Норвежки момички, стягаме баджаци, че се задават вкусни козунаци- 23

  • 18 470
  • 286
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 977
Понеже съм на вълна Норге и попаднах на тези снимки. Не мога да не ги споделя с вас. =)

Последна редакция: ср, 23 апр 2008, 12:42 от mishelle

# 61
  • Мнения: 3 674
Да се разпиша набързо.. Hug


Щастлива ..браво за роклята...Любимия видял ли те е с нея?   Hug

Мишелке..стархотни снимки, някои от местата са ми много познати... Hug

Марйо...леле у вас се заформя купон!  Flutter Успех и весело изкарване...после да се поФалиш как е минало  Hug

ркб...два дена почивка... Laughing Блазе ти...а аз утре имам почивка , но ще търча да оправям документи. Crazy

Искам да  се поФаля че вече съм вече норвежанка...  bowuu  Joy  Получих си гражданството...  Hug

Дойде неочаквано рано, тък като ме информираха, че ще е август месец. Rolling Eyes

 Но явно са се понапънали и са решили да свършат всичко преди лятото. Направо съм изумена... newsm78 Тез хора можели да работят и бързо... Joy

Така че приемам позрдавления... Hug

Да ви почерпя по този повод....  bouquet




# 62
  • Мнения: 977
Ей, Винце, хайде честито норвежко гражданство!

А какво се случва с българското ти? Караха ли те да се отказваш от него?

# 63
  • Мнения: 3 674
Ей, Винце, хайде честито норвежко гражданство!

А какво се случва с българското ти? Караха ли те да се отказваш от него?
Да! По новите закони нямаме право на двойно гражданство. Crazy Избираме едно от двете.

Така че аз сега си оправям документите за освобождаване от българското....които трябва да подам в Министерството на правосъдието в България..като си ходя лятото Rolling Eyes

Малко е тъпо, че така са  го направили...и ми беше тъжно. Не знам защо са вкарали този нов закон и какъв им е проблема ако си запазим предишното граждансвто...не знам  newsm78

Чудих се како да правя...но моя викинг  каза, че трябва да взема норвежкото, в мой плюс е. Освен това живеем в Норвегия и за в близко бъдеще не се очертава да се завръщаме в България. И тук си ми е добре... Heart Eyes

Тъй като ние много пътуваме по света, за мен е по-добре да съм с норвежки паспорт. Този паспорт важи навсякъде, само за Русия и Турция искат виза. Rolling Eyes

А с българския трявбва виза за Америка, Канада, Япония, Тайланд...абе за  навскъде... Joy

Последна редакция: ср, 23 апр 2008, 12:55 от ЧервеноВинце

# 64
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Мента, сватбата ни е през лятото и мисля, че се движим по план-графика  Joy
Едно по едно трябва да се отмятат нещата и понеже сватбата ще е в чужбина, а някои от покупките ще са от България (рокля, халки, костюм), направихме организацията по дати по-отрано.
Така че всичко да е наред и да не закъснеем с приготовленията.
Иначе в момента е разгара на абитуриентските поръчки и повечето модни къщи са претрупани с работа ...

Щастлива, определено действате своевременно  Simple Smile Браво на вас  thumbsup
Моите две церемонии са през юли и септември (юли - в БГ) и все още нямаме дрехи (нито рокля за мен, нито костюм за младоженеца) Blush , но специално роклята исках да я оставя за месеца преди сватбата с идея, че може би ще поотслабна....    ladyuu
Мога ли да те питам още нещо? - как решихте проблема с доставката на покупки от България - за всяка една от покупките пътувахте,  или?

# 65
  • България
  • Мнения: 1 090
4естит първи рожден ден на Ивонка на Сливка!  bouquet
Весело и щастливо детство!




За мама:

И подарък: Joy

# 66
  • Мнения: 977
Ей, Винце, хайде честито норвежко гражданство!

А какво се случва с българското ти? Караха ли те да се отказваш от него?
Да! По новите закони нямаме право на двойно гражданство. Crazy Избираме едно от двете.

Така че аз сега си оправям документите за освобождаване от българското....които трябва да подам в Министерството на правосъдието в България..като си ходя лятото Rolling Eyes

Малко е тъпо, че така са  го направили...и ми беше тъжно. Не знам защо са вкарали този нов закон и какъв им е проблема ако си запазим предишното граждансвто...не знам  newsm78

Чудих се како да правя...

Мила, Винска! Я стига се притеснява! Естествено, че като си притисната да избираш едно от двете гражданства ще избереш това, което ти е от полза. Тук не става въпрос за патриотизъм, а за практичност!

Така че още веднъж да ти е честито новото гражданство и... стягай кисиите за таксуване като чужденка в .бг.
Това да са ти кахърите!  Hug

Имаше една тема, пусната по въпроса. Много интересна... В крайна сметка човек решава кое е най-доброто за него и семейството му.
А отказването то бг гражданство не те прави по-малко българка!...

