притеснявам се (на 10 м. почти не пие вода)

  • 1 113
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Бургас
  • Мнения: 10 348


 Ако пие мляко достатъчно за тази възръст от други течности не се нуждае.Когато и аз бях притеснена по тази причина педиатърката каза"Щом не иска, значи няма нужда".....

 Peace

# 16
  • Мнения: 1 098
Моето бебче е на почти девет месец. Кърмя го, и то не иска вода, аз не се притеснявам.

# 17
  • варна
  • Мнения: 147
И моята до1г.5м не искаше да пие вода,сега е като жаба-пие повече от мен Simple Smile
За Натурален сок от портокал обаче не  е ли рано на 10м?

# 18
  • София
  • Мнения: 368
Синът ми е на 1.7 г. и все още не иска да пие вода. Кърмен е до скоро, тогава пък съсвсем не близваше вода. Сега всячески се опитвам да му я предлагам, но рядко я пие с охота. Иначе пие сокове, кисело мляко и АМ.

# 19
  • София
  • Мнения: 3 679
Голямата пропи вода след година и половина, до тогава не искаше и да я помирише.
Бебето сега също не пие вода изобщо.
Щом пие мляко няма защо да се притесняваш  Peace

# 20
  • Мнения: 2 374
Познат проблем,пробвай с чайчета,сокове,но щом пие АМ,значи има от къде да си набавя вода

# 21
  • Мнения: 800
Синът ми е на 1г. и 1 м. и не я обича също. Но пък за сметка на това изпива по около 1л сок (разреждам плодови пюрета с вода) - даже бях започнала да се притеснявам, че ще си развали зъбите така, докато педиатърката ми каза, че нямало опасност от тези сокове. Ще пропие когато поиска

# 22
  • София
  • Мнения: 1 175
И ние сме така.Не иска изобщо,най-много една две глътки.За чай пък да не говорим,не иска да го погледне.Пие само сок,разреден с малко вода или плодово пюре,разредено с вода два пъти на ден по 40-50 мл.АМ пие само вечер по 210 мл,защото минахме на 4-кратно хранене.През нощта си спи и нищо не му давам.Така,че общо за денонощието се събират около 300-350 мл течности,чела съм,че трябва да са около литър  Rolling Eyes

# 23
  • Мнения: 1 049
Добре са те посьветвали, пробвай всички вьзможни варианти да си набавя течности и предполагам ще се получи. Купи й чаша сьс сламка, много деца пият така с удоволствие. Peace

Само да допьлня - не слагай захар вьв водата за да я пропие. Това е последното нещо, до което се прибягва и то в краен случай (напр. при болест). Иначе е един много отживял и нездравословен метод, особено ако стане навик.  Hug

# 24
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
И ние сме същия случай, но не съм особено притеснена, може би защото се и кърмим...
Мисля, че когато детето има нужда, ще приеме и водичка. Simple Smile

И моята бебка също Peace

# 25
  • Мнения: 9 973
като се затопли ще пропие Peace

Общи условия

Активация на акаунт