За проблеми на пикочните пътища и бъбреците

  • 68 665
  • 93
  •   1
Отговори
# 75
Може ли някой да ми каже адрес и телефон за записване при Доц.Анадолййска.
Имате ли впечатления при лечение от нея на нощно напикаване при 10 годишни деца?Благодаря!

# 76
  • Мнения: 5 531
тел.9523840 тел на централата.вът.269 на кабинета.
Доц.Анадолийска преглежда понеделник
                                                вторник           от 11-13ч
                                                сряда от   
                                               
                                                петък               от 9-13ч
Отиваш рано да си вземеш номер, към 8ч.

# 77
  • Мнения: 4 362
Здравейте!
Няма да скрия ,че не прочетох до край всички.
Малката и правихме преди два дни урина + кръв изследвания ,които показаха 19.3 левкоцити,урината беше чиста,
но днес отново изследвания и се оказа с 23.3 левкоцити и за сметка на лимфните.Започнахме да търсим проблема,отидохме на
ехограф,който ни каза че във бъбречето лявото се задържало урина  Rolling Eyes и имало някаква аномалия и нищо повече,питах,но ми каза само,че не било страшно до годинката може да го израсте  newsm78
Кажете ми вашето мнение Rolling Eyes ,аз така или иначе ще я заведа на др. уролог,но какво друго като изследвания мога да поискам Rolling Eyes
Благодаря предварително

# 78
  • София
  • Мнения: 7 097
Здравейте!
Кажете ми вашето мнение Rolling Eyes ,аз така или иначе ще я заведа на др. уролог,но какво друго като изследвания мога да поискам Rolling Eyes
Благодаря предварително


Можеш да я заведеш и на детски нефролог и да поискаш микционна цистография. В другата тема /същата като тази, но номер 3/ има координати на детски нефролози и уролози.

# 79
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Дея, питай подробно някой каква е тази аномалия. Даже и да не е нещо сериозно, добре е да знаете какво е точно. Сина ми се роди с хипоспадия (стеснен пикочен канал и препуциум само отгоре) и всички ми казваха че не е проблем и ни предстой само козметична операция като стане на 2-3 годинки. Докато не прочетох че децата с хипоспадия често задържат урина в бъбреците. Настоях доц. Минков да го види на ехограф и се оказа че има хидронефроза (задържа урина в бъбреците), при това в двата бъбрека, има мегауретери, както и стеснение на уретерите, освен това левия му бъбрек е увеличен. И всичко това без абсолютно никакви признаци. Никога не е имал уроинфекция нито каквито и да е бактерии в бъбреците. Съжалявам че не настоях пред личната лекарка още като се роди да го види нефролог. Яд ме е че не се правят ехографски прегледи на децата и се изпускат такива вродени аномалии докато не се появи явен признак за проблем а тогава може би вече е късно.
На нас сега ни предстои операция при доц. Минков (надявам се). От него съм с много добри впечатления. Ако искаш отидете да види ехографската снимка и да си каже мнението.
А за изследзванията май при малки деца по-добрия вариант е венозна урография. Разбира се ако може да се види проблема без микционна. Марти при микционната просто не поиска да се изпишка и всичките мъки по слагането на катетъра и натискането на рентгена бяха напразни. Да не говорим че ни докараха тежка уроинфекция с висока Т, тъй като са ни вкарали бактерии при катетризирането (което било обичайно?!).

# 80
  • София
  • Мнения: 120
здравейте, ние с Теди вчера бяхме при Анадолийска. И по чудо я хванахме в добро настроение или може би защото този път бяхме наплатен прием. Добрата новина е, че спираме антибиотика и нямаме повече нефрологичен проблем. Лошата новина е, че се прехвърляме към уролозите. На МЦГ се видя, че Теди има ниска степен рефлукс, но още тогава Анадолийска се видяв чудо, защото най-големия номер катетър изпускаше на струя контраста и снимката не стана много добре. Мислеше да правим венозна урография, но сега на прегледа след обстойно гледане на ехографа се потвърди че рефлукса е почти отшумял. При разговора ми с нея обясних че Теди пишка на пресекулки и се втриса по време на паузите. Врезултат на това Анадолийска ми сервира че има съмнения за мега уретер и по принцип за урологични проблеми /каквото и да значи това/. Даде ни талон за Пирогов. Вече съм ходила при Момчилов и не съм очарована от него,така че ще видя при кой да го водя.

