Да засадим по едно дръвче тази пролет! Присъедини се и ти :)

  • 8 320
  • 59
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 835
Две години пропуснах (поради новото тролско попълнение), но садя почти всяка години - или храстче, или дръвче. Последният път ми откраднаха лопатата, обаче.  Tired



Не съм аз. Laughing Може да е някоя от колежките тук, сигурно е имала добри намерения.

# 16
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
 Над 60, детето около 5  Mr. Green

# 17
  • Мнения: 3 835
Ето тук пише, за такава национална инициатива. Можете да се обадите и на дадените долу адреси, ако имате въпроси. А те имат и фиданки, бол. Grinning А може и да питаме какво е подходящо сега да се сади, за да се хване.

http://www.events.bg/bg/articles/view/Lets-Plant-a-Tree_2801/

# 18
  • Мнения: 165
Чудесна инициатива! smile3501

# 19
  • Мнения: 185
Ето тук пише, за такава национална инициатива. Можете да се обадите и на дадените долу адреси, ако имате въпроси. А те имат и фиданки, бол. Grinning А може и да питаме какво е подходящо сега да се сади, за да се хване.

http://www.events.bg/bg/articles/view/Lets-Plant-a-Tree_2801/

С радост прочетох статията, очевидно 'моята' инициатива, не е хич само моя, амо си е национална. Това може само повече да ме радва. Въпреки че не съм чула, ни видяла нищо в медиите или пък отзиви на районната общината. Може и да съм пропуснала репортажа.

Благодаря teo7777  Kissing Heart за линка. И аз попаднах на няколко странички по темата, след като се досетих че тази година не трябва да пропускам и се разписах с идеята във форума, но не и на тази. Иглежда и сме още в сезона на националната инициатива (20.03.2008 - 31.05.2008), което е добрееее.

Значи за София са дадени директно телефони. А останалите от провинцията  Crazy (като мен) '..., които искат да се присъединят към идеята, могат да се обърнат за съдействие към Регионалното управление на горите и съответното Държавно лесничейство на територията на общината'.

Въпреки, че имам вече планове как, от къде, и т.н. ще поразгледам и разпитам.

Над 60, детето около 5  Mr. Green
Реверанс пред теб, Не съмomm

Последна редакция: пн, 14 апр 2008, 15:09 от Фанита

# 20
  • Мнения: 185
изстрел нагоре, защо не, ще си го позволя за тази тема  Peace

# 21
  • Мнения: 6 993
Аз не само ще я повдигна, но ще и кажа нещо по темата Mr. Green
Никога не съм садила дръвче  Blush, макар че се интересувам много от екология и се опитвам да живея природосъобразно.
Та исках да се похваля, че тази събота ще засадя първото си дръвче. Grinning
С няколко колеги ще се съберем и ще посадим дръвчета  Grinning

# 22
  • Мнения: 185
Дяволска щеркаHug пожевам ти с първото си засадено дръвче да поставиш началото на една малка райска градина.

Аз да се похваля, днес с малчо минахме през 2 разсадника. Единия го хванахме затворен, а на втория отдавна бяха свършили дръвчетата под 25лв., в това число и овошките. Ако бях сама - да търсех и на други места. Малко остана да ми се чупи хатъра отвсякъде, но девойката която отговаряше за растенията беше страхотно Утчива и това ми даде време да се позамисля и резултатът е: купих 2 броя люлякови храстчета, по 7лв. едното. За моя приятна изненада, дори ми ги дадоха със саксии. Ако знаете от кога искам да си имам люляк и все не се сещам да попитам за него.

И така, с модификация в плана, стратирах проекта 'Да засадим дръвче'. Това са двете мъничета:

Едното вероятно ще подаря на родителите си, за тяхната малка оранжерийка, а другото ще засадя в двора на хазяите, стига и останалите съседи да са съгласни. Трудно ми е да си представя,че няма да са, но ... Исках и малкия палавник  piasyk да помага и наблюдава ритуала, затова най-вероятно няма да успеем днес да засадим люляка, понеже нещо и времето се намръщи  buria , а и той чак сега заспа  sleepuu. Ще се опитам да заснема и процеса и крайния резултат, и да се разпиша отново тук поне още веднъж. Мисля, че най-трудното ще е да изкопаме с малкия дупката, за полагане, освен ако не се примолим за лопата на съседите.  newsm23 newsm80

Последна редакция: ср, 16 апр 2008, 11:10 от Фанита

# 23
  • Мнения: 185
А можем всички да се оплакваме колко е мръсно?!
Не че се учудвам (толкова много). Някакси се надявах да стигне посланието ми до повече от 30-40 човека. Но и един освен мен да успее да засади нещичко, може би ще е постижение. Реших да споделя с вас и последния опит, който правя в къщи. Да дам живот на мангово дръвче. Това е резултът за сега. Манго от костилка.

