За проблеми на пикочните пътища и бъбреците

  • 68 701
  • 93
  •   1
Отговори
# 60
 Здравей,КристинаЙов4ева,
Благодаря много,4е откликна толкова бързо!:)Ще имам предвид и Анадолийска и Лилова,само,4е както ви казах,ние сме с ДВОЕН УРЕТЕР на десния бъбрек,които е и по-голям от другия.И това се вижда много ясно на рентгеновата снимка.Следващата стъпка ми казаха е тази микционна снимка за установяване на рефлукс.И след това да се реши какво ще се предприема.Един познат каза,4е в моя случай имам нужда от детски уролог.Какво ще кажеш за д-р Момчилов и доц.Кюркчиева?
Иначе доколкото разбирам доц.Анадолийска е доста предпочитана,съдейки от този форум.Та мисълта ми е кой и каде може да направи тази снимка най-добре и да я разчете съответно.
Благодаря много още веднъж.

# 61
  • Мнения: 1 588
Следващата стъпка ми казаха е тази микционна снимка за установяване на рефлукс.И след това да се реши какво ще се предприема.Един познат каза,4е в моя случай имам нужда от детски уролог.Какво ще кажеш за д-р Момчилов и доц.Кюркчиева?
Иначе доколкото разбирам доц.Анадолийска е доста предпочитана,съдейки от този форум.Та мисълта ми е кой и каде може да направи тази снимка най-добре и да я разчете съответно.
На нас на 8-9 мес. възраст ни правиха рентгенова снимка за установяване на рефлукс в Рентгеновото отделение на Университетската педиатрия на "Д. Нестеров" (до Центъра по хигиена). Там ни прати д-р Маринова от същата педиатрия. Разчитането на снимката в нашия случай беше елементарно - веднага още в рентгена ни казаха, че ВУР няма. Не знам дали във всички случаи е толкова елементарно да се види, но както разбрах тогава, снимката доста говори сама по себе си. Най-вероятно този, който ви е пратил, той ще ви даде и окончателното становище.

# 62
Норабелла, тези две докторки ще ти направят цветната снимка, за да видят дали има рефлукс. С тези изследвания ще отидеш в Пирогов. Там всичките са добри, да не кажа единствените. Ние лежахме преди един месец там, за да установят дали има нужда да ни оперират. Бяхме при Чаначев. Нямаше нужда от операция, слава богу. Но и нашия бъбрек е по-голям,само че има двойно легенче(това положение, както и твойто, се нарича двоен бъбрек- може да има различни двойни неща:)))). Това, както и твойто, само ПРЕДПОЛАГА рефлукс, но не е задължително да го има. И ако, живот и здраве, нямате рефлукс, няма да се наложи операция, а ще си бъдете така- по-уникални от останалите Heart Eyes Но процедурата е тази: отивате в тази Детска консултативна поликлиника (там е кабинетът на Лилова и приемното й време). Тя най вероятно ще те прати в нефрологичното отделение на Детска университетска педиатрия (поликлиниката и болницата между другото са от двете страна на една и съща улица, а именно Димитър Несторов, така че ще ти е лесно от тази гледна точка), за която говори и Мария. Там ще ти направят тази цветна снимка, която ще установи дали имате рефлукс и ако имате и имате нужда от операция, тя ще ви насочи към някой от детските уролози в Пирогов. Няма къде другаде да те прати, защото просто там са единствените ДЕТСКИ уролози-хирурзи. Всичките са добри- и Кюркчиева, и Момчилов и Чаначев. Така че няма особено значение при кой ще попаднеш. Питай още, ако има нещо! Успех отново!

