малко бебче

  • 3 460
  • 82
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 27
всеки месец ме гледаха на ехограф докато бях бременна и размера на главата беше добре-точно си отговаряше за седмиците,обаче размера на бедрото-другия показател който мерят беше много малък-или по точно вървеше с 2 седмици назад от нормалното,ние с таткото сме дребнички и аз очаквах да родя и аз джудже-обаче дори се наложи да родя секцио накрая заради голямо бебе-3800кг,50 см,така че има време до тогава и нищо не се знае накрая,успех и леко раждане

# 16
  • Мнения: X
Счита се,а е и доказано,че ултразвуковата вълна причинява микроувреждания.


Би ли, моля те, показала къде точно се доказва това абсурдно твърдение? Много ми е интересно, тъй като съм със специалност медицинска техника и такова нещо чувам за пръв път.

# 17
  • Мнения: 135
И на мен ми казаха,че ще е малко,но се роди 3.850

# 18
  • Мнения: 3 478
Не се шашкай предварително. Първо, че на ръка не може с точност да се каже колко е голямо бебето. Второ, какво разбират под малко? За мен малко е 2200-2300 и надолу. Аз последния месец преди да родя нали всяка седмица се ходи, та трима различни доктора ми казаха три коренно различни предположения в теглото на бебето ( нали и ние тук сме само на опипване Mr. Green). И за тези на които им се струва странно, да, чували са за видеозон тук, но не го прилагат. Не е ефтино и редовната му употреба не се харесва на застрахователите, поради тази причина е сведен до 1 за ЦЯЛАТА БРЕМЕННОСТ при нас ( за феталната в 16та седмица). Естествено при проблемна бременност се отпуска допълнително проследяване с ехо.

# 19
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Дано,не се окажат прави-все пак предполагат само чрез пипане.Стискам палци на ехографа всичко да е О.К  Peace Пиши после  Hug

# 20
  • Мнения: 92
Това от което имаш най-малка нужда в момента е да се притесняваш. Здраво и игриво бебенца ти пожелавам  smile3525

# 21
  • Мнения: 2 960
ИМАХ много малко коремче брез бремеността,половин месец преди термина доктора ме гледа на ехограф и ми каза да  hahahaзадържа работата ,че да може бебе да порастне..видя му се малък около 2.900....пет дена преди термина ми направиха секцио ...извадиха бебето ми  :x3.850...Така че явно е колко познават.Спокойно си бременей ...природата си знае работата

# 22
  • Мнения: 109
Искам да те успокоя,че детенцето на зълва ми се роди 2.200 доносено.Остана 3 седмици в болницата за да качи нужните грамове и повярвай ми по-здраво дете аз не съм срещала.Така че се моли да е здраво,а не голямо(все пак и раждане иска hahaha)

# 23
  • Мнения: 83
Майка ми ми е разказвала, че със опипване са решили,че аз ще се родя мнооого малка. Само една докторка ми напипала петата и я успокоила, че съм нормално голяма. Родила съм се 3500. Сага моето бебе го гледаха  4 лекари, все на хубави ехографи и се очакваше да е към 4 кг, а се роди 3100. А и голям корем имах.
Бъди спокойна, и да не е най-голямото бебе, не е страшно.

# 24
  • Мнения: 33
В четвъртък след ехографа ще пиша задължително какво са ми казали,въпреки че и на тези машинки им нямам много вяра. Благодаря ви на всички за топлите думи и подкрепата.

# 25
  • Мнения: 33
В четвъртък след ехографа ще пиша задължително какво са ми казали,въпреки че и на тези машинки им нямам много вяра. Благодаря ви на всички за топлите думи и подкрепата.

# 26
  • Мнения: 750
И на мен така ми казваха и при двете бременности, опипвайки първо корема, после на ехограф. Аз си имах и изключително малък корем, като се облечах с широки дрехи не ми личеше  Mr. Green Но се родиха бебета 3000 гр, което си е голямо бебе за моето нихилистично телосложение. Не се притеснявай, стискам палци всичко да е наред   bouquet

# 27
  • Мнения: 14 490
е какво се чудите не мога да разбера? допреди 20 години като не е имало ехографи как са се оправяли гинеколозите? то акушерството и гинекологията не е да гледаш на ехограф - дето всички го имат за върха на знанията ooooh!
моят доктор например казва, че точно ехографа му дава отклонения относно теглото, докато има формула по размера на корема да се изчислят килограмите на бебето, която в 30-годишната му практика му е давала отклонение 50-100 грама.
тай че стига с това - нямат ли ехографи...хората си знаят работата

# 28
  • Мнения: 931
.....Така че се моли да е здраво,а не голямо(все пак и раждане иска hahaha)

 newsm10

# 29
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
.....Така че се моли да е здраво,а не голямо(все пак и раждане иска hahaha)

 newsm10

 smile3521

Общи условия

Активация на акаунт