Зачеване след прием на антибиотици!

  • 9 743
  • 11
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 786
Зdравейте, предварително искам да се извиня, ако темата вече е пускана, но лично аз не успях да открия отговорите, които ме интересуват. Понеже за първи път пускам тема, бих искала  да пожелая на всички бъдещи и настоящи мами във форума здраве, късмет и много скоро да се зарадват на  две чертички от тестовете! Търсейки отговорите на въпросите ми изчетох много от Вашите публикации, и наистина с цялото си сърце Ви пожелавам да имате поводи за усмивки на лицата!
Та сега по същество - и аз вече се включих в редиците на "желаещите бебче".  През  изминалия месец след направена микробиология ми откриха малък проблем с гъбична инфекция, и лекарката ми изписа 10 дневно лечение с Офлоксин 200,  5 дневно лечение с Низорал и 12 дни глобулки Полижинакс.  Приема на антибиотика приключи на  10.02. Въпросът ми е колко трябва да изчакам за да започнем опитите? Някъде четох, че 7-8 дни са напълно достатъчни за изчистването на организма от антибиотика, но информацията беше оскъдна.  И още един въпрос - има ли вероятност Офлоксина да измести датата на овулацията ми? Аз съм с 28 дневен цикъл от както се помня, което значи, че овулацията трябва да ми е на 14 ден.. Благодаря на всички предварително за отделеното време! Simple Smile

# 1
  • Мнения: 588
Здравей и на мен ми откриха подобна инфекция и до миналата седмица се лекувах с антибиотик, но на мен ми бе изписан Флажил, както и свещички от същия препарат за прием от 10 дни. Мисля, че не трябва да чакате за да започнете опити за бебче. Само е добре да направиш една контролна микробиология, за да се види дали си се излекувала. За овулацията мисля, че може да се повлияе от лекарството, но пък може и всеки месец да не е на един и същи ден /14/.
Пожелавам ти успех wavey

# 2
  • София
  • Мнения: 786
Да.. Контролната микробилогия съм я планирала за 4 март.  Успоредно с нея мисля да  си пусна цитонамазка и  да ми направят една колпоскопия - просто за да съм сигурна, че всичко е наред.  Хем не ми се иска да стават от параноичните жени, които  следят по часовник овулация, цикъл, кървене ,  хем толкова съм обвзета от идеята, че искам да  дам най-доброто от себе си, че постоянно мисля за това..Simple Smile Както и да е... Вероятно просто усещането още  е ново за мен и заради това  не мога да  си събера мислите Simple Smile Благодаря за отговора Плана! Пожелавам ти успех и на теб Simple Smile 

# 3
  • София
  • Мнения: 58
Здравей,
на мен гинеколожка ми каза да изчакам един цикъл преди да започнем с опитите. Успех ти желая!

# 4
  • София
  • Мнения: 786
ЗДравей Иче !  Ами честно казано противоречиви мнения  чета в нета. Едни казват, че толкова рано не  са започнали да се формират  органите на плода, а и има доста време докато оплодената яйцеклетка се имплантира в стената на матката, което значи, че на пратика  тя няма връзка с крвообращението на майката.  Други казват, че  е необходимо да се изчака  месец.. АМи как стоят нещата при жение, които са забременели непланирано след прием на антибиотици? Съмнявам се да са съгласни  да прекъснат бременността само заради това... Другата седмица имам час при гинеколожката ми и мисля да  ги обсъдим тези неща..

# 5
  • София
  • Мнения: 1 067
Здравей,

аз съм точно пример за забременяла случайно след свински грип с усложнения и антибиотици ... заради тях ми е закъсняла овулацията с три седмици и понеже имам нередовен цикъл все си мислех, че ще ми дойде всеки момент, един път пропуснахме да се пазим и бебето е налице. 

Естествено се уплашихме, но след консултация с двама доктори запазихме бебето...дано всичко е наред.

Стискам палци скоро да се похвалиш с две чертички, но за по-голямо спокойствие може да си изчакате един цикъл. 

# 6
  • София
  • Мнения: 786
Дано всичко да е наред с теб Фъстъчке Simple Smile  Кога чакаш човечето да се появи ?

# 7
  • София
  • Мнения: 1 067
През септември.

Сега тепърва ще имам разните му там БХС и Фетална Морфология, те ще покажат дали е наред. Аз не съм много притеснена, все си мисля, че ако имаше проблем с бебето, щеше вече да си е показало.

# 8
  • София
  • Мнения: 786
Макар, че  нямам претенциите да съм много компетентна в тази област си мисля, че ако си приемала антибиотиците  преди самото забременяване, и реално те са причината за изместването на овулацията, органите на  бебко не  са били  започнали да се формират толкова рано.  а и имплантацията на   опледената яйцеклетка става по-късно, което значи, че на пратика  тя е нямала връзка с кръвообращението  ти.  Бъди спокойна! Стискам палци всичко да е наред Simple Smile))))

# 9
  • София
  • Мнения: 1 067
И аз така мисля.... реално имплантацията е станала горе долу 20 дена след спирането на антибиотика.

Мерси за палците!

# 10
  • Мнения: 16
Момичета,и аз съм от редицата на бебеправещите,но въпросът се отнася до съпруга ми.Преди няколко дни вдигна много висока температура-39-39,5 и му изписаха антибиотик Aksef 500,приема му ще приключи точно когато аз ще съм в овулация.Да пропуснем ли този месец ,заради температурата и антибиотика,дайте съвет.

# 11
  • София
  • Мнения: 786
Честно казано Вивиан не  знам какъв  съвет да  ти дам! Консултирай се най-добре с лекар. Но  напоследък все по- често се замислям, че май прекалено много започнахме  да се вглеждаме в дни, овулации,  витамини, антибиотици,  лубриканти...  и в крайна сметка от  толкова много чудене и мислене правенето на любов /основното, което е нужно за да се появи малкия човек/  започва да се превръща в ужасно утежнен процес! Най-добре се пбад на гинеколкога си.. Той ще ти даде най-точен съвет!

Общи условия

Активация на акаунт