Норвежки момички, стягаме баджаци, че се задават вкусни козунаци- 23

  • 18 454
  • 286
  •   1
Отговори
# 45
Здравейте и от мен,честито на всички именници!rkb добре дошла!bobqenka разбира се че ще се чуем и ще се видим.като идваш към центъра ми звънни.не се ядосвай,ще се наредят нещата  и успех в търсенето на работа.

# 46
  • Мнения: 1 062
Добро утро.
SARKA5, добре заварила Simple Smile
Боб4енка-на всичко се вдигат цените, а на храните е почти всекидневно с по-малко Sad И наистина само се говори, че трябва да се стигнат европейските цени, а за заплати никой не говори.....
Аз не съм съвсем оздравяла, ама днес съм на работа....

# 47
  • Мнения: 2 786
Привет и от мен.
Отивам на разходка, времето е прекрасно  Hug

# 48
  • Мнения: 515
Леле, какво време!  Grinning
Ние по цял ден миткаме навън! Не е за изпускане това време! Днеска тъкмо си мислех "Дано това лятото да не дъждовно като миналото, та на Мишелето да й хареса!"  Grinning Аз нали за Мишелката, не за мен,нали...  Mr. Green

След като в петък стана едно локално чудо на чудесата - съседката седна при мен и си поговорихме цели 20 мин, днес пак се срещнахме по пътя и тя рече едно бързо "Хай" и затича напред! Ма важното е, че имаме пробив! Дет се вика другия път на кафе може да ме покани!  Grinning


Айде търсете ме навън....

# 49
  • Мнения: 977
Леле, какво време!  Grinning
Ние по цял ден миткаме навън! Не е за изпускане това време! Днеска тъкмо си мислех "Дано това лятото да не дъждовно като миналото, та на Мишелето да й хареса!"  Grinning Аз нали за Мишелката, не за мен,нали...  Mr. Green

Нали?! Не за теб, за мен мислиш. Ти вече мислиш как да дойдем ние в Норге и да се поизнесеш с челядта и мъжо. Нали?!... Така де. Да не пренаселваме Норвегия...  Joy

Колкото до "локалното чудо", наречено съседка, я кажи ся с какво я изплащи женицата, че ти одели цели 20 минути!  newsm78  Hug


Стига се хвалихте с хубаво време. И в българско си е мнооооо топло, ама кой да ви каже!  Mr. Green

Аз пък от събота откривам летният сезон. Тогава пътуваме с Вики за Варна и ще видим моренцето. Обещавам да му изпратя носталгичните ви поздрави и ви пожелавам и вас скоро да ви застигне подобна случка.   Laughing

# 50
  • Мнения: 2 786
Marjo, браво за пробива със съседката  Party
Роднините на милото ми казват "Норвежците не са от общителните, но ако си упорит и ги заговаряш с постоянство, започват да ти отговарят"  Joy
Разбира се не всички са така, едната леля на милото е направо ... ами като българка, открита, отворена, общителна, веднага намерихме общ език ... абе гени  Laughing
Така че, Marjo, горе главата  Hug

# 51
  • Stavanger,Norway/ Varna
  • Мнения: 1 934
Ехооо и от мен  Grinning

Сватя и тук времето е приказно. По цял денс ме навън, няма спиране. Днес пък се убих да срещам сънародници. Както бях излязла сама с детето, така се видях с половината от българите в Ставангер. Явно е бил ден за надушване. После хвърлих малко пот във фитнеса и сега мога да кажа, че деня бе уползотворен максимално  Mr. Green

Айде наздраве  Laughing

# 52
  • Мнения: 3 674
Марйо..браво за пробива със съседката... Joy То наистина чудо... newsm78 Абе ще влезне тя в крак, къде ще ходи. Grinning

ркб...да оздравяваш...че иде пролет! Hug

Мишелка, приятно изкарване на Варна...и чакаме снимки  Hug

Щастлива...какво стана с роклята? Такава ли ще е каквато беше на нимката... Simple Smile

Бобче ..хубаво нещо е фитнеса нали... Wink


# 53
  • Мнения: 515
Момичета, моля преведете ми с 2 думи това писмо:
Hei
Her videresendes en mail om orienteringstrening i regi av Nydalen skiklubb. Nydalen har tilbud for barn f?dt fra og med ?r 2000.

