Козуначна тема 2008- II част

  • 72 352
  • 750
  •   1
Отговори
# 435
  • В града на хумора...
  • Мнения: 605
Осмелих се  Hug Месих козунаци на ръка по рецептата на Скарлет дадена от Tandoori ! Доволна съм от резултата , като за първи път са супер ! Само малко ги попрепокох май , но следващия път ще внимавам повече ! Благодаря на всички за съветите   bouquet Ще ви покажа снимки , но тийнейджъра трябва да ги качи , че аз немога ! Весели празници на всички !  bouquet

# 436
  • Мнения: 25 610
Знае ли някой защо се набожда?  

За първи път чувам, но предполагам, че е за да не се напука.  newsm78

# 437
  • София
  • Мнения: 2 686
Имам спешна питаница, че набутах първата двойка козунаци във фурната.

Времето за печене на козунаци във фурна с вентилатор по-малко ли е от времето при обикновено фурна?
В книжката пише за хляб около 20 минути, онзи ден баницата наистина по-бързо се опече, но се чудя как е с козунаците.
По принцип ги пека около час, но да не им дойде много?
Благодаря предварително.

# 438
  • София
  • Мнения: 2 044
Дуци,мерси Hug

# 439
Решавам да пробвам утре с Панетоне. Дайте ми идея - в каква форма да пека
кръгла и висока. На ум ми идва малка тенжера  ? Кажете ми нещо !

# 440
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
И нали рецептата за козунака на Скарлет О'Хара ( от 1-ва стр. на тази тема, първия линк ) е твоя ?!? Не се бъркам, май   Simple Smile
да Simple Smile

успех на всички с правенето на козунаци!

# 441
  • Мнения: 1 541
О'Хара, жива да си за това подробно обяснение  Hug
Аз обаче още нещо да попитам, че колкото и да го докарам на вид и на вкус козунака тази година конците хич ми ги няма- та въпросите ми са:
- Втасва ли веднъж при третия цикъл в машината ти?
- На масата месиш ли отново здраво и или само го дърпаш и усукваш тестото и ако второто, то цялата топка ли усукваш или делиш на по- малки и пак ги смесваш след това?

Знам, че са ми малоумни въпросите, но вече не знам какво бъркам, че все ги няма пустите конци. Тестото ми е пухкаво и ластично, но дали не трябва да намаля брашното въпреки това? Слагам точно 500 гр. С по- малко да не е глетаво пък  Thinking

# 442
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
хич не са малоумни даже въпросите ти.
аз да не мислиш, че много ги разбирам, просто книжката ми е много ценна и ми помага, а и опита от правенето на козунаци


оставям да си свърши цикъла в машината по принцип, но ако видя че тестото иска да излезе извън го местя направо на масата
вчера така направих. както казах вече, навсякъде в кухнята съм направила жега, така че си позволявам да му сменям местожителството  Laughing
представи се, вчера тук при нас навън беше 24 градуса, в кухнята сигурно е било 30

хич не меся здраво. само си играя с тестото Laughingсъбирам го на топка, после го правя на правоъгълник и го издърпвам и извивам все едно е мокра дреха.
после пак така.
'При измесването не бийте силно тестото, а го разтегляйте, събирайте го на топка и пак го разтегляйте' тези напътствия следвах аз от книгата Simple Smile

тестото ще го усетиш, не трябва да остава по ръцете, а да е приятно гладко и меко, като за игра Wink

ако е наложително не се притеснявай да добавиш още брашно

# 443
Сънчо незнам дали е навреме ама наистина фурната пече по- силно когато е включен вентилатора и това трябва да го имаш напредвид, докато и свикнеш на фурната .

Успешно правене на козунаците момичета, аз ще правя в събота и ако успея ще кача снимки.

# 444
  • Мнения: 1 541
О'Хара,  Hug  Heart Eyes Много, много благодаря!!! Утре ще видим какви ще ги сътворя на финала и ще докладвам, ако не ме е срам  Whistling  Mr. Green

# 445
  • Мнения: 176
нещо бяло ,аз ще правя козунак по твоята рецепта,а дали можеш да ми кажеш колко бр.излизат и как ги печеш ако са повече не ти ли превтасват моля те обясни ми че утре ще ги почвам.

# 446
За бройките които излизат от цялата  доза зависи от формите които ще ползваш- отговарям така защото не съм мн. сигурна и за да не те подведа. Това ми излезе като количество от половин доза: http://www.snimka.bg/album.php?album_id=231801&photo=1 ако с това мога да помогна.
За превтасването не се притеснявай, печеш два по два във фурната . То всичко се получава ествено, защото когато е втасала сместа за козунаците и започнеш да ги оформяш вече един по един - не може едновременно да ги оплетеш и така времето за оплитане което се изисква също повлиява и така някакси си се получава. Първата двойка козунаци ще си я подбереш така, че да ти изглежда най- втасала и после следващите и така.  PeaceНе се притеснявай от превтасване аз правя козунаци 14години и такова нещо не ми се е случвало.
Пу-Пу че има и първи път.

Последна редакция: пт, 25 апр 2008, 12:02 от нещо бяло

# 447
  • на брега на реката
  • Мнения: 141
За бройките които излизат от цялата  доза зависи от формите които ще ползваш- отговарям така защото не съм мн. сигурна и за да не те подведа. Това ми излезе като количество от половин доза:http://www.snimka.bg/profile.php?view_album&album_id=231801 ако с това мога да помогна.
За превтасването не се притеснявай, печеш два по два във фурната . То всичко се получава ествено, защото когато е втасала сместа за козунаците и започнеш да ги оформяш вече един по един - не може едновременно да ги оплетеш и така времето за оплитане което се изисква също повлиява и така някакси си се получава. Първата двойка козунаци ще си я подбереш така, че да ти изглежда най- втасала и после следващите и така.  PeaceНе се притеснявай от превтасване аз правя козунаци 14години и такова нещо не ми се е случвало.
Пу-Пу че има и първи път.
не се отваря снимката.

# 448
Отваря се. Благодаря !

# 449
  • Мнения: 1 505
Извинявам се,че така нахлувам в темичката ви,ама моля ви да ми кажете,има ли значение дали отгоре козунака се маже с жълтък или белтък,защото повечето рецепти тук са с белтък,а аз тази по която ще го правя е с жълтък?И ако сложа планка от течен шоколад,трява ли вътре при него да слагам и масло или олио?Ама че тъпи въпроси и аз задавам,ама като ги започвам сега...

Общи условия

Активация на акаунт