АПРИЛ преполови - АПРИЛЧЕТА сладки не спира да брои!

  • 14 911
  • 310
  •   1
Отговори
# 60
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
ВаняМ, и моята сладуранка има такива признаци- свива крачетата и търси нещо да захапе, после изревава силно. Аз се чудя обаче на 10-11 ден не е ли рано за колики?  newsm78

# 61
  • Мнения: 134

И още нещо - случвало ли се е вашите бебоци да пропускат ядене? Днес в 9 часа Християн почти не яде - да е хапнал най-много 30 мл. И ако се събуди преди 12, какво да правя - вода или да го нахраня, направо не знам, тотално му се обърква режима  newsm78 ?

Такова животно наречено режим у нас няма ,въобще не си тормозя главата с часове  Peace щом е гладен да яде ,щом му се спи да спи !

# 62
  • Мнения: 13
Абе Suni, много ти се радвам на тебе! Hug
Кога роди че и на консултация ходи а вече ти остава и време за форума Simple Smile Аз разпитах дружките русенки дали са разбрали при кого си се паднала на раждането, но никой не знаеше Sad. Единствено разбрахме, че си останала много доволна.
За другите не знам днес на какъв ред са Thinking но за сега продължаваме да си разхождаме шкембетата и дори се уговорихме в понеделник отново на тонове Simple Smile. Много ти е сладък Сашко! Нали си е наше бебче много му се радвам като го гледам,нищо че е с розови дрешки Joy

# 63
  • Пловдив
  • Мнения: 2 542
ЧЕСТИТО НА ВЧЕРА ОБЕБИЛИТЕ СЕ МАМИ!
Така е за количеството храна- 90-100мл. до 10тия ден, после до края на първия месец-същото количество Peace
А това с хълцането...направо ми се превръща в кошмар. Любина хълца често, което не ме притеснява (и синът ми хълцаше много), но в един момент става толкова силно, че чак повръща от напъване Tired
За пишлето (сега нямаме такова, де Mr. Green, ама със сина ми)- педиатърката ни каза да почнем след 6тия месец, докато си играем във ваничката, че става най-леко и безболезнено. Така и направихме Peace
Ася, Ася....и 17ти изпусна Mr. Green
ВаняМ, едва ли е вярно това за коликите. По-скоро си е до организъм. С баткото почти не сме имали проблем, а сега с малката....направо ми се разказва играта. Но е вярно другото-като ги заболи стомахчето, цоцат каквото им пъхнеш в устичката-цица, мляко, вода, биба...Педиатърката ми беше казвала предния път, че това е голяма грешка, като се загърчи и да даваш да яде, защото става по-зле- наяжда се и почва да се гърчи още повече. Е, пробвах няколко пъти, права била жената Grinning

# 64
  • София
  • Мнения: 749
ВаняМ, и моята сладуранка има такива признаци- свива крачетата и търси нещо да захапе, после изревава силно. Аз се чудя обаче на 10-11 ден не е ли рано за колики?  newsm78

Знам ли и аз newsm78 Ама колики ще да са, знаеш ли как му пукат чревцата! Както си е спокоен изведнъж се присвива и почва да плаче, после изведнъж се успокоява. Снощи викам на мъжа ми - "все едно има контракции детето".
Като пръцне или се оригне му олеква видимо. Какво друго да е освен колики  Rolling Eyes А виж и другите майчета споделят за колики - явно е нормално да са толкова рано.
Аз нищо не давам за колики - като ви чета вас (пък и мартенките)...май ефекта от всички капки и медикаменти е единствено психилогически за майката  newsm78

# 65
  • Мнения: 794
Ася, Ася....и 17ти изпусна Mr. Green
Да-а-а, не ми напомняй!  newsm45 Не ще още да излиза момата, и това е!
Днес е много хубаво времето, сега ще започна да си търся транспорт до Пловдив, че ми се разхожда в хубавото време...