# 63
  • София
  • Мнения: 7 097
Здравейте!
Страшно се вълнувам като чета постингите, защото за съжаление и ние с дъщеричката ми минахме по този път! Ще споделя нашия случай, дано да съм ви от полза! Дъщеря ми Калина сега е на 1 и 8 месеца, но преди 1 год. направи остър пиелонефрит /забелязах зеленикави петна по памперса, докато излязат резултатите от стерилната урина тя вдигна висока температура, започна да повръща и ни приеха в болница - добре познатата на всички Анадолийска/. Зеленикавите петна бяха от мътната урина вследствие на Ешерихиа колите. Няма да пиша за отношението на персонала...Изписаха ни след седмица, но не мина 1-2 месеца и отново зеленикавите петна по памперса. Този път реагирахме с антибиотик светкавично, а като се изчисти направихме микционна снимка - прави й я Лилова, защото при второто ни посещение в болницата попаднахме на нея. Тя установи 1-2 степен ВУР и предписа 6 месеца прием на Фуролин. Между двете инфекции бяхме на ехограф и при Буева - и тя установи 2 степен рефлукс, но каза, че щяло детето с прохождането да се оправи...И така блъскахме ние 6 месеца Фуролин, после отидохме на контролен преглед при Лилова, а тя съвсем небрежно ни каза да й даваме още 6 месеца Фуролин, пък после сме щели да помислим, тъй като до момента промяна нямало. Ние с мъжа ми решихме да потърсим Кюркчиева /бяха ни споменали за нея/ и се озовахме в частния й кабинет /само там преглежда/. Направо ни насрочи дата за операция - удължи й срамните устни, защото бяха леко слепнали и се оказа, че има тежка стеноза на уретера, поради което пикочният мехур се уголемява и връща урина към бъбрека. За отношението и в Пирогов няма да говоря - още по-отвратително. Има и една друга особеност...никой /освен анастезиологът - 50 лв./ не ти иска в прав текст пари, но по един или друг начин те навеждат на тази мисъл...
Защо пиша всичко това - консултирайте се поне с двама лекари, като единият да е задължително от Пирогов - детската урология. Няма да споменавам имена, наистина всички са добри, макар че никой не преглежда там, а по частните си кабинети. Не искам да класифицирам Анадолийска и Лилова, но те ни загубиха ценно време като вместо да лекуват причините, подтискаха  симптомите. Аз все още не смея да се радвам, защото след месец сме на контролен преглед след операцията, която беше преди месец и тогава ще стане ясно дали Калина е напълно излекувана или имаме още ходене по мъките. Това е нашата история в общи линии, ще се радвам ако съм ви била от полза!

# 64
Несъмнено съм съгласна с теб относно тези две докторки. Аз влезнах в този форум затова, защото Лилова ни предписа антибиотик за три месеца и после изчедна в едномесечна отпуска. Оказа се обаче, че в поредната урина откриха бактерии, които не се влияеха от този антибиотик и аз нямаше кого да питам как да продължа лечението на детето си. Тук ме посъветваха да тръгна отначало и аз така постъпих. Лошото е, че в Пирогов (незнам за частните кабинети на тамошните светила) не правят вече цветни снимки и венозни урографии, а ги искат готови и на базата на готовите изследвания, казват какво ще ви е лечението нататък. Сътветвам Норабелла да отиде при двете докторки или само при едната(за Лилова говоря), колкото да си направи изследванията, които ще й трябват в Пирогов, пък вече оттатм нататък всичко да става в Пирогов. Ако някой има идея къде се правят такива изследвания с направления, защото доколкото знам на частно е много скъпо, да я информира.
 Иначе,  naty_sk, напълно си права и за отношението, и за условията и на двете места. Всичко е кошмарно, особено като се има предвид, че точно в момента изживяваш една лична трагедия, а те третират като добитък. За анестезиолога в Пирогов нямам думи, особено когато чух (на мен лично не ми се нолжи да ползвам упойка за наша радост) как поиска пари от една майка, чието дете беше едвам преживяло току що осем часова опрецаи, а именно: "Ако искаш детето ти да се събуди КАКТО ТРЯБВА, ще ми дадеш 50 евро." Оставям го без коментар, вие си вадете извода. Единствения, който наистина не си направи устата да ми поиска пари, беше Чаначев. Но като качество на лечение и тримата(Момчилов, Чаначев и Кюркчиева) са добри!

# 65
  • Мнения: 5 531
Здравейте отново, и аз реших пак да споделя нашите тревоги, защото въобще не съм сигурна какво да направим.Преди няколко дена щерката започна отново да пишка често на 20-40 мин. и да се напишква през ноща.Реших да не бързам да се обаждам на доктора който я следи, за да видя дали ще отшуми.Да обаче малката започна да ми казва" мамо текат ми капчици от шушето'', а е пишкала малко преди това и не и се пишка.И така няколко пъти.Е все пак се обадихме на доктора и той естествено каза веднага да го посетиме.Пусна и урина, която както винаги беше чиста, но на ехографа се видя пак задържане на урина в бъбреците.И сега какво?
Каза за сега да даваме само витамини, да не бързаме с антибиотик , защото точно сме приключили с предишния.А защо имаме това задържане на урина въобще не ми е ясно newsm78.Няма стеснение на уретрата, на ехографа не се виждат никакви изменения, и все пак?

