за изправянето и прохождането

  • 1 047
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Смятам за нормално като хванеш ръчички и бебето се изправи само.За мен вредно е ако не иска да прави нещо,а се опитваш да го накараш насила.

# 16
  • Мнения: 3 818
Няма никакъв проблем да го хващаш за ръчички и да му помагаш да се изправя. Още повече, че за него предполагам, че ще е интересно. По този начин му правиш един вид тренировки на мускулатурата. Не да го караш да ходи, а само да го хващаш и той да става. Малката много се забавляваше на тая игра. Първо се изправяше до седнало положение, после реши, че направо може да става. Не се притеснявай, а и той не е съвсем малък, на осем месеца вече се счита, че костната система е поукрепнала Simple Smile

# 17
  • Мнения: 27 524
Синът ми проходи точно на година и 6 месеца. Никога не се е хващал за нещо и изправял. Никога не са ме съветвали да го дърпам, насилвам или стимулирам. Децата са различни, не бързайте, не насилвайте природата. Радвайте се на момента, всяко дете с времето си  Hug

# 18
  • Мнения: 1 367
Първо започна да се изправя в креватчето.После започна да го обикаля.След това се държеше с две ръчички,а после с една.Направи самостоятелни стъпки,но го е страх да се пусне.Не правя нищо по-специално,освен безкрайно водене за ръчичка вкъщи и навън.И то защото той обожава това.Не се тревожа,че на тази възраст още не ходи.Той на практика може,но...страх ли,навик ли....

# 19
  • Мнения: 9 814
Дъщеря ми проходи на 9 м. и 21 дни, беше на почти 8 м., когато един съсед реши да я разходи из градината, като я хвана за двете ръце и леко й побутваше крачетата. Точно на 9 м. вече ходеше хваната само за едната ръка. А иначе, това упражнение, което ти е препоръчал ортопеда сме го правили редовно всяка вечер.

# 20
  • Мнения: 73
Аз лично не съм му правила никакви упражнения.На 8 месеца го сложих в проходилка,на 9 започна сам да се изправя в леглото,на 10 месеца взе да обикаля в него,на 11 мес. неискаше да погледне проходилката,а само да пълзи и на 1 год и 1месец проходи съвсем самостоятелно.Моето мнение е,че трябва да си оставиш детенце само да се развива,може да проходи и на 10месеца newsm78.Те,дребосъците са толкова непредвидими и всеки ден ни изненадват с нещо. Grinning Hug

# 21
  • Мнения: 966
Според мен остави детето само да си покаже, ако детето реши да проходи не можеш му върза крачетата Grinning Grinning Grinning

Общи условия

Активация на акаунт