го лишаваш от близостта си ще изгради една сигурност и увереност в себе си, които ще го сьпьтстват през целия му живот. Майка ми все се шегуваше, че дьщеря ми беше залепена за мен като гербова марка. Така са децата, но и този период отминава! Успех.  Hug

# 20
  • Мнения: 745
Минахме през този период.Заповаше да плаче само като ми видеше гърба.Сега вече си се занимава сам ,дори обикаля и пипа навсякъде.
От сешоара и прахосмукачката също престана да плаче.
Просто се иска търпение!!! Peace

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 857
Никога не съм оставяла сина ми да плаче в другата стая. Където съм яз, там е и той. Така и двамата сме спокойни. Чистя, готвя и гладя заедно с него. Трудно е , но се свиква  Peace. Не е нужно постоянно да ти е в ръцете. Достатъчно е само да те вижда. Когато бебчо страда, страда истински и когато мама я няма, той си мисли, че това е завинаги.

# 22
  • Мнения: 65
Да допълня, аз не съм го носила на ръце, а го слагах в количката и така го носех с мен навсякъде. При вас ще е възможно ли? С тези стъпала ми идва на ум таткото да направи нещо като рампа, че да не носиш детето, щом имаш проблем с бъбреците.  Sad

И аз съм разнасяла малката с количката вкъщи и така. Тя си се радваше просто че сме заедно в една стая. Гледаше ме да готвя, мия чинии, гладя, абе всичко. Сега е на 8 м. и е малко по-самосточтелна. Нещата които изискват повече време ги правя докато тя спинка и така.

# 23
  • Мнения: 176
 Спокойно това е период,който ще отмине след един два месеца.Моя син беше същия,не можех да свърша никаква работа.Просто зарязваш всичко и си играеш с него или го взимаш в кухнята и го оставяш на пода върху някакъв дюшек.След като заспи тогава ще си свършиш работата.Тя домакинската работа край няма Laughing

# 24
  • Мнения: 398
 Tърпение само помага.
 Ние на всякъде сме заедно и не ме оставя и секунда да не съм до него.Надявам , се като проходи да се нормализират нещата.

# 25
  • Мнения: 174
Това за втората коли4ка е супер идея!    bouquet  Заминавам да купя една още сеха! Жена на този етап няма да наемам (да не мога да се оправя сама с едно бебе, което на фона на това което 4ета в кърма4еския, си е направо ангел4е ще е пълна излагация!)

Този форум е идеалното лекарство за загубена ппереспектива!

Благодаря, моми4ета!

# 26
  • Мнения: 1 091
И аз мисля ,че повечето бебета преминават през този период.Аз купих още една кошара и имам 2.Едната ми е в хола а другата в спалнята.Едната е дървена а другата преносима.Успех.  bouquet

# 27
  • Мнения: 4 668
И аз живея в мезонет , но никога не съм го оставяла детето само , ако не спи .
Вземам го с мен - слагам го шезлонг или в кошарата , така си е при мен , а аз си вършех работата ...

# 28
  • Мнения: 2 614
Ехааа, как не съм се сетила да прочетя някоя книшка от шейсет-и-не-знам-коя-си година!!!  Mr. Green За второто ще знам!  Mr. Green
А пък аз като лоша майка, която иска да си разлигави детето си го носех все с мен! Или гушнато, или в шезлонг и си му говорех непрекъснато!
Хора, нека изоставим методите на китайската инквизиция - гушкайте ги тези деца. Като станат на 15 и искат да са големи - ще съжалявате, че не сте ги гушкали преди това!  Peace

# 29
  • Мнения: 405
Аууу, т'ва все едно за мойто лапе е написано Simple Smile

Навсякъде го влача с мен, да ме гледа какво правя - слагам го в кошницата за кола- и ту на масата в кухнята, ту в хола, ту в спалнята... където съм аз - там е и той. Обяснявам му всичко, което се случва - айде сега мама да си направи кафе, айде да си лакира ноктите - това е лак, това е четчица - виж как гадно мирише /той бърчи нос и гледа на другата страна/ 
Вчера бърсах пода в кухнята и после подпрях дръжката на парцала на неговата кошница, обясних му добре, че т'ва е парцал и той ще го пази и излязох от кухнята. Понеже не се разрева /пък аз вече свикнах  Joy/  се върнах бързичко и к'во виждам - нашия хванал дръжката на парцала победоносно и гледа умно в пода  hahaha

Така че явно и това си е период, който ще отмине, но на този етап на мен не ми пречи, щото така ми е забавно - за първи път някой ме слуша с такъв интерес докато говоря пълни глупости  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт