54-та Американска

  • 15 396
  • 306
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 393
Здрасти Кали, добре дошла при нас  bouquet
Като цяло държавните у-ща тука са на нивото на ... частните в БГ. Имам опит с частните в Бг и държавните тука.
Естествено зависи от дистрикта, къде е детето, но... донякъде. Тука си има федерална ПРОГРАМА за обучението. Единственият проблем с дистрикта е.... колко траш има наоколо (бял или черен).

# 16
  • Мнения: 2 563
Привети!

Да ви разкажа какъв ужас ми се случи... Тръгваме ние да разпръснем праха на мама, всичко ОК, през нощта спим в Созопол и аз се събуждам със зверски болки в корема. Тръгваме в 2 през нощта към спешното в Бургас. "Спешно" е доста пресилено за такъв вид болница, защото за да стигнеш до някакъв вид помощ трябва да звъниш на звънци и домофони, да чукаш, да изкачваш стълби и прочие неща, които ако си много зле, няма как да ги направиш. И ще си пукнеш там, на паркинга им, и сигурно ще ти се скарат, че пречиш.

Та там, след дълго ходене от кабинет на кабинет ме преглежда някакъв доктор и се произнася - киста на яйчника или колит. Аз през това време рева с глас и едвам ходя. Издирихме гинеколога на смяна, който беше невероятно груб, а кабинетът безумно мърляв. Унижението беше ужасно, най-лошото беше като се произнесе: голяма инфекция на яйчника, много спешно, вкарваме ви в болница веднага. На баща ми му се изправи косата, горкия, той от 9 месеца само по болници виси. Аз просто щях да полудея от страх. Обаче решаваме да се върнем в София. Тръгваме в 5 сутринта и в 11 бяхме вкъщи. Отиваме в Правителствена и там двама гинеколози ме гледат, гледат и заявяват - ма нищо ви няма на яйчниците, здрави са. Ей богу, огромен камък ми падна и много се ядосах. В края на краищата  - колит. Та всички планове за пътуване и посещения се развалиха. Днес ми е трета годишнина от сватбата и ще си я караме в леглото. Но поне ще си заминем за САЩ по план.  Да не ви се случва да имате контакт със спешното в Бургас...

# 17
  • Мнения: 405
Ох, мила Хиър, много съжалявам за случилото се. А тези болници в Бургас май са от най-лошите в страната - дядо ми лежа там през есента почти месец и майка ми всяка вечер се обаждаше да провери дали всичко е наред, толкова имаше доверие на персонала. Това докато някой не му открадна телефона де. Sad

Честита ти годишнина! Все така да се грижите един за друг и да се обичате. Simple Smile На мен тези празници прекарани в леглото са ми най-милият спомен, така че не съжалявай. Simple Smile

# 18
  • Мнения: 23
Здравейте момичета!Много се извинявам,че се намесвам в темичката ви,но пък и се надявам да мога скоро да стана нейн член Simple Smile.
Значи накратко имам идея юни месец живот и здраве да замина с децата при майка ми в Чикаго(ако ни пуснат рабира се Praynig).За сега не съм много наясно с цялата процедура,сигурно ще кандидатствам за посетителска виза,тък като петицията ,която тя е внесла за мен за зелена карта още до никъде не е стигнала Sad.Писах на консулството и чакам отговор какво биха ме посъветвали.Преди да насроча дата за интервю искам да резервирам някакви билети,но незнам към коя агенция да се обърна,вие какво бихте ми препоръчали?Малкия ми син живот и здраве края на юни ще навърши 2 год. знам,че 0-2год.се води бебе и не трябва билет за него,а също незнам и дали трябва виза за него(предполагам,че да).Със сигурност ще ви досаждам и с други въпроси Embarassed,предварително се извинявам и ви благодаря за отговорите  bouquet.
Hear Again съжалявам много за всичко,през което е трябвало да преминеш  Sad,дано само хубави неща ти се случват вече Hug

# 19
  • Мнения: 1 783
Хиър, какъв ужас направо! Дано да не е нищо друго.  Жалко, че ви се е развалило пътуването така... Честита годишнина и лек път обратно.

Хахахаха, бизнес класа в нонпрофит хахахаха        Confused
Еванесънт, и твоето костюмено време ще дойде Simple Smile

Джи, и на мен ми го казаха за тази ваксина, но нямаш проблеми, ще е добре детето.

Кали, добре дошла, аз нямам ученици още, но съм абсол. за пъблик училищата, но има разлика от град до град. Кажи къде си, да ти дадем линкове да четеш за училищата или направо търсиш скул дистрикта за вашия район. Частните училища са скъпи все пак...