# 81
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
здравейте, ние с Теди вчера бяхме при Анадолийска. И по чудо я хванахме в добро настроение или може би защото този път бяхме наплатен прием. Добрата новина е, че спираме антибиотика и нямаме повече нефрологичен проблем. Лошата новина е, че се прехвърляме към уролозите. На МЦГ се видя, че Теди има ниска степен рефлукс, но още тогава Анадолийска се видяв чудо, защото най-големия номер катетър изпускаше на струя контраста и снимката не стана много добре. Мислеше да правим венозна урография, но сега на прегледа след обстойно гледане на ехографа се потвърди че рефлукса е почти отшумял. При разговора ми с нея обясних че Теди пишка на пресекулки и се втриса по време на паузите. Врезултат на това Анадолийска ми сервира че има съмнения за мега уретер и по принцип за урологични проблеми /каквото и да значи това/. Даде ни талон за Пирогов. Вече съм ходила при Момчилов и не съм очарована от него,така че ще видя при кой да го водя.


Съвета ми е да отидете на преглед при доц. Минков в правителствена болница.

# 82
Момичета, можете ли да ми помогнете? Интересувам се от какава възраст на детето може да се приема ваксината Уростим или Уроваксон.

# 83
Zdraveite,za pruv put vlizam vuv foruma i napravo se izplashih.Imam momichence na 6 godini i ot godina i polovina poniakoga zachestiava pishkaneto.Hodim pri Anadoliiska,koiato kaza ,che spored neia niama nyjda ot specialni izsledvania osven ,che i pyskam periodichno sterilna i obiknovenna yrina.Niama bakterii ,ima pesuchinki,no vse pak veche me pritesniava ,che produljava tolkova vreme.Znaete li dali ot pesuchinki se polychava tova chesto hodene do toaletna.Gleda ia i na ehograf,kazvaha mi ,che bila ot nai dobrite detski nefrolozi.Az se yspokoiavah s tova ,che v yrinata niama bakterii ,no kato cheta vashite istorii...Poniakoga se chydia dali da idem pri dryg lekar ,no znam kolko se drazniat kogato si hodil pri konkyrenciata.Chydia se i dali triabva da pravim podaruci na Anadoliiska...za da ni oburne po normalno vnimanie,vinagi mnogo burza i nishto ne obiasniava!Ako niakoi e imal takuv problem s chestoto pishkane,no bez infekcii i t.n. ne znam dali da ne obrushtame veche vnimanie i da prestana da si vodia deteto po lekari,no puk se pritesniavam da ne yslojnim neshtata.Haide ,che mnogo dosadna stanah,blagodaria ako niakoi e imal turpenieto da me izslysha i veche imate oshte edin priatel i podrujnik. Embarassed

# 84
  • Мнения: 5 531
здравей ако искаш включи се в новата ни тема - n 5, там ще поговориме по обстойно

# 85
  • Мнения: 3
Здравейта на всички. От скоро съм в този сайт и всичко, което чета ми е до болка познато. Познавам всички гореспоменати лекари. Казвам се Дамянка. Синът ми Александър след 2 месеца ще навърши 15 години. Но с това, което е преживял по болниците мога да напиша енциклопедия. Беше на 2 месеца и след първата ваксина вдигна 40 градуса температура. От изследванията се диагностицира левостранен ВУР 5 степен и задни уретрални клапи. Клапите бяха премахнати, но се оказа късно. Бъбреците вече бяха повредени. На 5-месечна възраст му поставиха нефростома и така живяхме 4 месеца. Когато стана на 9 месеца му изкараха лявото бъбрече. Установиха и неврогенен пикочен мехур. Искаха да му изкарат уретерите навън, но аз отказах. Продължихме лечението с билки и имаше голяма полза. Във втори клас изкара два пъти тежък грип и удари другия бъбрек. Започна пак ходене по мъките. Чуя ли за Пирогов и настръхвам. Съжалявам, че толкова време изгубих там. Сега ходим в Детска университетска болница при д-р Русинов и съм много доволна. В момента синът ми провежда перитониална диализа и се готвим за бъбречна трансплантация, която ще бъде септември месец и донор ще му бъда аз.
Това е съвсем накратко историята на моя син. Незнам защо написах всичко това, но искам да вдъхна кураж на всички майки на болни дечица. Знам как се чувствате, но не се отчайвате. Знайте, че всеки има по един ангел хранител който бди над вашите деца. Желая успех на всички.

