За отбиването???

  • 1 728
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 572
sipirimi, аз така направих преди една седмица, мислех, че ще стане отведнъж, докарах си такива главоболия, че не е за разправяне. На 2я ден получих втърдяване на едната гърда плюс жестоки болки. На работа не можех да се държа адекватно, шефът ми за малко да ме уволни. Не можех да намеря час за доктор, а на всичкото отгоре и бейбиситерката ми не можеше да дойде в тези дни и аз давах детето на ясла по цял ден, от което и закъснявах за работа. Беше някакъв  #Crazy Вечер след като милото ми заспиваше (късно естествено, заради хремата!) клюмах заспивайки в банята с кърпи с топло-гореща вода върху болното място и се молех на Господ да ми помогне, след това се опитвах да се цедя, но не ставаше нищо. Само с кърмене се оправих. Сега внимавам да не стане пак така, щом имам кърма, давам си на детето, но просто гледам да разреждам кърменията, до колкото е възможно. Казвам доколкото е възможно, защото човечето е с ужасна хрема и не мога да я оставя прекалено дълго да реве и да се мята в сополи и сълзи, още повече, че от тях вече 3-4 дни всеки ден ми оповръща къщата и съм луднала от пране и чистене.  ooooh! Та, не отбивай отведнъж!!!! Опасно е!!!!

# 16
  • Мнения: 139
шамЕнет, след смяната на местожителството за колко време детенцето свикна с новият си дом?
Питам, защото и на нас ни предстоят такива промени, на същата възраст?

За отбиването пожелавам на всички успех! Сигурно ще ни бъде трудно Hug
Четох, че бебетата  го преживявали по-лесно в сравнение с майките си  и че най-добре е да се направи, когато кърмата започне да инволюира, тоест да намаля все повече, което пък ставало постепенно след навършването на  година и два месеца на детето. Точно тогава обаче майчиното мляко било още по-полезно, защото съдържало същите съставки като коластрата...........
И най-добре би било майката да замине за два,три дни някъде и да се върне в ново качество. Когато бебето  поиска цица Sad, да му се каже, че мама вече няма мляко Sad и скоро то щяло да забрави:roll:

п.с. Понякога ми се иска да кърмя до 2,3 години.........

# 17
  • WA, USA
  • Мнения: 512
Ами срам не срам аз не издържах след два дни се предадох Embarassed Ще видим кога ще ни дойде естественото отбиване. Късмет на останалите, които ще бъдат по-упорити от мен  bouquet

# 18
  • Мнения: 572
шамЕнет, след смяната на местожителството за колко време детенцето свикна с новият си дом?
Питам, защото и на нас ни предстоят такива промени, на същата възраст?

Нямаше проблеми да свикне с новия дом, защото мама се погрижи да й е уютно  bowuu но понеже ние се преместихме и в друг град... и тръгна и на ясла..., плюс нов зъб изби баш тогава, та постоянно ревеше вечер, сякаш не беше същото дете, ужасно сърдита, нервна и кисела беше, около две-три седмици!  ooooh! и температура имаше, сополи....., но това е нормално като тръгне на ясла, сега е трети месец вече на ясла, не плаче, не се сърди на лелките, не ми се кара вечер  Laughing и сополите са част от тялото й, с която сякаш свикнах. Чистя ги постоянно, но вече претръпнах, че така ще е поне докато се постопли по-сериозно. Казват, че цялата първа година на ясла било така..., а пък после заяквали, да видим, дай Боже. За какво е уж това кърмене, ако все е болна, не знам.  Thinking


п.с. Понякога ми се иска да кърмя до 2,3 години.........

И на мен така, само дето почнах работа и не се издържа вечер...

Общи условия

Активация на акаунт