# 66
Здравейте отново,
Благодаря Ви много за информацията на всички.Нашата уроложка ни даде направление за преглед в Пирогов,като ми каза да търся д-р Момчилов,и евентуално доц.Кюркчиева.Но искам да попитам къде са частните им кабинети и някакви телефони,тъй като знаем,4е друго си е частен преглед.
Благодаря.

# 67
  • София
  • Мнения: 7 097
Здравей, Норабелла!
Мога да ти дам тел. на доц. Кюркчиева в частния й кабинет - там преглежда само в четвъртък от 14 до 16 ч. с предварително записване, но до края на месеца доколкото знам не е в България - 9520324. На Момчилов не знам никакви координати, но в детската урология има приемен кабинет долу на партера и може би там също преглеждат лекарите от това отделение, но не знам кои точно. Иначе за прегледа при Кюркчиева платихме 40 лв. - 20 за самия преглед и 20 за ехографския преглед.



# 68
  • София
  • Мнения: 7 097
Здравей, Мери Чери!
Без да съм специалист, покрай нашите проблеми с дъщеря ми Калина мога да ти кажа какво ни каза Кюркчиева за връщането към бъбрека на урината и за уголемения пикочен мехур - със сигурност има причина и при нас беше тежката стеноза на уретера - стеснението. Тя като я гледа на ехограф не го установи, а чак като й направи калибровка /нещо такова беше/, което е едни топченца с различна големина на края на метална пръчица се пъхат в пикочния канал, за да се види дали е с нормални размери или има някакво стеснение. Даже сега след операцията пак трябва да ходим да й я правят тази калибровка. Освен това причината за връщането на урината може да не е само тази.
Ние загубихме почти 1 год. преди операцията, защото Лилова, която я лекуваше твърдеше, че не е за операция и с прохождането и времето детето щяло да се оправи и че уголеменият пикочен мехур бил вроден.

# 69
  • Мнения: 5 531
naty_sk, благодаря за отговора.И на мойта дъщеричка и направиха тази процедура в Пирогов. Доктора каза, че всичко е наред и няма стеснение на уретрата.Но факта, че периодично е със задържане на урина в бъбреците си остава за съжаление.
Пожелавам ви от сърце да се оправите и да забравите колкото се може по - скоро за всички тези проблеми Heart Eyes

# 70
Благодаря ти,Наталия
Сетих се нещо,което искам да споделя.Знаете ли,дали на ехографа лекарите виждат тези двойни бъбреци или другите аномалии?Защото при нас нищо не видяха,но направиха рентгенова снимка,защото такава беше клиничната пътека мисля,и лекарката се втрещи като я видя.



# 71
Норабелла, нас ни видяха на ехограф, че ни е по-голям бъбрека и че има нещо двойно. Тъй като при нас двойното е вътре в бъбрека, се наложи после да ни правят венозна урография, за да видят точно кое е двойното, но самата наличност на аномалията, я хванаха чрез ехография.
 А за кабинета в Пирогов на партера- там преглеждат и тримата- Момчилов, Чаначев и Кюркчиева. Само, че трябва да попиташ на регистратурата как става приемът.

# 72
здравейте
ние също имаме проблеми стези бактерий в урината Те са е. коли   и последния път ги излекувахме с ЗИНАТ  След Зината д-рката ни изписа УРОВАКСОН през ден
Обаче на листовката пише че не е препоръчително за деца до 4 год а ние сме на 3 и половина
Започнахме го от вчера но все още имам някакви предубеждения да няма обратния ефект
Някой пил ли го е 

# 73
  • Мнения: 190
Здравей,
Анадолийска ни е изписвала уроваксон - профилактично, за да се избегнат инфекции. Сина ми е с ВУР, разширен пикочен мехур и нарушена функция.

# 74
  • Мнения: 5 531
Здравеи Bubbii    bouquet, едва сега май се досетих че си се регистрирала отново, другата ти поща е пълна и не можах да ти изпратя съобщение на лични.Как са децата?Нямам ISQ защото мъж ми носи често компютъра в работата и го е изтрил, но имам Skype, и там има чат, ако ти се пише.Името ми е ogma_amaro.

Общи условия

Активация на акаунт