Лазерна епилация - 2

  • 256 691
  • 757
  •   1
Отговори
# 75
Почти всичко изчетох за лазерната епилация. И накратко да кажа, се отказах.

# 76
Аз съм си правила електроепилация през 2003г. във Варна в Бюти Академи. Много доволна  бях. Ходих 2 пъти. Правих си горна устна. Тогава нещо хормоните ми не бяха добре. Останах много доволна. Не ми се налагаше никаква намеса от този път. Сега сме 2008г. и сега от 2 месеца виждам, че трябва да правя пак горна устна. Но по някой път са ме дразнили косъмчетата и съм ги махала с пинсета до този момент. Но аз нямам косъмчета, а един леко тъмен мъх. Сега живея в София и се бях запътила към Пикасо. Но много се разколебах. Много четох днес и май няма. Притеснявам се да не ми останат петна от лазера. Някои мами казват, че остават петна. Че лазер изсушава кожата и е вреден много. Е, хубаво. За фотоепилация съм се отказала. Много различни мнения прочетох. Разбира се, не съм мързелива и четох, ли четох. Моля ви, кажете ми, какво да направя. Не се примирявам с този мъх. И се чудя какъв метод да приложа. Моля, за съвет. Благодаря.

# 77
от четене няма смисъл

# 78
А съвет няма ли, след като няма смисъл от четене.  Embarassed Защото виждам, че мами които не им се чете задават едни и същи въпроси.

# 79
  • Мнения: 1 085
Чух от моята козметичка че епилация не се прави лятото защото трябва през 1 4ас да се мажеш със слънезащитен крем иначе мястото може да покафевее.Най - добре е есента когато няма слънце.Говоря за епилация по лицето най- вече.

# 80
не са косъмчета.
Чух от моята козметичка че епилация не се прави лятото защото трябва през 1 4ас да се мажеш със слънезащитен крем иначе мястото може да покафевее.Най - добре е есента когато няма слънце.Говоря за епилация по лицето най- вече.
А освен това, нещо друго да ме посъветвате. Относно избора на средство за премахване на тъмния мъх - много къси черни косъмчета.

# 81
  • Мнения: 162
Ами ние и да те съветваме едва ли ще има много голямо значение,защото при всеки е различно.Аз за утре имам час за лазерна епилация на горна устна,2ра под ред в Борекс на Ст. Стамболов 10. Ще видя как ще мине ... миналият път ми се зачерви доста мястото и доколкото си спомням около 1 седмица имах "следи" от епилацията на горната устна.Дано сега да е по-добре,че не ми се излиза със зачервена устна навън.Моля ви се,ако някой е имал същия проблем да каже как се е справил с него или поне някакво средство,с което да се въстанови по-бързо след процедурата.Мерси предварително

# 82
  • София
  • Мнения: 1 510
Няма спасение.Излизам си винаги зачервена.Първият път е най-силно.Като беше студено навън кожата бързо се оправи, но сега по тия жеги няма начин.И на мен тия дни ми предстои ходене до там и направо се чудя, дали да не го пропусна, направо за есента!

# 83
  • Мнения: 162
И аз в интерес на истината се чудех дълго време дали въобще да си записвам час,първо,защото ми е много натоварено и без това,второ нали лятото не било хубаво,трето това зачервяване,което не се оправя с дни ме притеснява доста,но тъй като ще мога да направя още най-много 2 процедури и прецених,че ще изтърпя...

# 84
  • Мнения: 162
Добро утро на всички мами  bouquet Току-що се връщам от 2ра процедура лазерна епилация на горна устна.Мина както обикновено,намаза ме с всичките му неща,както трябва и да бъде.Болката отново беше горе-долу същата,зачервяването е умерено и аз реших да я попитам кога ще отшуми и тя ми каза,че до 1ч. всичко щяло да бъде ОК,но на мен не ми се вярва де...До колкото помня и миналия път май така ми каза newsm78 ,но не се получи...дано сега е по-добре и да се махне по-бързо.Каза ми само да се мажа със слънцезащитен,ако излизам на всеки 2ч.,а ако съм си вкъщи може и през по-голям интервал.Това е за сега,ако има някаква промяна ще свиркам Whistling Приятен и слънчев ден на всички Peace

# 85
  • далечно
  • Мнения: 1 029
а някой да е правил триъгълник, подмишници и/или крака (аз си мисля за до коляното засега)? чудя се дали да почна с триъгълник + подмишници и да видя как ще е. Предполагам италианските цени ще са ми неприятни, ама ако щеш

и един въпрос по същество - една козметичка някога ми беше казвала - ако смяташ пак да раждаш, изчакай и като поприкючиш с размножителната дейност, тогава се обезкосмявай. По нейно мнение хормоналните промени по време на бременността те връщали назад по отношение на резултатите. Малко ми е чудно, щото и аз през бременността се радвах на бавборастящи косми на крака  newsm78 някой с практически опит в бременнеене след лазерна епилация?

другото ми притеснение е, че съм с много светла кожа и относително светли косми - да разбирам, че светлите косми са недостатък при лазерната епилация  newsm78?

# 86
  • Мнения: 162
Пак съм аз... Значи днес ми е 2ри ден след процедурата и да ви кажа бях по-обнадеждена по въпроса със зачервяването.Надявах се да го няма вече,тъй като вчера не беше толкова силно,колкото предишния път,но уви,явно съм грешала.Ще си ходя май пак така около 1 седмица ooooh! Някой все пак,ако може да ми сподели по-бърз или лесен начин да се отърва от този проблем ще съм му много благодарна.За сега не ми остава нищо друго освен да се мажа през 2ч. със слънцезащитен и да се опитам да позалича червенината с коректор и пудра/фдт...Ако някой се сеща за по-оптимален вариант нека да казва Praynig Слънчев ден Hug

# 87
  • София
  • Мнения: 1 510
Явно кожата ти е по-чувствителна и затова по-дълго ти стои зачервяването.От "Борекс" имам едно упътване за лазерна епилация, в което пише да се редуват Pantenol spray-противоизгарящо и Panthogel-gel/Bepanten-cream/-епитализиращи. Пише да се прилага външно,3-4 пъти дневно, 2-3 дни.Аз не ползвам тия продукти, защото за 1-2 часа кожата ми се успокоява, но щом имаш такъв проблем си вземи поне един от тези продукти.Все пак самото студио ги препоръчва да се използват! Wink

# 88
  • Мнения: 851
Аз досега съм ходила на 2 процедури за триъгълник в Пикасо. 10 дни след първата процедурата космите започнаха да падат и след това чак след месец поникнаха едни мънички и тънички. Много съм доволна. Втората беше преди 2 дни и ще видим. Кожата ми почервенява и става на бели плюски, но след 1-2 часа всичко е ОК.
Иска ми се да почна и половинки крака, но чета, че не е хубаво лятото, защото може да се образуват петна по кожата ако се излагат третираните участъци на слънце. Нямам търпение да ги махна, защото от кола маската имам много обърнати косъмчета и краката са ми с белези. а ми казаха, че белезите ще се махнат от лазерната епилация  newsm78 Вие какво ще ме посъветвате - да изчакам ли есента?

# 89
  • София
  • Мнения: 1 510
При всички положения изчакай.Аз се петньосах независимо, че се мажех през два часа, а краката все ще ги изложиш на слънце, дори и да ходиш предимно с дълги панталони.

Общи условия

Активация на акаунт