Даника - всички имат нужда от виза. Не знам какви са ви шансовете, ако има вече петиция за вас..., други по-подготвени по темата има тук, ще се включат да ти кажат. За детето трябва да е под 2 по време на пътуването, за да е без билет, но това значи да е в теб през цялото време. Сложен е въпросът с имиграцията...  Tired

Тина, ох много ме разсмя  Joy особено Роки, Кръстника и Фарго, ей друг такъв филм а Минесота нЕма  Joy

# 20
  • Мнения: 2 641
Здравейте американски мами Simple Smile

извинявам се пак че нахлувам в темата ви - и искрено се надявам че не досаждам Hug

Последния път когато търсих помощ от вас ми помогнахте много - помолих за препоръки какви неща за новородено да ми донесат приятели от Щатите. Всичко което ми препоръчахте поръчах Simple Smile всичко дойде и е страхотно! Много ви благодаря! Сега бебето ми е вече на 3.5 месеца и предстои следващия транш Simple Smile

Моля ви посъветвайте ме какво бих могла да помоля да ми донесат. Аз съм влюбена в пазаруването в САЩ и бих искала всичко да имам, но няма как Sad

Дрехи за бебето купуват от Walmart, Fisher Price са обикновено играчките или Инфантино. Мисля си за стол за хранене евентуално и за разни игри за развитие на бебето.

Бебетата на Макси и Атти са приблизително на нашата възраст - дано те се включат.

Успешен ден от мен!

# 21
  • Мнения: 3 367
Джи, друго Годо зад ММР е ваксината че тя се свързва най-много с аутизъм,по ред причини,част от които само темпорални.Много ново изследване от 08 отрече причинно-следств.връзка. Аз лично 1 седмица ходих на тръни докато се уверя че стеф си е стеф,но лесно майка се не става какво знаем..
*
nivear ,бих избегнала дрехите на уолмарт
*
блажка,мерси.Срам,но търся нещо за стефан което да съвпада на ния с балета,че да имам 1 екстра час за спорт; ясно че е малък сега,но план е важно да има Laughing
*
Университетът изрично има текст с който се забранява бизнес класата,освен ако не те канят за Нобелов лауреат и няколко подобни.Още не са ме поканили,летя си економи и благодаря че и това ми плащат..

# 22
  • Мнения: 7 837
Анет, и аз смятам да записвам Сами в Литъл Драгънс от есента. Заниманията за по-малките са 30-40 мин. Не очаквам чудеса, разбира се, но разчитам да попие поне малко дисциплина и координация.

# 23
  • Мнения: 2 257
Джи, друго Годо зад ММР е ваксината че тя се свързва най-много с аутизъм,по ред причини,част от които само темпорални.Много ново изследване от 08 отрече причинно-следств.връзка. Аз лично 1 седмица ходих на тръни докато се уверя че стеф си е стеф,но лесно майка се не става какво знаем..

Уф, по това Годо пък колко съм чела, готова съм за PhD - там са други тръни, още по-големи, ама гледам геройски да понасям чакането, вече 4ти ден тече, всичко е точно засега, пази Боже! То затуй ми боде на Д-то и място не мога да си намеря, хем знам сума неща по въпроса, знам че по-скоро няма страшно, ама пусти тревоги и това дет' ти го мислела майка ти...сещаш се.

# 24
  • Мнения: 994
кали мали, въобще даже не са лоши държавните, но си зависи все пак от местоположението им.

Ето тук можеш да видиш - само трябва да знаеш кое училище е за вашия район, ако вече сте избрали жилище, ако не, можеш да си харесаш първо училище и да видиш дали ще се вмести в бюджета ви, намиране на жилище там

http://www.greatschools.net/

Hear, добре че си се оттървала. Спешното в Бургас още от едно време е едно най-некомпетентните здравни заведения в България. Бързо да се възстановиш   bouquet

danika06, аз не бих си купувала билети преди да имам виза. А честно казано от това, което четох напоследък за емиграция с петииции из форума, ми се вижда че ще е доста трудно. Успех в получаването на визата. А деца до 2 г не пътуват без билет, а без място (ако искаш можеш да купиш и място)

nivear и аз не бих купувала дрехи от Walmart. Carter's са по-добър избор.
Играчките, които ми допадат са на vtech.

Карате за 4 годишно е много добра опция. До 10г успяват да си вземат черния колан.

Джи, и аз снощи си мислех че по-скоро за аутизма се тревожиш, но ти вече си го казала - не давай Боже да ти се случи това, за което си мислят майките! Всичко ще му е наред на малкия мъж. И аз го четох това с отричането.

Ей пълен доклад дадох, отчетох се  Mr. Green

# 25
  • Мнения: 1 393
Джи,  несъстояла се среща в Сарасота преди няколко месеца = въпросната реакция от ваксината при София.
Не знам защо се плашиш толкова обаче, защото, да, ето, на нас ни се случи, но освен, че имаше Т (не висока и за кратко) и малко обрив за около 3 дни, всичко отшумя и замина и се забрави. То не е шарка като шарка, а както сама си казала- реакция от ММР-а. Тъй че моят съвет е да го оставиш Годо сам да си чака нещо друго или някой друг, ти се радвай на новия подстриж на АК. За протокола- при нас реакцията дойде след около 5 дни (просто за инфо).

Хиър, боже, ужас!   Confused
През цялото време, докато те четох очаквах да завършиш с "и се оказа, че съм 5-ти месец бременна, ю- хуу".  Laughing
Радвам се, че си се разминала с малкия дявол и нищо не е имало! Сега вече ще си идваш ли насам скоро?

