Как се справяте с досадните продавачи?

  • 5 018
  • 95
  •   1
Отговори
# 15
  • София-Лагера
  • Мнения: 2 662
Да и мен ме дразнят.
Вчера мерих обувки и почнаха да ми надуват главата колко били модерни и т.н......
Ами заболя ме главата.
Ако влезеш в 5 магазина накрая на парцал ,ще заприличаш.
Аз излизам да релаксирам и да си купя нещо ако ми харесва ,а не да слушам глупости.

# 16
  • Мнения: 27 524
Ех, Ulia, както винаги сме на едно мнение  Heart Eyes
И аз се дразня от прекалената настойчивост и ходене по петите ми. Но не се притеснявам да си го кажа. Казвам, че искам да разгледам сама и ако имам въпроси, ще ги повикам. Обикновено разбират намека и разглеждам на спокойствие  Simple Smile

# 17
  • Мнения: 27 524
Ех, Ulia, както винаги сме на едно мнение  Heart Eyes
И аз се дразня от прекалената настойчивост и ходене по петите ми. Но не се притеснявам да си го кажа. Казвам, че искам да разгледам сама и ако имам въпроси, ще ги повикам. Обикновено разбират намека и разглеждам на спокойствие  Simple Smile

# 18
  • Мнения: 1 969
Оооф, наистина има някои много нахални продавачки  #2gunfire

Това си мисля е от факта че повечето са на твърда заплата+процент и от това колко продадат пряко им зависи надницата. Затова ни засипват с въпроси и нахалничат допоследно....  #Crazy

А иначе не знам точно дали е "затапване", но и на мен това ми е дежурната реплика "мерси, само разглеждам"  Wink

ембрион, така ме разсмя с твоята история  Hug

# 19
  • Мнения: 1 897
Ех, Ulia, както винаги сме на едно мнение  Heart Eyes
И аз се дразня от прекалената настойчивост и ходене по петите ми. Но не се притеснявам да си го кажа. Казвам, че искам да разгледам сама и ако имам въпроси, ще ги повикам. Обикновено разбират намека и разглеждам на спокойствие  Simple Smile
И аз така постъпвам, но често оставам неразбрана.Явно не умея да респектирам.
Понякога повтарянето на тази сценка N на брой пъти само за един ден тотално скапва  желанието ми за покупки.Нямам обяснение защо се получава така.

# 20
  • София
  • Мнения: 5 738
Режа ги, ако почнат да ми досаждат. Тези ,които продават в магазини за дрехи най-не ги понасям,не стига че лъжат за материи,качество ,производител ами те лъжат и как ти стои."О много ви е добре,о прекрасно ви е" той/тя на нищо не мяза ,но само и само да го продадат.А как лъжат за състава не е истина.Гледам да си мълча,но понякога не се сдържам  smile3534 и им показвам че са се издънили.

# 21
  • Мнения: 824
След малко ще се включи една продавачка в разговора.Ще ми бъде много интересно и полезно за пореден път.

# 22
  • Linz
  • Мнения: 11 619
По-големи продажби се осъществяват именно с предлагане на всевъзможни стоки на клиента. Част от работата ми е да продавам и колкото и да ми е досадно и на мен се налага да го правя.

# 23
  • Мнения: 292
честно казано за мен има само два вида продавачи : 1º-Любезни и 2º-сърдити на целия свят. Първите най често са собствениците на магазина и гледат културно да си продадат стоката  Money и вторите, са на заплата и хич не им пука дали ще продадат нещо  smile3507. Лошото е че като влезеш в магазина те гледат лошо  smile3515 и понякога даже не ти казват и "Добър ден", а с антипатията си гледат да те изгонят по бързо  само и само да могат да си продължат с кръстословицата. Иска ми се да ги видя тия дето не ме оставят намира да си гледам или купя нещо.

# 24
  • Мнения: 46
Наежвам се леко и важно отговарям, че в момента само се информирам Wink къде какво има.
Или казвам: Случайно минавам от тук и за първи път виждам Вашия магазин. След което следва тирада с комплименти за обстановката и стоката. Продавачката разтопена ме оставя да разгледам всичко, което искам. Пожелавам приятен ден и излизам. Peace

# 25
  • Мнения: 292
А за това как се справям с тях ....... " Благодаря, само разглеждам" с това когато ми досаждат ме оставят на мира, разбира се с физиономия на .......

# 26
  • Мнения: 91
А къде точно е мястото на продавачките?Зад щанда?Не виждам нищо лошо във фалшивото любезничене.Та ние не сме приятелки.В банката по различно ли е?Апропо,в магазините,в които си постоянен клиент,нещата са различни.И все пак,за да не се отклонявам ще кажа,че за мен постъпката на продавачката е правилната постъпка.


е аз като собственик на магазин знам ,че сто човека сто мнения .но предпочитам да ми бъде обяснено от колкото да ме гледат тъпо като офффци ,а пък ако вашите заплати са обвързани с процент  Thinking

# 27
  • Под гъбата
  • Мнения: 1 457
На мен пък ми се е случвало да вляза в магазин и да почна да разглеждам. Собственичката съответно и продавачка там още на втората дреха ми съобщава че "В този магазин дрехи като за вас няма" Нашите фирми с които работим шият до по малък номер. На такъв дзвер не си струва да се разправяш то глупаво от всякъде. За това пък в друг магазин пак собственичката се държа мило и любезно и не ми сипеше реплики "Как прекрасно ми стои, или Колко ми отива този цвят, модел и т.н" Евала на такива, с кеф си харча парите. Laughing

# 28
  • Мнения: 1 897
По-големи продажби се осъществяват именно с предлагане на всевъзможни стоки на клиента. Част от работата ми е да продавам и колкото и да ми е досадно и на мен се налага да го правя.

А няма ли опасност при един по-агресивен и притискащ подход към купувача да се постигне обратен ефект-вместо да му продадеш нещо, да го накараш да излезе подразнен от магазина преди изобщо да е успял да разгледа стоките?
П.П. Интересна ми е и гледната точка на продавача, нямям за цел да се заяждам.

# 29
  • Мнения: 824
До като се стигне "златната среда" ще има много да учат....
Добрият продавач, освен естетически вкус, трябва да има усет и ненатрапчиво присъствие. Да те подкани с такъв финес, че сам да купиш нещо.
А повечето продавачки у нас, само чакат да свърши досадния работен ден.

А как точно предпочиташ да те подканят "с финес"?Освен поздрава,какъв е другия начин да влезе в контакт с теб продавачът?Защото аз си мисля,че той не може и не трябва да стои безмълвно,докато ти разглеждаш.Това в никакъв случай не означава,че трябва да подхвърля тирада от глупости,за да привлече вниманието ти.

Не се заяждам,ще ти бъда благодарна,ако ми отговориш.

Общи условия

Активация на акаунт