Ей, Норче, страхотен нов ник имаш! Гледам аз някаква агентка от известно време се мотае при нас, а то - ти! Wink

# 67
  • Мнения: 977
Честит рожден ден, Ивонка!

  ura  party023 nbirthday

Бъди жива и здрава и се радвай на безгрижно детство!
Сливке, приятно прануване!
  Hug

# 68
  • България
  • Мнения: 1 090
Mishelle,аз съм ,аз съм... Hug,но малко по -въоръжена! Laughing
Marjo,оле ,бе жена ,ти си луда ooooh! Grinning,но в добрия смисъл ,де! Joy
Mentha,я виж изненада Laughing, знам те аз от израелската тема,добре си ни дошла тук!  bouquet

# 69
  • Мнения: 2 786
Здравейте   bouquet
Пълните ми душата като пишете така по много и после си ви чета с удоволствие.
Значи ...
rkb, приятно оползотворяване на почивните дни, дано времето е хубаво, че да се поразходиш малко на чист въздух  Hug
Ще ти пиша бележка сега да направим едни доуточнения с теб Wink

Marjo, успех с боядисването на яйцата   bouquet
Аз мисля да си заредя в Норге към 10-тина пакетчета боя за яйца и да има за години напред в случай, че има някоя закъсала мама или мома.
Но гледах по ТВ репортаж за боите за яйца, че едва ли не били отровни  Shocked
Да кажеш как е минало Wink

Нора, честит нов ник, много ми харесва  Peace

Винце, и аз на твое място ще предпочета норвежкото гражданство пред българското, особено когато си живеете и сте се устроили там.
Норвежкия паспорт определено отваря повече врати от българския, правилен избор  Peace

ЧРД на сливкината Ивона   ura newsm59

Мента, и аз мислех да поотложа шиенето на роклята поради същата причина, но размислих ... предпочитам да отмятам нещата едно по едно.
Какво като съм с 4 килограма вповече, нали пак съм си аз  Laughing
Иначе аз веднага след като получих предложението направих списък с необходимите покупки и кое ще бъде от България за по-евтино (разбира се, че по-късно се сетихме за още подробности).
Иначе покупките от България просто си ги носим с багажа ... роднините ми, които ще дойдат на сватбата в Норвегия, също ще помогнат за някои малки неща Simple Smile
Иначе проверих, че с куриер излиза адски скъпо ... просто няма смисъл, при условие, че прекрасно се събират и в куфарите Simple Smile
В момента съм се зачудила за медения месец ... не знаем къде да го изкараме, дайте някои хубави идеи  Sunglasses
Друго, за което се чудя, е дали ще ни трябват ритуални чаши ... пият ли младоженците на церемонията или не?  newsm78
Хайде омъжените в Норге да казват  Sunglasses

Мишел, да ме чакаш Wink

# 70
здравейте и от мен.честит рожден ден на малката Ивонка!да си жива и здрава и много щастливо и безгрижно детство ти желая.
успех в боядисването на яйцата.
Винце,честито норвежко гражданство!

# 71
  • Stavanger,Norway/ Varna
  • Мнения: 1 934
Честит рожден ден на Ивонка, нека щастлива звезда да я съпровожда  Hug



Винце хайде честита нова националност. Много да пътуваш с новия паспорт  Grinning

Да се похваля сега, че си намерих почасова работа в един хотел. Вчера пуснах молбата и днес вече съм назначена. Ще си поработвам съботите и неделите, че да избиваме бъдещия наем.
Още търсим квартира, хареса ми една вчера и се надявам силно да ни се обадят. Стискайте палци.  Praynig
Боята ми за яйца пристигна на време и утре ще шаря, че в събота ще се работи  Whistling

# 72
  • Мнения: 1 062
Ето ме и мен Simple Smile Днес времето беше страхотно, и естествено настроението също Laughing
Малката Ивон да расте здрава и щастлива, за радост на мама и татко  bouquet
щастлива, специално гледах снимки от подписването, на което бяхме-няма чаши на церемонията. Ама най-добре се обадете в Тингхусет и питайте.
Аз да похваля Марйо за идеята да боядисват яйца Peace Децата се забавляваха страхотно, макар че отначало бяха малко скептични Mr. Green Накрая много държаха да си вземат всички яйца, които те са си боядисали Joy На родителите също им стана интересно Simple Smile
Винска, поздравления за паспорта! Аз лично ще изчакам с това нещо, засега ме устройва повече бг паспорта Mr. Green
Боб4енка, честито за работата Simple Smile

# 73
  • Мнения: 200
Момичета,благодаря ви за милите поздрави Hug.Едва сварих да прибера нещо от родата ,затова сега заповядайте

# 74
  • Мнения: 3 674
Момичета...ейййййче сте  писали... писали сте...бравоооос на вас!  Hug Така ми харесвате... Mr. Green

А иначе благодаря  ви за пожеланията... Hug

Ще си скъсам задника сега от пътешествия... Joy И са  ако от тотото ударя нещо ..то направо ще направя едно 6 месечно околосветско пътешествие... Joy

щастлива......еееех щастлива си ти!!!  Heart Eyes  Hug

Сливке
..страОтна торта...текът лиги!!!  Crazy Да ти е жива и здрава ягодка Ивонка!  Heart Eyes

ркб...ти  малко ме учуди.. Rolling Eyes И защо така бг pass те устройва повече?  newsm78 Ако не е тайна де...сподели с дружките тука!  Hug

Бобче...еееех честито ти работа!  Hug И успех с квартирата...и  да почерпиш...Wink

Момичета ще боядисвате ли яйца...? newsm78

Майка ми каза, че се боядисвало утре... и първото яйце трябва да е червено... Crazy Амо аз нямам време хич утре...а за козунака искам да използвам новата си машина за хляб..в неделя...ама дано остане време и за това....че сме заети с кво ли не... ooooh!

Мишелка ..права си...приемането на норвежко гражданство не ни прави по-малко българки.  Rolling Eyes Иначе за мен и семейството ми е по-добре норвежкия за сега... Laughing

А живот и здраве ако се върнем пак в БГ..то ще подаваме документи за възстановяване на българското гражданство... Joy То  никога не се губи...дето се вика. Бърза е процедурата...от 5-7 месеца за възстановяването.  Hug

И днес пак имам една  страхотна новина ...и пак имам повод да черпя...  Crazy Но ще кажа след няколко дена за какво става въпрос... Wink Hug



Последна редакция: чт, 24 апр 2008, 17:49 от ЧервеноВинце

Общи условия

Активация на акаунт