EUROVISION 2008

  • 15 908
  • 533
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 721
Значи ние сме били реално на 11то място.

Що за жури??? И как пък избраха Шведката ???
А в другия полуфинал не е имало тинтири-минтири с жури  newsm78

Догодина виждам Юровижън като фигурното пързаляне  #Cussing out

# 496
  • Мнения: 6 918
Не са избрали точно шведката. Те са си направили някакво класиране, тя е била някъде в него, но всички пред нея са отишли на финал така или иначе и са стигнали до нея. Ако го разбирам правилно де, и аз не го бях чувала това нещо.

# 497
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
DaniMax, още като промениха регламента казаха за комисията. Някъде по-назад го бях казала и аз Wink.

# 498
  • София
  • Мнения: 15 486
Поздравявам и аз сърбите за шоуто, но за друго нищо не мога никой да поздравя...

# 499
  • Мнения: 145
И АДСКИ много ме е яд, че България даде най-много гласове за Германия.
Групата не може да пее наживо, а нашата "германка" пя най-кресливо и фалшиво от всички!
И накрая да получи 12 точки след всички гнусотии, които каза за България - СРАМ и ПОЗОР  #Cussing out #Cussing out #Cussing out

Незнам дали сте го писали някъде, но какво е казала Люси за България, че това много ме изненада? Явно съм пропуснала нещо...

Иначе за протокола.. на мен пък ми хареса песента на британците, иначе общо взето - много слаб конкурс беше тази година, поне според мен. Никоя от песните не ме грабна, дори не я запомних. И забелязвам, че с всяка година май става все по-ниско нивото. Може и да не съм права, но на мен така ми се струва. Дано ме опровергаят другата година.

# 500
  • София
  • Мнения: 1 825
Ако махнем междусъседския и емигрантския вот, нашата песен миналата година е била на първо мяст. Наистина е бил голям успех за нас.

Като виждам какви песнички отидоха на финала тази година вече започвам да си мисля, че нашата не беше чак толкова лоша. Като че ли не беше толкова богата откъм тонове и текст.

# 501
  • Мнения: 2 897
И АДСКИ много ме е яд, че България даде най-много гласове за Германия.
Групата не може да пее наживо, а нашата "германка" пя най-кресливо и фалшиво от всички!
И накрая да получи 12 точки след всички гнусотии, които каза за България - СРАМ и ПОЗОР  #Cussing out #Cussing out #Cussing out

Незнам дали сте го писали някъде, но какво е казала Люси за България, че това много ме изненада? Явно съм пропуснала нещо...


И аз бих искала да разбера Blush

# 502
  • Мнения: 11 607
И АДСКИ много ме е яд, че България даде най-много гласове за Германия.
Групата не може да пее наживо, а нашата "германка" пя най-кресливо и фалшиво от всички!
И накрая да получи 12 точки след всички гнусотии, които каза за България - СРАМ и ПОЗОР  #Cussing out #Cussing out #Cussing out

Незнам дали сте го писали някъде, но какво е казала Люси за България, че това много ме изненада? Явно съм пропуснала нещо...


И аз бих искала да разбера Blush

Това - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=285554.msg7570721#msg7570721 и следващото мнение от сайта на в-к Стандарт.....

# 503
  • Мнения: 2 897
Благодаря   bouquet

За изцепката на Люси - без коментар ooooh!

# 504
  • София
  • Мнения: 7 937
Излязоха всички резултати от гласуванията

Финал

Полуфиналите са от един линк http://www.eurovision.tv/page/home

Оказва се, че сме били почти на косъм от класиране на финал - на 12то място с 56 точки, за нас са дали
8 - Кипър
7 - Македония
6 - Франция  Shocked, Турция, Украйна
5 - Исландия  Shocked, Сърбия
3 - Унгария
2 - Малта, Беларус, Чехия
1 - Португалия, Латвия, Литва, Хърватска

Като цяло имаме точки от почти всички, 10то място е било за Швеция с 54 точки  Shocked Shocked Shocked, а парадоксално Македония е на 11то с 64!!!

Т.е. Швеция е взела по-малко и от нас и от Македония, пък отиде на финал, нещо не е в ред  #Cussing out, да си оправят таблиците  #Cussing out




Няма нужда да си оправят таблицата всичко е точно. Просто прочети текста над таблицата. там пише, че първите девет събрали най много точки отиват на финала. Десетия се определя от жури от следващите ги. Затова Швеция която по принцип трябва да е на 13 място е класирана на 10-то. Сега защо журито на първия полуфинал е пуснало Полша която така и така си е 10-та, а при нас не е пуснало да речем Македония ами е и избрало Швеция е въпрос на хвърляне на боб.

Последна редакция: нд, 25 май 2008, 11:04 от дядо хаджия

# 505
  • Сливен
  • Мнения: 1 022
Сега защо журито на първия полуфинал е пуснало Полша която така и така си е 10-та, а при нас не е пуснало да речем Македония ами е и избрало Швеция е въпрос на хвърляне на боб.

A? A? И аз това се питах .. Сигурно журито си е падало по лифтинговани мадами на средна възраст  Mr. Green

# 506
  • Мнения: 721
Сигурно журито си е падало по лифтинговани мадами на средна възраст  Mr. Green

 Joy Joy Joy Joy Joy

# 507
  • Мнения: 2 786
Този нов регламент важи само за втория полуфинал обаче, където беше и България  Crossing Arms
Много съмнителна работа.
Каквато и да е причината да я пуснат напред шведката, в крайното класиране е 18-та.
Тоест нищо особено.
А от големите 4 ... Великобритания на 25-то, Германия на 23-то, Франция на 19-то, Испания на 16-то.
Ето това мислят всички останали за "големите" четири  hahaha
За моя изненада Финландия е чак на 22-ро място  Shocked

# 508
  • София
  • Мнения: 7 937
Този нов регламент важи само за втория полуфинал обаче, където беше и България  Crossing Arms
Много съмнителна работа.
....
Верно, че е така. Чак сега обърнах внимание, че на резултатите от първия полуфинал няма такава забележка, като на втория.
Еми то тогава от тук и още един куп въпроси следват. Като например по какъв критерий ги разпределят между двата полуфинала, и защо пък само от втория журито ще избира един финалист. А като имате предвид, че втория полуфинал поне според мен беше къде къде по силен от първия и като качество на песни и изпълнения.

Иначе за да се елиминира влиянието на емиграцията и комшулука, трябва да измислят някаква комбинация от оценки на жури и зрители. Например 70 % от резултата да се формира от зрителския вот, а 30 % от журито или нещо такова си.

# 509
  • Сливен
  • Мнения: 1 022
За моя изненада Финландия е чак на 22-ро място  Shocked

И за моя също ..
Аз дори СМС пуснах за тях да му се невиди! Обаче явно съм била единствена, 'щото и една точка нямат от нас  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт