Как да накарам бебето да яде повече АМ?

  • 5 249
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 546
е според мен няма проблем да се смесят кърма и АМ в едон шише, ако АМ е пирготвено както си му е реда. примерно в 60мл вода разтваряш 2л АМ и добавяш кърмата. така няма да има опасност от обезводняване /както пише по кутиите/. а и нали и отделно да се дават , след 5-10 мин. ще се смесят в корема.  Rolling Eyes аз лично не бих дамала така. и без това зор с това цедене, после и кърма да хвърлям. Confused

обаче, защо държиш да даваш първо кърма и после АМ? аз като се цедях също нямах за цяло хранене и в началото се мъчих така, първо кърма, после - АМ. после взех да си съхранявам кърмата в хладилника и като се събере за едно хранене, просто правя едно хранене с цедена кърма. от всяко цедене, кърмата я слагам в различен съд. като реша да я ползвам, всеки съд го държа малко на горещата струя на чешмата да се отдели "каймака" от стените на съда. после смесвам в едно шише и затоплям него по същия начин. /мъжо твърди, че е по-лесно в чаша с гореща вода, ама на мен така е не ми се уддаде този начин/. за съхранението на кърмата може да прочетеш в библиотеката в кърмаческия.

за количеството АМ. ами то всяко дете си е различно. има деца, на които не им стига това, което е дадено като горна граница за възрастта им, има и такива, на които им стига и количество под това, което е дадено за минимално.

а нощното кърмене не го подценявай. особено, ако се кърмите по цяла нощ.  Simple Smile

# 16
  • Мнения: 4 111
А това:
..... а за други проблеми не смея да предположа...  Hug
ме стресна! Моля споделете ако може да стане нещо по-сериозно на деето!?!?!?
И на кутията АМ пише, че ако не се следват инструкциите, детето може да се разболее?!?!?

Намерих това:

Някои майки смесват кърмата си с адаптираното мляко на прах (без да го разтварят) с цел да увеличат калориите, които детето приема. В никакъв случай не правете това! Това не само променя състава на кърмата, но и микрохранителните вещества в адаптираното мляко стават толкова концентрирани, че това ще затрудни много недобре развитите бъбреци на бебето. Винаги спазвайте инструкциите за приготвяне на адаптираното мляко и не го смесвайте с нищо освен с преварена вода. от тук - http://www.predainatatak.bg/news/about134.html

Има и статии на английски в Библиотеката, ако желаеш:
http://www.fao.org/ag/agn/agns/files/pif_guidelines.pdf Ръководство за безопасно приготвяне, съхранение и боравене с прахообразни адаптираин млека. СЗО съвместно с ФАО към ООН. НОВО
Линкът е даден от radish
http://www.fda.gov/consumer/updates/infantformula080607.html-Препоръки на FDA за приготвяне на адаптирано мляко НОВО
Линкът е даден от radish

# 17
  • Мнения: 3 070
Лилянчо, благодаря за информацията! Ще спазвам стриктно вече инструкциите на АМ-то за разтваряне, но се чудя ЩО ЗА ДОКТОРИ СА ТОВА, ЧЕ МИ ПОЗВОЛЯВАТ ДА ПРАВЯ ТАКОВА РАЗТВАРЯНЕ ПРИ ПОЛОЖЕНИЕ, ЧЕ Е ВРЕДНО ЗА БЕБЕТО????????  #Cussing out #2gunfire ooooh!

# 18
  • Мнения: 30
Как ще иска да яде детето повече като му смесваш кърмата с АМ и правиш калорийна бомба. Не мога да повярвам, че има такива педиатри. И не се притеснявай за детенце колко яде. Ако е спокойно и пълни памперсите, не го насилвай. Антон яде по около 100-110 мл.

# 19
  • Мнения: 167
Скорпия, аз имах сериозни проблеми с малката, когато се наложи да спра малкото кърма, която имах. След много, много мъки проблема при нас се оказаха бибите на д-р Браун и Би-фрии. Нямахме минаване от 1 на 2 дупки. Мъка страшна. Ядеше малко.
По съвет на акушерката, при която родих, взех Нуби и от тогава ядем 5 пъти на ден по 150 грама, а вечер по 170.

# 20
  • Мнения: 1 763
Нищо не ти пречи да вземеш биберон с повече дупки и да смениш шишетата. Ако от по-големия биберон се дави, ще го оставиш за по-нататък. На една приятелка детето отказваше да яде, защото не харесваше новото си шише, аз затова вземам само еднакви шишета . Иначе моят син яде по 5 пъти на ден по 180, но той си е едричко бебе от самото  раждане. Мисля, че някъде четох, че някои АМ засищат повече и от тях бебетата изяждат по-малко, а други са по-сладки и на бебетата повече им харесват и те се препоръчват за злояди деца. Не съм много сигурна дали това е вярно, дано се включат по-компетентни майки, които могат евентуално да ти препоръчат такава марка АМ.
Искам да уточня, че количеството АМ ни е по лекарско предписание и съм питала доктора дали може да разтварям АМ с кърма и отговорът беше, че няма проблем! По никакъв начин обаче не мога да накарам детето да изяде толкова много, но пък си ака по 2-3 пъти на ден и за 10-тина дни качи 300 грама...

