Защо не ме разбират фризьорите?

  • 2 162
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 658
Странното е, че фризьорът на момичето не може направи елементарно тупе.
Трябва да е супер омазнена в корена коса за да не се получи.

# 16
  • Мнения: 1 418
Ти знаеш ли какво е тупе?
Може би имаш предвид тупиране?

# 17
Аз съм с права коса,малко под раменете и много добре знам какво искам.
Естествено,че ходя при фризьор,и то не при един. Wink
Какво точно не се получава?  Сигурна ли си че ходиш при фризьор? Това което искаш няма как да не се получи. Дори и ученичка в 5-ти клас ще го направи.  Обясни какво правът върху косата ти, та не се получава. Много ми е странно newsm78
Ами първо аз искам да я извие навътре,а не да стои надолу права като клечка,а те ме дърпат с кръглата четка,и пак не я обръщат навътре Thinking.Това е елементарно за мен,но аз съм схваната в ръцете и не мога да го направя сама,затова отивам и плащам на човек,който уж разбира от нещата.За обема в корените,искам да го направят така..как да се изразя...горе долу като на фолкпевиците,защото иначе изглеждам като Иванушка Глупака.Това никой не може да го направи.Първо я тупират в корените с гребена,после пръска с лак,тя натежава и пак кльопва надолу.Е това е в кратце. Sunglasses

# 18
  • Мнения: 4 733
Проста кажи че искаш да те издухат с обем, като краищата са подвити навътре. В корените няколко вафли с перса и си готова.
 Ако ходиш при някоя махленска фризьорка, която борави още с каска, ролки и къдрин няма обаче да стане работата Laughing
 Това с тупирането в корените ме озадачи. От няколко години се издухвам с обем и никога не се е налагало да ме тупират за да се постигне такъв ефект Rolling Eyes

# 19
  • Мнения: 658
Би трябвало когато напръска с лака да го изчака да изсъхне или да суши със сешоара, и чак след това да обръща кичура и така всеки следващ. Иначе ако е мокра от лака от тежината на всеки горен кичур косата се сляга и обема се губи...
      Да мила знам какво е тупе и го правя от 10 години насам. #Махлянка $ съм и не се обиждам от това определение - работя много повече за по-ниска цена от големите салони , но пък имам достатъчно близък контакт с клиентите си. 

# 20
  • Мнения: 4 733
За първи път чувам косата да се пръска точно с лак и след това да се издухва  Rolling Eyes Лакът нали всъщност се слага за виксация на вече постигната и оформена прическа Rolling Eyes

# 21
  • София
  • Мнения: 4 751
Или ходиш при некадърници (а те са много) или не знаеш наистина да обясниш какво искаш. По-склонна съм да вярвам, че е първото.

# 22
  • София
  • Мнения: 4 966
Просто са некадърни фризьорите.
И моята коса е тежка,жива и неподатлива на оформяне.Това са оправданията на всички фризьори.
Напоследък посетих една,която се справи прилично добре с обема,но след няколко часа нямаше помен от това.

Преди ходех при един фризьор,който ми правеше невероятен обем.И издържаше 2 дни.
Така,че изобщо не вярвам на думите,че косата ми е причината.

А това за вафличките според мен е най-лесно.
Цаката е със сешоар да постигнат резултата.

/Ако искаш ще ти дам координати на този фризьор-само за сешоар да го изпробваш.Няма такъв.Не видях дали си от Сф./

# 23
  • Мнения: 658
Тупира се кичур-в корена , пръска се лак и кичура се обръща в обратна посока.Така всеки следващ кичур.Сещоара спомага за по-бързото изсъхване на лака за да държи кичура над кожата на главата ви,т.е да даде височина.
       Да, косата първо се издухва със сешоара в желаната форма.Следва тупиране. Най-накрая лак за фиксация. Peace

# 24
  • София
  • Мнения: 1 176
Добре де, докато си още там и като видиш, че не си доволна и не е това, което си очаквала, защо си тръгваш от салона?  Grinning
 Работата й е да направи това, за което сте се уговорили, нали?

# 25
  • Мнения: 2 152
А аз пък се чудя, как по дяволите се подстригвате сами Shocked
дори и не мога да си го представя....

Аз пък само веднъж през живота си съм попадала на некадърен фризьор и беше отдавна
От там насетне нямам никакви забележки
Явно не съм много претенциозна Laughing

Само да кажа,че харесвам естествени , живи и поддържани гриви Flutter
Това вафлички, топирания, чупки,лакове за всеки ден,за мен е просто неприемливо
За специален повод да, но всеки ден така Tired

# 26
  • Мнения: 3 695
това с обема и на мен не ми се получава / при нито един фризьор / - бързо ми пада обема и косата ми се сплесква   Crossing Arms и явно е от моята коса
доволна съм когато ми направят с преса вафлички в корените  Peace

# 27
  • Мнения: 1 505
Това с обема в корените си го правя сама,без вафлички и прочие,само сешуар и понякога накрая лак.Едно време в бг една единствена фризьорка ме правеше доста добре,а сега тук нито един фризьор не успява,затова сама.

# 28
  • Мнения: 1 418
      Да мила знам какво е тупе и го правя от 10 години насам. #Махлянка $ съм и не се обиждам от това определение - работя много повече за по-ниска цена от големите салони , но пък имам достатъчно близък контакт с клиентите си. 
Мила ми Махленке,тупе е едно нещо,което се прави от коса,
и се слага допълнително.А това,което обясняваш е тупиране.

# 29
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
На мен пък ми е странно как така не ти се получава каквото описваш.

Аз ходя в един салон близо до нас. Не знам дали се води квартален, защото живея в центъра. Та фризьорката ми прави страхотен обем без да тупира нищо, просто като издухва косата със сешоара. А моята коса е доста ужасна - тънък косъм, не се поддава лесно на прическа имам и доста косъмчета тип "гъши пух". Е след фризьор обема ми стои по 2 дни  Peace

Даже и аз лека полека почнах да се научавам да си правя обем в къщи сама, но за това си трябва практика.

Това с тупирането в корените хич не ми допада  Stop

Общи условия

Активация на акаунт