Hilsen Brynhild Resell


Hei,

til tross for sn?v?ret utenfor mitt vindu s? er faktisk orienteringssesongen rundt hj?rnet!!!

Oversender her treningsplanen som viser v?rens aktiviteter for 8-12-?ringene. For ? informere dere foreldre vil det bli et kort foreldrem?te p? en av de f?rste treningene, men datoen er ikke spikret enn?. Ny info om dag og tid kommer.


(See attached file: Treningsplan v?r 2008.doc)

Vi h?per p? mange nye 2000-barn og at alle som var med i fjor har tenkt ? komme i ?r ogs?. Husk ? sende denne mailen videre hvis dere kjenner noen som er glad i v?re ute i naturen, og / eller har mye spring i bena!


Vel m?tt den 21.april p? Langsetl?kka!


Hilsen trenerne

Gry, Jon Iver, Mette, Maria og Anne Lene

# 54
  • Мнения: 977
Привет и от мен!

Я да ви питам и вас, въпреки, че пуснах питане в тази тема...
вие трябва най-добре да знаете.
Трябва ли да превеждам и легализирам паспорта на малчо за Нровегия?

И понеже стана дума за красотите на Норвегия не се стърпях да не пусна това линкче:
От тук си избирате няколко дневен круиз и си правите виртуална разходка.
Е, за реален круиз ще трябва да се бръкнете за по 2-3 хил. евро /ако ми е вярна информацията/

# 55
  • Мнения: 2 786
Винце, роклята е готова Simple Smile
Стана дори по-хубава от снимката  Sunglasses
И най-важното - стои ми много добре   bouquet
Сега си виси на една закачалка и само си я гледкам  Hug

# 56
  • Мнения: 977
щастлива, браво, че напредвате с подготовката.
С теб остава каквото сме се разбрали, нали?!

Аз имам едно питане, което мие  трудно да го формулирам, ама ще се опитам да не звучи много глупаво.
В Норге има ли нещо като "училище за родители" т.е. нещо като училище за приспособяване в страната
и в помощ на отглеждане на дете там?


Предполагам, че на подобен въпрос ще получа отговор там на място, ама не е зле да имам представа предварително.

 Hug

Ей, MoLinKa, стига само чети и мълча. Пиши как си! Wink

Последна редакция: вт, 22 апр 2008, 17:00 от mishelle

# 57
  • Мнения: 2 786
Да, мишел, уговорката е в сила  Peace
Въпросът ти е наистина интересен ... ще се радвам, ако има такова "училище" наистина  Hug

# 58
  • Мнения: 1 062
Добро ви слънчево утро, норвежанки Laughing
да се разпиша аз сега, преди да се развихря Laughing Имам си 2 свободни дни и смятам да ги използвам по предназначение Simple Smile
Ми6ел, аз не съм чувала за такова училище, ама може и да има.То тук за всичко има курсове, така че.....А за имунизационния паспорт Деата ти е отговорила.Само превод, без легализация.

# 59
  • Мнения: 515
Пожелайте ми успех, че днес съм поканила децата от "венскап групата" на Марти на боядисване на яйца! Една бойна съфорумка ша ми помага, ма съм си под стрес, като домакиня!
В тая връзка май е добре да се захвана малко да разтребя стаята, след като малкият дзвер заспа!

П.С. Ако някой има идеи и препоръки как да забавлявам 7 годишни норвежанчета, да давам смело!

Общи условия

Активация на акаунт