седмицата преди Великден и голям рожден ден

  • 2 508
  • 58
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 14 687
Дъщеря ми е на 24-ти- на 25-ти ще го празнуваме вечерта, никой нищо не ми е казвал. Ако някой има притеснения, да не идва. Не си слагай излишна тежест на сърцето. Весел празник ви желая.

# 16
  • Мнения: 417
По принцип не е хубаво,защото е Разпети  петък и все още са пости(прочетох нещо за агнета),аз лично не бих правила празненства точно тогава,но това си мое мнение.Щом ти е подготвено всичко и не си чак толкова вярваща не виждам проблем да го направиш тогава,а бабите ако не беше това щяха да намерят да мрънкат за друго те са просто нямам думи.Пък става въпрос да детенце в крайна сметка,няма какво да се притесняваш толкова.

# 17
  • Мнения: 14 489
Моят Ванко има рожден ден на 25-ти и точно тогава ще празнуваме. И при нас всичко е организирано. И аз съм вярваща, но така се случи деня, а по тази логика в събота не трябва нищо да се празнува, защото е ден, в който се почитат мъртвите.

коя събота? всяка събота ли се почитат мъртвите? или само на определените задушници?

според мен също не върви на разпети петък да се празнува, но най-добре е да питаш в църква и то ако наистина те интересува и има значение за теб, а не защото бабите така били казали.
ако не си вярваща, няма какво да те притеснява.

# 18
  • Мнения: 931
По принцип Събота (всяка) е ден в който се почитат мъртвите, но повечето сватби са в Събота, така че всеки сам си решава.Едни са силно вярващи и биха избегнали празниците покрай Великден, други не, но в крайна сметка всеки сам взима решението...

# 19
  • Мнения: 931
Ако става въпрос за съботите, че се почитат мъртвите така  е  по принцип всяка събота, обаче тези които са вярващи правят църковни  бракове и  в Събота.Така че все пак всяко решение си го взема всеки сам за себе си и преценя как да постъпи.

# 20
  • Мнения: 620
В тази тема се объркват вярата с религията и църковните традиции. Хората и Църквата са измислили безброй ритуали и традиции - това не означава че Той е на същото мнение и смята, че по времето на страстната седмица не бивало еди какво си, а пък в събота друго. Смятам, че именно Той няма да тръгне да наказва едно дете заради неспазването на някакви ритуали, измислени от нас.

# 21
  • Мнения: 304
Празнувайте си спокойно без да се притеснявате от абсолютно никакви суверия! Това си е ваш семеен празник и най-вече да детенцето никой не трябва да ви го отнема и още по-малко да ви се барка!

# 22
  • Мнения: 953
След като така или иначе детето е родено на 22, а празнувате на 25 ти , аз сигурно бих го отложила за 26.
Щях да го отложа именно заради приказките че не е хубаво и по суеверните си роднини. Не ми се струва много редно да се празнува на Разпети петък.

Последна редакция: пн, 14 апр 2008, 17:19 от Candy girl

# 23
  • Мнения: 9 973
При положение, че сте подготвили всичко, не виждам защо трябва да се съобразявате с мнението на "няколко баби". Който не иска да ходи по това време на банкети да не ходи.

подкрепям Peace

# 24
  • Мнения: 14 489
В тази тема се объркват вярата с религията и църковните традиции. Хората и Църквата са измислили безброй ритуали и традиции - това не означава че Той е на същото мнение и смята, че по времето на страстната седмица не бивало еди какво си, а пък в събота друго. Смятам, че именно Той няма да тръгне да наказва едно дете заради неспазването на някакви ритуали, измислени от нас.

почитането на разпети петък никак не ми се вижда ритуал. надали на Него му се е струвало ритуал като са Го разпъвали на кръста.
хубаво е да не се втеляваме ама все пак става дума за най-големия християнски празник и неговото значение.
аз затова написах - ако си вярващ спазваш, ако не си - за теб това си е просто 25 април, петък.

# 25
  • Мнения: 403
  bouquetТе възрастните се се бъркат там където не им е работата  #2gunfire

# 26
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 541
 Cry направо ми се разваля настроение и всичко-мъжа ми си дойде и се скарахме .Всички му казвали че 25 не е дата за такава веселбе и че в никакъв случай нетрябва да се коли животно .Направо ще се гръмна .Единственото хубаво нещо е че ресторанта е на майка ми и че датата може да я преместим.Егати историята първо от 22 на 25 заради хората сега пак заради хората ще я променяме.
Направо ми се реве от яд.40 души се га пак  звъни та променяй .Оказва се че моя мъж въпреки че е на 35години му трябваха три приказки че да го накарат да си променим плановете.И то да не му станело нещо на детето.
ууууу много ама много ме е яд.хора които в църква не стъпват излиза че са най-вярващи.

# 27
  • Мнения: 343
Съжалявам, че така се е получило. За мен това са глупави суеверия, но щом и мъжът ти смята така, няма смисъл да си късате нервите излишно. Но го остави той да се поизпоти с малкия организационен ад по пренасрочването на датата. Mr. Green

# 28
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 541
да бе мъж и организация-особенно моя  hahaha
много съм му ядосана

# 29
  • Мнения: 9 990
Ся, аз не бих коляла агнета първо, ма вие щом така празнувате-ок.После-не бих празнувала не на деня.За мен рожден ден е датата, на която се е родило детето ми.Ако се пада понеделник-тогава, ако се пада петък-тогава.
То с това коляне, дето го повтаряте на курбан ми прилича, не на рожден ден.Я една голяма торта поръчайте.....и повечко дечица, не баби. Tired

Общи условия

Активация на акаунт