Градината - идеи и решения - 2

  • 125 392
  • 573
  •   1
Отговори
# 60
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 541
Възможно е името му да не е точно това, става въпрос за дъждовалната машинка, която излиза, за да пръска. До метър, метър и петдесет струята е много силна.  Когато има високи храсти на пътя на струята, също ми е интересно дали се справя с това, което е зад тях.

# 61
  • Мнения: 23 160
Възможно е името му да не е точно това, става въпрос за дъждовалната машинка, която излиза, за да пръска. До метър, метър и петдесет струята е много силна.  Когато има високи храсти на пътя на струята, също ми е интересно дали се справя с това, което е зад тях.
Има различни като дебит и дължина на стуята дюзи,но няма проблем със силата.Ние имаме поне 6-7 модела и вида
Ако храстите са големи,пръскачката няма да е ефективна,ще се разсейва много водата и няма да достига го нужното място.Нашите са ето тези,като мъжа ти,ако му иде отръки,може сам да си направи системата.Те са едни маркучи,на които се слага дюзите.Нашия кумец сам си направи системата,а сега ще прави капково за заленчуковата градина.
http://www.pipbrothers.com/landscapeIrrigation.html

Последна редакция: ср, 30 апр 2008, 00:31 от ДесиХ2

# 62
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 541
Да, ще си ги прави сам.(вчера чух цена за направа на такава система за 1дка - 15 000лв Shocked ) Искаше ни се да минем с минимален брой с по-голям обхват, но май няма да стане Confused Набучила съм групички храсти къде ли не Simple Smile

# 63
  • Мнения: 23 160
Да, ще си ги прави сам.(вчера чух цена за направа на такава система за 1дка - 15 000лв Shocked ) Искаше ни се да минем с минимален брой с по-голям обхват, но май няма да стане Confused Набучила съм групички храсти къде ли не Simple Smile
Ами сигурно зажиси от големината на мястото,от разпределението на озеленяването.Нашия кумец му се върза около 3000 лв.,заедно с клапаните и таймера с 3 кръга.ние само за таймер и клапани/с 6 кръга/трябва да дадем около 600 лв.

# 64
  • Мнения: 521
 HugСтрахотни сте! Много се радвам (за себе си), че намерих време да разравя форума. Сега само се записвам, за да следя! Нагърбила съм се с една сложна задача -но ще ви покажа снимки от прерията, която очаква опитомяване
Идеята за спирата е страхотна, майка ми вече е започнала нещо подобно, кото стане за снимка ще покажа  Peace

# 65
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
И аз да се отчета.

Градинката пред блока, която направих стана много доре. Всъщност много неочаквано за мен поникна всичко, което засях. Първо нарцисите, едни такива огромни. За съжаление им се радвах само 2-3дни, защото ги обраха.

А сега лалетата - прекрасни черни, бели и шарени черно-бели. Обаче тях така и не можах да ги видя съвсем разцъфнали, просто ги обраха докато си бяха още на пъпка.

Сега никнат други лалета, но не зная как да ги предпазя от посегателство. Около градинката има оградка, но е с декоративна цел. Нямам идея какво бих могла да сложа.

# 66
  • Мнения: 762
... така и не можах да ги видя съвсем разцъфнали, просто ги обраха докато си бяха още на пъпка.
Леле,това колко тъжно ми подейства.
Ми не можеш ли да засадиш една табела с простичко послание да ти пощадят цветенцата.Аз много мразя като видя някои така да бере.Супер простотия е,но е и разбираемо като са толкова скъпи цветята.

# 67
  • Мнения: 1 494
Похвално е желанието ти, luda, но за жалост такива са хората. По-добре си извади луковиците налято и сложи цветя, които ги има в квартала- да не се изкушават. Странното е обаче. че без да знаят какви са лалетата, са ги обрали. Да не са някои лапета? Аз сложих пред блока перуники и декоративни храсти, дето ги има в парка и пак чупят клончета, а какво остава за маркови лалета?! Става красиво и с обикновени цвета- здравец, мушката, бегонии, петунии (обикновени), кученца, невен...Иначе като се ядосваш на такива постъпки се губи ефекта от удоволствието и удовлетворението на постигнатото. Което е много жалко де. Sad

# 68
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
"Маркови" са лалетата - холандски черни и винено червени, гледам че са поникнали още много, дано този път не ги оберат.
Мислех за табелка: "Не късай цветята", след това за табелка "Не кради цветята", след това реших че няма смисъл.

И не исках обикновените квартални цветя, а нещо по-различно и красиво.

Поне на балкончето ми никой не се качвал досега. Казах ли ви, че на стълбището ни има балкони и аз боядисах единия, сложих цветарници и насях разни неща - вече всичко е поникнало. Ще ви покажа снимки като цъфнат латинките. Отвън веднага прави впечатление хубавото кътче на грозната фасада.

# 69
  • на втория етаж
  • Мнения: 248
Много жалко за цветенцата ти,а и разочарованието ти сигурно не е малко.А защо не опиташ да сложиш табелка:
"БЛАГОДАРЯ ВИ,ЧЕ СПОДЕЛЯТЕ КРАСОТАТА НА ЦЪФНАЛИТЕ ЦВЕТЯ С НАС!!!"
Може някой да се усети и да откъсне едно стръкче по-малко. Thinking Crossing Arms

# 70
  • Мнения: 4 916
"Маркови" са лалетата - холандски черни и винено червени, гледам че са поникнали още много, дано този път не ги оберат.
Мислех за табелка: "Не късай цветята", след това за табелка "Не кради цветята", след това реших че няма смисъл....

Най-много да привлечеш вниманието и на тези, които не са ги забелязали досега... Опитай да внушиш идея на хората от блока, че е необходимо да си направите нещо като оградка, която да пречи на влизонето на улични кучета, пияници, наркомани и пр. В нашия квартал виждам, че на второ място вече правят такова нещо.

# 71
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Идеята на lina kaz ми хареса. Ще пиша за резултата.
Иначе не ги късат наркоманите, или случайно преминаващи, а именно съседите.

# 72
  • Мнения: 4 916
Идеята на lina kaz ми хареса. Ще пиша за резултата.
Иначе не ги късат наркоманите, или случайно преминаващи, а именно съседите.

Хм, гадно... разбирам да ги късат някакви случайно минаващи хора, ама съседите... не им ли се иска да e красиво пред блока  Rolling Eyes

Последна редакция: нд, 04 май 2008, 19:01 от argun

# 73
# 74
  • Мнения: 762
Аз бих написала:"Човекът засадил тези цветя ви моли да му дадете възможност да се порадва малко на красотата им."
Мислила съм да пиша подобни надписи за колите паркирали по тротоарите-хем да не се обидят хората,хем да се замислят поне следващия път.

Общи условия

Активация на акаунт