Хигиена и гости

  • 1 539
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 272
мдааа...и после майка му като го види с мойте чорапи...леле мале Rolling Eyes Rolling Eyes
newsm62 newsm62 newsm62
за това не се бях сетила,но поне се посмях hahaha

# 16
  • Мнения: 1 072
Аз бих регламентирала в началото: играе се там и там, а там и там (спалнята сиреч) не.
Децата трябва да си знаят границите и в това няма нищо лошо. Стига да не им забраняваш всичко, няма проблем просто да има неща, които не са позволени.

# 17
Лиле, май ще трябва да свикваш  Wink Grinning. И аз поне като дойдат приятелките на Мони ги научих да си събуват обувките преди да влязат. Забранила съм и влизането в нашата и спалнята на сестра й, както и в кухнята. Всичко друго е тяхно Crazy Grinning

# 18
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Свалям чорапите, мия краката и да правят каквото си искат.
Давам чисти чорапи, ако имам съответния размер.
А майката...едва ли ще е против, че децата и са с измити крака и чисти чорапи...Simple Smile

# 19
  • Мнения: 712
мдааа...и после майка му като го види с мойте чорапи...леле мале Rolling Eyes Rolling Eyes

След като не се сеща ....  По-добре чужди чорапи, отколкото мръсна къща.

# 20
  • Мнения: 11 607
Ох,какво да ви кажа! Бях бясна по едно време на тази тема. И то от ... възрастните,а не от децата.  Имам една позната,която най-редовно влиза обута в къщи. Не ми е за друго,но това при нея е система,а и не съм длъжна да чистя и след нея. А понякога става така,че идва и след като съм почистила по основно. Аз домашните ги уча на ред и дисциплина и хигиена и те се стремят доколкото да ме облекчават,а то проблемите ми идват от големи,възрастни хора. И си има тов а ипродължение! На същътъ тази госпожа нейното дете също влиза с обувки в къщи и се разхожда из къщата с оправданието,че еза малко. Детето е на 9г. Тъй като си падаме малко роднини и те са малко чувствителни на забележки,реших да сложа бележка на мястото,където се събуваме - С обувки до тук! - точно заради тях и поне се сетят какво да направят преди да влязат!
Тъй като тук става въпрос за малки деца,можеш да нарисуваш обувки,които са събути,или обувки и отгоре един хикс - като при забраната за цигари напр. или каквото се сетиш и което малки деца могат да разберат. Направи бележката по шарена и децата веднага ще я забележат и ще им прави кеф да си слагат обувките до шаренията. Напр. така е в Макдоналдс в къта за игра - там обути не се допускат и има нещо подобно! Значи там могат да се събуват,а в къщи - не! Може и да съм строга,но доколкото е възможно уча децата си на хигиена,вкл. и чуждите деца. Ако родителите им се разсърдят - проблема е техен! Едни свестни родители никога не биха се обидили от подобна забележка!

# 21
  • Мнения: 1 383
...
А работата е там че ние току що, преди 2 седмици се нанесохме тук и паркета е чисто нов, за това го и пазя повечко. И при положение, че съм се потила за да го измия добре и подшуша, не мога да не ми направи впечатление нахълтването с мръсни крака.

Не искам да те тревожа допълнително, но паркета можеш спокойно да го прежалиш. Laughing И нашия паркет в дневната е сравнително нов, но след като там се возят колички, дърпат и влачат кутии с ЛЕГО, разлива се вода, зацапва се със сладолед и какво ли не още вече спрях да се тревожа. Уточнявам, че детето ми е научено да се грижи за вещите си и не е палачор. Просто приеми факта, че в следващите няколко години ще бъде така и не се дразни от подобни неща. Най-важното е те да са щастливи, а такива дребни жертви като издраскан паркет не можем да избегнем изцяло.

И ние сме с нов паркет, преди 3 седмици се нанесохме. Вече има няколко драскотини. Все си казвам да не ми пука, ама като знам колко е скъп и паркетът и лъкът... Е, поне намерих сродни "паркетни "души.

Общи условия

Активация на акаунт