проблем с храненето

  • 1 226
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 502
   Мамче, щом искаш съвети,вслушвай се в тях.Няма нужда от пробно кърмене!Никога не съм се цедила,за да засичам колко изяжда бебето!Това да не е машина,всеки път да изяжда по 80 мл?Ти всеки път еднакво количество ли изяждаш при хранене?Искаш ли да кърмиш или не?Ако искаш,кърми,кърми,кърми...Без час,какви са тези три часа?Кърми всеки път,щом бебка ревне,предлагай гърда винаги,когато е неспокойна.Забрави за дълъг нощен сън вече,приготви се психически,че ще ставаш нощем и ще кърмиш.Това е,ако искаш нещата с кърменето да потръгнат,първите три-четири месеца е най-трудно.Щом дохранваш с АМ,няма да кърмиш дълго,да знаеш.И ако кърмиш по час,също ще ти намалее кърмата.По честото кърмене е най-добрият начин да си увеличиш кърмата.И достатъчният прием на течности и пълноценна храна.Ще има трудни моменти-колики,кърмаческа стачка....но всичко отминава,бъди спокойна,уверена и се усмихвай повече!Успех от мен! Peace Grinning

Последна редакция: сб, 19 апр 2008, 11:08 от maraidara

# 16
  • Мнения: 1 967
Аз също мисля че всичко е наред  Hug

Тук всички мами сме кърмили и всички до една, сигурна съм, сме имали притеснения за това дали имаме достатъчно кърма за бебето си   bouquet

Искам да кажа че не си единствена, просто кърменето при първо дете винаги минава през този път  Grinning съмнения, съмнения....

Много е хубаво, че си започнала повече да я слагаш на гърдата, продължавай, ще стане бъди сигурна!  Hug

Сега остава да махнеш и това АМ изцяло /докато още не е късно/, вярно че ден два ще си повиси на гърдите ти, но после ще видиш че ще ти се увеличи кърмата и двете ще сте много доволни от това!  Hug

Смело, ние сме с теб   bouquet

# 17
  • Мнения: X
здравейте отново момичета Simple Smile опитвам се да следвам съветите,но от време на време бойкотирам..днес до тук пак добре вървят нещата, т.е. още не сме дали АМ..да видим обаче до кога. Много ми се иска да удържа фронта, обаче вече на няколко пъти се стига до момент в, който не на 3, не на 2, даже не и на час иска да яде, ами направо си виси на мен, а пък аз  не мисля, че имам толкова и какво да й предложа, то след цялото това висене, не е останало нищо в гърдите ми. Тук идва една жена - акушерка, пред която я накърмих. Тя първо вика, оо много хубаво суче, после си промени мнението, като видя беба как заспива. ръчкахме я, бутахме я , как да е , наклърмихме се.Обаче тя после ми каза, че много вяло суче, а пък и ми стиска гърдите да доизцеди и вика, оо нищо чудно, че е толкова заспало, то ти вече нямаш кърма, т.е. малко ми е, и ми каза и тя да дохранвам Sad аз въпреки това искам да си докажа със сигурност, за да знам поне че съм опитала всичко, преди да съм се спряла окончателно на варианта с АМ.дано днес да изкараме деня само на кърма и ще следя признаците, памперсите и пр. Разбирам, че само така ще ми се увеличи кърмата, но пък не мога да си представя да е нон стоп закачена за мен, ако е за два три дена добре, но по принцип...нито пък искам да рискувам много и да гладува бебчо..ще видим как ще е днес, утре, стига да не посегна пак към шишето..Simple Smileтова е.

# 18
  • Мнения: 1 967
Добре де, тя вече трябва да е на около две седмици нали? Ми отиди да ти я премерят и да преценят има ли наддаване за половин месец /и дали е достатъчно/, така ще се ориентираш вече  baby_neutral  Тя кога си достигна рожденното тегло? или не знаеш?

И кажи добре ли пълни памперсите? Защото ако там няма забележки, трябва да го махнеш това адаптирано мляко....

