ВРАЦА - 14

  • 8 749
  • 286
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 042
Привет, момичета !

Аз не съм много редовна в писането.  Blush

Имам едно питане, ако някой знае кога идва във Враца и къде извършва прегледите д-р Венелин Алексиев - ортопедът от Горна Баня, моля да пише.
Знам, че преди идваше във Втора градска поликлиника, но сега нямам представа даже дали идва изобщо във Враца.

Поздрави на всички !   bouquet

Не знам какво стана та постинга ми се публикува 3 пъти. Embarassed Embarassed Embarassed

# 31
  • Мнения: 159
Бонбони със сол, виж това дали ти върши работа http://www.bgmedicine.info/lekariv.php?key=1423
Върнахме се току що от консултация- представяте ли си наддали сме само 100 гр. - лекарката каза че няма повод за притеснение, защото до 6-я месец трябвало да си удвои теглото, а тя го била направила. Изследванията ни също са ок, но все пак...ама какво да я правя като реши, че не иска да яде не мога да вкарам и лъжичка повече.

# 32
  • Мнения: 3 042
Bubeto79, благодаря ти много.

# 33
  • Мнения: 2 425
Бонбони със сол, виж това дали ти върши работа http://www.bgmedicine.info/lekariv.php?key=1423
Върнахме се току що от консултация- представяте ли си наддали сме само 100 гр. - лекарката каза че няма повод за притеснение, защото до 6-я месец трябвало да си удвои теглото, а тя го била направила. Изследванията ни също са ок, но все пак...ама какво да я правя като реши, че не иска да яде не мога да вкарам и лъжичка повече.
На мен ми се струва малко, но не съм доктор. Щом докторката е казала, че няма проблем, значи няма  Peace На мен Валя ми отказва пюрета и изхвърлям почти всеки ден и това е от както и тръгнаха зъбите. Сега с тия 4 броя и не е лесно. Sad

# 34
  • Мнения: 556
аз преди малко приключих с готвенето и миенето,сега ще гледам сделка или не.качих меденките в албумчето,станаха мноого вкусни thumbsup

# 35
  • Мнения: 41
здравейте момичета, аз нямах нет няколко дена и за това не съм писала. Честита нова темичка станала е хубава.
Някои наясно ли е с тия кодеци, получих писмо от НОИ в което пише че не искат да ми изплатят болничния понече съм нямала 6 месеца работени  и не съм отговаряла по чл. 40 ал.1. от к.с.о. и имам право на обжалване newsm78 как няма да ми го изплатят

# 36
  • Мнения: 3 042
здравейте момичета, аз нямах нет няколко дена и за това не съм писала. Честита нова темичка станала е хубава.
Някои наясно ли е с тия кодеци, получих писмо от НОИ в което пише че не искат да ми изплатят болничния понече съм нямала 6 месеца работени  и не съм отговаряла по чл. 40 ал.1. от к.с.о. и имам право на обжалване newsm78 как няма да ми го изплатят

За да ти се изплати болничен трябва да имаш най-малко 6м осигурителен стаж, през, който да си осигурена за всички социални рискове. Ти имаш ли толкова стаж? Този стаж може да не е на едно работно място, да е назад във времето и т.н, но трябва да го имаш.

КСО "Чл. 40. (1) (Доп. - ДВ, бр. 105 от 2006 г., в сила от 01.01.2007 г.) Осигурените лица за всички осигурени социални рискове, за всички осигурени социални рискове без трудова злополука, професионална болест и безработица или за всички осигурени социални рискове без безработица имат право на парично обезщетение вместо трудово възнаграждение за времето на отпуск поради временна неработоспособност, ако имат най-малко 6 месеца осигурителен стаж. "

Сетих се и за нещо друго, възможно е ако имаш необходимият трудов стаж в НАП да няма данни /случва се дори да са подадени, да се изгубят/.Ной проверяват в компютъра и щом няма данни дават отказ.
Може да си направиш справка и по интернет, но трябва да имаш Персоналният си идентификационен код - ПИК. Преди години от НОЙ пращаха писма с данните на всеки осигурен и там го имаше,но сега не знам от къде може да се вземе.

Най-лесно е ако си имаш необходимият трудов стаж да отидеш при счетоводителката ви и тя ще оправи нещата.

Последна редакция: ср, 16 апр 2008, 19:06 от Бонбони със сол

# 37
  • Мнения: 41
Бонбони със сол мерси много  bouquet,
 май ще трябва до нои да отида за да направя тази справка ама 6 месеца нямам че преди това съм учила и не съм работила, или поне не официално

# 38
  • Мнения: 2 425
Афродитка, ако си учила висше, се води за трудов стаж, също така и ако си ходила в казармата  hahaha Но отиваш до там където си учила и трябва да ти дадат бележка някаква, за да покажеш че имаш стаж. Но ако не си учила висше, няма как.

# 39
  • Мнения: 159
висшето не се води трудов стаж- иначе щеше да е добре+ още 6 години Simple Smile, да не говорим за мъжа ми- +9

# 40
  • Мнения: 904
До колкото ми е известно,висшето образование може да се признае за трудов стаж в случай,че се платят осигуровките със задна дата за целия период на обучението.

# 41
  • Мнения: 2 425
На мен така ми казаха и аз побързах да го напиша с надеждата да помогна, но явно не са били прави хората  Sad

# 42
  • Мнения: 556
добро утро.дано днес поне да не вали и да има слънце целия ден.

# 43
  • Мнения: 2 425
Аз днес ще излизам и ако успея да изляза по-рано ще ходя да запиша Валя за кухня. Хайде утре да се видим  Flutter

# 44
  • Мнения: 556
хайде,кажете по кое време,за да се освободя от работа(ако мога де)

Общи условия

Активация на акаунт