Добре дошли на двете нови мами!


...Аз явно имам нужда от още кафе- 6 грешки се връщах да си поправям в последните три минути.    Crazy

Последна редакция: чт, 17 апр 2008, 16:22 от MrsG

# 26
  • Мнения: 29
Хиър, много неприятна история, макар че БГ лекарите не могат да ме учудят с некомпетентност #Cussing out , не дай си Боже да се разболееш , а и медицината се е превырнала в чист бизнес в Былгария ..... Все пак се радвам, че не се е оказала вярна диагнозата. И не на последно място ЧЕСТИТА ГОДИШНИНА!!! Обичайте се!
ЧЕСТИТА ГОДИШНИНА и на Ютурна!!!
Даника ще те посъветвам да се обадиш в УС посолството в софия и да ги питаш дали в твоя случай ( очакваща ЗК) можеш да влезеш в страната на каквато и да е друга виза междувременно, което много ме сымнява. знам че звучи нелогично, но аз вече не очаквам логика от УС имиграционните закони, за сыжаление ....... казвам го от личен опит. А иначе за детето със сигурност се изисква отделна виза.
Дженна , виждам че Ноли седи , а още е едва на 5 мес....или се лъжа? newsm78, защото Изабел е на 5,5 мес и още не може да седи Sad ....ние ли изоставаме се чудя......
На някой му се гледаха още бебета Simple Smile Ето го и мойто гардже http://www.youtube.com/watch?v=XeVl9TbqKzM

# 27
  • Мнения: 7 091
Даника, с риск да те разочаровам и аз ще те посъветвам като Пингвин, защото според тяхната логика ( това от личен опит го знам) ако имаш подадена петиция за имигрантска виза, нямаш шансове за неимигрантска такава, защото двете са взаимоизключващи. За билетите другите момичета са ти казали. За дребосъка трябва виза разбира се, също и билет, но билета не му дава право на място в самолета.

Да ви питам аз на каратето не се ли трошат много? newsm78 Калин какъвто ми е внимателен има да плаче, че някой го е ударил  Laughing

Кали, както с ти обяснили държавните училища могат да конкурират здраво частните, ако са в добър скуул дистрикт, затова е много важно какво ви е местоположението. Обикновено там, където училищата са по-добри=къщите са по-скъпи=данъците са по-високи.

Хиър   bouquet

Кой каза cat scan за вода зад ухото??? Да не би да не сте разбрали нещо? Това не е шега работа, слага се контрастно вещество( с токсини) венозно + успокоителните за детето, аз не бих се съгласила току-така ( не знам какъв е конкретният случай разбира се), защото то за възрастен е много натоварващо, а пък какво остава за дребосък. Бих разпитала защо точно го правят, защото за първи път чувам за кат скен за вода за ухото и ми звучи супер неправдоподобно.  newsm78

# 28
  • Мнения: 948
Няма такива сладки бебоци, просто  Simple Smile Александра е такова кукле  Simple Smile, и смеещата се Изи е страхотна  Simple Smile Ноли си знае  Heart Eyes И честита нова прическа на Антъни; разгледах аз и старите снимки, голям усмивко.

Антон нищо не прави още, нито се обръща, нито седи стабилно. Бебичка. Нищо му няма, просто темперамента му е такъв...спокоен  Crazy Хили се, гледа си играчките, стои на една кълка. И обожава Мариана, тя е неговия цирк; добре, че не и омръзва да се занимава с него.

Хиър...лек път обратно; добре, че се е разминало...Лошо ми става само като чуя за болница в БГ. Водих Антон на ортопедичен преглед докато си бяхме там, в Окръжна Болница в Пд, да ти се дореве от условията...бях забравила за какво става въпрос.

Днес говорих с шефа, поисках да ме уволнят (voluntary reduction); сложен разговор беше...ама стискайте палци да ми излезе играта по план  Rolling Eyes

# 29
  • Мнения: 3 491
Да ви питам аз на каратето не се ли трошат много? newsm78 Калин какъвто ми е внимателен има да плаче, че някой го е ударил  Laughing

Ами не, моите все още не са влизали в "ръкопашен" бой. Laughing Мисля, че трябва много "киа!" и "уз" да изреват, докато може да им се има доверие, че няма да увредят някого.  А тези по-големичките и напредналите, дето уж се бият, са така екипирани, че не знам как може нещо да им стане.
Методиката е много добре разработена, поне там, където ходят младежите, а и инструкторите си отварят очите и  едновременно им набиват в главите доста усърдно морал и дисциплина. Не съм видяла агресията да се поощрява под някаква форма, само евентуалните случаи на самоотбрана. Преди да започнат, преминават някакъв кратък ориентировъчен курс, и там полагат рицарска клетва, че това, което учат в клас, няма да го прилагат в училище, в семейството си и с приятелите си. Абе симпатично е като цяло, и семействата, които ходят, ми харесват, защото са с всичкия си.
Религиозната майка на wimpy приятелчето на моя син не одобрява - нито тя, нито детето й харесват мероприятието, което ми дава още по-силна мотивация моите деца да са там.  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт