Нашите любими торти... глазури, покрития и фигурки за тях 29

  • 25 325
  • 301
  •   1
Отговори
# 255
  • у дома
  • Мнения: 1 581
вчера и днес направих малко цветя и листенца за Тирамисуто, което ще правя за Цветница  Simple Smile само дето нещо много, много не съм съвсем доволна от резултата  newsm78

- снимката е линк към албума, където са и останалите снимки (от 30-та до 38-ма)

моля ви, кажете си мнението, без много, много да се взирате  Praynig Praynig ей така, на пръв поглед какво ви е мнението Laughing  Hug  bouquet

pina, цветето ми харесва  Peace като го сложиш върху тортата, най-добре ще проличи дали ще има нужда от нещо нещо... на мен пък ми хрумва да разпръскаш малко мънички червени цветчета около него (стига да имаш подходяща формичка)   Peace  имам предвид като на тази торта, както бях сложила мъничките цветчета (е при теб, ще е по различен начин и по-малко на брой най-вероятно  Peace )

Последна редакция: пт, 18 апр 2008, 08:34 от blueeye®

# 256
  • София
  • Мнения: 2 658
blueeye, на мен много ми харесват цветята ти Peace

# 257
  • Мнения: 3 861
Ей така на пръв поглед ми харесват, на втори, това бялото ми е малко несъразмерно, но пък листенцата са много реалистични.
Аз не можах да ги докарам така ефирни да седят тези на лилиума...
Розите  ти са много хубави  Peace

# 258
  • Мнения: 6 912
За тичинки съм виждала да се ползва много тънка неръждаема тел,която се увива с хартиени лентички в подходящи цветове.И другото е от кламери.
Доня Коприва,кошничката може да я направиш и със звездовидния накрайник.На първата торта тук съм я правила с такъв накрайник,но този е малко голям.Сега имам по-малък и става по-нежно.

Последна редакция: чт, 17 апр 2008, 20:24 от 2в1

# 259
  • Мнения: 11 747
доня Коприва, можеш да направиш плетката с марципан, но според мен ще ти е по-трудно, отколкото ако се шприцова. Можеш да направиш кошницата със всякакъв накрайник, ако имаш дуй,с не голям диаметър, би трябвало да имаш, става разкошно, точно все едно от пръчки е плетено, като истинска кошница.

sillsav, какво е това Кадемлия, не знам  Embarassed Аз за тичинки си мислех от някакво много тънко телче и да го облека с марципан и така да го оформя, ама не намерих. Облякох клечки за зъби с марципан, но стана дебело и грубо, та се отказах.


blueeye®, ще го видим как ще стои на тортата. Нямам форма за такива малки цветчета. Нямам никаква форма, нямам абсолютно нищо. Без инструменти съм и ми е много трудно.
Твоите цветя ми харесват, всичките са хубави, но повече харесвам орхидеята и нарциса, отколкото розите.

# 260
  • Мнения: 11 747
blueeye® , да те питам с какъв материал ги прави тези цветя? Какъв марципан ми е мисълта?

# 261
  • у дома
  • Мнения: 1 581
blueeye® , да те питам с какъв материал ги прави тези цветя? Какъв марципан ми е мисълта?

pina, готова моделираща маса  Peace

Благодаря Ви  Hug  bouquet

# 262
  • Мнения: 11 747
blueeye® , да те питам с какъв материал ги прави тези цветя? Какъв марципан ми е мисълта?

pina, готова моделираща маса  Peace



да, предполагах, виждам, че е по-пластична от марципан Варна. А, бавносъхнеща ли е? Някой ден да си купя и аз, да пробвам.

# 263
  • у дома
  • Мнения: 1 581
А, бавносъхнеща ли е? Някой ден да си купя и аз, да пробвам.

да  Peace

# 264
  • Мнения: 3 861
Синеочке, вероятно затова изглеждат толкова добре, вижда се, че материала е доста еластичен  Peace

# 265
  • Мнения: 22 867
Не можах да се сдържа покрай доня КОПРИВА , копи/пейстнала съм си ги, по-скоро за идеи, но кой да ги направи. Само се каня........







# 266
  • Мнения: 2 282
Димитрина, благодаря ти!
Имам и едно въпросче, ще правя chokolate crasy cake, мога ли да направя някакво кремче за глазура, без мляко  и масло, мога само жълтък да сложа. Става въпрос за детенце с АБКМ.
Ето ти 3 полезни линка за вкуснотии без мляко:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=160724.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=161012.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=72935.msg1257444 - адски вкусно нещо.
A когато аз преди време попитах за безмлечен крем, ми предложиха ето това:
Цитат
400 мл. пасирана печена ябълка
1 пак. натурално нишесте
захар - на вкус (аз не сложих изобщо)
прави се стандартно - кипваш пасирания плод със захарта и сгъстяваш с разтвореното във вода нишесте.

Цитат
направи си мус от сварени ябълки или круши смесени с банан или само с желатин.Освен това нали се продава растителна сметана(макар да не съм сигурна дали няма и малко истинска в нея - провери). Или дори нямаш нужда от крем - сиропирай повечко и намажи между блатовете със сладко.
Малко споделен опит - аз използвах маргарин вместо масло, напоследък обаче предпочитам палмовото масло - досега резултатите са чудесни!
Моята първа торта също беше Лудия шоколадов кейк Simple Smile мнооого вкусно Simple Smile само че не и сложих глазура, а леко сиропирах и отгоре покрих с марципан варна, украсих и стана прекрасна 1ва торта (за 2рия рожден ден). А ако искаш, можеш да направиш почти стандартната глазура - палмово масло или маргарин+какао+малко вода. А, наскоро вкарах в употреба и кокосово мляко, вместо краве или вода. Опитай някой ден дали случайно не се обрива детето от него, и ако не, експериментирай смело!

# 267
  • Мнения: 4 358
Да споделя с вас момичета - току що приключих с печенето на блатовете на торта Татяна. Станаха превъзходни - така добре се опекоха, направо не вярвях, опитах даже малко парченце от едната платка - ммммммммммм страшно Heart Eyesа как ухае кухнята.
Специални благодарности на Гушанка и на Бъхи - направих точно както ме посъветва Peace
Утре ще правя кремчетата, в събота сутринта живот и здраве ще украсявам.Чакам дечица на гости Heart Eyes

Извинете че така се вълнувам, но това ми е първата торта при която всичко ще мине през ръцете ми от блатовете, крема до украсата.

Asti - тортата за великден много ми хареса.Тази форма на тортата със специална тортена форма ли се постига или има друг трик.
Pina - харесва ми твоето цвете. Мисля, че ще стои хубаво на тъмен фон. А и свекърва ти ако не е като нас вманиачена по тортоправене #Crazyда знаеш че ще остане очарована Peace И да кажеш после как си я шашнала Peace
Blueeye - и на мен ми харесва повече бялата орхидея, като истинска ми е, но и розите не са лоши.Чудесно си се справила. Ще видим как ще се получи тортата - всъшност вярвам че ще е супер

# 268
  • София
  • Мнения: 1 163
аз се чудя защо всички сте на вълна цветя, а то зарази Цветница ooooh!.
Цитат
sillsav, какво е това Кадемлия.
магазин е, виж на първа страница.
blueeye® на мен ми харесват цветята, но може би е трябвало да сложиш боята към моделиращата маса newsm78
Сребърен облак благодаря ти!

# 269
  • Мнения: 173
И аз ще правя торта за рождения ден на мойто момченце.Израхме да е с декор за торти.Купих Спайдърмен,това си хареса.

Но отзад на упътването пише:
С помоща на щпатула разстелете студеното желе/фарситура/ върху декора.

Аз нямам представа какво представлява това желе/ фарситура/.
Може ли някой да ми помогне?

Общи условия

Активация на акаунт