Ще кръщавам бебе

  • 2 286
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Асеновград
  • Мнения: 1 552
На моето дете кръстниците купиха пълен комплект дрешки, яке, обувки,златно синджирче с кръстче,голяма играчка и също платиха ритуала в църквата.

# 16
  • Мнения: 2 825
Няма нещо определено което трябва да се купи, зависи как ще се разберете с родителите. За кръщенето на дъщеря ни ние купихме всичко необходими, за да не товарим кръстника. Той и купи играчки, каквито той си избра.

# 17
  • Мнения: 1 240
Нашата кръстница купи пълен комлект дрехи+обувки, хавлия и златно синджирче с кръстче. Плати също и ритуала в църквата. Аз купих всичко останало - кърпи за попа, пита, бонбони, вино, като предварително питах в църквата какво трябва да донеса. И мисля, че кръстчето и синджирчето (не е казано златни) са здължителни, защото попа го иска от кръстника, освещава го и го слага на детето.

# 18
  • Мнения: 19 307
За какво са тези златни синджир4ета? На бебето ли се слагат?
И ние ще я кръщаваме лятото, но като 4ета какви дандании се правят, не съм много о4арована.

# 19
  • Мнения: 4 447
Да, всичко което си изброила. С тази разлика, че ако нямаш възможност може и кръстчето (трябва да е кръстче) да е сребърно.

Нашият кръстник не купи обувки. Иначе всичко от-до купи.

Не забравяй и бельо - бяло задължително.

И също - подарък за кръстинацата... оооо, то кръстницата си ти, така, че трявба да ти подарят на теб  Peace

Успех  Hug Hug Hug Hug

# 20
  • Мнения: 881
Аз ставах кръстница преди 3 седмици-купих пълен комплект дрешки+ обувки +жилетчица.А също и така хавлия за църквата.И на мен ми казаха че задължително се подарява нещо златно,та взех една верижка с кръстче.И за подарък-една триколка,която мамата си избра.За църквата също бях подготвила пита с мед и една бонбониера,но аз така си реших де.Както са ти писали и останалите мами,попа освети верижката с кръстчето и още тогава го сложих на малкия,да го носи със здраве.Мисля че това беше,дано съм ти помогнала.

# 21
  • София
  • Мнения: 2 296
Нас ще ни кръщават в събота,казаха ни,че трябва кръстницата да подари кръстче,
но не е задължително златно,тази година е високостна,и
 според мен е по-удачно да е сребърно. Peace

# 22
  • Плевен
  • Мнения: 1 357


 Peace

# 23
  • Торонто/София
  • Мнения: 251
Да, всичко което си изброила. С тази разлика, че ако нямаш възможност може и кръстчето (трябва да е кръстче) да е сребърно.

Нашият кръстник не купи обувки. Иначе всичко от-до купи.

Не забравяй и бельо - бяло задължително.

И също - подарък за кръстинацата... оооо, то кръстницата си ти, така, че трявба да ти подарят на теб  Peace

Успех  Hug Hug Hug Hug

Това нещо не го доразбрах  newsm78 - какво бельо  - той нашия още си носи памперсите .... пък и кръщенето ни ще е по топло време?

# 24
  • Мнения: 403
Зависи къде ще кръщаваш.Миналата година кръщавах детенце  и бях купила и обувки, но попа каза, че не трябва. Най-добре попитай на място  bouquet

# 25
  • Мнения: 341
Вече,купих почти всичко.Взех и рокля за ритуала,връхна дрешка,обувки и халатче.Остана да и купя злато и бодита.Благодаря за отговорите  bouquet

# 26
  • Мнения: 742
Нашата кръсница подари златни обеци - аз предпочетох да е така  Hug

# 27
  • Мнения: 4 447
Вече,купих почти всичко.Взех и рокля за ритуала,връхна дрешка,обувки и халатче.Остана да и купя злато и бодита.Благодаря за отговорите  bouquet

Да не забравиш чорапогащник  Peace

Както и хавлия, сапун и какво беше още, което осатва в църквата.
Ааа, да вино и кутия с бонбони.
ПОгача!!!

# 28
  • София
  • Мнения: 672
Кръстникът осигурява за кръщелника:
•   хавлийка за бебока
•   сапун и кърпа за свещенника
•   кръстче (не е задължително да е златно)
•   нови дрехи за кръщелника (по възможност бели)
•   погача и мед
•   бонбони за почерпка на гостите
•   букет от здравец завързан с червен конец (което се изсушава и се хвърля в река)
•   бял плат или чаршаф по-точно на който бебето след това спи
•   венче
•   свещи (свещта от кръщенето се пали на празници)


Това е най-пълния списък който видях в нета, но ми се струва че е крайно пресилено и някои неща са излишни

# 29
  • Мнения: 1 931
Както се споразумеете с родителите. Нашите кръстници на малката платиха ритуала. Ние всичко си купихме.
А тези неща за черквата май са си от родителите.

Общи условия

Активация на акаунт