Градината - идеи и решения - 2

  • 125 479
  • 573
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 970
Тази тема винаги съм я прескачала защото мислех че се обсъжда озеленяването на дворове.Но днес надзърнах и останах приятно изненадана...
Та да си кажа и аз за предблоковото пространство.С 2-3 комшиики по-възрастни от мен в продължение на 6 години садяхме цветя и се грижихме за тях,съпруга на едната направи асмалък също и кохче за боклук/като от нова желязна кофа я разряза на 2 и на гърба добави др.ламарина и я завари на кръгла тръба/стана страхотно.Аз платих да се направи пясъчник от дърво закопан в земята и всяка година го ринах и купувах мит пясък за да го напълня -пясъчника.До тук добре...
Първата година зимата ми взеха пясъка за праз,Втората се повтори а от третата взеха да взимат за ремонтите си че им трябвал.Ние сме до морето но никой не отива да вземе и една кофа а взимат от този на децата.
Кохчето за боклук изтрая само 1 година и го изкъртиха,открадаха пейките-но 2006г.сложихме 2 нови но ги зацементирахме.Цветята ги обират предимно комшиите за да им красяли в дома.Викахме,карахме се като пъдари бяхме но файда никаква.
Вече не се занимавам с нищо пред блока защото с две деца времето е ограничено но и като гледаш че никой не го интересува...но иначе ме дразни мноооооооого като гледам тревуляците и тук-там се подава по някое цвете,защото и луковиците чистачката на входа обра за вилата си.Думи нямам Sick Дразнят ме и като плюят ,хвърлят си помиите и фасовете долу...Явно манталитета ни е такъв "у нас да е добре а че на комшията му гори апартамента-ко ми дреме"
Бъдете здрави и лека вечер.

# 76
  • под кривата круша
  • Мнения: 294
Записвам се да следя, сетила се тя, ама на...

# 77
  • Sofia
  • Мнения: 2 474
И аз да се отчета.

Градинката пред блока, която направих стана много доре. Всъщност много неочаквано за мен поникна всичко, което засях. Първо нарцисите, едни такива огромни. За съжаление им се радвах само 2-3дни, защото ги обраха.

А сега лалетата - прекрасни черни, бели и шарени черно-бели. Обаче тях така и не можах да ги видя съвсем разцъфнали, просто ги обраха докато си бяха още на пъпка.

Сега никнат други лалета, но не зная как да ги предпазя от посегателство. Около градинката има оградка, но е с декоративна цел. Нямам идея какво бих могла да сложа.



Аз имам същия опит с градинката пред блока, но вече съм си изработила филосифия по въпроса и не се ядосвам. Въпреки че ми беше малко трудно, когато преди 1 година видях върху алпинеума, който съм направила хвърлено мъртво коте  Shocked
Приемам, че все пак малко и по-леко ... някой ден кутурата на хората ще се повиши и ще се радват на цветята, вместо да ги късат.... а до тогава не си позволявам да се ядосвам... все пак това ми е любимо занимание, което ми носи удоволствие Wink

# 78
Аз имам в градината си животинка, която ми яде луковичките на лалета, зюмбюли, нарциси, помогнете ми. newsm78

# 79
  • Sofia
  • Мнения: 2 474
Аз имам в градината си животинка, която ми яде луковичките на лалета, зюмбюли, нарциси, помогнете ми. newsm78

мисля, че продават пласмасови кошнички в които се поставя при посаждането луколичките, а също имаше и нещо миризливо, което можеше да се постави в близост, като предпазна мярка. Ако попиташ в специализиран магазин, ще ти предложат различни решения  Sunglasses

# 80
  • Мнения: 1 226
А на мен пък, нещо ми изяде новопосятите /хаха нова дума/ хризантеми.Дали са охлюви и какво да ги правя?

# 81
Божееее! И тук не бях попадала. Но сега ми се въртят разни идеи в главата.
Имам голям двор на село да се разхождат кокошките. Искам да го преградя!. Ще очаквам идеи ! Не искам тежки метали или зидария . Но ще съм доволна на снимчици ............ Или пък ликчета да разгледам, Новак съм все пак

# 82
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 545
Остава ти само мрежата Simple Smile

# 83
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Остава ти само мрежата Simple Smile

мисли зелено Wink
жив плет - е трябва му време, но е красив
бамбук - малко по-бързо расте и е екзотичен
жива върба - виждала съм ограда от декоративно приплетени клонки върба. върбата после пуска листа и расте.

eто снимките на ограда от върба:
     

уикендът бяхме да се мотаме и попаднахме на една фирма, която се занимава с каменоделство.
имаше жестоки неща за градината за декорация.
цените също бяха жестоки Crazy Crazy

снимки - ако някой има интерес, ще ги кача Wink

Последна редакция: вт, 13 май 2008, 18:41 от asyalein

# 84
Liviat, благодаря ти за съвета, ще опитам по този начин.  bouquet

# 85
Благодаря на идеите  за преграда в "зелено". Нататък отиват работите. Но, да не забравяме, че от едната страна ще са си кокошчиците - ще трябва дори обикновенна  мрежа, а от към хората - зелени някакви храсти, храстовидни, дървовидни  ???????? не особенно високи - до 1.5 м. АААА?

# 86
В Бриколаж има едни рогозки от тръстика. Добре се получава, ако се използват за ограда.
Иначе за жив плет е добре да е от вечно зелените растения.

# 87
  • Мнения: 310
Здравейте отново! Имам проблем с тревата която засяхме тази пролет . До сега всичко беше наред ( изникна, порасна, окосихме я веднъж ) но като се стопли времето започна да жълтее на места. Предполагам че стана така защото едно от поливанията го направихме по обяд и слънцето прижуряше доста силно. След това съпругът ми я пръска с течен тор и вече се полива само когато не пече слънце. Дали това е правилния начин на действие ? newsm12

# 88
  • Мнения: 301
Ние поливаме вечер с тор не сме пръскали .Поливаме беше топло тревата растеше и я косехме Другото идва с търпение http://forum.flowersnet.info/viewtopic.php?f=61&t=3691
Тревата ни е на 4 години и чак сега килимът е плътен и суперски.Успех

# 89
  • Мнения: 310
Ние поливаме вечер с тор не сме пръскали .Поливаме беше топло тревата растеше и я косехме Другото идва с търпение http://forum.flowersnet.info/viewtopic.php?f=61&t=3691
Тревата ни е на 4 години и чак сега килимът е плътен и суперски.Успех

Благодаря за отговора.

Поздрави на всички!

Общи условия

Активация на акаунт