Козуначна тема 2008- II част

  • 72 350
  • 750
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 7 091
Тендори, Мис , благодаря   bouquet Имам голяма цедка, ще пробвам с нея. Само пак да ви да питам какво брашно ползвате? Аз ползвам за хляба Pillsbury unbleached, май с него ще карам.
 

  Някой може ли да ми копне линк към рецептата за козунак на Пина? Моля, не го намирам Praynig

Колкото и да харесвам продуктите на Пилсбъри, брашното им не ми е по вкуса. Аз ползвам Голдън Медал, доволна съм.


За фруктовата захар нищо не мога да кажа, не съм ползвала.

# 406
  • София
  • Мнения: 2 686
Момичета мога ли да ви попитам нещо-тъй като ще замеся козунак с 2кг.брашно и ще се получат поне два бр.козунаци как да ги изпека в една печка,имам и друга но тя е на първият етаж тъй като аз живея в къща.Та не знам как да стане номера дали някоя от вас може да ми помогне.

Според мен ще ти се получат поне четири прави козунака (поне по моята рецепта така ще стане).
Аз ги пека 2 по 2, като ползвам едни хипер стари форми за кекс от едно време.
Като са готови ги изваждам заедно с хартията за печене и поставям следващите два.


Пожелавам успешни козунаци на всички, аз се хващам тая вечер да меся, утре ще пека.
Купих си някаква козуначена смес от Метро, дано не ми изиграе лош номер.

# 407
  • Мнения: 804
Много благодаря за линка Ели, впечатлена съм как е станал козунака на Пина в машината Party
 Тандори, благодаря за бързия отговор, тъкмо отивах до магазина и ще пробвам Голдън Медъл, благодарско!

# 408
  • Мнения: 113
Мишонка95, кога сложи маслото? Аз няколко пъти писах- тестото се измесва с маслото! Не се слага в сместа когато го замесваш!
Ако си го сложила след това при измесването- меси още! Тестото не трябва да е мазно в никакъв случай!
Дори и да си го сложила по погрешка в общата смес- сега след като втаса първия път ( не го чакай да удвои размер) просто го премеси и меси дълго време докато се измеси мазнината. После го сложи да втасва отново, след това оформи както ще го правиш,нека втаса в тавата и тогава го печи.
Успех, дано се получи! Peace

Сложих маслото след като замесих тестото,нали така пишеше в рецептата.Стана мекичко ,но ми се стори много мазно.Втаса един път,премесих го и сега го чакам пак да втаса и да го плета.Ох,за сефте ми е.Дано стане,че така му се точа.Ще докладвам после.Мерси за бързото включване. Grinning

# 409
  • Мнения: 413
Благодаря на всички които ми помогнаха  със съвети  bouquet
Направих страхотни козунаци.Малко ми се препекохано иначе са страхотни (като за първи път) Embarassed
Само да добавя че им сложих с 3-4 супени лъжици захар повече от колкото беше посочено в рецептата .И така направо се топят в устата.Ще прочета как трябва да кача и снимки ,за да се похваля и аз Embarassed

# 410
  • Мнения: 1 440
Страхотен ентусиазъм се вихри в темата...Успех на всички!!!

Аз ще меся в събота 2 дози, от които по план трябва да излязат 5 бр. средни козунаци Joy Честно казано нямам търпение...дано само не се обърка нещо при това голямо очакване Confused

# 411
  • Мнения: 176
Сънчо ами като печеш едните другите къде ги държиш че да не превтаса
Мен това ме интересува моля ви помагайте кажете ми какво правите вие.

# 412
  • Мнения: 1 440
Сънчо ами като печеш едните другите къде ги държиш че да не превтаса
Мен това ме интересува моля ви помагайте кажете ми какво правите вие.

Не съм сънчо, но и пред мен вдругиден стои същият въпрос....та, смятам да процедирам така - замесвам едната доза, после другата, а иначе един козунак ще втасва във фурната, а другите на по-хладно...ако вземе много да втасва - ще премесвам малко и пак втасване Peace

# 413
  • Мнения: 413
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=240148
Дано да се отварят снимките-за първи път качвам-четох,четох и дано да съм се справила Simple Smile

# 414
  • София
  • Мнения: 1 312
Момичета помагайте,че го закъсах с тези козунаци.....но моя приятелка утре пътува и й обещах козунак.А много се уморих , сега ми втасва козунака - първо втасване.Дали мога да го сложа оплетен в хладилника и утре рано,рано да го пека? Не съм правила такова нещо,а трябва да съм сигурна,че ще стане,да не се изложа....  newsm78



Тотоманиак,много са ти хубави козунаците,а и много бре,браво!!!!

# 415
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Ето и една снимка от мен на козуначените кифлички на Джемма от вчера

# 416
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Аз ще меся в събота. Планът е такъв :
зареждане на машината с отложен старт, като стана в 6.00 часа втасалото тесто ще направя на кифлички. Първо с тях започвам, че като станат и започнат да обикалят около мен и да мрънкат, че мирише хубаво и искат да ядат козунаци- да има с какво да ги залъжа. Laughing
Докато оформям кифличките вече ще съм заредила машината с една доза козунак, от която ще излязат 2 бр. След това меся още една доза козунак. След това едно панетоне. И пак зареждане на машината за 3-та доза, от която ще направя руло с мармалад и орехи. ТА да отговоря на по-горе зададения въпрос. Пека по 2 козунака наведнъж. Така, че докато се пекат едните- втасват другите. Няма нужда да държа на студено нищо. Не обичам да изстудявам тестото- трябва му 28 градуса и се старая да го спазвам.
С така начертания план смятам да свърша с месенето към 13- 13 и нещо часа. А с печенето до към 15 да съм приключила.
За мен всяка събота преди великден е определена по цял ден само за козунакоправене и с нищо друго не се занимавам. Ако се случи да нямам ядене- всеки се спасява поединично в този ден (само малкия храня, че не може сам да си опържи яйца Laughing). Запасила съм се със всичко. Само утре ще ми донесат от крава пр. мляко и домашна св. мас. И остана да си купя лимони и портокали.
А новото, което ще е тази година- купих за проба брашно 350, едната доза ще е с него, да видя как ще се получи.

# 417
  • Мнения: 4 371
http://images25.snimka.bg/005682432.jpg
http://images25.snimka.bg/005682436.jpg
http://images25.snimka.bg/005682439.jpg
Опаковах ги във фолио и се моля в неделя да се ядат, че не са за нас Praynig

# 418
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Момичета поздравления - страхотни козунаци!

Дуци, защо не ги замразиш? Така ще са като новоизпечени. Peace

# 419
  • Мнения: 17
Момичета,темата е страхотна,а съветите ви безценни.Синът ми е алергичен към яйца и правенето на сладкиши е трудна работа.Поредното предизвикателство са козунаците  без яйца.Ако някой е правил,моля да сподели. newsm78

Общи условия

Активация на акаунт