Вътрешният министър Румен Петков подаде оставка

  • 5 051
  • 117
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 4 586

Сега се издирват седем български самураи, които да направят великолепната седморка.
Или седем прокурори, да проведат на местна почва италианската "С чисти ръце".
Така както я караме, скоро България няма да получава нито един евроцент по никаква
програма, ще плаща само такси и глоби на ЕС.

# 61
  • Мнения: 2 407
Най-накрая.

# 62
  • Мнения: 1 032
Е, крайно време беше ,но нали сте наясно ,че този който ще го замести е внимателно подбран /може би и от самия Петков/

Ми още от вчера се спряга името на Младен Червеняков, което спроде мен си е горе- долу същото. Иначе тази сутрин по Бтв споменаха и Любомир Иванов- посланика ни в НАТО. Той вече е пич, но не ми се вярва БСП да даде силово министерство на друга партия, освен ако не са решили да орежат министерските места на НДСВ за сметка на МВР или пък ще ги врътнат с военния министър  newsm78 Иначе вчера от НДСВ  казаха, че Даниел Вълчев е един успешен министър, който провежа радикални реформи в образованието и  не трябва да се маха  Mr. Green

# 63
  • Мнения: 1 941
Aми правилно са казали от НДСВ-то. А, за Младен Червеняков не ми се вярва да стане. Далеч по - вероятно е Ангел Найденов, макар и за него много много да не ми се вярва...

# 64
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
От трън ,та на глог......,всичко е за пред народа ,че уж някакви реформи стават....

# 65
  • Мнения: 1 032
Aми правилно са казали от НДСВ-то. А, за Младен Червеняков не ми се вярва да стане. Далеч по - вероятно е Ангел Найденов, макар и за него много много да не ми се вярва...

Ами да ти кажа познавам доста учители и нито един от тях не е доволен от реформите на Даниел Вълчев. Трябва ли да ти спомена и за две от великите творения на екипа му. Прословутото отпадане на т.4 чл 16 от Закона за народната просвета и гениалната идея децата да тръгват на училище задължително от 6 години, без за целта да се промени каквото и да е в учебния материал и въобще в начина на преподаване и начина, по който се пишат учебниците? А за делегираните бюджети на училищата...

А има и още един "готин" министър в това правителство проф. Гайдарски. Но той е друга бира така да се каже.

# 66
  • Мнения: 2 716
Сега трябва да се крие  Thinking
До колко време ще го свитнат?
Чух вече предположение до 2 години.

# 67
  • Мнения: 2 032
Разгеле.
Честито.

# 68
  • Мнения: 765
 Цялата работа вървеше натам от самото начало, но Петков си поигра с нервите на опозицията и с недоволството на народа , само за да покаже колко е силен. И успя. Изчака да мине Вота в петък, който се провали, защото опозицията ни не е по-малко безумна от правителството, показа, че ако иска може да остане, и за капак си подаде оставката в неделя - той разбираш ли работи през уикенда.
 Излезе, че Петков не напуска, заради огромният скандал, а напуска огорчен и неразбран.  Замаза ни очите, все едно цяла Европа не писна , заради откровените му престъпления и се държи все едно ни е обиден . А факта , че във всяка нормална държава щеше да бъде не само уволнен, но и следствен не го отчита въобще. Направо нямам думи.
 И едва ли не трябва да тръпнем кой ще наследи отговорният му пост, щото нали Станишев каза, че няма по-добър и всичко друго е компромис. Тея хора не разбраха, че това е работа като работа и като не се справяш идва някой по-добър, само където при тях идва просто някой.

# 69
  • Мнения: 3 835
Даниел Вълчев и Емилия Масларова са сред "най-добрите министри", дума да няма, сферите над които министерстват "процъфтяват". Поне така смята Станишев, за разлика от целия народ. Следователно и той заедно с министрите си е от "най-компетентните" премиери. Sick

Тия двамата по-горе, просто не искам да ги коментирам, единия искаше да заличи понятието "българския книжовен език" от ЗНП, а другата заличава децата на България.

# 70
  • Мнения: 14 517
аз пък съжалявам.
може да е всякакъв ама е изключително харизматичен, нищо че е доста грозен физически.
за мен етем е тази дето не си върши работата, ама въобще. сега заради нея и глоби ще ни нажулят от евросъюза.
дано пък след него наистина си тръгне тя. нали са близки  Twisted Evil

# 71
  • София
  • Мнения: 62 595
Лошото е, че тези глоби и всякакви санкции ще са от нашите пари - пряко (от данъците) и косвено (от пропуснатите ползи откъм откриване на работни места и вдигане на стандарта). Тези глоби не са персонални на изпълняващия длъжността "министър", т.е. той няма да си ги извади от джоба да ги плати, а се налагат на държавата, т.е. на нас.

# 72
  • Мнения: 17 546
Беше ясно, че ще го направи, но му трябваха тези няколко дни, за да се оправи с документацията, която не трябва да види бял свят.

# 73
  • Мнения: 278
Сега трябва да се крие  Thinking
До колко време ще го свитнат?
Чух вече предположение до 2 години.
Много са му 2 години. Стой та гледай, ще ги свитнат един по един и няма да се усетят. Той е бил от хората на Андрей Луканов и още преди да стане министър е разследван за злоупотреби. И те взеха, че го направиха вътрешен министър. Олеле  ooooh!
Спрягат и Татяна Дончева, какво ще кажете по въпроса?  Crazy

# 74
  • Мнения: 106
Трябваше ли цяла Европа да пропищи, та да се сети да си подаде оставката. Наглец  Sick И как няма да имат лошо мнение за България хората, като се прочухме с корупцията, Валентина Хасан и "българите", които отарашват братята европейци.

Общи условия

Активация на акаунт