Въртяща се играчка над главата на бебе - от кога

  • 1 391
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Ние монтирахме нашата още преди раждането на бебето - не знам да му е навредило нещо. Обаче наистина в началото не й обръщаше внимание - докато от началото на втория месец е направо влюбен в нея - смее се на глас, говори й!
И ние я сложихме преди да се роди, но на него още от рано му хареса, нямаше месец още като забелязах, че я следи с очи, в началото си помислих, че така ми се струва, той беше още на 1-2 седмици, но пробвах още няколко пъти и наистина я следеше, но не се вълнуваше особено, но след 40-тия ден, направо се оби да и говори и да и се смее, и да рита с крака и маха с ръце от възторг. много се забавляваше. Не мисля, че му е навредило.  newsm78

# 16
  • sofia
  • Мнения: 1 186
Ние му я сложихме когато беше на 3 месеца, защото тогава му я купихме За първи път чувам, че може да навреди

# 17
  • София
  • Мнения: 1 621
Такава играчка сложихме след 40 ден,ама не защото нещо ще и навреди, ами защото тогава и подариха такава. Oтначалото се стряскаше от звуците, но много скоро и стана любима и дълго време заспиваше с нейните мелодии.Като стана на 7-8 месеца вече я дърпаше и  и стана безинтересна и я махнах.Между другото, за пръв път чувам, че можело да навреди на детето...  newsm78

# 18
  • Мнения: 436
От самото начало. Те не виждат ясно бебетата след раждането. Малко по малко зрението им се усилва става ясно, почват да различават цветове. Ако се притесняваш че с следенето с поглед на играчката ще развие кривогледство, понеже очните мускули са още слаби. Те вообще не я забелязват играчката в началото защото не виждат добре.

# 19
  • Мнения: 1 341
когато педиатърката дойде за първи преглед у дома ни попита дали имаме и ако имаме веднага да я сложиме защото така беба ще тренира очичките. Трябва да бъде точно над очите и да е на две педи разстояние от тях

# 20
  • Мнения: 2 258
Нашата си беше над леглото още от самото раждане.Започнах да я пускам от 20-тия ден по препоръка на учителката от училището за родители.

# 21
  • София
  • Мнения: 2 958
Когато беше на 1 месец-тогава му я купихме.

# 22
  • Варна
  • Мнения: 5 530
Благодаря на всички за отговорите.
Вижте какво изрових с търсачката.
В крайна сметка реших да изчакам да направи един месец бебо и тогава да я сложа.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=7672.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=12410.0

# 23
  • Мнения: 264
Още като ни изпсаха и се върнахме в къщи си я сложихме на кошарката. Малката не и отбръща внимание (все още) но мене много си ме кефи и май аз повече се заглеждам по нея :П

# 24
  • Мнения: 8 769
На Кейти-сложихме я точно,когато навърши 1 месец. Тогава ни я подариха.
На бебе Филип-легълцето му си имаше такава, така че -от самото начало. Започна да я заглежда малко преди да навърши 1 месец. Сега вече я гледа с повишен интерес и определено й се радва. Смятам да сложа обаче такава, която се върти сама, защото настоящата е механична.... Confused

Общи условия

Активация на акаунт