rajdane sled datata na termina

  • 3 108
  • 10
  •   1
Отговори
dnes mi e termina, no v4era biah na konsultazia i mi kazaha 4e niama nikakvi priznaci da rodia skoro. Daje da se podgotvia za sled 01.06. Tova e ujasno, ve4e niamam tarpenie

# 1
  • Мнения: 18 542
Цитат на: gerykamy
dnes mi e termina, no v4era biah na konsultazia i mi kazaha 4e niama nikakvi priznaci da rodia skoro. Daje da se podgotvia za sled 01.06. Tova e ujasno, ve4e niamam tarpenie


Случва се! Аз бях така преди една година точно. Даже ми бяха казали, че е много вероятно да се роди преди термина, защото беше голям, ама той взе, че закъсня със 7 дни и общо чакането ми беше 20дни - направо кошмар!  Simple Smile
Спокойно! Не винаги терминът се определя съвсем точно. Аз бях преносила определено/бебчо се роди с белези на преносеност/, но пък преносените бебета са по-хубави веднага след раждането  Wink  Laughing

# 2
  • София
  • Мнения: 1 105
Spoko, i az prenosih moeto dete.Terminut mi beshe na 14.04, a az rodih na 24.04 i to s hapche !Znam che nqmash turpenie Grinning

# 3
  • Мнения: 7 821
Цитат на: hey_ya
Spoko, i az prenosih moeto dete.Terminut mi beshe na 14.04, a az rodih na 24.04 i to s hapche !Znam che nqmash turpenie Grinning


И аз така, термина ми беше на 8.10, а родих с хапче на 12.10 и също като при бебето на cheta явно преносено.
Радвай се на последните, дълги, тихи нощи. Не може да те подмине раждането  Grinning , ще дойде бебчо.
Успех.

# 4
  • Мнения: 5 539
Спокойно, Гери, ще родиш, няма къде да ходиш Simple Smile  Не се притеснявай и си почивай коооолкото можеш повече, че в близките няколко месеца няма да имаш тази възможност.
Докторите си знаят работата, едва ли ще те оставят да преносиш 2 седмици. Особено като ги знам в Бургас Wink  На мен още не ми беше минал термина и моята докторка ми предложи да ми предизвикат раждане. Аз обаче се заинатих, отказах и родих 2 дни след термина.
При кой доктор ходиш на преглед? Имаш ли уговорка някой да те изражда?
Стискам ти палци! Скоро да се похвалиш със здраво хубаво бебче Grinning  Grinning  Grinning

# 5
  • София
  • Мнения: 15 216
Моят термин беше на 03.06., а родих на 10.06.
На 9-ти ходих на преглед, лекарят ми каза, че не се очертава раждането ми да започне скоро и на 10-ти сутринта трябваше да постъпя в болницата, за да ми предизвикат раждането. Да, обаче, вечерта на 9-ти контракциите започнаха сами и рано сутринта на 10-ти бебо беше факт Grinning
Водите ми бяха бистри-т.е. човечето не  е било преносено.
Така че-спокойно! Природата си знае работата! Имаш и лекар, който да те наблюдава, така че всичко е под контрол. Скоро ще ни съобщиш за раждането на малкото ти съкровище, а ние от сърце ще ти честитим! А дотогава-почивай, събирай сили, глези се, наслаждавай се на последните дни, в които можеш изцяло да се отдадеш на себе си. След това цял живот ще бъдеш МАМА!

# 6
  • София
  • Мнения: 15 216
Моят термин беше на 03.06., а родих на 10.06.
На 9-ти ходих на преглед, лекарят ми каза, че не се очертава раждането ми да започне скоро и на 10-ти сутринта трябваше да постъпя в болницата, за да ми предизвикат раждането. Да, обаче, вечерта на 9-ти контракциите започнаха сами и рано сутринта на 10-ти бебо беше факт Grinning
Водите ми бяха бистри-т.е. човечето не  е било преносено.
Така че-спокойно! Природата си знае работата! Имаш и лекар, който да те наблюдава, така че всичко е под контрол. Скоро ще ни съобщиш за раждането на малкото ти съкровище, а ние от сърце ще ти честитим! А дотогава-почивай, събирай сили, глези се, наслаждавай се на последните дни, в които можеш изцяло да се отдадеш на себе си. След това цял живот ще бъдеш МАМА!

# 7
  • Мнения: 29
Цитат на: gerykamy
dnes mi e termina, no v4era biah na konsultazia i mi kazaha 4e niama nikakvi priznaci da rodia skoro. Daje da se podgotvia za sled 01.06. Tova e ujasno, ve4e niamam tarpenie

В практиката е прието да се изчаква до 14 дни след датата на термина, ако тоновете на бебето са добри и няма други индикации за предизвикване на раждането.
Лично аз преносих сина ми 11дни.., като всеки ден или през ден(не си спомням вече, че беше преди 7 години) ходех да ми правят записи на тоновете.
Така че спокойно. Изглежда на твоя бебчо му е добре в корема ти  Grinning и не му се излиза

# 8
И аз да ти кажа Спокойно Simple Smile Моят термин беше 12.04.2004 а родих на 23.04.2004 Simple Smile Бебчето м ие сладичко 4 кг и 55 см Simple Smile така че не се притеснявай Simple Smile всичко ще е наред Simple Smile

# 9
Не се притеснявай - никой не е останал без да роди. Моя термин беше на 1.03., а аз родих на 4.03., като болките ми започнаха още предния ден. И хапче пих, и на системи ме слагаха и така до 17.40 на 4.03. Но пък за сметка на това като видиш малкото човече всичко ти минава - и болки и притеснения. Успех и стискам палци. Laughing

# 10
  • У дома, при моето семейство
  • Мнения: 648
Здравей бъдещо мамче, преди около един месец и аз бях пуснала същата тема и получих същите отговори. Не се притеснявай аз бях определена за 18.04, а родих на 04.05. Приеха ме в болницата на 03.05. и ме подготвиха на другата сутрин да ме включат на система, нямах никакви признаци че ще раждам скоро. Но вечерта на трети ми се плиснаха водите от съмосебе си и вече от 17 дни съм мама, на прекрасно бебе което се роди нормално износено, а не преносено така че спокойно и леко раждане.

Общи условия

Активация на акаунт