Пий повече течности - всякакви, това увеличава кърмата - не да се наливаш, просто малко повече от обикновено  Hug

Вариант е и едно пробно кърмене да направите, то също ще те ориентира, въпреки че не трябва да очакваш точната цифра в милилитри

# 19
  • Мнения: 2 829
Никито, много добре те разбирам, защото и аз имах чувството че кърмя непрекъснато през първия месец. Моят съвет е за 2-3 дена да даваш на бебето да суче когато поиска, пък дори и да е непрекъснато. Следи напишканите памперси и се опитай да си по-спокойна. Аз мисля, че бебето ти има нужда от мааалко време за да "обясни" на гърдите ти колко точно мляко да произвеждат.
И още нещо-знам, че в момента ти звучи невероятно, но като стане на месец и половина-два бебето вее успява да се насуче бързо и ще имаш време за нещата, които искаш да свършиш Grinning Опитай се да си направиш удобно място за кърмене (и да се научиш да кърмиш легнала) и да превърнеш кърменето във време за почивка/сън/четене/ровене в нета/ядене/гледане на ТВ.
Надявам се да се успокоиш и увериш че бебето ти се храни достатъчно. Когато това стане пиши пак-сподели на теб пък кое ти тежи и ти как се чувстваш, кои са нещата, които ти липсват. Пък ние ще се опитаме да помогнем със съвети. Защото е важно кърменето да е така организирано, че и бебето и майката да са доволни Grinning

# 20
  • Мнения: X
Еехх моята кърмаческа одисея си рподължава Simple Smile Значи, не се отказвам аз така лесно, и вчера почти се бях зарадвала, че нещата потръгват. Изкарахме почти цяло денонощие само на кърма, общо взето на поискване, само че тя си искаше горе долу около часовете от режима, така че имаше само 1-2 допълнителни хранения. Към вечерта обаче, явно вече хич не й е достигало, слагах я по няколко пъти, но не се успокоява след ядене, яде си ясно ръчичките, смуче ги, абе явно гладна е. Пак я слагах, пак същото. Накрая се предадох, дадох мляко, и така 3 хранения подред. Иначе, прави ми впечатление, че през ноща и сутринта имам повече кърма, следобед и вечер май хич ме няма. Притеснявам се, че макар да откарахме доста часове само на кърма, за тях, тя така и не ака, само леко зацапва памперсите. А после след млякото, да видите как се изака Sad на недохранване ми прилича, как мислите? днес се премерихме в поликлиниката, само че по памперс, 4200 с памперса.Да кажа пак, че се родихме преди 2 седмици 4000, а ни изписаха преди 1 седмица 3810, но тази седмица общо взето си се дохранвахме с по 40 мл мляко на хранене, макар не всеки път.Педиатъра каза, че щом не е акала, сигурно й е малко храната.и Така, кажете ми какво да правя моля, той казва да си я дохранвам. пробно не можахме да напраим, защото беше яла преди това.Аз все се надявам че с цялото това кърмене все ще ми се увеличи кърмата, но то пък и тя след 8-10 мин заспива и слд това сученето ни е умряла работа, колкото и да я побутвам.

# 21
  • Мнения: X
о, и забравих, всъчност колко трябва да наддава бебо през първите седмици?Благодаря

# 22
  • Мнения: 2 829
За наддаването-детето се справя добре-400 грама за първите 2 седмици е супер!
Относно кърменето-браво на теб че не се предаваш! Мисля, че се справяш много добре. Според мен можеш да продължиш както и досега, като се опитваш да намаляваш постепенно добавката. Това с недостига на кърмата вечер си е нещо съвсем нормално-ако искаш пусни една търсачка и ще се увериш, че повечето майки преживяват същите тревоги Simple Smile Бебетата искат да сучат най-много, най-дълго и най-често вечер. Наистина, тогава и гърдите на майката са най-меки и празни. Но честото сукане вечер се дължи и на това, че бебешоците са превъзбудени от дългия ден и имат нужда от гушкане и сукане за да се успокоят и да могат да заспят. Аз си мисля, че е хубаво (ако е възможно) по-малко да се тревожиш колко точно като количество изсуква бебето ти и да приемеш, че кърменето освен хранене е и начин за успокояване и общуване с детето ти.
Накрая ти давам линк към любимата ми статия в библиотеката-любима ми е, защото е много кратка Mr. Green А съдържа всичко, което трябва да знаеш за да не се тревожиш че бебето ти гладува.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=21073
Пиши пак да кажеш как сте, опитай се да приемаш нещата по-спокойно, усмихвай се и гушкай малкото човече!
 Hug

