Ужасена съм - кръв от вената на 1год. дете

  • 4 121
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 672

 Щом е за здравето на детето, не бих се замислила за кръвта от вената.Не е толкова страшно!Колкото е по-малко детето, толкова по-лесно се държи за да не мърда при взимането на кръв.Също така колкото е по- малко, толкова по-бързо ще забрави преживяното.

   Или накратко:ако искаш да си спокойна и да не се обвиняваш в един момент - направи изследването!


Споделям напълно  Peace

# 16
  • Мнения: 2 374
Аз съм на мнение да направиш изследването,ще боцне малката и ще и мине,така и ти ще си спокойна Peace

# 17
  • София
  • Мнения: 1 603
KITTI, ще мине и ще забравите.  Ясно е, че е гадно, но по-добре да си поревете 10-ина минутки, отколкото да си в неведение за евентуален здравословен проблем. Тревогата и притеснението  ще са много по-големи, ако не изясните проблема.

# 18
  • Мнения: 9 973
нас на 7м. ни цепиха юздичката,ако трябва и кръв ще дава даже.....

# 19
  • София
  • Мнения: 44 121
Ние сме му взимали от вената на годинка...заради серум желязо...че беше с нисък хемоглобин. В цибалаб го водим обаче.
Ми реве си, той и от пръста реве, но общо взето бързо се успокоява особено  Wink
А иначе и на ваксините им е същия стрес...ама няма да ги спестите заради това нали????
За мен здравето на детето ми е по-важно от 3 мин рев чесно казано....
а от вената боли по-малко от колкото от пръста....
Само трябва да държите здраво, че да не стане фал някой....

А вашето дете си ок на кг, изобщо не разбирам защо го наричате неящно, моя син на годинка и 8 кг нямаше....

# 20
  • Мнения: 630
Най-истински резултати от кръвна картина се получават само при взимане на кръв от вена. Няма страшно. На дъщеря ми няколко пъти са й взимали кръв от вена -още на 5-6 месеца беше. Единственият проблем беше да намеря лаборатория, в която да се съгласят да й вземат кръв от вена. Като чуеха, че е бебе и директно ми отказваха. Водих я в педиатрията -само там се съгласиха.

# 21
  • Мнения: 636
Миналата седица 3 пъти взимаха кръв от вената на Леа. Ами, плака, че и аз с нея, но минута след това се смееше. Направете си изследването, а детето бързо ще забрави за неволите Wink.

# 22
  • Мнения: 4 784
Детето ще забрави всичко учудващо бързо. Вземи със себе си неща, с които да го залъжеш, докато трае процедурата. На нас, когато ни предстоят такива манипулация забирам баща му и той отвлича вниманието му по някакъв начин.

# 23
  • Мнения: 2 960
Определено е по-разумно да й направиш изследването.
наистина трябва....плачът скоро се забравя ,важно е изследването да стане.

# 24
  • Мнения: 46 518
Спокойно  Hug това е по-безболезненото  Simple Smile Поне мен от пръста ме боли повече  Rolling Eyes винаги съм предпочитала да ми взимат от вената Grinning

# 25
  • Варна
  • Мнения: 4 969
И моя съвет е да направите изследването,ще забрави по-бързо.

Съгласна съм.От вената боли доста по- малко отколкото от пръстчето Peace

# 26
  • София
  • Мнения: 344
Направихме го Simple Smile
и бяхме герои, и тримата Simple Smile
Не знам от къде ми дойде тази смелост, сякаш перде ми падна, аз я държах,  пях й песнички по едно време на ушето, тата показваше снимка на чужда кака Simple Smile, после клипче с бебето на телефона, та по едно време дори и не плака. Лаборантката беше много мила и много добра, нямаме спукани вени, само малка точица. След това се метнахме в джъмбото и купихме няклколко много сполучливи играчки . Любимата е танцуващо пате с мелодия на патето яке и то само за 5-6лв!!! Цял ден танцува с него Simple Smile

Мерси на всички за подкрепата! Бъдете здрави и засмяни!

# 27
  • София
  • Мнения: 1 603
Браво на вас. Стискам палци  резултатите да са отлични.
 Hug

# 28
  • София
  • Мнения: 1 230
Много се радвам KITTI, че така добре е минало. Дано резултатите са добри.  Praynig

И много игри с новите играчки  Hug

# 29
  • Мнения: 1 671
Много се радвам, че е минало така леко!  Hug После да се похвалиш с резултатите!

Общи условия

Активация на акаунт