Разтварянето на АМ с кърма и на мен не ми се вижда добър вариант. Най-добре питай лекар. А за малкото ядене може да има различни причини. Моят син имаше такъв период. Оказа се, че вече го мързи да пие от биберон с две дупки, купих му с три и започна да изяжда много повече. А може просто да не е гладно детето.

reme, от лентичката в подписа ти разбирам, че и твоето детенце е на три месеца и малко и ми направи впечатление, че сте с три дупки на биберона, а ние си седим на 1 дупка с номер едно на биберон за шишета "БИ ФРИИ" на Д-р Браун... Да не би пък това да е причината да се гърчи като гъсеница и да недоволства?!?!? newsm78

# 21
  • Мнения: 3 070
Реших да сменя биберона, но с него ще трябва да сменя и шишето, защото в момента се храним с Би-Фрито на д-р Браун, но биберона е 0-6 месеца и няма как да го сменя с по-големия, защото сме още малки!
Реших да купя Шише и биберон НУК! ОБАЧЕ! Много е труден избора! Силикон или каучук, анатомичен или обикновен!?!?!
Споделете моля какво да взема, така, че хем да улесня храненето на бебка, хем да не я отбия съвсем?

# 22
  • Мнения: 207
Здравей и от мен. Първо и аз да добавя, че разтварянето на АМ с кърма е равносилно на значително по гъсто мляко, следователно е логично да се изморява и хапва малко. Също така, не забравяй че кърмиш нощно време, тогава изобщо незнаеш колко е изяла бебка. Гери докато кърмех нощно време през деня ядеше максимум 100 гр, а беше на 4.5, след това до 6 месец се хранеше нощно време и през деня ядеше 120-140 следователно пак  по-малко от колкото трябва (за инфото на кутийте пък да не говоря). Това не ни пречеше на 5.5 да тежим 8 кила и 70 см. Да хвърляш кърма спроред мен е много лошо, защото знам какво означава да се мъчиш да цедиш и да отива в боклука. Вярвай ми, че за да събера капките кърма съм си слагала капачки нощно време докато кърмя да събирам от другата страна. Пробвай да смениш марката АМ. Примерно Милумил, Лактана (тя примерно има вкус на замразена кърма). Ние и до ден днешен пием с 1 дупка на Авент просто от другите се дави.
Нук бибероните течат без да е нужно никакво усилие. Така, че множе би това не е много добро решение. Но все пак ти през деня не кърмиш както изглежда така, че може би е все тая. Най-добре е да пробваш анатомичните те се доближават повече до майчината гърда.
И за последно и най-важно води се по детето и не го насилвай то знае най-добре и ще те научи на всичко което сега ти изглежда страшно объркано Peace 

# 23
  • Мнения: 4 111
Реших да сменя биберона, но с него ще трябва да сменя и шишето, защото в момента се храним с Би-Фрито на д-р Браун, но биберона е 0-6 месеца и няма как да го сменя с по-големия, защото сме още малки!
Реших да купя Шише и биберон НУК! ОБАЧЕ! Много е труден избора! Силикон или каучук, анатомичен или обикновен!?!?!
Споделете моля какво да взема, така, че хем да улесня храненето на бебка, хем да не я отбия съвсем?

Аз препоръчвам само НУК с каучков биберон, естетвен материал е, ще суче по-лесно, недостатъкът е, че се сменят по-често, отколкото силиконовите.

# 24
  • Мнения: 3 070
Реших да сменя биберона, но с него ще трябва да сменя и шишето, защото в момента се храним с Би-Фрито на д-р Браун, но биберона е 0-6 месеца и няма как да го сменя с по-големия, защото сме още малки!
Реших да купя Шише и биберон НУК! ОБАЧЕ! Много е труден избора! Силикон или каучук, анатомичен или обикновен!?!?!
Споделете моля какво да взема, така, че хем да улесня храненето на бебка, хем да не я отбия съвсем?

Аз препоръчвам само НУК с каучков биберон, естетвен материал е, ще суче по-лесно, недостатъкът е, че се сменят по-често, отколкото силиконовите.

ОК! Peace
Лилянчо, помогни само още малко - анатомичен или обикновен?
Чувала съм, че от анатомичния се суче по-трудно, а това е добре защото още се кърмим вечер и не искам да се отбие! Обаче пък от друга страна се опасявам да не се суче ПРЕКАЛЕНО трудно и отново да се държи по същия начин при хранене?!?!?!

п.п. Ей, няма угодия!  Mr. Green

# 25
  • Мнения: 4 111
scorpia, сега гледах какво е анатомичен - аз такъв съм купувала какъвто излиза тук както анатомичен http://family-bg.com/prX_1242.htm?osCsid=501041c1776f926871409b48f177935 и тук http://www.zabebeto.com/shop/product_info.php?manufacturers_id=6 … 8090d60788b298032 Всъщност аз мислех, че този е обикновения.

# 26
  • Мнения: 4 111
Май разбрах за какво става дума - за този http://family-bg.com/prX_267.htm?osCsid=501041c1776f926871409b48f177935 и този http://family-bg.com/prX_1247.htm?osCsid=501041c1776f926871409b48f177935
Първият е по-тесен за по-тясно шише, вторият е за широките. От раждането ползваме вторият, анатомичния.
От както е на 3 месеца сме в Гърция, а тук се продава замо от първия вид - тесните шишета и ползваме тях.

# 27
  • Мнения: 84
когато купуваш НУК шише то е с накрайник за смучене М размер - за мляко. Ако ползваш някакво сгъстено мляко има отвор на биберона L. Ако искаш за вода - S - размер. И освен това са на големина 1- за възраст от  0-6 мес., 2 - от 6 мес. нагоре. И моят съвет е да вземе6 от каучук. Деиствай

# 28
  • Мнения: 3 070
Благодаря за съветите Ви!  bouquet
Още тия дни ще купя шише с каучукова биберона М размер!
Ще преценявам на място дали широк или тесен биберон... Аз не виждам разлика между двата!
Нали спокойно могат да се стерилизират в микровълнова (става въпрос за пластмасовите шишета с каучуков биберон)?

# 29
  • Мнения: 84
нямаш проблеми със стерилизацията.

Общи условия

Активация на акаунт