Три месечно предизвестие за напускане???

  • 7 867
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236

А като не могат да ми откажат неплатения отпуск за гледане на дете,в този период може ли да ми тече и предизвестието за напускане???
Да, докато си в неплатен ти тече и предизвестието. Аз обаче си мисля и нещо друго, защото:

.............
 от 7 мес. работя там.
Дали договорът ти от срочен вече не е станал безсрочен. А в този случай предизвестието е само месец.

# 16
  • Мнения: 347
Точно, защото е станал безсрочен трябва да даде 3-месечно предизвестие, ако това е подписала в договора си. Ако не е упоменато нищо за предизвестие, тогава по закон то е един месец. Мисля, че вариантът с неплатения отпуск за гледане на дете до 8 години е най-удачен,  по закон тя има право на 60 работни дни такъв.

# 17
  • Мнения: 22
Отиваш при работодателя и подаваш заявление (2 екземпляра)...на които ще искаш да ти сложат входящ номер и дата .Единият екземпляр го взимаш за себе си-така нагледно ще имаш документ за датата на която си го подала ,ако нещо се обърка впоследствие. Пишеш си точните дати от кога до кога и по кой чл.от КТще ползваш отпуск.Ако искаш да ползваш по чл. 167 а ал.1 от КТ-неплатен отпуск за отглеждане на дете до 8 год.възраст заявлението за уведомление на работодателя трябва да се пусне най-малко 10 работни дни предварително.Така че си ги изчисли и посочи датите.Напиши в заявлението ,че  ползването на този вид отпуск се счита за предизвестие за прекратяването на ТД.Работодателят няма право да откаже тови вид отпуск стига да е спазено предварителното уведомяване за ползването му.Отпуска по чл.167 а ал.1 -се признава за трудов стаж.

От  фирмата би следвало да ти изплатят и неползван отпуск по чл.224 ал.1-ако имаш такъв .Трябва да ти издадат УП-? и УП-3 и бележка колко дни отпуск си ползвала за отглеждане на дете до 8 год.възраст,защото ти имаш право на 6 месеца и на части да го ползваш.

# 18
  • Мнения: 404

А като не могат да ми откажат неплатения отпуск за гледане на дете,в този период може ли да ми тече и предизвестието за напускане???
Да, докато си в неплатен ти тече и предизвестието. Аз обаче си мисля и нещо друго, защото:

.............
 от 7 мес. работя там.
Дали договорът ти от срочен вече не е станал безсрочен. А в този случай предизвестието е само месец.

Да договорът ми вече е безсрочен, но това означава ли , че вече предизвестието ми е само един месец.Догова , който подписах при постъпването беше с изпитателен срок от три месеца и предизвестие за напускане от три месеца, но на 17,12,2007 договорът автоматично става безсрочен.Та това означава ли, че предизвестието ми вече е един месец?

# 19
  • Мнения: 347
Оххх, да де  smile3555  Embarassed 6 месеца, извинявам се.

# 20
  • Мнения: 404
Отиваш при работодателя и подаваш заявление (2 екземпляра)...на които ще искаш да ти сложат входящ номер и дата .Единият екземпляр го взимаш за себе си-така нагледно ще имаш документ за датата на която си го подала ,ако нещо се обърка впоследствие. Пишеш си точните дати от кога до кога и по кой чл.от КТще ползваш отпуск.Ако искаш да ползваш по чл. 167 а ал.1 от КТ-неплатен отпуск за отглеждане на дете до 8 год.възраст заявлението за уведомление на работодателя трябва да се пусне най-малко 10 работни дни предварително.Така че си ги изчисли и посочи датите.Напиши в заявлението ,че  ползването на този вид отпуск се счита за предизвестие за прекратяването на ТД.Работодателят няма право да откаже тови вид отпуск стига да е спазено предварителното уведомяване за ползването му.Отпуска по чл.167 а ал.1 -се признава за трудов стаж.

От  фирмата би следвало да ти изплатят и неползван отпуск по чл.224 ал.1-ако имаш такъв .Трябва да ти издадат УП-? и УП-3 и бележка колко дни отпуск си ползвала за отглеждане на дете до 8 год.възраст,защото ти имаш право на 6 месеца и на части да го ползваш.
Не съм ползвала неплатен отпуск никога до сега за отглеждане на дете до 8 годишна възраст, пък и по други причини също не съм ползвала неплатен отпуск.

# 21
  • Мнения: 22
Бележката (удостоверението)която би трябвало да ти издадат за отпуск- за дете до 8 год.е да послужи евентуално пред друг следващ работодател ..така че да не надвишиш 6 месечният срок по КТ.Описва се в спец.книга и т.н.

От теб ще изискат попълването на декларация че ти не си ползвала до сега такъв отпуск...или пък си ползвала еди колко си дни(стандартна бланка е).След това работодателят трябва да издаде удостоверение въз основа на предоставено копие от акта за раждане.Тези документи се съхраняват в личното ти досие.

Това е....

# 22
  • Мнения: 404
Благодаря Ви още веднъж.От всичките ви отговори значи все нещо ще измисля.Е ако имате още коментари по темата пишете.ще са ми от полза.

# 23
  • Мнения: 45
да попитам и аз нещо .До края на април сам на работа в тази фирма на 2 май започвам в другата . За тези 4 месеца трябва ли да ми платят част от годишната отпуска или се прехварля на следващия работодател.И как се заплаща отпуска по договор ли 100% ли е се изплаща мале хабер си нямам ....туи да не си знаеш правата е луда работа.........

# 24
  • Мнения: 977
denica, най-добре виж новият си договор. Този, на който си преминала след изтичане на 6-те месеца пробен период. Както са ти казали по-горе след като е станал безсрочен е вероятно предизвестието за прекратяване да е вече 1 месец. Късмет!

# 25
  • София
  • Мнения: 7 097
да попитам и аз нещо .До края на април сам на работа в тази фирма на 2 май започвам в другата . За тези 4 месеца трябва ли да ми платят част от годишната отпуска или се прехварля на следващия работодател.И как се заплаща отпуска по договор ли 100% ли е се изплаща мале хабер си нямам ....туи да не си знаеш правата е луда работа.........

От старата фирма трябва да ти изплатят парично обезщетение за неизползвания платен годишен отпуск пропорционално на времето, което се признава за трудов стаж, т.е. от човешки ресурси ще ти сметнат полагаемият ти се за тези 4 месеца пл. год. отпуск и ако не си го ползвала ще ти го изплатят - чл. 224, ал. 1 КТ. Не се прехвърля на следващия работодател  Naughty

# 26
  • Мнения: 3 971
...... и ако не си го ползвала ще ти го изплатят - чл. 224, ал. 1 КТ. Не се прехвърля на следващия работодател  Naughty
А има ли някаква клауза по която може да ме изклатят и да не платят годишния отпуск Thinking

# 27
  • Варна
  • Мнения: 25 242

А има ли някаква клауза по която може да ме изклатят и да не платят годишния отпуск Thinking

няма.

# 28
  • Мнения: 3 971
Мерси много  Hug

Общи условия

Активация на акаунт