# 23
  • Мнения: 3 718
Никито, съгласна съм с yanast, справяте се добре  Peace
Спомням си, че ми бяха казали, че бебетата възстановяват рожденното си тегло около втората седмица. Вие сте го задминали даже, значи всичко е ок. Алекс се роди 4.300, изписаха го 3.990 и след 15 дена на първата консултация беше пак 4.300.
Давай в същия дух, на прав път си. Намалявай постепенно добавката и скоро всички притеснения ще са само спомен  Hug

# 24
  • Мнения: 1 967
Никито, това с омекването на гърдите вечер си е абсолютно в реда на нещата  Hug Ако знаеш мойте какви мекици бяха привечер - нищо нямаше вътре! /има го и другия момент, че кърма се произвежда и В МОМЕНТА на кърмене!/ Обаче не съм го дохранвала. Разчитах на акането и меренето на кантара, това е. А другото детето си го върши - гладно е-ще ти виси постоянно на гърдата, ще смуче, ще смуче и на другия ден ще ти дойде повече кърма. Но дохранването бърка работите, да знаеш  Naughty За съжаление това с акането /а и с наддаването/ също не можеш да го отчетеш, защото дохранваш. Ако е само на кърма лесно ще прецениш...

Следобед си полегни един ден с детето и да видиш че гърдите вечер ще са ти малко по-добре. Почивка се иска и спокойствие   bouquet използвай всеки удобен миг, остави чиниите неизмити, разхвърляно в къщата, но полегни и задреми с бебчето. От съня и почивката се образува повече кърма. И ако издържиш един цял ден без да дохранваш, ще можеш да прецениш изхожданията как са  Peace
Мисля че ти трябва малко повече вяра в себе си   bouquet успех!

# 25
  • Мнения: 300
Здравей
Нямам много опит с кърменето, тъй като бубчо е на 2 месеца и 13 дни, но искам да ти вдъхна увереност, че ще се справиш. Началото и при нас беше такова и аз бях в подобно положение, а предполагам и много други майки. Още от родилното малкия сучеше по около час и дори повече. А при положение, че го храня на поискване, ми се струваше, че по цял ден се кърмим. И така продължи през целия първи месец. След това постепенно започна да съкращава времето и да прави от време на време по-дълги паузи. Родих го 4080 гр., спадна до 3760 гр. (повече от вас, така че не се притеснявай). За първия месец наддаде 800 гр. - съвсем добре. Аз си направих удобно място за кърмене пред РС-то и си чета в нета докато той хапва и така минава по-леко времето. Ако можеш и ти така, ще видиш колко е приятно.
С първото посещение педиатърката и на мен ми каза - кърми го максимум по 20 мин. на 3 часа, след 20-тата минута вече ме използвал за залъгалка. Е, не я послушах. Висяхме си пред компа по цял час Simple Smile Мисля, че тези съвети са за няколкомесечно кърмаче, а не за новородено. А после на консултацията докторката беше доволна, че благодарение на нея сме качили хубави грамчета  Grinning
Другите майки с много повече опит вече са ти дали възможно най-добрите съвети. Аз искам просто да ти кажа, че не си единствената с подобна одисея и да ти пожелая успех.

ПП  И си поспивай и през деня, когато бебето спи. На мен безсънието ми се отразява много на количеството кърма.

Общи условия

Активация на акаунт