Битови проблеми с бебе в БГ

  • 1 623
  • 17
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 109
За първи път пътувах с почти едногодишната с дъщеря от България до САЩ с 3,5-часов престой на летището за връзката. И притесненията ми бяха свързани единствено с новия живот в САЩ - с каква формула да заменя адаптираното мляко, пюретата дали стават за ядене (естествено, че стават), каква вода ще пие, в какво легло ще спи... Ами замених без проблеми нещата, които сме ползвали в България с други - някои на принципа на "пробите и грешките", други - защото някоя майка ми е дала такъв съвет. И това продължава и до днес - уча се в движение и за най-елементарни неща.
След десетина дни ще правя упражнението отново, но в обратна посока. Сега малката е на година и седем месеца и няма нищо общо с онова бебе от първото пътуване. Този път притесненията ми са не какво и как ще ползва в България, а как ще се пренесем с толкова дълъг полет. Вече ходи, любопитства и бърника навсякъде, закача се, общува, не иска да стои на едно място... Всъщност основното остава дали да нося столче за кола, дали да купувам в България? Щото и там са задължителни, та...  newsm78
За 10-дневния пестой на автора на темата мога само да кажа: "Отпусни се и се наслаждавай на мисълта при кого и за какво отиваш! Детето ще се забаламоса самичко с пътуването."   bouquet

П.П. Блажка ти е дала добри съвети за лекарствата.

# 16
  • Мнения: 185
Tatjna -
И понеже съм любопитна  Blush, в 4ад ли продават каШите на Алнатура или в Ливан?
Татяна, живея във Виена/Австрия и там продават кашите на Алнатура и всичко що има в Германия го има и тук, просто работя в Уно-Сити във Виена и съм отговорна по линия на Юнеско за Чад и Ливан, до където често пътувам /преди да забременея/ и се ще пътувам след като ми свърши майчинството. Не вярвам  в Чад да има тези каши  Laughing Laughing

Благодаря ви за отговорите мамчета, дадохте ми много ценни идеи, ще потърся да наема столче, че само аз си знам как се изхранваме с моя злоядия, може дни наред да стои гладен, не сме много като другите деца. Явно ще трябва да си нося и пюрета от Австрия, защото и без това яде само и единственно някои сортове, и ако променя вкуса, не яде....

За лекарствата въобще бях забравила, благодаря на всички за напомнянето   bouquet , ама като имам много познати лекари, така е, не мисля за това.
Марлела - то и моя е сега на 8 месеца, ама не спира на едно място, в столчето за кола въобще не седи, ползвам зимната количка като сме с колата, иначе е едно въртене и любопитстване. Предполагам в самолета ще трябва да го обиколим от единия край до другия, за да го разучи целия.

А относно престоя ми,  опасенията ми се основават на това, че родителите ми не могат особенно много да ми помогнат- вече са на възраст, а и нашите хранителни навици са едни особенни, затова, иначе на границата мисля, че няма да имам проблеми, при положение, че той е чужд за България гражданин??? и ще избегна бюрокрацията от рода на пълномощни, декларациии от бащата и т.п. Искам само отново да си дойда за малко в БГ и да видя родителите си, да разнообразя майчинството си, че вече ми писна все в къщи

# 17
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
А по време на полета??? имахте ли проблеми с бебчовците
Ние ще летим само час и половина,/Виена-Варна/ с чартър, но с чакането по летищата, ще стане много повече и незнам как и къде да го нахраня, май ще пием само мляко докато трае транспортирането ни.
Аз досега съм пътувала 4 пъти с двете деца до Бг и обратно-първя път бебка беше на 4 месеца и никога не сме имали проблем нито с престоя между полетите/който беше най-малко 4 часа,а сме чакали и 10часа,защото самолета имаше проблем/ нито по време на полета/два полета по 2 часа/ Желая тиуспех при пътуването и не се притеснявай  Peace

Общи условия

Активация на акаунт