EUROVISION 2008

  • 15 900
  • 533
  •   1
Отговори
# 510
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 682
Мдаа, ако не бяхме ние германките щяха да видят това място през крив макарон Crossing Arms
Изобщо тези новите правила имаха за цел да бутнат напред великите сили, само че очаквано не се получи така. Сега ми е интересно с турската колония какво ще правят немците, при положение че на конкурса им удариха такъв голям шамар Mr. Green
Като гледам с този новия правилник няма да има излизане от Русия и Сърбия Crazy все там ще се провежда Mr. Green

# 511
  • София
  • Мнения: 7 887
...
Като гледам с този новия правилник няма да има излизане от Русия и Сърбия Crazy все там ще се провежда Mr. Green
Чат пат за разнообразие и в Украйна и Гърция.

# 512
  • Мнения: 2 786
Да, много подло така тези правила се въведоха само в единия полуфинал и то точно полуфинала с по-силните песни и по-голямата конкуренция.
Германия даде 10 точки на Турция.
А Турция нито една на Германия.
Многозначително.
То кой ли нормален човек ще гласува за фалшивопеещи и крякащи жени? ooooh!
Аз за себе си съм убедена, че тези 12 точки за Германия от нас са САМО от емигрантите ни в Германия.
Тоест гласуване по паспорт, не по съвест.
8 точки от нас за Армения и чалгаджийската Келе Келе звучи по-достоверно, все пак много хора в България слушат чалга.
А и макар че песента не ми хареса особено, жената пееше добре.
Дадохме и 5 точки на Турция, което също ми се струва вероятно с оглед турците в България.
10 на Гърция - чисто съседско гласуване, не че гърците имаха кой знае каква песен и певица.
6 и 7 точки за Сърбия и Русия също ми звучи по съседски и заради комунистическото влияние в България.
Но защо на Норвегия сме дали само 1 точка ... това не мога да разбера.

# 513
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 682
...
Като гледам с този новия правилник няма да има излизане от Русия и Сърбия Crazy все там ще се провежда Mr. Green
Чат пат за разнообразие и в Украйна и Гърция.

 Joy Joy Joy

Ми щото Норвегия няма никакво влияние в страната ни. По въпроса за гласуването с толкова много точки за Германия - емигрантите няма как да гласуват толкова, специално сега за финала. Това си беше реверанс за тях, тъй като ни крепят по политическа линия, не толкова заради Люси. Аз съм навън и бих искала да гласувам за българската песен, защото мислех, че може по някакъв начин да се помогне, ама като я чух на живо и ми мина мерака Sick Бих гласувала с удоволствие за Исландия, харесаха ми от самото начало, ама то беше ясно, че няма да минат. За германките не бих гласувала ако ще да ми зависи оставането тук Confused Всичко в този конкурс е по съседски и това е. То е ясно, че догодина ще има нов регламент Crossing Arms

# 514
  • Мнения: 3 835
За моя изненада Финландия е чак на 22-ро място  Shocked

И за моя също ..
Аз дори СМС пуснах за тях да му се невиди! Обаче явно съм била единствена, 'щото и една точка нямат от нас  Mr. Green

Аз си мисля същото за Грузия. На Израел поне дадохме някакви точки. Joy

Сигурно наша Люси много я обичат от Плевен та са се напънали да й направят 12 точки. Друго обяснение нямам.  newsm78

# 515
  • София
  • Мнения: 7 887
Някой питаше тук, защо Австрия не участва във фестивала.   Ами ето отговора.  Аз лично като чета публикацията ги подкрепям напълно. Между другото повечето публикации в нета вече поставят сериозно въпроса за промяна в регламента, защото иначе фестивала загубва смисъла си. Даже има призиви вместо да се харчат пари за провеждане на това грандиозно мероприятие, просто само да се направи едно гласуване, а приходите да отидат за благотворителност.

# 516
  • Мнения: 3 835
"В противен случай изпълнителите може да изпращат на конкурса само своя флаг, а няма да е задължително дори и да пеят." Това много ме изкефи.  Joy

И Италия не участва, ама тя май още от ерата на социализма та кой знае защо.  newsm78
Затова пък Сан Марино се включи - много ми беше сладък говорителят им.  Simple Smile

# 517
  • MJF
  • Мнения: 8 597
току що слущах разговор с deep zone .....направили са доста полезни контакти.доволни са от пребиваването на фестивала.ще имат лятно турне  и т.н. важното е че на мен песента ми харесва.абсолютен летен хит е.има няколко песни от евровизия, newsm10 които ще си слушам,които разбира се са извън челната тройка и така доволни да има.да архивират темичката и догодина ако участват пак държавите-европейски и не-да заповядат.пак ще ги изкоментираме. Laughing Winkиначе пуснах за настроение снощния победите-горан брегович и сие. Peace

# 518
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Преди малко гледах по ТВ, включване на живо от гръцките журналисти в Белград. Казаха че цялата руска делегация се е държала много арогантно през цялото време. Били са недосегаеми, почти не са давали интервюта и са имали вид на отдавна спечелили. На пресконференцията са ги освиркали и са им задавали много хапливи въпроси.
Между другото и Италия преди много години се е отказала от участие, поради същите причини, нищо че тогава е имала жури Wink.
Жалко, че не можем да надскочим себе си и не разбираме, че това е фестивал на песента и за първо място не дават златен медал Confused.

# 519
  • Мнения: 6 910
Да, много подло така тези правила се въведоха само в единия полуфинал и то точно полуфинала с по-силните песни и по-голямата конкуренция.
Разбира се, че не са въведени само за втория полуфинал тези правила. И за първия са важали, но все още не мога точно да им схвана принципа, за да го обясня. В Уикипедия на резултатите от полуфиналите ясно се вижда, че Полша и Швеция са с жълт цвят, а отдолу е написано, че те са получили уайлдкард. Явно просто на първия полуфинал първата песен от избора на журито, която не е попаднала на финала сред първите девет се е паднала Полша. И е съвпадение, че по точки се падат пак на 10-то място. И съответно понеже всичко с точките изглежда наред от сайта на Евровизия са решили, че няма нужда изрично да упоменават как е избрана десетата страна. Защото както се видя на втория полуфинал изглеждаше абсурдно по този начин класирането.

Относно точките за Германия, аз пък съм абсолютно сигурна, че са само заради Люси.

# 520
  • Мнения: 167
Да ви кажа аз се радвам, че не стигнахме на финал. Така или иначе нямаме шанс да спечелим, така че само щях да се ядосвам повече снощи... Едва ли скоро ще имаме пак такава силна песен като Вода, която да може да пробие така нагоре. А иначе за правилата, трябва да измислят нещо от рода на страните от източна европа да гласуват за песните от западна и обратно... До тогава Евровизия няма да мърдне от Сърбия, Русия и бившите им страни. А на руснаците да им е честита победата, мен щеше да ме е срам да спечеля от съседски вот, но явно при тях самозаблуждаването, че са много добри, върши работа.
Лек ден на всички. И догодина на финала за българска песен, ще гласуваме за чалгата. Както беше казал един испанец: "Ние не спечелихме като пратихме една от най-добрите си групи, няма да спечелим и тази година с Байле чики чики, но поне ще си изкараме страхотно." Та и ние да пращаме чалгата и да гледаме сеири, друго не ни остава...

# 521
  • Мнения: 2 312
Та честита победа за Росия!
Но не съм впечетлена кой знае колко от песента им.Нашата песен,макар и елиминирана и не кой знае каква беше класи над половината бози ,например Франция,Босна и Херцеговина,Испания...и оня дядката не се сещам каква народност....
През повечето време снощи бяха по-интересни коментарите тук,отколкото песните.Но организацията на сърбите беше не ниво,няма какво да си кривим душата.
А за регламента-нямам думи ,така или иначе ни нямаше където трябва!
И Браво на Стоян и Елица-много са били добри,за пореден път осъзнавам!!!
За всичко коментатори от снощи  bouquet

# 522
  • София
  • Мнения: 2 020
За пореден път този определянето на победителя в този конкурс се оказа въпрос на етнически вот, отколкото реално оценяване на песните и изпълнителите по техните музикални качества.
Наистина трябва да има промяна в регламента при оценяването. И съм абсолютно съгласна, че миналогодишната ни песен "Вода" е била на супер ниво, щом успяхме да стигнем до 4-то място без да имаме голяма българска диаспора в чужбина, каквато е турската, например.  Peace

# 523
  • гр.София
  • Мнения: 4 156
 После ще ви дочитам.
 Възмутена съм от победата на Дима Б.( нищо,че съм русофил),къде по-хубави песни имаше.
 Аз гласувах за ...Албания.(Нещо си ги харесах от полуфинала)
 За 12-те точки за Германия-чак ми стана смешно,особено пък като гледах радостното кълчотене на Люси по тоя повод.

 Най се зарадвах обаче на Горан Брегович!!!

# 524
  • Мнения: 721
То е ясно, че както и да го измислят регламента догодина, все ще има недоволни. Но ако се върне пак на принцип жури ще е много кофти, тогава голямата четворка ще смачкат всички.
Можем само да се надяваме, че народът ще израстне и ще престане да гласува по местонахождение и по брой емигранти. Но малко трудно някой ще накара немските турци, гърците в англия и румънците в испания, да не гласуват за родината  Mr. Green

Най-несправедливото в тазгодишния регламент беше това с класирането Швеция.

Аз мисля, че като цяло Люси се харесва очевидно на Българите и затова са я подкрепили. Аз съм плевенчанка, но не съм гласувала за нея, да се застраховам Laughing Laughing Laughing

Общи условия

Активация на акаунт