# 86
  • Мнения: 5 531
Пожелаваме ви успешна трансплантация, и много много здраве. А д-р Русинов е добър специалист и страхотен човек. Аз съм водила Мария при него - много е спокоен и обяснява много внимателно и търпеливо.

# 87
  • Мнения: 6
Здравейте на всички!Нова съм и до сега не знаех за този форум,който мисля,че е чудесен и най-вече тази тема страшно много ме интересува!Имам син на 1 година.Роди се само с един бъбрек,който беше и все още си е наред-всеки месец правим стерилна урина и тя е добре,но сега,като навърши една година направихме контрасно изследване/все още не съм запозната добре с терминологията/ и се оказа,че има разширение на уретера при бъбрека и има вероятност да връща урина.В понеделник ще правим още едно изследване и евентуално ни казаха,че ще трябва да отидем в София /аз съм от Пловдив/на консултация и евентуално за операция!Много ще съм благодарна,ако ми дадете съвети,адреси и телефони на специалисти,които от личен опит знаете,че са добри и по специално на тази Детска университетска болница и др.Русинов/някакви координати/.Ще съм благодарна за мнения и съвети!Благодаря предварително на всички,които ще се отзоват!

# 88
  • Мнения: 5 531
Ако искаш пиши в новата тема . А иначе ето координати --------------------------------------------------------------------------------

координати на детски нефролози и уролози

Поликлиниката към Педиатрията - ул. "Найден геров" №2, тел. 952 38 40, записване: всеки работен ден от 08:00 (отидете там към 7:30, за да не останете без номерче)

Доц. Анадолийска – детски нефролог – 0888941012, МЦ Борола ул.''Цар Симеон'' № 52
Тел. номер регистратура 02-9836203

Д-р Буева – детски нефролог - 0887992911 - приема и във 2-ра градска болница, 30лв. преглед, вторник и четвъртък от 14.30 до 17.00 ч. В поликлиниката преглежда само от 9 до 10 във вторник.

д-р Лилова /детски нефролог/ 0888869480, Болница ТОКУДА - 02-542347

Др. Русинов – детски нефролог - работи в нефрологията на Педиатрията, но не дава консултации в поликлиниката към болницата, а в МЦ "Детско здраве", във вторник след 14 ч. телефони на центъра - 952 42 97, 952 57 37, 0888 22 30 62, адресът на МЦ "Детско здраве" е - ул. "Ами Буе" Nо 27-29

Детска урoлогия, Пирогов – 9154371 /детски урологичен кабинет/

Доц. Кюркчиева – детски уролог /завежда детската урология в Пирогов/ - 0888655504, частен кабинет – 9520324, ул. “Балша” 5, Поликлиника “Краси”, прегледи - четвъртък от 14 до 16 ч. /след предварително записване/, 30 лв. преглед, евентуално при преглед с ехограф още 30 лв.

д-р Момчилов /уролог в Пирогов/ - 0888 770 310 и 048 848 122

д-р Чаначев /уролог в Пирогов/ - 0887 36 91 50

д-р Панчев - 0898491633, служебен - 915 4371, 9154372

д-р Пандаров  0889625990

д-р Гайдаров /детски уролог/, /Правителствена болница/ - 0885597550   По мнение на майка на оперирани дечица, много добър специалист.


 
 

# 89
  • Мнения: 6
Страшно ти благодаря за изчерпателната информация и ако ми кажеш коя е новата тема-веднага ще пиша-още не мога да се ориентирам!

Общи условия

Активация на акаунт