Мислят да бутат паметника пред НДК

  • 4 022
  • 104
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 2 484
Ах, колко ми липсва мавзолеят с вожда-закрилник! Предлагам на всички да поплачем за него!
Ами ако някой ден махнат паметника на съветската армия, какво ще правим тогава? Направо трябва да се самоубием!
Интересно, защо няма паметници на Хитлер, Борман, Гьобелс, Мусолини, Сталин, Берия? Нали все пак това е история?  Тодор Живков си беше сложил приживе в Правец....А паметника на Леонид Брежнев помните ли го?

Последна редакция: вт, 15 апр 2008, 01:42 от vl

# 76
  • Пловдив
  • Мнения: 1 219
Аз май само по телевизията съм го виждала, та нямам лични впечатления. Но още помня какво ни разказваше навремето Николай Хайтов за този паметник.
Разхождал се той пред НДК, а пред него дядо и внуче - 4-5 годишно дете. Явно виждало паметника за пръв път и питало какво е това. И дядото започнал да обяснява. Говорил той каквото говорил, подминали те паметника, а хлапето се извърнало още веднъж към него и с нескрита уплаха в гласа казало
- Дядо, добре че не е живо!

# 77
  • Мнения: 467
Естествено, че паметниците не трябва да се рушат, но както някой по-горе беше отбелязал това е недоразумение, не паметник. Опасен, ужасен и прочие всичко написано. А, Друмев, макар всепризнат въжеиграч, е интелигентен човек. Тез 3 милиона могат да помогнат на безумно много хора в нужда.... Колко призива стоят например тук на първа страница? Сърцето да си се скъса и да се чуди човек на кого да даде безмислено малката сума, която може да си позволи да отдели.... пък той за "паметника" видиш ли.... Cry Cry Cry

# 78
  • Мнения: 5 877
Разгеле.
Това не е било паметник на културата, дори когато е било новичко.
Да не се изказвам като Елисавета Багряна, но това нещо няма художествена стойност и не е имало. Ако имаше в него красота и светла мисъл, оки, ще се прежаля да ми падне парче желязо на главата. Ама няма.
Апропо, и паметникът на Света София до ЦУМ няма да го жаля един ден.

# 79
  • Мнения: 545
тз. не мога да се съглася. мавзолеят не трябваше да го пипат - не бива да се забравя, а и разбиха всичко, докато го махнат (трябвало е да проверят кой го е проектирал Simple Smile. докато това... това си пада самичко. като халите, ако си спомняте.

и, преди да съм забравил - това не е култура, даже близо до културата не е. това е кич и мегаломания. и е паметник - да напомня на какво няма нужда.

Не го харесвам и това сякаш е мой проблем.
Само да не стане като мавзолеят на Георги Димитров. Да се наложи да го обстрелват с атомни бомби за да го съборят.
Пък и не може всички паметници да са ефирни девойки, леко приседнали на скала, окъпана от вълните на северен залив.


Отбелязвам си в дневника - Ако някой ден започна да издигам паметник, да не забравя да положа малко радиоактивни подаръци в основите, дружеска шега и закачливо намигване към разрушителите му.

# 80
  • Мнения: 1 518
Да разбираме, че го харесваш ли?
Гордееш се, че е пльокнат на пъпа на една европейска столица?
Не те е страх, че може да рухне?
Изобщо, смяташ, че допринася с нещо за облика на града?!
Аз за Мавзолея бих се хабила да кажа някоя дума, но за това нещо- друг път.
Не ми е изобщо зор за паметника. Просто събарянето му ми се вижда твърде крайна мярка. През НДК минавам и заминавам и не съм се заглеждала отблизо в пустия му паметник. Ако наистина събарянето му ще е най-добре за всички, нямам против, разбира се.

# 81
  • Мнения: 1 518
Защо му викат седмокрилият петохуйник.
И аз това се питам. Явно в него има нещо, което напомня на фалически символ или пък обитаващите го наркомани са го изрисували с крилати фалически символи отвсякъде. Hug

# 82
  • Мнения: 5 877
Защото няма мисъл в него, а само разнопосочна мегаломания. Затова.
Името му подхожда.

# 83
  • Мнения: 3 827
Българи разкопаха гроба на Чаплин.
това обаче не е вярно ,
и онова за папата не е вярно също ,

иначе естествено - тоя паметник трябва да се махне , макар че и там ще идат няколко милиона

# 84
  • София
  • Мнения: 444
Аз пък не одобрявам  Naughty Най-лесно ни е да си събаряме паметниците, къде по света го правят.
Не знам дали някъде има такива дразнещи окото произведения, които да си заслужат събарянето.
Така или иначи съборихме всичко от соц. миналото, та за един петотаковата ли се чудим толкове време

# 85
  • Мнения: 576
Те мавзолея бутнаха, та тази грозотия ли! Кройно време е!

# 86
  • Мнения: 214
на мен лично този паметник изобщо не ми харесва, така че не виждам смисъл да го ремонтират. Има вградени в него няколко скулптури които биха могли да се запазят и да се композират отново на мястотона този грозен мастодонт

# 87
  • Мнения: 136
Това не е паметник.Грозно струпани строителни материали.
Да го събарят!

# 88
  • София
  • Мнения: 444
Те мавзолея бутнаха, та тази грозотия ли! Кройно време е!
Е, виж за мавзолея съжалявам, той можеше да стане соц музей. Но така или иначе вече го няма, градинката на негово място е по-хубава  Simple Smile

# 89
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 717
Дали някой ще се сети да демонтира гранита преди това.  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт