Крекери с ленено семе

  • 55 119
  • 188
  •   1
Отговори
# 180
  • София
  • Мнения: 1 677
Прекрасни Simple Smile
Повдигам темата, заслужава си.
Може би другия път ще сложа повечко сол, но и така са чудесни, хрупкави и вкусни.
Сложих маково семе, защото пишеше, че лененото не се препоръчва при бременни.

# 181
  • Мнения: 9 991
Прекрасни Simple Smile
Повдигам темата, заслужава си.
Може би другия път ще сложа повечко сол, но и така са чудесни, хрупкави и вкусни.
Сложих маково семе, защото пишеше, че лененото не се препоръчва при бременни.


Маковото има малко наркотик в него, за лененото сега чувам.

# 182
  • Мнения: 1
Може ли рецептата за крекерите 😊

# 183
  • Мнения: 22 867

На първата страница на темата е.

# 184
  • София
  • Мнения: 6 675
Ужасно вкусни крекери, благодаря за рецептата, но си признавам, че промених някои от нещата:
1. Удвоих порцията, защото първият път се ометоха веднага.
2. Смених брашното с 1/2 пълнозърнесто от лимец и 1/2 пълнозърнесто от спелта, олиото със зехтин, а млякото с овесено/соево мляко, добавих и сусам и слънчогледови семки, и малко твърдо сирене чедър. Резултатът:

# 185
  • Мнения: 9 867
Днес ги правих, но на вкус са ми някак постни. Също и безсолни.
Не зная аз ли сгреших някъде, спазих всички пропорции 🙄
Очаквах вкус подобен на крънчовците или по-добър, но не.
Какво е вашето мнение?

# 186
  • Мнения: 1 797
аз ги харесвам много.

Дали могат и постни да бъдат обаче, се питам, без прясно мляко. Някой да ги е правил?

# 187
  • Мнения: 9 867
Тестото, което се получава как може да го опишете - като по-сухо или като по-еластично. Моето го усещам по-скоро сухо, което ме кара да мисля дали не съм сгрешила нещо в мерките и теглилките. Или пък има значение и факта, че сложих поравно бяло и ръжено брашно?

# 188
  • София
  • Мнения: 6 675
Аз сложих соево/овесено мляко вместо прясно, също пармезан или друго твърдо сирене слагам настъргано и стават приятно соленички.
Тестото е като пластилин мисля, общо взето на око го правя, добавям всякакви пълнозърнести брашна - от спелта, от лимец, бяло не слагам.

Общи условия

Активация на акаунт