# 66
  • Русе
  • Мнения: 154
Моят малдеж пие много вода(като мама и тате жаборанчо).Аз обаче му давам само чая на ХИП за колики вместо вода,защото педиатърката ми обясни,че ако започнем от толкова рано с капки в един момент ще спрат да действат и няма да имам спасение.Колкото по-късно дам капките,толкова по-добре щяло да бъде.Ма за сега чайчето помага  Peace За капките ми каза и още нещо.Да не гледам какво пише на тях за броят капки и първите пъти да му слагам само по 6-7 капки в млякото(на кутията мисля че пишеше 15-20)и само при нужда да започна да ги увеличавам по малко.Така по-бавно свиквал организма на бебчо и действали по-дълго .

eli-v Писах ти на лични  Wink

# 67
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
ВаняМ, май е точно така - колики са и ще си трябва време да преминат!  Peace
asja, стискам палци, мила!  Hug

# 68
  • Мнения: 60
Здравейте, мами   bouquet
аз да се запиша - че то един ден човек да ви изпусне и хооппп - търся новата тема Simple Smile

а сега докато ви изчета - станало време ревящия памперс да папа пак  Mr. Green

Честито на новоизлюпените  Hug

хайде чакащите мами - стискам палци скоро да се срещнете с Истинската Любов  Hug  Praynig

# 69
  • Варна
  • Мнения: 289
Ася, Ася....и 17ти изпусна Mr. Green
Да-а-а, не ми напомняй!  newsm45 Не ще още да излиза момата, и това е!
Днес е много хубаво времето, сега ще започна да си търся транспорт до Пловдив, че ми се разхожда в хубавото време...

Aся, какво матраче купихте за сгъваемата кошарка, че сме в чуденка с мъжа ми? Rolling Eyes

# 70
  • Варна
  • Мнения: 289
Ей, мъжките мами! Все се каня да питам и все забравям ... Embarassed

Правите ли нещо по-специално на пишлето? Аз не, педиатърката ми също нищо не ми каза, но двете момичета, с които бях в една стая в родилния дом ми обясняваха, че трябвало да му "забелвам" главичката, за да не зарастнела кожичката, че иначе трябвало операция ... Кажете, моля - има ли такова нещо или и това са нек'ви остарели схващания  newsm78

Ваня, ще ти споделя моят опит Peace Когато Макс беше на 2 мес (може и по-рано да е било) всяка вечер по време на банята подръпвах леко, нямаше отрицателни емоции от негова страна Simple Smile Така известно време и до края на 3ти месец, началото на 4-ти работата беше свършена Wink Мисля, че така е по-добре за детенце, защото от рано се научи да си я заголва сам под душа и все още без това не излиза от банята, даже понякога аз самата пропускам, а той напомня сърдит Joy макар,че не дава друг да пипа, само той Laughing Няма залепвания и проблеми-колкото по-рано , толкова по-добре bowuu

# 71
  • Мнения: 794
Aся, какво матраче купихте за сгъваемата кошарка, че сме в чуденка с мъжа ми? Rolling Eyes

Купихме от "Вис Виталис" обикновено дунапреново матраче 60/120 см за 32 лв., дебело е около 7 см.

Последна редакция: пт, 18 апр 2008, 11:29 от asja

# 72
  • Мнения: 354
За пишлето - има много противоречиви мнения, аз смятам да забелвам, но поне след 3я месец.
Хайде лек ден от нас  Hug
Петя, много ти е пораснало момчето  Heart Eyes

# 73
  • Мнения: 134
Мерси tanzen   bouquet
Аз имам един въпрос ....
Разглеждах ви снимките много е сладък Аси  Hug Да му нацелуваш дупето от мен  Grinning там видях ,че сте го водили на църква ,та въпроса ми е защо не се ли води на 40 ден първо на пречистващата молитва ?

# 74
  • Мнения: 269
Ей, мъжките мами! Все се каня да питам и все забравям ... Embarassed

Правите ли нещо по-специално на пишлето? Аз не, педиатърката ми също нищо не ми каза, но двете момичета, с които бях в една стая в родилния дом ми обясняваха, че трябвало да му "забелвам" главичката, за да не зарастнела кожичката, че иначе трябвало операция ... Кажете, моля - има ли такова нещо или и това са нек'ви остарели схващания  newsm78

Ваня, нашето педи каза да не му правя нищо на пишлето.Когато му дойдело времето , тя щяла да ми покаже какво да правя.Специално ми натърти- нищо да не правя.

Общи условия

Активация на акаунт