Имат ли права учениците?

  • 6 441
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 958
Как`Сийка - Чудесно е, че има все още жени, които подхождат така към децата си.......

Но ми се струва, че прибързано изписа толкова много думи и така стремглаво ме прати да се разправям с учителите.  Единственото, което написах в горния си пост беше, че не съм съгласна да отнемат вещ на сина ми за време извън училище. С всичко останало, което правят или биха направили учителите в границите на училището и във времето когато синът ми е там, за да има ред - съм съгласна. Показвала съм им го не един път, те ме познават добре и ме уважават за това. Заедно с педагогическият съветник работим за дисциплината на сина ми, дори последният път им предлагах наказания и мерки, които не им бяха хрумвали......... Laughing

Харесват ми някои неща, които пишеш и особено иронията ти към мамите, които тичат да пазят и защитават синковците си, но моля те, все пак не прибързвай така!

# 16
  • Мнения: 25 623
Помисли все пак, кое е по-важното за теб - вещта на сина ти или самият той?
Децата ни имат нужда понякога от по-сурови уроци - за тяхно добро е.  Peace

# 17
  • София
  • Мнения: 958
Приемам въпроса ти за реторичен....... Simple Smile

Съгласна съм за уроците и затова на него дума не обелих. А интересно, че и той се прибра, смотолеви какво е станало и никакъв протест. А е буен и знае как да протестира ако се възприема за онеправдан. За мен това е показател, че до голяма степен има необходимият респект и усет за нещата.....

Но все пак това е чужда вещ и в края на учебният ден трябва да бъде  върната. Просто принцип. Ако не реагирам правилно, съгласявайки се с техните мерки, извинявайки се за поведението на сина си, но и отстоявайки собствените си граници - няма да бъда в полза нито на детето си, нито на себе си като родител.

# 18
  • Мнения: 25 623
Е, какво ще й стане на вещта до другия ден?
Всъщност, не знам във вашия случай къде държат конфискациите. В нашия телефоните се заключваха в шкаф, за който само учителката имаше ключ, отделно, че и самият кабинет също се заключваше лично от нея. По този начин тя носеше отговорността, ако нещо изчезне.

# 19
  • София
  • Мнения: 958
Не съм притеснена за телефона, въпреки, че изобщо нямам идея къде стои.
Притеснена съм от начина по който се постъпва. Има граници и те важат, както за моят син, така и за преподавателите. Просто е.

# 20
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 575
Mila71 просто идеята е да го даде лично на родителя, защото ако му го беше върнала в края на деня ти сигурно нямаше и да разбереш за тази случка. Така тълкувам постъпката на учителката, не приемай мнението ми за конфронтация.
За справка - дъщеря ми винаги си изключва телефона в у-ще, дори забравя да го включи като свършат часовете и се ядосвам, че не мога да се свържа с нея, но какво да се прави...

Последна редакция: пт, 28 ное 2008, 09:41 от скубиду

# 21
  • Мнения: 2 229
Mila71 просто идеята е да го даде лично на родителя, защото ако му го беше върнала в края на деня ти сигурно нямаше и да разбереш за тази случка...

Разбира се. Peace

# 22
  • София
  • Мнения: 62 595
Ученикът си има бележник, в който може да се напише забележка за телефона. И аз съм против да се задържат чужди вещи. Можела е да напише забележка и да върне телефона. Родителят поне може да хвърля по едно око от време навреме на бележника на отрочето си.

# 23
  • София
  • Мнения: 958
Mila71 просто идеята е да го даде лично на родителя, защото ако му го беше върнала в края на деня ти сигурно нямаше и да разбереш за тази случка...

Разбира се. Peace

Няма как да се разбира. Понеже се интересувам какво се случва със сина ми, ходя всеки петък и се чувам с госпожата по телефона редовно. Отделно си говорим с него всеки ден и смея да твърдя е доста искрен с мен и споделя почти всичко.

Но темата се конкретизира прекалено много.........

Ученикът си има бележник, в който може да се напише забележка за телефона. И аз съм против да се задържат чужди вещи. Можела е да напише забележка и да върне телефона. Родителят поне може да хвърля по едно око от време навреме на бележника на отрочето си.

Така е.......има достатъчно начини за уведомяване........Може и задържаната вещ да се използва по преднаначение......... Simple Smile

# 24
Ами че тоя телефон като нищо може да струва 2-3 че и повече учителски заплати. Откъде накъде ще му го прибира. въпроса е принципен и аз съм твурдо "ЗА" тази учителка да бъде поставена на мястото й и да й бъдат изяснени (явно има нужда) правата и задълженията. Само че това трябва да го направи не Родителя, а работодателя на въпросната, демек Директорката.  За да се знае кой на кого какво може и не може да прави и казва. Иначе все едно сме маймуни в джунгла а не хора в общество с правила и закони.

# 25
  • Мнения: 25 623
Като те чета, маймуни сме. Ама и една маймуна няма да връчи в ръцете на дете телефон за няколко заплати.  Thinking

# 26
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Как`Сийка тук май някой ни провокира за телефоните, за цените им. То забранено телефони да се носят и използуват в училище, каквато ще да им е цената - вещ.

# 27
  • Там някъде......
  • Мнения: 197
Аз също ще се включа!Как`Сийка,нали теб не те интересуват проблемите на своите деца?Защо тогава си ходила при учителката за телефона на детето си ?Нека то да се оправи само!А относно авторката аз съм съгласна с нея,защото не може така да прави един преподавател, и да чупи чужди вещи.Ако го е купувала тя този телефон нека но.......Могат спокойно да впишат забележка в бележника на въпросния ученик,а да го обижда с някакви си думи това вече е наглост.Всеки си има някъкво достойнство било то дете или голям човек!На всяко дете може да се случи да забрави да си изключи мобилния телефон.А към авторката искам на нея да кажа,че е абсолютно права за ядовете си  и да успокои детето си да поговори с него спокойно!

# 28
  • Мнения: 25 623
Припомни ми, ако обичаш, къде съм казала, че не се интересувам от проблемите на детето ми?  newsm78
Защо съм ходила при учителката е ясно - не да се разправям, а да се червя, защото съм отговорна за поведението на сина си.
А за забравянето си права - на всеки може да се случи и непременно трябва да се поощрява. Днес ще забрави да си изключи телефона, утре - да пусне мигач, вдругиден - да спре на червено... То така се почва със забравянето.

# 29
  • Мнения: 494
Ученикът си има бележник, в който може да се напише забележка за телефона. И аз съм против да се задържат чужди вещи. Можела е да напише забележка и да върне телефона. Родителят поне може да хвърля по едно око от време навреме на бележника на отрочето си.
А, може, разбира се, как да не може?! Стига само да го прави, защото около мен, например, примери колкото искаш за родители, на които изобщо не им пука какво пише в бележника, още повече пък на страницата за забележките...Знаеш, че е често срещано, за жалост, сигурна съм.

Общи условия

Активация на акаунт