# 24
  • Мнения: 6 993
Ау, това като бобчетата в памук, които ни караха да гледаме в началното у-ще.
После ще го засееш?
Дано да оцелее Grinning

# 25
  • Мнения: 185
 Wink Нещо такова, но при мангото не става с памук. Покрай това мъниче съм цопнала и още 4 костилки, но това води парада. После като си подсили малко коренчето, че е слабичко още, в саксийка. Сигурно има поне 100-тина мандаринови, портокалови, лимонови семки, които съм раззелиенила, но с времето не всички се оказват силни. Но имам 10-15, които успешно отцеляват последните 5-8 години в саксийки. Времно ги гледа майка ми, докато се пренесем в новия си дом.

# 26
  • Мнения: 646
Повече от 6. 2 години ни организират акции по залесяване. Събрали сме се една група хора, присъединяват се и нови. Тази пролет не успяхме, но есента ще опитаме - поне аз с такова впечетление съм останала ,че може да се прави пролет или есен / агронома ще ни каже/.
Казваме си ,че това си е нашата горичка и чакаме да видим какво ще стане след години  Laughing

# 27
  • Мнения: 185
Ако не ме лъже паметта все още е пролет. Няма да се заяждам, мисля че те разбрах,  Flowers Bouquet предполагам че имаш предвид началото на пролетта. Тогава когато си е най-редно за подкастряне, присаждане, разсяване, засяване. Не съм специалист. Не говорим само за овошки. Все пак горе бе даден линк към инфо съдържащ и целогодишен вариант, и аз малко попреписах текста дори. Пък и като се замисля в истинските разсадници (не просто магазини за цветя) има иглолистни и други дръвчета и цветни/декораативни храсти, които са изложени навън, в саксии. Това което липсва е само да ги освободиш от саксията, малко повече смелост и решителност и воала.
Остави някоя снимка на бъдещата горичка, ако имаш, да стимулираме останалите, пък и себе си.  Kissing Heart

Малко се смущавам, че като цяло май самоподдържам темата, но за известно време или поне докато аз завърша започнатото, дилемата натежава към възможността повече хора да прочетат поне заглавието на темата, в списъка с такъв. Когато няма спор и темата се забулва, а тази тема е такава, отражение на всеобщото мнение и в същото време на всеобщото бездействие. И понеже спомена есентаааааа, ще ме очаквате със същата тема и тогава Simple Smile Simple Smile живот и здраве, и да не забравя Simple Smile

Последна редакция: ср, 16 апр 2008, 19:14 от Фанита

# 28
  • Мнения: 646
Ооооо че това е любимата ми тема, както и темата за почистването на околоблоковите пространства и разделното събиране на боклука, които са под всякаква критика  Sad
При нас някак спонтанно стана 2 години на 1.04 да засаждаме дръвчета / ясен или явор / не помня какви. Имаме си угорока с едно ласничейство те осигуряват терена, фиданките, инструментите - от нас засаждането. Много приятно нещо е това.
Снимки имам правени със старият ни лентов фотоапарат , нямам как да сложа.
Ако имам път натам някой ден или ако стане акция за есента ще снимам - обещавам. Честно да ви кажа бях много очарована от резултата първата година. Много малка част от засадените дръвчета не се баха прихванали и запълвахме празните места. Сега се надявам вече да са започнали растежа. Обичам си бъдещата горичка.

# 29
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
 Ние като залесявахме искахме следващата седмица да отидем пак, но лесничеите ни казаха, че времето за залесяване е минало и да отидем пак наесен. Засаждахме липа и бор, а времето е началото на април, но ние залесявахме със съвсем мънички фиданки.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт