Крекери с ленено семе

  • 55 130
  • 188
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 22 867
....Благодаря, Ксения!  bouquet
И питане.....някоя нова рецета да предложиш, че да продължаваме да събираме овации на твой гръб Mr. Green....

А, и аз обирам овации с крекерите и майонезените сладки. Така че, ако имаш нещо подобно, Ксения  - безподобно лесно и вкусно, ще съм благодарна!  bouquet Grinning

# 76
  • Мнения: 22 867
Аз продължих с експериментите. Снощи късно реших да направя крекерчета, днес ще пътуваме и да има какво да се хрупка. Бях решила да ги пробвам с типово брашно. Оказа се обаче, че  прясното мляко свършило. Така че месих с айрян и типово брашно. Не виждам някаква разлика, пак са хрупкави и разпрекрасни. Ето ги:


# 77
  • Разград
  • Мнения: 3 110


Ето ги и моите,но с много добавки-сирене,кашкавал,много подправки.Резултата е страхотен.

# 78
  • Мнения: 9 776
От мен днес:



Много са вкусни! Другият път ще ги препека повече.

# 79
  • Мнения: 4 380
Направо ми събирате очите с тези красоти. Grinning

# 80
  • Мнения: 126
Изглеждат страхотно и всички казват, че се лесни и вкусни ! Ще ги пробвам задължително още довечера! Ще ви пусна снимки после! Дали ще станат само с пармезан и черен пипер!? (не знам дали ще намеря някакво семе освен слънчогледово за довечера)

# 81
  • София
  • Мнения: 3 816
Днес ги направихме с детето, мнооого са вкусни и ароматни! Hug Сложих им сусам и маково семе и предвидливо направих двойна доза. Ксения   bouquet!



# 82
  • Sofia
  • Мнения: 576
Xenia много ти благодаря за рецептата. Станаха много вкусни и бързо! Едвам ги спрях моите хора да не ги изядат преди вечерята.

# 83
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Аз докато се наканя да купя - лененото семе в супера свършило Crossing Arms.
Направих ги със сусам  и станаха страхотни - бързи и много лесни. Децата ги нападнаха веднага.
Един недостатък само им открихме - много бързо свършват hahaha.
Следващия път - двойна доза.

Благодаря за чудесната рецепта  bouquet!

# 84
  • Мнения: 2 774
Наточих се тези крекери,купих ленено семе от аптеката ,но...на опаковката  страшни неща пише.....та да ви питам на дребчовците  давахте ли да хапват  Rolling Eyes....да знам с ленено семе ли да ги правя или без  Thinking

# 85
  • Мнения: 4 380
Наточих се тези крекери,купих ленено семе от аптеката ,но...на опаковката  страшни неща пише.....та да ви питам на дребчовците  давахте ли да хапват  Rolling Eyes....да знам с ленено семе ли да ги правя или без  Thinking

Ти пък, какви такива страшни неща пише? Laughing Разбира се че става. Лененото семе е изключително полезно и много вкусно.

http://zdrave.rozali.com/netradicionna-medicina/p7586.html

http://www.beinsadouno.com/board/index.php?showtopic=4287

Последна редакция: вт, 24 мар 2009, 19:12 от xenia

# 86
  • Мнения: 11 607
Крекерите са чудесни, препоръчвам ги на познати...Но какво ми разказа моя близка.

" Та снощи бяхме при кумовете и аз занесох тесто за крекери - да се радват децата и да си намерят занимание. Та направиха ги те, главно тяхната дъщеричка (на 9 години) и като капак си хапна и доволно от тях... Днес цял ден повръща - оказа се, че лененото семе е полезно за храносмилането и пр. но поради наличието на цианиди не се препоръчва на деца (поне не в чист вид), дава се отвара от счукано и сварено семе... На мойте нищо им няма, ама те една доза я ядат 3-4 дни... Много ми е неприятно, те нищо не са казали, ама аз се чувствам много тъпо...."

Наред с многото му хубави и полезни качества ето и лошите -

Внимание: лененото семе съдържа между 0,1 и 1,5% цианид, който се освобождава от циа-ногенните гликозиди и при високи дози може да предизвика отравяне. Не бива да се забравя и значителната му хранителна стойност от 470 ккал на 100 г. Преди употреба винаги се консултирайте с лекар.

Това го пиша като предупреждение - просто да се внимава в дозата...

# 87
  • Мнения: 2 774
"Да не се употребява при деца под 14 год.,остра чревна непроходимост,възпаление на хранопровода.Ленено семе не трябва да се приема перорално от бременни и кърмещи жени "
Така пише на опаковката....затова ви питах дали и  за дечковците са подходящи .
Ще ги направя,всички казват че са невероятни с ленено семе.....може би ще намаля на 1ч.л .


# 88
  • Мнения: 22 867
"Да не се употребява при деца под 14 год.,остра чревна непроходимост,възпаление на хранопровода.Ленено семе не трябва да се приема перорално от бременни и кърмещи жени "
Така пише на опаковката....затова ви питах дали и  за дечковците са подходящи .
Ще ги направя,всички казват че са невероятни с ленено семе.....може би ще намаля на 1ч.л .

polly, спокойно можеш да ги направиш със сусам или мак, пак са страшно вкусни. На мен като че ли със сусам най-много ми харесват.

# 89
  • Мнения: 4 380
Я пък вие, не бях чувала за никакви цианиди. Shocked А ма то пък колко крекери трябва да изядеш за да погълнеш 1 лъжица семе? newsm78 Чак повръщане! Егати.

Общи условия

Активация на акаунт